Şimdi Ara

Otomatik vitesli araçlar için özel ehliyet (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
0
Favori
7.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xdrive

quote:

Orijinalden alıntı: f-a-t-i-h

quote:

Sayın idareci büyüklerimiz otomatik veya manuel vites ayrımına kafa yoracaklarına.Memleketimizin her alanda ilerlemesi için çalışsalar biraz. Kullanıcılar zaten kendi yeteneklerine göre araç seçerler bu konuda fazla çalışmalarına gerek yok. Şunuda anlamış değilim manuel vites kullanmak için illa profesör mü olmak lazım, sol ayağı ve sağ eli kullanıp gerekli zamanlarda en fazla 1 saniye zaman ayırıp ilgili vitesi seçmek bu kadar mı Zor?

Otomatik araç kullanıyorum

Manuel vites için ne gerekli şahsen bilmiyorum ilgimide çekmedi

Zorda değil ama bunu otomobil yapabilecekken ben şahsen kendim yapmam hele ki İstanbul gibi bir yerde

Bende onu ifade etmeye çalıştım. İsteyen kullanıcı Düz alır isterse Otomatik bir araç alır bu tamamen kendi isteği.

Otomatik vites için ayrı bir ehliyet sınıfı devlete büyük bir gelir kapısı

1 adet ehliyet harcı 290 TL diyelim+80 tl de kart parası dersek=370 TL bir kişinin getirisi

Başbakanın 3 çocuk şartı getiripte yıllık nüfus artışı olağandan fazla ve hali ile ehliyet talebi daha da artıyor

Hesaba bak şimdi;

Bu yeni ehliyetten 100000(100 bin) adet verse;

100000(100bin)x370=37000000(37 milyon TL) Gelire baksana sen

Bu rakamları görünce tahminim otomatik vites için ayrı ruhsat bile verebilirler

Maliye bakanımın bir sonraki büyüme rakamlarını açıklamasını beklemeye gerek yok

BÜYÜDÜK

UYUSUN DA BÜYÜSÜN NİNNİ DE NİNNİ!!!!!
  • Devletin godamanları kendilerine eğlence arıyorlar herhalde Çok gereksiz bir şey. Keyfime göre hem manuel hem otomatik
    vites kullanırım bundan sanane.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sayın idareci büyüklerimiz otomatik veya manuel vites ayrımına kafa yoracaklarına.Memleketimizin her alanda ilerlemesi için çalışsalar biraz. Kullanıcılar zaten kendi yeteneklerine göre araç seçerler bu konuda fazla çalışmalarına gerek yok. Şunuda anlamış değilim manuel vites kullanmak için illa profesör mü olmak lazım, sol ayağı ve sağ eli kullanıp gerekli zamanlarda en fazla 1 saniye zaman ayırıp ilgili vitesi seçmek bu kadar mı Zor?

Zorda değil ama bunu otomobil yapabilecekken ben şahsen kendim yapmam hele ki İstanbul gibi bir yerde

Bende onu ifade etmeye çalıştım. İsteyen kullanıcı Düz alır isterse Otomatik bir araç alır bu tamamen kendi isteği.

1 adet ehliyet harcı 290 TL diyelim+80 tl de kart parası dersek=370 TL bir kişinin getirisi

Başbakanın 3 çocuk şartı getiripte yıllık nüfus artışı olağandan fazla ve hali ile ehliyet talebi daha da artıyor

Hesaba bak şimdi;

Maliye bakanımın bir sonraki büyüme rakamlarını açıklamasını beklemeye gerek yok

BÜYÜDÜK

şaka mı bu? Türkiye ehliyet almak, kurs parasıyla 500 euro yu buluyor mu? Bu ne
  • Bu yasa ne zaman geçti veya geçti mi ?? Son durum ne acaba ??
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hesaba bak şimdi;

BÜYÜDÜK

şaka mı bu? Türkiye ehliyet almak, kurs parasıyla 500 euro yu buluyor mu? Bu ne

400 kurs
    290 harç
    90 kart parası
    10 tl söförler odası
    50 dreksiyon 50 yazılı sınav parası
    35 tl saglık raporu.(beleşe cıkartıladabilir)
  • çok saçma arkadaşlar bu ne ya. merak ettiğim hangi ülkede uygulanıyor bu? harbi harbi üzülüyorum türkiye ye yaşanmaz bu memlekette.
  • Otomatik vitese gelene kadar herşeyi doğru yapıyorlar ya...Önce adam gibi eğitim verilsin kurslarda..
  • Gayet mantıklı, kendi seçmenleri için çalışma yapıyorlar, eminim okuma yazma zorunluluğu da yoktur taslakta bu ehliyet için
  • Beyler bu nasıl bi iş halkı nasıl yolacaklarını şaşırdılar artık

halk içinde ölen insanlar pamuk tıkattırıp yollanıyor toprağa
    devlettede adamlar öldüklerinde bile para tıkattırıp yollatacaklar kendilerini toprağa
    Tövbe estağfurullah töve tövbe

ben böyle para hastası devlet görmedim neyse ALLAH bilir bakalım ileride ne olacak bu para almanın sonu

admin arkadaşlar bundada artık din siyaset vs gördüğümüz üzere alakası yok isyanda etmedik lütfen adminler olarak üyelere az anlayış gösterin

herkeze saygılar
  • Gayet olumlu bir gelişme otm. vites ile araba sürmeyi öğrenen ve ömrü boyunca otm. vites kullanacak , kullanan , kullanmış

tonla insan var. Böyle bir düzenlemeyle birlikte ehliyetde sınıf içersinde tercih edilebilirlik olarak ayrılacak.

Yani düz vites sevmeyen , kullanmamış , tercih etmeyen insanlar ehliyet alırken otm. vites araclarla eğitim görecek

ve aracı stop ettirme korkusundan cok direksiyon hakimiyetlerine odaklanacaklardır diye düşünüyorum.

Düz vitesin aslında hamallıktan başka bir artısı yok ekonomi amaçlı araclarda zaten artık yüksek performanslı modeller bile

otn. aktarma organlarına sahip çünkü insan yetisinden daha hızlı ve sürüşe güven katan unsur haline geldi

otm. vites gerek kullanım kolaylığı gerekse sürüş güvenliğine katkısı önünden daima öncelikli tercihtir

zaten satış grafikleride son 5 yılda otm. vites tercihinin yükselerek geliştiğini gösteriyor eee böyle bir düzenlemeylede

insanların yaşamlaına tercihlerine katkı sağlanmış olacaktır

zaten otomobil kullanmak aracı stop ettirmek veya geri kaçırmadan hareket ettirmek değildir

önemli olan hakimiyet olgusunun ve buna bağlı güven duygusunun gelişmesidir arac kullanımında

Hep yeniliklerden yoksun olduğumuzdan şikayetçiyiz ama farklı bir gelişim karşınında hemen zırhları kuşanıyoruz

bu gelişmeler faydalıdır toplum için bugün 1 yapılır yarın 1 yapılır 5-10 yıl sonra belirli bir düzen sağlanır

1 olmadan 2 olmuyor malasef

küçük bir gelişme evet bir cok sorun var trafikte özellikle maddi yaptırımların trafikte işlenen suçların karşılında komik kaldığı

doğru bu önemli bir sıkıntı hemde türkiyemiz için ama böyle yeniliklerede acık olmalıyız diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serseri006

benim anladığım kadarıyla B ehliyeti hem otomatik hem manuel B1 ise sadece otomatik için

yanlış anlamadıysam benim anladığımda bundan ibaret.

yani cüzdanımdaki b sınıfı ehliyetimle bu yasa beni etkimeyecek.doğru mu?
  • Ohyşşş devletimiz yine bir gelir kapısı buldu
  • Millet (Yarısı) küfür etmekten bıktı bunlar yemekten bıkmadı ne mide varmış adamlarda
  • Tamamen ek gelir için. Yazık.
  • Ayrı para yatırmak gerekir. bütün B sınıfı ehliyet sabipleri alsa. sağlam gelir kapısı olur değilmi.
  • nasıl ya??b sınıfı olanlar otomatik kullanmak için b1 almak zorundamı??
  • arkadaşlar şunuda katmadık devletin bide işine gelen kaymaklı tarafı bu otomatik vites ehliyete bi kılıf daha ehliyetsiz sürücüye atıyorum 400 tl ceza bunlarda olacaktır zaten büyük bir ihtimalle devlet gelir içinde gelir elde edicek
  • Şimdi manuel vites ile sınavı geçemeyen yetersiz kişiler trafiğe çıkacak. Bu uygulamadan sonra viteste unutulmuş giden sürücüsüz otomobiller ile daha çok karşılaşacağız.
  • Bayanlar ve yaslilar icin baya guzel bi uygulama. kiz arkadasim surekli heycandan gecemiyordu duz viteste otomatik olsa hic bi sorun yasayacagini sanmam.
  • Gayet mantıklı bir sistem. İngiltere'de vs. sistem bu şekildedir. Hayatı boyunca otomatik vites kullanacak bir bayan için arabayı 6,7 defa stop ettirerek ehliyet vermemenin anlamı yoktur. Denetimi gayet kolaydır, polisler elinde defter nasıl trafikte denetim yapıyorlarsa, tahmini çevirir bir kaçını yazar cezasını. B E veya D sınıfının denetimi nasıl olacaksa o da öyle olacak.
    Çok mantıklı, tamamen vatandaş lehine bir durum yaratılmıştır.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.