Şimdi Ara

otomatik vites hala korkutucu mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
1.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bu haber çok iyiydi, gerçekse kutlama yapmalı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam otomatik tork konvektör kullandım yıllarca. Çok şükür bir sorun yaşamadım ama dizel otomatik bir aracla şehir içi 9 un altnı zor gördüm.

Şimdi benzinli DSG araç kullanıyorum şehir içi en fazla 5 - 6lt ile geziyorum.

Tork konvektörlü araç çift kavrama dizel bir araçtan 3lt fazla yakıyor. ( NET )

senede 20 bin km yapan birisi her sene cebinden fazladan 3000 lira çıkacak.

EEeeeee diyelim ki bu çift kavrama 2 sene sonra bozulsa sana 3 4 bin lira masraf çıkarsa yine kardasın.

Verdiği zevk de cabası....
  • evet

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni nesil tam otomatik ler eskileri gibi bonkör değil tamam fazla yakıyor fakat aradaki fark azaldi. Eskiden 4 ileriydi 6 oldu, sürtünmeler azaldi vs.. Misal atmosferik motorlu corsa e tam otomatik lpg li kullanılsa mantıklı duruyor. En azından masraf cikarma ihtimali düşük.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rbcntechnic R kullanıcısına yanıt
    Ben 1.5 ton benzinli otomatik cruze ile 10 litreyle dolanıyordum, sen artık ceed'i nasıl kullandıysan 9 litre yaktırdın...

3 litre fazla yakıyor demen de trajikomik olmaktan bile öte, ütopya resmen... Bu arada 5-6 litre çok tsi için biraz kas da 3-4 litre yaktır... Bakalım sonraki aracın ne olacak, onu nasıl öveceksin

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Ben 1.5 ton benzinli otomatik cruze ile 10 litreyle dolanıyordum, sen artık ceed'i nasıl kullandıysan 9 litre yaktırdın...

3 litre fazla yakıyor demen de trajikomik olmaktan bile öte, ütopya resmen... Bu arada 5-6 litre çok tsi için biraz kas da 3-4 litre yaktır... Bakalım sonraki aracın ne olacak, onu nasıl öveceksin

9 litre iyi rakam. 11 12 gördüğüm zamanlarda oldu.

TSI için verilerimi attım daha önce uzun yolda 3.8 şehir içi max 6 takip ettiysen görmüşsündür
  • quote:

Kapıda 3 tane araba var.

Övmek değil buradaki amaç taktir etmek.
    Gördüm gördüm

İnşallah ona inanıp tsi araç alan adam olmaz, gerçek şehir içinde 8 görünce kötü olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 6 Ocak 2018; 14:12:9 >
  • Corsa E dizel Easytronic kullaniyorum. DSG ve CVT ye gore konfor kotu. Sarsintisiz gecis icin gaza cok yuklenmemeniz gerekiyor ki onda bile CVT ya da DSG'ye gore sarsintili. Diger yandan manuel araclarda baski balata masrafi yokmus gibi konusulmus; ancak manuellerde sanzimandan dolayi tamir goruyorlar.

Sehirici icin 3.4 verilen fabrika degeri an itibariyle benim 800 kusur km 32 km/s hiz ile ortalamam 4.2 bu ortalamayi sehiricinde verebilecek turbo ya da atmosferik benzinli hicbir arac yok. Kullanim acisindan sarsintili olsa da manuele cok yakin degerler veriyor Easytronic.

Euro 6 motorlarda DPF yok denilmis; ancak var. Gecenlerde ekranda uyari belirdi DPF temizligi icin surmeye devam edin diye. 23 bin km'de ikinci gorusumdu bu uyariyi ve muhtemelen kalitesiz yakittan kaynaklaniyordu. Ucuz oldugu icin almistim; ancak bu uyaridan sonra ilk is Shell'e cektim bir tane Würth enjektor temizleyici ile depoyu fulledim. Bir daha da karsilasmadim uyari ile.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Tam otomatik tork konvektör kullandım yıllarca. Çok şükür bir sorun yaşamadım ama dizel otomatik bir aracla şehir içi 9 un altnı zor gördüm.

Şimdi benzinli DSG araç kullanıyorum şehir içi en fazla 5 - 6lt ile geziyorum.

Tork konvektörlü araç çift kavrama dizel bir araçtan 3lt fazla yakıyor. ( NET )

senede 20 bin km yapan birisi her sene cebinden fazladan 3000 lira çıkacak.

EEeeeee diyelim ki bu çift kavrama 2 sene sonra bozulsa sana 3 4 bin lira masraf çıkarsa yine kardasın.

Verdiği zevk de cabası....

hocam dizel otomatik 9 litre yakan araç neydi..

bende c4 picasso var 2010 model dizel otomatik şuan kış şartlarında 8km kısa mesafe şehir içi sadece işe git gel 6.1 litre uzun yolda 4 litrenin altı.. 9 litreyi 2.0 motor anca yakıyor..

• bu arada hocam yeni 308e bi göz atın dizel otomatik.. şehir içi dsg aşırı ısınmaya gelmez.. 3yıl polo kullanmış biri olarak yazdım..
    Evet bende yalanlamıştım, tutup 20km yol yapıp veri atıyorsun diye. Hala şehir içi max 6lt diyerek milleti kandırma peşindesin. Şehir içi max söyleyim mi sana 1.2 tsi Leon için? 15-16lt/100km. Minimum olarak da kassan 6-6.2lt altına kesinlikle inemez şehir içi 30kmh'lerde, 3-5 km gidip alınan ortalama değil, koyacaksan böyle olacak şehir içi ortalaması, 392km ortlaması,

otomatik vites hala korkutucu mu?

Ne ala ya, adam azıcık yol yapıp al işte ortlamam bu diye koyup paylaşıyor, iyi madem yarın yıldız oran'da işim var, orada arabayı sıfırlayıp salayım istanbul yoluna kadar da ortlama 25kmh ile 4.0lt tüketim koyayım max şehir içi diye

• quote:

Gördüm gördüm

İnşallah ona inanıp tsi araç alan adam olmaz, gerçek şehir içinde 8 görünce kötü olur...

Bu araca 8lt yaktıracak adam gitsin bisiklete binsin araba kullanmasın.

Ev ile iş yerim 1km mesafe genelde arabamı yıkamak , temizlemek için iş yerime arabayla gidiyorum. Soğuk motorla çok kısa mesafeler yapıyorum o yüzden bu resimde biraz fazla çıkmış olabilir. günlük 10 15 km yol yaptığım zamanlar 6 nın yukarısını hiç görmedim..

öcüü kardeş araç tam otomatik kia ceed di. 308 iç mekan çok kötü tarzı bana göre değil. Arka yaşam alanı çok dar 187 boyum var benim arkama çocuk bile sığmadı. Ayrıca Cam tavan perdesi Antalya güneşi için yetersiz.

alcohol06 ; Aracı almadan önce bende senin gibi düşünüyordum. İlan sahipleri ile görüştüm ne yakar diye forumda araştırdım. Şehir içi 7 yi geçmez dediler. Alıp Eve geldiğimde uzun yolda 3.8 ortalamayı görünce fikrim değişti. Şehir içi de dediğim gibi 10 km ve üzeri yol yaparsam 6 bile fazla 30km ortalama hıza kadar.

Benim gibi 1.2 TSI motora ön yargısı olan varsa özelden pm atabilir konuşup tartışabiliriz.
    Ben az yakan benzinli araca örnek verdim. İsteyen istediği aracı alır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rbcntechnic -- 6 Ocak 2018; 20:5:33 >

Gerçek şehir içinde 8 litreyi görmek çok kolay, bisikletlik bi durum yok yani. Tsi motorlu araç kullanan ilk kişi değilsin ama şehir içi 5 litre yakıyor masalları anlatan kaçıncı kişisin meçhul.

ceed ve i30 çok yakıyor deniyordu ama bu kadar 9 litrede baya çokmuş..

1.2 tsı bende kullandım düz yolda baya ekonomik olabiliyor 7 lirelerde ama şehir yokuşu bol olan bi yerse hiç önermem hem yeti hem polo hem ibiza kullandım uzun yolda iyi ama yokuş dolu şehirlerde lpg şart...

boy uzunsa senic picasso 3008 tarzı araçlara da bi göz atmak lazım..
  • otomatik iyidir, otonom korkutucu birazcık

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.