Şimdi Ara

Otomatik Vites Keyifli Bişey mi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
1
Favori
4.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: akın48

Sıkışık Trafikte gerçekten çok rahat. Ama mesala yokuş aşağı inerken sürekli firen kullanmak zorunda kalıyorsun.

Suratli giderken motor freni icin overdrivei, yokus asagi icin de l vitesini ya da d1 vitesini kullanacaksiniz. Sollamalarda da kickdown yapacaksiniz. Kullanmasini bilirseniz otomatik vites candir. Bir 10 yila dsg gibi sanzimanlar yayginlasacak ve sorunsuzlasinca kimsenin duz vitese bakacagini sanmiyorum.

Altinizda cok guclu bir araba ve bombos yol olsa duz vitesin zevkini anlarim. Ancak sikisik ve adim adim ilerleyen trafikte durmadan vites degistirmenin nesinin "erkeksilik" oldugunu anlamiyorum.

Ha dersin ki otomatik fazla yakiyor bu ulke kosullarina uygun degil, o zaman eyvallah haklisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mister Blöf -- 18 Ağustos 2011; 21:26:36 >
  • Manuel kadar keyifli değil hatta hiç keyifli degil bana göre.Güzel bir özelliği var o da frenden ayagını çekince kendi kendine ilerlemesi.Trafik oldugu zaten kolaylık sağlıyor bayagı
  • Arabayı zevk olarak görüyorsan, yani araba sürmekten zevk alıyorsan Düz Vites.

Ama ulaşacağım yere daha kolay, daha zahmetsiz götürsün dersen otomatik vites. Aracı sadece şehir içi kullanıyorsanız yine otomatik vites. Tam otomatik araçta araba sürmeyi ögrendim ve ehliyeti aldığımdan beri de onu kullanıyorum. Sürekli şehir içi kullanım yapıyorum.
    Şehir içinde kırmızıda durunca kolu düğmeye basmadan ittirerek aracı boşa alıyorum. Sarı yandığında düğmeye basmadan kolu asılarak vitese alıyorum ve gaza basıyorum. Geri geri veya belli konumlara getirmek için düğmeye basmam gerekiyor. Benim kullandığım boşa ve ileriye direkt geçen sistem. boşta iken devirlendirip filmlerdeki gibi patili kalkabiliyor

Düz vites fiat punto, cit. nemo düz vites (gecikmeli gaz tepkili iğrenç), 2002 ford transit düz vites araçlar kullandım. Nemo hariç düz vites araba sevdalısı için bir zevk. Vites attıkça atasın geliyor. Otomatik ise bilgisayardan oyun oynamak gibi hiçbir zorluğu yok. En güzel özelliği rampada kaydırmaması

Uzun vadede otomatiğin verdiği sorunlar:
    Çekmediğinde devirli çalışması, Bazen kararsız kalarak vites geçişlerinde geçikme, aynı motorun düz vitesine göre aşırı fazla benzin tüketimi.

• hiç bir otomatik bana düz ün verdiği zewk i vermiyor.istanbulda yaşamam rağmen düz tercihim her zaman
  • otomatik vites aracı sürmesini kolaylaştırır akülü arabaya döndürür.

Otomatik kullanırken araba sürmüş gibi olmuyorum

Gaza bas git
    Frene bas dur
    Direksyonu çevir dön

Düz vites öyle mi

Otomatik vites arabayı kullanmayı sevmiyorum aracın kontrolü tamamen bende olmalı araç kafasına göre müdahale etmemeli.

Düz vitesli araç otomatik vitese göre daha iyi hızlanır.kullanmasını bilirsen ekonomiktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEŞELİMEŞEODUNU -- 18 Ağustos 2011; 21:49:52 >
  • yıl 2003, ilk otomatik vitesli arabamı aldım.
    yıl 2011 3. araç...bir daha düz mü!!!... ZOR....

ek...
    örneğin opelin easytronic vitesi yokuş aşağı eğime göre vitesi 3'e hatta 2'ye kadar düşürüyor....
    kick-down alışınca çok zevkli, artık vitesleri ayakla atmaya başlıyorsunuz.

eee bu kadar rahatlığa 100km/1-1,5lt yakıversin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 18 Ağustos 2011; 22:04:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BARKU

quote:

Orijinalden alıntı: esenlik

istanbulda o.v. değişilmezimdir. mesela şuan köprü trafiğindeyim delirmemek elde değil!

bu ileti direksiyondan atılmıştır

• buna herkes farklı cevaplar verecek, bana göre kırmızı candır sana göre mavi.
    keyif derken de sadece vites atmaktan ibaret olamaz keyif, yani sırf otomatik olduğu için 400 hp v8 den keyif alamayanı döverler.
    edit : imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thecubamojito -- 18 Ağustos 2011; 22:45:11 >
  • Evet bu sefer evden yazıyorum
    Şu ana kadar bir çok tanıdığım düz vites savunucusu olan otomatik araca biner oldular, hep diyorum bir şöför belli bir süre otomatik kullansın daha sonra vazgeçemez özellikle büyük şehirde, çünkü insan genelde çok durağan bir trafikte araç kullanmak zorundaysa arabanın zevki kalmıyor adeta işkenceye dönüyor otomatik vites o an bir nebze olsun ilaç gibi geliyor.. Ama tabi yollar müsait ise yani normal bir trafik var ise manuelin zevki değişilmez ama maalesef bir insan çalışıyorsa artık Türkiye'nin bir çok ilinde iş çıkış saatlerinde hatırı sayılır trafik oluyor

• Eski teknolojili araçlarda otomatik vites genelde çok yakıyordu üstüne birde performansı kısıyordu şimdi aynı durum yok

Artık hem yakıt olarak iyi,hem performansdan minimum kısarak yolculuğun keyfi başkadır

37 Bin tl para saydık metal yığınına bir zahmet viteside kendi değiştirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f-a-t-i-h -- 18 Ağustos 2011; 23:17:44 >
  • Ne gerek var dediğim vazgeçilmezim oldu.
  • Arabana bindiğinde içindeki çocuk hala kıpır kıpır oluyorsa, araban güçlüyse, ruhun gençse senin tercihin manuel olmalı ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: UnkownArtist

Arabana bindiğinde içindeki çocuk hala kıpır kıpır oluyorsa, araban güçlüyse, ruhun gençse senin tercihin manuel olmalı ...

+11111111111
  • ben sevmem, mümkün olduğunca bundan sonra alacağım araçlarında manuel olmasını isterim. onca yıldır 1 ya da 2 kere "keşke araba otomatik olsaydı" diyecek kadar trafikte ayağım yoruldu başka da sıkıntı çekmedim.
  • Ferrari alacak param olsa manueli yoksa yine almam.İnadına manuel.Aslında yazacak çok şey var da,oyuncak arabadan farkı olmayan otomatik kullanıcıları kızabilir Konforludur,orası ayrı.Sürüş keyfi namına hiçbir şey yok

0.50-1.10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali Dogukan -- 19 Ağustos 2011; 0:05:02 >

• Adam sadece ormanda basmış>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi more34 -- 19 Ağustos 2011; 0:18:53 >
  • Bak Kardeşim Sana Tavsiyem Bu Zamanda Manuel Vites Alma Almışken Biraz Konfor Ara O Kadar Para Döküyorsun. Manuel Tamam Zevkli İş Hissi Farklı Ama Bir Süre Sonra Bi El Direksiyon Bir El Vites Sıkıyor İnsanı Debriyajda Sıkıyor...

Sana Tavsiyem Triptonic Vites Al Forumada Triptonic vites keyifli birşeymi diye konu aç Hem Manuel Hem Otomatik Bozuldumu Masrafı 1000TL Aşacak değil bozulsun her ay bozuluyor değil ya her yıl arabana 2000TL Bakım harca olsun bitsin illada bozulacak değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali Dogukan

Ferrari alacak param olsa manueli yoksa yine almam.İnadına manuel.Aslında yazacak çok şey var da,oyuncak arabadan farkı olmayan otomatik kullanıcıları kızabilir Konforludur,orası ayrı.Sürüş keyfi namına hiçbir şey yok

0.50-1.10

Hem oyuncak diyerek rencide ediyorsunuz ondan sonrada kızabilirler diyorsunuz. Bu ne yaman çelişki derler. Bende manuel kullanıyorum ileride dsgli olabilir mi, olabilir. Ama yine de gönlüm manuelden yana.

Önemli olan vites değil direksiyondur. Kazayı vites yapmıyor!..

• Sayın Azza ,

Kimi insanlar arabaları sadece bir yerden bir yere gitmek amacıyla kullanır.Kimi insanlar ise,aracı sürmekten keyif alır,onun için bir hobidir.Otomatik viteste bunu hissedemezsiniz.Gaz pedalına basılı tutarsınız,araç ilerler,siz sadece yön verirsiniz.Ben de kullandım otomatiği,lütfen bana sürüş keyfinden bahsetmeyin.Pedala basılı tutuyorsunuz,hızınız artıyor,uygun devirde vitesi kendiliğinden yükseltiyor.Hissiyat sıfır.Fakat manueldeki gibi vites geçişlerinde yolcuların kafası sallanmıyor.Konfor konusunda ben de otomatik tavsiye ediyorum.

Eğer sizi kırdıysam çok özür diliyorum.

Belki fikir verir.Bana göre manuel kamyon bile en güzel otomatikten daha keyiflidir .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali Dogukan -- 19 Ağustos 2011; 0:41:28 >

• Büyük şehirde yaşıyosan tabikide Otomaik
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.