Şimdi Ara

Otomobil Anketi - Sonuçlar içerde ve eklenmeye devam edecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
7.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar üniversite öğrencilerine bir anket uyguluyorum, inşallah katılımlarınızı bekliyorum :D
    https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dHVVRTJGSHFQYnJheXplemtZemxfNmc6MQ

....

Gelelim anketin sonuçlarına;
    1.Öncelikle otomobil sahibi olanların kullandıkları otomobil markalarına bakalım.
    Tam 24 farklı otomobil markası kullanılıyor. En çok kullanılan otomobil markalarına bakalım.
    Birinci sırada ford bulunuyor %9 luk oranıyla. Fordu % 7 lik oranlarıyla Renault ve toyota takip ediyor. Bu modelleri sırasıyla Volkswagen, Honda, Fiat, Opel, Hyundai ve Chevrolet takip ediyor.

2. Yeni alacağınız bir otomobili ne kadar süre kullanırsınız sorusuna bakalım.
    En çok 4 yıldan fazla kullanırım şıkkı işaretlenmiş ve oranı ise %47, daha sonra 2-3 yıl oranı %25, 3-4 yıl kullanırım diyenlerin oranı ise %21.

3.İlk araba kullanma yaşına bakalım.
    14-17 yaş aralığı %45 oranıyla ilk sırada, 18-24 yaş aralığı %31 oranıyla ikinci sırada, 13 yaşından önce şıkkı ise %19 oranıyla üçüncü sırada

4.Yeni bir otomobil alırken otomobilin en çok hangi özelliğine dikkat edersiniz sorusuna bakalım.
    Bu soruda sonuçlar birbirine oldukça yakın. Tasarımının güzel olması ve donanımının zengin olması beraber %23 lük oranlarıyla ilk sırayı paylaşıyolar. Yakıt tüketiminin az olması ise %21 lik oranla üçüncü sırada.

5. Arabanın ikinci el piyasasının iyi olmasına dikkat edermisiniz sorusuna geçelim.
    Ankete katılanların %64 ü evet %36 sı ise hayır yanıtını vermiş.

6.Otomobil satın alırken ödenen vergilerin oranlarını biliyormusunuz sorusunda
    evet cevabını verenlerin oranı %80 hayır diyenlerin oranı ise %20 olarak görünüyor.

7. Akaryakıtlardaki vergi oranlarını da bilenlerin oranı oldukça yüksek. Ankete katılanların %78 i evet % 22 si de hayır yanıtını vermiş.

8.Gelelim fiyatına göre müşteriye en iyi otomobili sunan markaya.
    Burada birinci sırayı %12.5 lik oranıyla Fiat aldı. İkinci sırada ise ilginç bi şekilde % 8.1 lik oranıyla BMW bulunuyor. Üçüncü sırada %7.8 le Hyundai, dördüncü sırada %7.4 ile Honda, beşinci sırada da %7.1 lik oranıyla Chevrolet bulunuyor. Bu markaları sırasıyla Ford, Toyota, Volkswagen, Mercedes, Renault ve Opel takip ediyor.

9. Otomobil sizin için ne ifade ediyor sorusuna bakalım.
    Araba benim yaşam tarzım diyenlerin oranı %33.4 , ayağımı yerden kesiyor diyenlerin oranı %30.4 , arabam olmadan asla diyenlerin oranı ise %24.3 olarak bulundu.

10. Arabanızın motor hacmi kaç litre sorusuna bakalım.
    Burada 1301-1600 cc arası %52 lik oranıyla ilk sırada bulunuyor. 1601-2000 cc arası %15 lik oranıyla ikinci sırada, 0-1300 cc arası %8.4 le üçüncü sırada. 2001-3000 cc arasında otomobili olanların oranı %3 , 3001 cc ve üzeri olanların oranı ise %1 olarak görünüyor. Arabam yok diyenlerin oranı ise %18.

11.Yeni bir otomobil alacak olsanız kaç lt motor tercih edersiniz sorusunda ise yine 1301-1600 cc arası %48 ile ilk sırada. 1601-2000 cc arası %30 ile ikinci, 0-1300 cc arası ise %6 oranıyla üçüncü sırada bulunuyor.

12.Yeni bir otomobil alacak olsanız hangi segmenti tercih edersiniz sorusuna bakalım.
    Burada C segmenti %46 lık oranıyla ilk sırada, D segmenti %32 ile ikinci , B segmenti %11 ile üçüncü sırada bulunuyor. Bunları sırasıyla E segmenti , diğer ve A sınıfı seçenekleri takip ediyor.

13. Yeni bi araç alacak olsanız hangi karoser tipini seçerdiniz sorusuna bakalım.
    Burada da sedan %37.2 oranla ilk sırada, ikinci sırada %32.1 ile hatchback bulunuyor. Üçüncü sırada %10 ile coupe, dördüncü sırayı %5.1 lik oranlarıyla suv ve cabrio paylaşıyor, altıncı sırada %4.7 ile station wagon, yedinci %3.4 ile diğer ve son sırada da %1.7 ile roadster bulunuyor.

14.Şimdi de en güzel logo hangi otomobil markasına ait ona bakalım..
    Birinci sırada %18.6 oranıyla Mercedes bulunuyor. %11.8 oranıyla BMW ikinci, %11.1 ile Ferrari üçüncü, %8.8 oranıyla Maserati dördüncü, %7.1 lik oranlarıyla Alfa Romeo ve Audi beşinciliği paylaşıyolar. Bu markaları sırasıyla Lamborghini, Jaguar, Volkwagen, Diğer ve Porsche seçenekleri takip ediyor.

15. Otomobilinizde olmazsa olmaz dediğiniz donanımlar nelerdir sorusuna bakalım.
    Birinci sırada %28.2 oranla abs, esp ve hava yastıkları gibi güvenlik donanımları bulunuyor.
    İkinci sırada %20.3 ile klima ve polen filtresi var.
    Üçüncü sırada %16.4 oranla Cd-mp3 çalar, navigasyon, usb ve aux girişi gibi multimedia donanımlar var.
    Dördüncü sırada %9.5 ile alüminyum alaşım jant ve rüzgarlık gibi dış donanımlar bulunuyor.
    Bunları sırasıyla %8.2 ile hız sabitleyici, %7.9 ile sunroof veya elektrikli açılabilir cam tavan %6.2 ile yağmur ve far sensörleri bulunuyor.

16.C segmentindeki en çok beğenilen sedan araçların hangileri olduğuna bakalım.
    Volvo S40 %23.4 lük oranıyla en çok beğenilen araç. Honda civic %18.1 lik oranla ikinci, Ford focus %17 oranla üçüncü Vw Jetta %14.8 oranla dördüncü, %9.3 le Toyota Corolla beşinci, %8.9 ile diğer seçeneği altıncı, %8.4 ile Hyundai Elantra son sırada yer aldı.

17. Yüzde yüz yerli malı otomobil üretilse satın alır mısınız?
    Bu soruya evet diyenlerin oranı %58 ,hayır diyenlerin oranı ise %42 olarak bulundu.

18.Sırada aracınızın bakımlarını nerde yaptırıyorsunuz sorusu var.
    Birinci sırada %54.6 oranıyla yetkili serviste yaptırırım seçeneği bulunuyor.
    İkinci sırada %22 ile özel serviste yaptırırım denmiş.
    Bunları sırasıyla %17 ile sanayiye gidiyorum ve %4 ile kendim yapıyorum şıkları takip ediyor.

19.yeni bir otomobil alacak olsanız hangi yakıt sistemini tercih edersiniz sorusuna bakalım.
    %56.4 lük oranıyla dizel ilk sırada, %27.4 ile benzin ikinci, %15 ile lpg üçüncü sırada bulunuyor .% 1 oranında da diğer seçeneği denmiş.

20.Dizel otomobil satın alırım diyenlerin %60 ı yapacağım km ye dikkat ederek alırım demiş. %40 km ye dikkat etmeden dizel alırım demiş.

21.Dizel otomobil satın alırım diyenlerin %40.6 sı benzinli araç ile dizel araç arasında fiyat farkı çoksa yine de dizel tercih ederim demiş. %59.4 lük kısım ise aradaki fiyat farkı çoksa dizeli tercih etmem demiş.

22.Şimdi de ankete katılanların şanzıman tercihlerine bakalım.
    İlk sırada %52 lik oranıyla manuel şanzıman bulunuyor. İkinci sırada %32.5 oranla tam otomatik şanzıman bulunuyor. Üçüncü sırada ise %15.5 lik oranıyla yarı otomatik şanzıman tercih edilmiş.

sonuçlar gelmeye devam edecek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dark.king -- 3 Mayıs 2012; 1:35:36 >

• Anket gayet güzel olmuş, cevaplandırdım.
  • Ebesini Satiym,3-5 Sorudur Benim Gibi Öğrenciye Destek Olsun Diye Katılim Dedim 40 Soru Çıktı
  • Teşekkür ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark.king

Teşekkür ederim :)
    Cevap dağılımını göremezmiyiz ?
  • quote:

Teşekkür ederim :)
    İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi yazarsan daha uygun olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arian Galatian

Cevap dağılımını göremezmiyiz ?

Alıntıları Göster
    anket uygulamam bittikten sonra ve analiz yaptıktan sonra sonuçları paylaşabilirim ama henüz değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: gözler italyan hakemde

"ikinci el piyasasina" dair iki benzer soru sorulmus, bunun haricinde fena anket degil.

hocam aslında güvenirlik testi için o, yani anketi dikkatli bi şekilde yapıp yapmadıklarını anlamak için
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gözler italyan hakemde

"ikinci el piyasasina" dair iki benzer soru sorulmus, bunun haricinde fena anket degil.

hocam aslında güvenirlik testi için o, yani anketi dikkatli bi şekilde yapıp yapmadıklarını anlamak için

Alıntıları Göster
    Yüksek lisans olur mu gurban?
    Neyse ben üzerime alındım cevapladım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otosarrafı -- 30 Nisan 2012; 1:18:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zaferaltug

Yüksek lisans olur mu gurban?
    Neyse ben üzerime alındım cevapladım..

olur bi problem yok :)
  • Ben de doldurdum ,kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yed08

Ben de doldurdum ,kolay gelsin.

saol teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan_1991

Anketi doldurdum ve Porsche'nin yazımında yanlışlık var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yasakpınar

quote:

ona dikkat etmemişim hocam saol uyardığım için düzeltiyorum şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yasakpınar

quote:

Ben de doldurdum anketi sonucu bekliyoruz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcornek

Ben de doldurdum anketi sonucu bekliyoruz :)

Alıntıları Göster
    sonucunu bekliyoruz
  • zamani geldiginde sonuclari paylasicam burda :)
  • quote:

zamani geldiginde sonuclari paylasicam burda :)
    yanıtladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

yanıtladım

Alıntıları Göster
    doldurdum.bakalım sonuç nolacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoLaN

doldurdum.bakalım sonuç nolacak

Alıntıları Göster
    Bende yanıtladım
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.