Şimdi Ara

Otomobil alacaklara kötü haber: %10 zam yolda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
2
Favori
4.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Otomobil alacaklara kötü haber: %10 zam yolda

Otoya yüzde 10 zam şoku

Otomobil firmaları yetkilileri kur farkı sonucunda 2014 yılı model otomobil fiyatlarının en az yüzde 10 zamlanacağını söyledi.

Yaşanan gelişmelere bağlı olarak döviz kurundaki yaşanan hızlı yükseliş, 2013 yılını rekorla kapatmaya hazırlanan otomotiv sektörünü önümüzdeki yıl vuracak. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Genel Koordinatörü Hayri Erce, yaşanan gelişmelere bağlı olarak önlerini göremediklerini belirterek, “Biz zaten 2014 yılının Fed’in tahvil alımını azaltacağını açıklamasına bağlı olarak kötü geçeceğini öngörüyorduk.

Şimdi operasyona bağlı olarak artan döviz kuru bu durumu daha da olumsuz bir noktaya götürecek gibi. Kısa vadede otomotiv markaları kur artışını merkezlerden aldıkları destekle tolere etmeye çalışacaklardır. Ama zam kaçınılmaz gibi duruyor. Hangi markanın ne kadar ve nasıl yansıtacağını önümüzdeki dönemde göreceğiz” dedi.

STOKLAR BİTİNCE ARTAR

Otomotiv firmaları yetkilileri ise eldeki stoklara bağlı olarak Ocak ayında otomobil fiyatlarının ilk etapta en az yüzde 5 zamlanacağını belirterek, “2014 yılı modellerin fiyatları ise en az yüzde 10 zamlanır. Tabi bu firmadan firmaya değişir. Kurun artışına karşı yurtdışından alınacak desteklerle artışların oranı önümüzdeki günlerde belli olur. Fiyat artışlarının tam olarak yansıması eldeki stokların bitmesiyle kendini gösterir” yorumunu yaptılar.

Otomobil alacaklara kötü haber: %10 zam yolda

• fiyatlar çok düşükmüş gibi bir de üzerine %10 zam, kur düşünce indirim yapıyorlar mı sanki, alayı fırsatçı bunların
  • yakında açılcak konu başlıkları : 100 bine golf aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_zula -- 27 Aralık 2013; 15:23:19 >
  • Euro 3 tl yi gecti. Normal. Hatta10% zam sadece otomobil fiyatlari icin. Adamlar onumuzdeki sene maas zamlarini da koyarsa 20% zamlari bile gorebiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • %10'dan daha fazla olabilir.

Beyler geçmiş olsun, hoşgeldin ekonomik kriz.
  • Biraz siyasi olucak ama,
    Suanki hukumet resmen vergilerle insanlarin ocagina incir agaci diktiler...
    Daha utanc verici,
    Ulkenin ekenomisi cok iyi, hersey dort dortluk izlenimi verdiler...
    Keske azcik iyibir ekonomimiz olsada, cari aciktan dolayi o sisme vergileri biz odemesek....
    Ayakkabi kutularina hic deginmiyorum. Bu zamlarin onla alakali olduguna...
    Insallah yurekten inaniyorum ki, bu vergi hirsizlarina cevabi vericek biziz... Sandiklarda insallah halk hakkini teslim edilecektir(tabi olulerden oy toplanmaz ve bir gecede Suriyeli kardeslerimiz vatandas yapip oy kullandirtilamazsa...)

• Kur fiyatları düştü mü niye indirim yapmıyor bu zevatlar ?
  • Almayız olur biter, önemli olan temel tüketim maddelerine gelecek zamlar otomobil falan en son dert edeceğimiz şeyler,nihayetinde samanı bile ithal ediyoruz.
  • Hurda indirimi ile ancak toplanır sıfır kilometre piyasası bu zamla, gerçi 3-4 ayda bie %2-3 zam yapıp yılsonuna %10 zam yapıyorlardı zatende bir seferde olması insanları alma arefesinde vaz geçirebilir...
  • Ekonomik kriz var 3,00 lira oldu kur
  • Yerli araçlara yöneliriz sorun olmaz.

Linea,Clio,Symbol,Doblo,Corolla.....vs.

Bunlar yeterli.
  • 2014 sonu yeni mazda 3 veya 308 almayı dünüyordum ama bu gidişle eski arabamıza lpg taktırıp kullanmaya devam edecem.
    Güzel bir söz vardır , Filler teğişir, çimenler ezilir. Bu söz bizim için söylenmiş.
  • Hamdolsun.

• Önce zamlanır kriz çıknca oeşin para veren adama yok parasına satılır.. Görülmüş şeyler..ayrıca şu an nakiti altın gümüş dolar euro yapmak varken araç almam..esnaf hiç almaz...

• İlk defa sıfır araç alacaktım kur sabit kalsa bile zaten yıl içinde %20 lere varan zamlar oluyordu, kur bahanesiyle beraber arkadaşın dediği gibi 100 bine golf alınır artık.
    Clio 70 bin olur mu acaba
  • 3 küsür liradan euro alınmaz, çevremde euro bozduran veya bozdurmayı düşünen bir çok insan var. 3 liradan euro almak 110 liradan altın almak gibi bir şey..
  • Bazı durumları göz ardı etmek gerçekleri değiştirmeyecek.Demiştim ve yine diyorum.Üçüncü Dünya ülkesi nasıl olunur hep birlikte yaşayarak görecegiz.Bu kelimelerim bazı arkadaşlarımızın zoruna gidebilir ve şikayet edebilir ama gerçekler asla değişmeyecek.
  • Bizim evde millet fox tv dizisi izliyor.savaş çıksa umurlarında değil :) toplumun büyük kesiminin de bu şekilde olan bitenden haberi yok :)

• zam duymaktan kalp krizi gecirecem

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.