Şimdi Ara

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017) (138. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.206
Cevap
272
Favori
617.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam iyice anlatayım...

Ben zaten kemerin kullanımı ile ilgili birşey söylemedim. 25 kg a kadar kullanılsa da, koltuğun soun 36 olduğu için, bir müddet de olsa emniyet kemeri takılacak değil mi, heh işte o emniyet kemeri boyuna geliyor.

İkincisi, kilo ile yola çıkmayın. Diyelimki ben cüceyim ve 40 kiloyum. 36 kilonun üstünde olduğum için koltuk kullanmayacak mıyım? Olur mu öyle şey. Bu koltuklar otomobil kemerini kullandırmaya yardımcı olsun diye var. Otomobil kemerinin bağlanabilmesi için de tek gereken şey boy. Yani 25 kg olmadan da 135 cm i geçebilir, 36 kilo olup hala 135 cm in altında kalıp koltuk kullanmaya devam edebilir.

Anlatmak istediğim şu. 25 kg ın ortalaması 115-120 boydur. Adamlar o 5 nokta emniyet kemerini de kiloya göre değil boya göre ürettikleri için, her halükarda o koltuğu araç kemeriyle kullanmak zorundasınız. Ben de diyorum ki, koltuk bu konuda sıkıntılı. Kullanacağınız 10 senenin 3 senesi niye sıkıntılı geçsin aklınızda soru işareti kalsın.

Umarım anlaşılmışımdır bu sefer :)

Ve evet izi up iyidir. Ama denetmelisiniz çocuğu.

• tashunkee kullanıcısına yanıt
    https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/detail.aspx?KisiID=251&nc=True&info=MAXI-COSI+Milofix+(Isofix)&ergo=False

Bu test. 0-18 ile de 9-18 arasında sizin için bir fark yok. Buna takılmayın.
  • afotsis kullanıcısına yanıt
    M size da bar yok. Onu düşüne bilirsiniz. Ancak ön bardan bu kadar korkmayın. Çocuğu nasıl alıştırırsanız ona alışır.

Ayrıca, Axissfix e de diğer koltuklara da sığar. 32 beden pant giyiyorum ve ben o koltuklara popomu sığdırıyorum. Merak etmeyin. Herkesin çocuğu kendine toraman geliyor.

Sirona alabilirsiniz.
  • Bende aynı arayıştayim ama öyle bir araç yok sanırım, benim hayalim ford s-max
    @orkunsubutay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MySun -- 18 Aralık 2016; 13:12:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ermantpc

M size da bar yok. Onu düşüne bilirsiniz. Ancak ön bardan bu kadar korkmayın. Çocuğu nasıl alıştırırsanız ona alışır.

Ayrıca, Axissfix e de diğer koltuklara da sığar. 32 beden pant giyiyorum ve ben o koltuklara popomu sığdırıyorum. Merak etmeyin. Herkesin çocuğu kendine toraman geliyor.

Sirona alabilirsiniz.

M size ile ilgili bir sorum olacaktı. Bunun m2 size diye bir modeli çıkmış.yeni çıkan daha ucuz sebebi ne olabilir? Bir de iç hacim olarak izi combi x3 ile aynı gorunuyor ama besafe ön yönlü kullanimda isofix yokmuş diye okudum.

• quote:

Orijinalden alıntı: orkunsubutay

Hocam cevap için teşekkürler ama yok mudur sedan arabalarda seçenek

Ben de çok araştırdım ama malesef sedan araçlarda böyle bir seçenek yok. mpv tarzı veya suv tarzı araçların arkada 3 adet bağımsız koltuğu olan modellerinde mevcut.
  • tashunkee kullanıcısına yanıt
    M size dediğimiz M2 zaten. nasıl daha ucuz anlamadım. M de 2000 M2 de 2000. fiyatlar aynı.

Besafe kullanımda güçlük çıkarabilir. Dönüşler kolay değil. Esasen sadece geriye yönelimli kullanılması için üretilmiş bir koltuktur izi combi.
  • 2,3,4 isofixli ya da 2den fazla isofix barındıran(ön koltuk hariç) tüm arabaları yazıyorum.

Cadillac STS ------------------- 2,3,4
    Chrysler Voyager --------------- 2,4,5,7
    Citroen C8 --------------------- 2,4,5,7
    Dacia Dokker ------------------- 2,3,4
    Dacia Lodgy -------------------- 2,3,4
    Dodge Ram ---------------------- 2,3,4
    Ford Tourneo Custom ------------ 3,4,6
    Kia Sedona --------------------- 2,3,4
    Kia Sorento -------------------- 2,3,4
    Lancia Phedra ------------------ 2,4,5,7
    Lancia Voyager ----------------- 2,4,7
    Mercedes R sınıfı -------------- 2,3,4
    Mercedes Vaneo ----------------- 2,3,4
    Mercedes Viano ----------------- 2,4,5,6,7
    Mercedes Vito ------------------ 2,4,5,7
    Peugeot 807 -------------------- 2,4,5,7
    Renault Espace ----------------- 2,3,4,5,7
    Seat Alhambra ------------------ 2,3,4,5,7
    Volkswagen Sharan (1998-2009) -- 3,5,7
    Vokswagen Sharan (2010+) ------- 2,3,4
    Volkswagen T4 California ------- 4,5,7
    Volkswagen T4 Multivan --------- 2,4,5,7
    Volkswagen T5 California ------- 4,5,7
    Volkswagen T5 Multivan --------- 2,4,5,7

Tüm modeller bunlar güncel olarak. Yıllara göre değişiklik gösterebilir ama esasen bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ermantpc -- 18 Aralık 2016; 14:3:49 >

• Erman bey ürünleri bir haftadır araştırıyorum, sayenizde buradan da baya bilgi sahibi oldum.Tesekkurler size ve foruma katılanlara.
    Arabam da isofix yok ayrıca isofix li Chicco vb. almak yerine normal emniyet kemerli romer,maxicosi vb.almaya karar verdim.
    Ayrıca 9_36 dan vazgeçip 9_18 bakıyorum sadece.
    Son durum,
    Romer king veya Maxi cosi tobi rubi den birini alacağım.
    Romer king in 3 farklı çeşidi var
    Ats,ls ve eeveryday.
    Yani toplamda baktığım 5 model içerisinde belirgin bir fark var mı .
    Sizin onerebileceginiz ya da alma dediğiniz.
    Artık bu modellerden kampanyali buldugmuu almayı düşünüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • k62545 kullanıcısına yanıt
    Bunların içinde en iyisi Tobi. Rubi çok tavsiye etmem. Tobi yada King 2 alın.
  • Arkadaşlar konuyu okudum değerli tecrübeleriniz için teşekkürler. 9 aylık 11 kilo oğlum için oto koltuğu bakıyorum. Britax Römer Safefix Plus ve besafe X3 arasında kaldım. Römer hem isofixli hem de daha ucuz değerli fikirlerinize ihtiyacım var römerin bu koltuğunu kullanan var mı?
  • turcoblanco kullanıcısına yanıt
    Safefix plus çok güzel bir koltuktur. Alabilir, güvenle kullanabilirsiniz. Ama koltuğun üretim yılına bakın.
  • ermantpc kullanıcısına yanıt
    üstadım bugün gittik sirona ve m-size ı denedik. ayrıca maxi cosi 2way e baktık
    eşim maxi cosiyi çok begendi.
    sirona m size ile maxi cosi arasında fark çok değil. maxi cosi'yi önerir misiniz ?

Sizi de yoruyorum ama arada kaldığım için danışmak istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ermantpc

Ön barlı koltukları çocukla denemeniz lazım. Bu arada yatışı azdır her seferinde söylüyorum. Bunu göz önünde bulundurun.

cybex juno fix 2 yi aldım internet üzerinden. ancak çocuğum içinde rahat etmedi. hareket alanı kısıtlıydı. içinde kayboluyor gibiydi boyu da olmasına rağmen. ayrıca bacaklarını güvenlik barının altında hareket ettiremiyordu. sizin de dediğiniz gibi yatış pozisyonu bir kademe sadece yetersiz geldi. iade edeceğim o yüzden. mağazada izi comfort 3 ü denedik gayet rahat etti. yatış pozisyonları ve konforu çok iyiydi. alacağımız model bu olacak.
  • Bulunduğum şehirde deneme imkanım her modelde yok malesef. Cybex juno 2 almayı düşünüyordum fakat buradaki e-bebek mağazasında teşhir olarak cybex pallax 2 fix var. Acaba iç yapı olarak aynı olurlar mı? ona koyup denesek bebeyi?

Eğer olmaz derseniz aynı iletiye başka soru da iliştireyim;

Son listemde
    Cybex Juno 2 fix (Konforu az dediğiniz ve önbar konusundaki şüphelerim biraz düşündürüyor beni) 699₺ - operaistanbul
    Britax-Römer King 2 ATS - 699₺ - joker
    Maxi-Cosi Tobi - 850₺ - e-toker
    Besafe izi Comfort X3 (bütçeyi biraz zorlar) - 1199₺ - etoker-joker-hepsiburada-ebebek aynı hepsi
    Britax-Römer Trifix (600tl lik hediye çeki olduğu için düşündüm. Yoksa bu da bütçeyi hafif aşıyor) 1399₺ 600₺ düşük düşünülürse 799₺ - joker
    Bebe Confort Milofix - 899₺ - joker
    Bebe Confort Iseos Safe Isofix - 699₺ - joker

Sıralamaya koysak nasıl bir listemiz olur?

(bebe 8 aylık 7,5kg 69cm..1 aydır tamamen desteksiz oturabiliyor. 35haftalık prematüre olduğu için kilosu biraz geriden geliyor ama artık pusette durduramıyoruz. Oto koltuğu şart, 2 hafta içinde almalıyız..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeduSa07 -- 19 Aralık 2016; 12:28:42 >

• afotsis kullanıcısına yanıt
    Tabiiki 2way pearl de gayet iyi bir koltuktur. Güvenle alabilirsiniz.
  • Yatış pozisyonu dışında bahsettikleriniz size öyle gelen şeyler. Sizin tercihinizdir. Besafe de çok başarılı bir markadır.
  • MeduSa07 kullanıcısına yanıt
    Trifix
    Milofix
    Tobi
    izi Comfort
    King 2
    Juno

iseos alma!
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeduSa07

Bulunduğum şehirde deneme imkanım her modelde yok malesef. Cybex juno 2 almayı düşünüyordum fakat buradaki e-bebek mağazasında teşhir olarak cybex pallax 2 fix var. Acaba iç yapı olarak aynı olurlar mı? ona koyup denesek bebeyi?

Eğer olmaz derseniz aynı iletiye başka soru da iliştireyim;

Son listemde
    Cybex Juno 2 fix (Konforu az dediğiniz ve önbar konusundaki şüphelerim biraz düşündürüyor beni) 699₺ - operaistanbul
    Britax-Römer King 2 ATS - 699₺ - joker
    Maxi-Cosi Tobi - 850₺ - e-toker
    Besafe izi Comfort X3 (bütçeyi biraz zorlar) - 1199₺ - etoker-joker-hepsiburada-ebebek aynı hepsi
    Britax-Römer Trifix (600tl lik hediye çeki olduğu için düşündüm. Yoksa bu da bütçeyi hafif aşıyor) 1399₺ 600₺ düşük düşünülürse 799₺ - joker
    Bebe Confort Milofix - 899₺ - joker
    Bebe Confort Iseos Safe Isofix - 699₺ - joker

Sıralamaya koysak nasıl bir listemiz olur?

(bebe 8 aylık 7,5kg 69cm..1 aydır tamamen desteksiz oturabiliyor. 35haftalık prematüre olduğu için kilosu biraz geriden geliyor ama artık pusette durduramıyoruz. Oto koltuğu şart, 2 hafta içinde almalıyız..)

Merhaba, hangi joker Mağzasından fiyat aldınız?
    Biz şuan jokerdeyiz ama Hediye çeki kampanyası burada yok.

Teşekkürler

• Erman hocam bizim ufaklık ilkbaharda gelecek, bebe confort streety düşünüyoruz (fiyatı 1050 idi yanlış hatırlamıyorsam) sizce eksi yönleri nelerdir? Hangi özelliğinden memnun kalmayabiliriz?

Streetye alternatif olarak Peg prego aria shooper nasıldır,?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.