Şimdi Ara

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017) (161. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.206
Cevap
272
Favori
617.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu cevabı daha önce de vermiştim aslında,

izi combinin 3. jenerasyonunun testi var. x4 teste girmedi. Ama şöyle açıklayayım,

izi kid = sadece ters
    izi combi = terse isofix, öne kemer bağl.

izi kid x1 = izi combi x1,x2,x3
    izi kid x2 = izi combi x4 kasa olarak.

Yani şuna bakabilirsiniz;

izi combi x3 ün adac testine bakın alt sınır olarak,
    izi kid x2 nin testine bakın üst sınır olarak.

combi x4 bu ikisinin arasında kabul edebilirsiniz. Çünkü bağlantı şekli değişmedi. Bir de combi genelde 2. sınıf ülkelere, kid 1. sınıf ülkelere yönelik. (hts nin perspektifinden)

izi kid i önermeyenin aklından zoru vardır. izi kid belki dünyanın en güvenli otomobil koltuğu bile olabilir. düz bağlayamıyor diye ağlayan ebeveynler ahh ahh.

İskandinav ülkelerinde yani besafe kendi ülkesi norveç te de dahil, öne yönelimli koltuk satamıyor. Çünkü yasa gereği çocuklar 3.5 yaşına kadar ters gitmek zorundalar!

Avrupanın diğer ülkeleri de i size yönetmeliğiyle 15 aya kadar ters oturtmak zorunda kalacaklar minimum.

Saygılar.

• firstilker F kullanıcısına yanıt
    Araç seninse sarssın hocam. Doğrusu bu.

Bi sene otomobile kasko yaptırmazsın, o parayla çocuk 4 sene koltuğa oturur ;)
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Combi X3 ün kemerli testi var adacta.
  • KaT35 K kullanıcısına yanıt
    İkisinde de yatış yok.

http://www.britaxemea.com/

farkalrına burdan bak en doğrusu burası.
  • bilir_kisi_M B kullanıcısına yanıt
    Bir şeyi de bilmeyin be... Bir siz akıllısınız, herşeyi siz bilirsiniz. Herkes de sizi kazıklamaya çalışır zaten.

6 kademe diye yatış hiç bir orjinal koltukta yoktur. G kuvvetinden anlayan bir mühendis tanıdığın varsa sor. Trigonometrik olarak yatay ile yapılan açı kaç ile kaç arasında olursa en küçük kosinüs değeri alır öğren, ondan sonra burda ahkam kes. O yatış açıları keyfi verilmiyor.

Haydi selametle
  • ddoğa D kullanıcısına yanıt
    Herkesin tobisi öyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ermantpc

Hayır çin malı zaten koala. Sadece kumaşları yerli.

Besafe in tüm modelleri yükselerek yatış pozisyonuna geçiyor. aynı sistem Maxi Cosi Tobi'de var.

Isofixliler testlerde daha iyidir, yan darbelerden daha yüksek puan alırlar. Tek fark budur.

erman bey,

besafe'e ayrıntılı bakayım dedim, şu isofixsiz model indirimde epey uygun fiyatı, eski bir model mi sayılıyor? benim göremediğim bir eksikliği mi var acaba, bilgi verebilirseniz.
  • kirikambar K kullanıcısına yanıt
    Yoo değil. Ama son halinin güncel testi yok. İsofixlisini daha çok tavsiye ederim.
  • quote:

Yoo değil. Ama son halinin güncel testi yok. İsofixlisini daha çok tavsiye ederim.

modeli eklemeyi unutmuşum, şuydu baktığım:

https://www.e-bebek.com/besafe-izi-comfort-x3-9-18-kg-oto-koltugu-p-baf-251256/?OM.zn=SpecialOffer-53-w61&OM.zpc=BAF-251256&utm_campaign=VisilabsProductDetailLastViewedSingle

bunun yok diyorsunuz sanırım adac testi. besafe'e göre kaçırılmayacak bir fiyat mı acaba?

• kirikambar K kullanıcısına yanıt
    Altta yazan TEMİN EDİLEMEMEKTEDİR yazısını görmediniz mi?
  • quote:

Altta yazan TEMİN EDİLEMEMEKTEDİR yazısını görmediniz mi?

ahaha, teşekkürler hocam sakin kafayla tekrardan döneyim ben bu konuya :)
  • Ayrıntılı bilgi için çok teşekkür ederim. Ben de aynen öyle düşünüyorum ancak bu markayı satanların bazılarının, markayı kullananların,hatta bu sitede bilir kişi diye danışmaya çalıştığım kişilerin bile tavsiye etmemesi,beni yine de tedirgin etmişti ama neyse ki siz varsınız izi kid X2 i-size isofix i tavsiye eden :)

Daha önce sizinle konuşmuştuk 4 yaşa kadar arkaya dönük oturmayı destekleyen sadece combi diye,ancak dün bu siteden aldığım cevapta combi de dahil iki yaşından sonra dizlerini kırmak zorunda kalır, öne dondurmeniz gerekir yazıyordu. Ben öyle düşünmüyorum combi için de izi kid X2 için de... Özellikle bu markanın üretildiği ülkelere ve oradaki çocuklara bakacak olursak; Türkiye deki çocuklar bu iki koltuğu da iki yaşından çok daha fazla kullanabilir diye düşünüyorum açıkçası:)! Ki, öyle bile olsa; yine de oturabildigi kadar arkaya dönük oturmasindan yanayım her zaman için.

Ben sadece izi kid X2 yi neden hiç kimse tavsiye etmiyor ve izi combi nin de Adac ve Plus testleri yok mu,yoksa neden yok diye merak etmiştim... Çok şükür cevap alabildim:) Eşimin isofix takıntısı olmasa, kuzenim yurtdışindan izi Plus getirdi ama kullanamadığı için başka bir koltuk aldı.Onu kullanmayı çok istedim test sonuclari ve arkaya dönük kullanılabilme özellikleri nedeniyle ama isofixli değil.

Sonuç olarak; izi kid X2 i-size isofix bakicam. Ayırdığınız zaman ve bilgilendirme için tekrar çok teşekkür ederim.

Kolay gelsin,

Saygılarımla...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• immortal_82 İ kullanıcısına yanıt
    Bu örneğe ben de oha dedim ama, buyrun :)

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017)
  • kayhansoylukan kullanıcısına yanıt
    Yatışı çok azdır. Öndeki bara da alışır çocuk. Sıkıldı diye hemen almayın yeter.
  • quote:

Yatışı çok azdır. Öndeki bara da alışır çocuk. Sıkıldı diye hemen almayın yeter.

Yatışı çok azsa bana sıkıntı olur uzun yol çok yapıyorum bütçeyi de max o civarda tutuyorum bulamadım gitti

http://www.hepsiburada.com/heyner-capsula-multifix-aero-9-36-kg-isofix-oto-koltugu-siyah-p-AILEOZANCAPISO-SYH birde bunu buldum

Bu bulduğun çin malı. 9-18 bak römer king 2 mesela
  • ermantpc kullanıcısına yanıt
    Valla Erman hocam almışken 9-36 yada 15-36 alayım dedim çocuk şuan 12kg zaten yazılarınızıda okudum bir kaç tane de römer buldum mesela http://www.hepsiburada.com/britax-romer-kidfix-sl-isofix-oto-koltugu-15-36-kg-p-AILEAKLE06497 çok dandik gibi geldi nedense bu bana
    boy ne kadar?
  • Belki faydası olur diye ben de kullandığım koltuğu yazayım. Ürün bu;
    http://www.hepsiburada.com/heyner-capsula-multifix-aero-9-36-kg-isofix-oto-koltugu-gri-p-AILEOZANCAPISO-GR?magaza=mainstore&wt_gl=cpc.nelk.abo.pla&gclid=CKi595reo9ICFbYW0wod0E8J7A

-Koltuk baya ağır
    -Kullanımı pratik
    -isofix var
    -Baş ve gövde genişliği yeterli
    -Yatış pozisyon ayarı var. Ama çok da yatay hale gelmez. Ben buna çözüm olarak şöyle yapıyorum: Bagaja bağlanan kemeri çok daha fazla gererek koltuğun ön kısmını biraz yukarı kaldırmış oluyorum ve bebek daha rahat uyuyor. Güvenlik olarak bir fark yok.
    -Öyle terleme falan görmedim.
    -Kalite hissi gayet iyi.

Sormak istedikleriniz varsa cevaplayabilirim.

• 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.