Şimdi Ara

OTOMATİK VİTESTE BOSA ALMAK (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
4
Favori
69.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Pi

Yahu bir karar verin. Kirk yilin basi otomatik aldik kurcalamatmayin aklımızı

SORU: Lambada vitesi nye aliyor muyuz? Yoksa gerek yok mu?

Kiminiz diyorsunuz gerek yok. Kiminiz bosa almak iyidir.

Hangisi?

Tam otomatik ve cvt ise almıyoruz. Yarı otomatik ise frene iyi basıyoruz veya alıyoruz. Start stop varsa almıyoruz.

Seninki tam otomatik. Almıyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Al iste bak biriniz diyorsunuz al biriniz alma Gordugum kadariyla tam otomatikcilerin cogu gerek yok diyor. Ben de genele uyayim madem. Lambalarda hep bosa alirdim. Daha da almam artik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Al iste bak biriniz diyorsunuz al biriniz alma Gordugum kadariyla tam otomatikcilerin cogu gerek yok diyor. Ben de genele uyayim madem. Lambalarda hep bosa alirdim. Daha da almam artik

Yabancı kaynaklardan sayfalarca yazılar okudum hocam. Güvenebilirsin.

• 2007 de Yasemin Yalçın'dan Range Rover Discovery aldık, kadın sabah D'ye almış, akşama kadar D'de kullanmış. 1,5 yıllık araba aldıktan 2 ay sonra şanzımanı kucağımıza aldık. Garantisi vardı Borusan'a gittik bu aracın şanzımanı daha evvel kötü kullanımdan dolayı revizyona girmişti, size bu aracı iyi kakalamışlar dediler; biz de aracı iade edip paramızı geri aldık...
  • degobar kullanıcısına yanıt
    ben 4 yıldır cvtli araç kullanıyorum 1 ya da 2 kez n ye almışımdır
    henüz bi problem yaşamadım
  • Hyundai tork konverterlı tam otm. kullanırken hep d konumunda kullandım. 70.000 km de satana kadar sıkıntı çıkarmadı. Aracı arkadaşıma sattım araç şuan 95.000 lerde ve hala sorun yok. Şuan cvt kullanıyorum yine hep d konumundayım. Utanmasam aracı D de park edeceğim

• sarı arıza lambası kullanıcısına yanıt
    Tamamdir. Oyle yapacağım madem. Bilgi icin tesekkurler

Bu arada arabayi bazen d konumunda stop ediyorum. Kimisi sorun olur demis. Mesela atıyorum iki dakka bakkala gidecegim. Kontağı kapatip hallediyorum isimi. Ne olur d de stop etsem?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 2 Aralık 2016; 19:50:14 >
  • quote:

Tamamdir. Oyle yapacağım madem. Bilgi icin tesekkurler

Bu arada arabayi bazen d konumunda stop ediyorum. Kimisi sorun olur demis. Mesela atıyorum iki dakka bakkala gidecegim. Kontağı kapatip hallediyorum isimi. Ne olur d de stop etsem?

Hocam şaka yapıyorsun değil mi

• Yeni nesil araçlarda boşta gidip tasarruf yapamazsınız hele otomatik araç alıp yokuş aşağı bu tür eylemlerde bulunmak şanzıman sorununa yol açabilir.ZAten güvenlik açısından çok riskli bir durum yüksek hızda boş viteste aracın dönme limitleri düşer bir direksiyon hareketiyle takla bile atarsınız ve ayrıyeten motorun durma olasılığıda var bunların sonuçlarını bilmeniz lazım.Manuel viteste mesela yüksek hız isteyip son viteste yeteri kadar hızlanmıyorsa gaza basmak yerine belki boşa alınabilir ama tabi yola ve araca hakimseniz güvenmediğiniz araca bilmediğiniz yolda kesinlikle yapmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tiridine -- 2 Aralık 2016; 21:32:29 >
  • Start-stop olunca zaten motor duruyor. Boşa almaya gerek kalmıyor.

Evet birkac kez d de stop ettim. Ama dururken yani

Ne oluyor oyle

• Giderken asla boşa almıyorum,fakat yoğun trafikte dur kalk yaparken boşa alıyorum,aracımın vitesi çift kavramalı olduğu için ısınmaması için bunu yapıyorum,bu arada araçta start&stopta var fakat onu kapatmaz isem ve çok fazla dur kalk yapınca yakıt sarfiyatı artıyor.

• quote:

Evet birkac kez d de stop ettim. Ama dururken yani

Ne oluyor oyle

Aman hocam yapma öyle.

O zaman daha dikkatli olayim. Eyvallah usta. Erkenden bilincli olmak lazim tabi. 168binde araba. Simdilik sorun yok bakalim. İnşallah olmaz da

• quote:

O zaman daha dikkatli olayim. Eyvallah usta. Erkenden bilincli olmak lazim tabi. 168binde araba. Simdilik sorun yok bakalim. İnşallah olmaz da

İnşallah inşallah. Güle güle keyfiyetle binin. Birde tavsiye. Gerekli şeyleri yaptıktan sonra pek de takmayın. Benimki hastalık derecesine geldi artık malesef. Elimde değil.

• Pi kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı olmaz eğer zararı olsaydı önlemini alırlardı, nasıl mandala basmadan R ye yada P ye geçmiyorsa onuda engellemek için kontağı kapatsanda araç çalışırdı yada kapatamazdın. Bende bir kaç defa o şekilde kapattım çift kavramalı olmasına rağmen herhangi bir tepki vermedi yani bu tarz durumlar için önlemini almışlar.
  • Uzun süreli kırmızı ışıkta veya uzun süre hareket etmeden bekleme yapılan durumlarda boşa alın.

Gerekli seyler konusunda dikkat ediyorum. Ancak abartmamak kaydiyla tabi. Tesekkur ederim

• mşah kullanıcısına yanıt
    Bu acidan dusununcede mantikli geliyor. Mesela ilk zamanlar stop etmisim. Calistirayim dedim. Haydaa araba calismiyor. Dedim aha bozuldu Sonradan jeton dustu. Vitesteyken calismiyor araba diye Yine de bosta bırakayım bundan sonra.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.