Şimdi Ara

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017) (216. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.206
Cevap
272
Favori
617.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu forumun ilk sayfasında Erman bey'in yazısını ve yazının altındaki blog'a bir bakın. Benim 9-18kg kemerli, 15-36 kg isofixli.
    15-36 kg için blogta "Çocuğunuz 90 cm boya kavuştuğu andan itibaren 135 cm oluncaya kadar kullanabileceğiniz grup. İsofix bağlantısının en çok gerektiği ürün grubu budur. Çünkü, bu grupta iç kemer desteği bulunmaz. Çocuğunuz yetişkinler gibi, araç içi emniyet kemeri ile bağlanır. Hal böyle olunca, isofixsiz bir 15-36 yı araca yerleştirirsiniz, çocuğunuzu oturtursunuz ve emniyet kemerini bağlarsınız. Koltukta isofix olmadığı için, emniyet kemeri hem çocuğu hem koltuğu tutar. bu da güvenlik kaybına yol açar" diyor.
    Kemerli koltuğu her araca(isofixli ve isofixsiz) takabilme ve fiyat avantajları tabii ki var.
    Çocuğunuza kardeş öngörünüz varsa alınan koltuk ileride de kullanılabilir ayrıca.
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Baktım dediğiniz modele ama benim bütçemin 2 katı o yüzden şu koltuğu düşündüm uygunmudur tavsiye edermisiniz

https://www.e-bebek.com/recaro-monza-nova-is-9-36-kg-oto-koltugu-p-rec-61482150266/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Crimean kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bende zaten bu şekilde anladım emin olmak için sizlere sordum sağolsunlar herkes burada yararlı bilgiler verdi. isofix olmadan 15 36 döneminde koltuğu sabitlemeyen sadece emniyet kemeri ile standart bağlamayı açıkçası güvenli bulmuyorum bende

• quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

quote:

Orijinalden alıntı: gurkankurtay

quote:

Orijinalden alıntı: gurkankurtay

Merhaba,

6.5 aylık 66cm 7.5 kg bir kızım var.

Maxi cosi tobi ve besafe x3 comfort arasında kaldım seçim yapamıyorum. Aracımda isofix yok. Hangisini önerirsiniz? Güvenlik,yatış pozisyonu,yükseklik vs vs.

Tecrübeli arkadaşlardan cevap bekliyorum.

Guvenlik tobi yukseklik 5cm farkla besafe

Teşekkür ederim. Maxi cosi tobi yi aldım.

• osman aşcı O kullanıcısına yanıt
    Bana sormamışsınız ama bir kulanıcı olarak ben beğendim, Recaro'yu, bir hafta önce farkettiğim bir marka, sizin modelin ADAC'ıda var, her ne kadar sizin linkinizde yazmasada Ben olsam bitmeden alırdım. O fiata testsiz markalar bile yok.
    https://int.recaro-cs.com/child-seats/9-36-kg/monza-nova-is.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetyilmaz34

Son zamanlarda öğrendim ki sırf adac testi var diye adını daha ilk defa duyduğunuz markalara 1500 2000 tl vermeyin. yazıktir. çocuk koltuğu güvenlik yönünden uygun olmalı tabii ama adac testi anladigim kadarıyla alman firmalar kullanıyor daha çok. römer falan. ben chicco aldım isofixli. Üstelik 550 tl. Firma ile görüştüm. adac testimiz yok ama avrupa güvenlik testlerinden geçiyoruz yoksa nasıl satış yapabiliriz diyorlar. adamlar haklı. İtalyan marka. chicco ya da güvenmeceksek line güvenecegiz?

Kullanıcı olarak şahsen 1500-2000 TL nin sizin gibi yüksek olduğuna katılıyorum ama ilk defa duyma kısmına katılamayacağım. Ürün grubu çoğumuzun ilk kez duyduğu pek çok markayı barındırıyor, hele ilk kez çocuk ve/veya araç sahibi oluyorsanız. Erman bey grubun ilk sayfasında Chicco, Römer vb markalar hakkında görüşlerini yazmış. Örneğin Britax Römer'i ben ilk kez araç alınca duydum ama Chicco markasına eczanedeki emzikten bile aşinayım. Bence marka bile değil , model olarak değerlendirmek lazım. Britax Römer'in bile ADAC^ı geçemeyen modelleri var, grupta Erman beyler yazdı.

Chicco yetkilileri doğru söylemiş. UNECE üyesi 56 Avrupa ülkesinde satış yapabilmek için ECE R44/04 standartını karşılamak zorundalar. Ama ADAC opsiyonel bir test, sanırım bağımsız bir kuruluş. Aynı otomobiller deki NCAP gibi.
    Birde bu standartları karşıladığını ispatlamamış (belki karşılıyordur) yerli şirketlerin Çin'de fason olarak ürettirdikleri Türkiye ye özel markalar var.

Geçen hafta ilk kez duyduğum ve yukarıda bir arkadaşın sorduğu Recaro markasının Milano Seatfix modeli şu an 550 TL, isofixli ve ADAC testli, ve mecburen ECE R44/04 standırdında. Meğer Recaro F1 koltuklarını yapan firmaymış vs.
    http://en.recaro-cs.com/child-seat/recaro-milano-seatfix

Genele :Çocuklarımızı koruyacak en önemli şey, düzgün ve güvenli araç sürmek İki çelik yığını birbirine girdiğinde plastik ve köpükten yapılan en kaliteli koltuk bile onları koruyamaz. Bu koltuklar sadece çocukların riskini kemer takmış erişkin seviyesine indirir.

• Crimean kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın diğer arkadaşa sormuş gibi görünsemde sorularım genel okuyan ve bu konuda bilgili tavsiye verebilecek herkese karşı ortak sorudur.bende çok beğendim bu modeli adac testi sizce iyimi baktım ben ama 3 tane - puan almış

• M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Sağ olun. Evet kargoda bir sorun yaşadım. Dün mağazayı aradım durumu anlattım. Ancak akşama doğru kargo geldi. Koltuğu arabaya taktım. Bugün gün içerisinde mağazaya koltuğun tarafıma ulaştığı bilgisini ileteceğim. Yardımınız için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osman aşcı

Baktım dediğiniz modele ama benim bütçemin 2 katı o yüzden şu koltuğu düşündüm uygunmudur tavsiye edermisiniz

https://www.e-bebek.com/recaro-monza-nova-is-9-36-kg-oto-koltugu-p-rec-61482150266/

Bütçeniz dahilinde şu an benim görebildiğim kadarıyla alınacak en iyi koltuk bu gibi görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crimean
    Genele :Çocuklarımızı koruyacak en önemli şey, düzgün ve güvenli araç sürmek İki çelik yığını birbirine girdiğinde plastik ve köpükten yapılan en kaliteli koltuk bile onları koruyamaz. Bu koltuklar sadece çocukların riskini kemer takmış erişkin seviyesine indirir.

Aynen katılıyorum. Trafikte araçta çocukları varken olmadık hızlarda sürenleri veya olmadık hareketler (makas vs) yapanları gördükçe gözlerime inanamıyorum. Nasıl bir bilinçsizlik, nasıl bir aptallık anlamak mümkün değil. (Kimse kusura bakmasın "aptallık" dışında bir ifade bulamadım, aslında hafif bile kaldı) Bazı araçlar görüyorum, ön koltukta çocuk oturuyor hatta ayakta gidiyor. Ama araç 300-500.000 lira ve babanın kemeri takılı! Ufak bir kaza yapsalar babanın burnu kanamayacak ama çocuk muhtemelen hayatını kaybedecek! Geçenlerde Antalya'da bir araç gördüm, ön koltuklarda anne baba ve kucaklarında çocukları vardı!

"Marka" ve "ADAC" ın tarafsızlığına gelirsek... Arkadaş "sırf ADAC testi var diye adını ilk defa duyduğunuz markalara ..." diye bir ifade kullanmış. Bir kere şunu sormak istiyorum, bir markanın bilinirliği konusunda referansımız sizin o markayı daha önce duymanız mıdır? Bu sektördeki herkes bahsi geçen markaları yıllardır duymakta ve bilmektedir, siz bilmiyorsanız bu sizin eksikliğiniz. Kaldı ki her markanın bilinir olduğu sektörler vardır, Chicco markası bebek malzemeleri konusunda çok bilinen bir markadır ama oto koltukları konusunda öne çıkan markalardan biri değildir. Benzer şekilde Mothercare markası da bebek malzemeleri konusunda dünyaca bilinen bir firma olmasına rağmen oto koltukları konusunda bir iddiası yoktur, kendi markasıyla sattığı koltukları da muhtemelen fason olarak ürettirmektedir.

"Alman firmalar" iddiasına gelirsek, testlerde öne çıkan markalardan Maxi-Cosi Hollandalı, Besafe Norveç, Joie İngiliz, Peg Pereggio İtalyan markası. Yani demek ki iyi puan almak için Alman malı olmasına gerek yok... Bazı Alman markaları da son derece düşük puanlar alıyorlar, hatta Alman firması Römer'in bir koltuğu testler sonrasında yeterince güvenli olmadığı gerekçesiyle geri çağrılmış. Ayrıca ADAC dışında Avusturyalı ve İsviçreli test firmaları da var. Dolayısıyla şark kurnazlığı yaptıklarını düşünmeye gerek yok, çocuğunuzun güvenliği önemliyse bu testleri referans alacaksınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 26 Temmuz 2017; 11:57:47 >

• wolfien W kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkür ederim bende Recaro

Monza Nova IS 9-36 Kg Oto Koltuğunu bu fiyata bulduğuma çok memnunum almayın yönünde aksi görüş belirtilmedikçe hafta sonu almaya gideceğim.karar vermiş olsamda tavsiye ve görüşlere açığım.

• Yatma pozisyonu olan koltuklar güvenli değil adac testlerinden geçemiyorlar diye bişeyler okumuştum bu doğrumu ?

• quote:

Gayet guzell koltuk deneyip oyle alin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yatma pozisyonu olan koltuklar güvenli değil adac testlerinden geçemiyorlar diye bişeyler okumuştum bu doğrumu ?

Genel olarak doğru olabilir ama genelde doğru olması her üründe doğru olması anlamına gelmez. Dolayısıyla almayı düşündüğünüz ürünün testine bakın yeterli.

Şu Recaro sizin için biçilmiş kaftan, işin içindeki arkadaşlardan M_aTRa_X da onaylamışsa kaçırmayın derim.
  • wolfien W kullanıcısına yanıt
    Anladım yardımcı olan herkese tekrardan çok teşekkür ediyorum hafta sonu gidip deneyeceğiz çocuğum sıkıntı çıkarmazsa sizlerde onayladınız alacağım.

• Arkadaşlar yıllardır forumu kullanıyorum forum ve sizin gibi değerli arkadaşlar sayesinde FİYAT/PERFORMANS oranı yüksek ürünlere ulaşabildik.

Benim eşim şuan hamile şimdiden yavaş yavaş bebek ürünlerine bakmak istedim. Otomobil Bebek koltuğu konusunda nasıl bir model alayım sürekli almak istemiyorum. Bir kere alıp kullanacağımız Ana kucağı görevi de yapabilen bir ürün yok mu?

Birde sayenizde Otomobil Bebek Koltuklarının önemini anladım. Peki Bebek Arabaları da bu kadar önemli mi? Onlarda ADAC falan olmuyor haliyle Sadece sağlamlığa ve konfora bakmak yeterli mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emurat -- 27 Temmuz 2017; 16:41:30 >
  • Arkadaşlar merhaba. Joie Every Stage FX 9-36 Kg İsofix Oto Koltuğu kullanan var mı?

Nasıldır? Bu marka pek bilindik değil fakat fiyatı makul seviyelerde.

Bilgilendirirseniz sevinirim.
  • Öncelikle bu zorlu yolda herkesin başarılı seçimler yapabilmesini temenni ederek başlıyorum. Benim için bu seçim gerçekten çok uzun sürdü.

ilk aşama ucuz bir şey alır geçeriz oldu. Ama bunun çok mantıklı bir seçenek olmadığını çarpışma testlerini araştırmaya başlayınca anladım. Bunu denemek gerçekte kimseye nasip olmasın ama ya Allah korusun denemek zorunda kalırsak düşüncesi beynimi kemirmeye başladığından 2. evreye geçmemiz gerektiği artık kaçınılmazdı.

2. aşama çarpışma testleri üzerine oldu uzun uzun araştırdık. bir sürü test merkezi var. Teste girmeden Avrupa' da kullanılabilirlik belgesi alanlar var ki bunları test gibi lanse ediyorlar. Derken gerçek çarpışma testleri konusunda fazla marka seçeneğimizin olmadığını anladık. Kafamızda markaları belirledik ama hangi modeli almamız gerekiyordu?

3.Aşama marka ve model seçimiyle alakalıydı. Modellerin farklı özellikleri vardı. Ana ayırıcı özellik kilo aralığı, ikincil ayrım ise araca bağlantı şekilleriydi. Uzun bir süre ilk koltuğunu alacağımız 11 aylık çocuğumuz için 9-36 kilo aralığı koltuklar baktık. Çocuğumuzu içine oturttuğumuzda kafası koruma bölgesine gelmiyordu. Bu seçenekten vazgeçmemiz uzun sürmedi. Sonra isofixli modellere bakmaya başladık. Birkaç yerde kemerli bağlantılara baktık ve çok iyi bağlantılar olduğunu gördük. Çarpışma testli ve isofixli modellerin aşırı pahalı olması sebebiyle 9-18 Kemer bağlantılı ve en önemlisi çarpışma testlerinde geçmiş bir koltuk aramaya başladık.

4. Aşamada 2 şık arasında kaldık.
    britax römer king 2
    maksicossi tobi
    Biz daha yüksek olması sebebiyle maksicossi tobi' yi tercih ettik. 3 aydır kullanıyoruz ve çok memnunuz.

BU AŞAMALARIN TAMAMINDA YARDIMLARINI ESİRGEMEYEN ermantpc VE M_aTRa_X' A ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. SABIRLA SORDUĞUM TÜM SORULARA VE SEÇENEKLERE TEK TEK CEVAP VERDİLER. KOLTUĞU NEREDEN VE NASIL ALACAĞIM KONUSUNDA DA NOKTA ATIŞ EN UYGUN SEÇENEĞE YÖNLENDİRDİLER BENİ. GERÇEKTEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM KİSİNE DE.

• Erman Bey desteğinize ihtiyacım var. "Recaro Optiafix 9-18 Kg" ve "Koala Evofix 9-18 Kg" arasında kaldım. Koala nın adac testi yok ama yanlış hatırlamıyorsam Almanya da satılmadığından adac testine dahil değil gibi bir ifadeniz olmuştu. Recaronun sonuçları güzel. Yada bu fiyat bandının üstüne çıkmadan isofixli önerebileceğiniz başka bir ürün var mı? Yavru yaklaşık olarak 9,5 kg 70cm.
  • arkadaşlar şu ürün alınabilir mi?

https://www.e-bebek.com/baby-plus-cosmo-sp-isofix-oto-koltugu-gri-p-byp-cosmospi13g/

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.