Şimdi Ara

OTOMATİK VİTES ARIZALARI VE ÇÖZÜMLERİ (167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.597
Cevap
244
Favori
1.190.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2017 civic hb cvt şanzımanlı aracımda son 1 haftadır sabahları aracı çalıştırdıktan sonra d veya s konumuna aldığımda vites kolunun alt tarafından bir trim sesi geliyor. Diğer konumların hiçbirinde değil sadece d ve s konumunda bu ses geliyor.

Hızlandıktan sonra ses kesiliyor ve örneğin 3-5 saat sonra tekrar aracımı çalıştırdığımda aynı ses yok. sadece uzun süre bekledikten sonra yapıyor.

ne bir arıza lambası ne sürüşte bi anormallik yok ancak ileride çıkacak büyük bir sorunun habercisi olabilir diyerekten bi servise göstereceğim.

Var mı bi tahmini olan? Başına benzer bir şey gelen?
  • Fiat Brava 2001 model otomatik vites araç var 4. vitese geçince şanzıman lambası yanıp sönüyor. Bir tamirciye götürdüm. bunlarda vites geçişlerini ayarlayan gri ve siyah okuyucu müşür varmış bunlardan biri arızalı dedi bu arıza buradan olabilir mi bide iki aydır bu parçaları bulamıyor bu parçaları bulmamız konusunda yardımcı olabilir misiniz nereden bulabilirim şimdiden teşekkürler

@muratbanK

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eneskutlu E kullanıcısına yanıt
    Evet, o müşürden olabilir. Kaldı ki ustaya helal olsun ki lap diye şanzımanı revize edelim diye klasik laf söylememiş. Ustan belli ki iyi ve paragöz olmayan bir usta.

Parçayı Ankara'da Osman Kemikçioğlu ünlüoto var. Onun internet siyesine girip telefonla arayarak Fiat Egea Kulüpten benden selam söyleyerek parçayı sorgulatabilirsin. Elinde yoksa bile ne yapıp edip o parçayı bulmaya çalışacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuratbanK

Evet, o müşürden olabilir. Kaldı ki ustaya helal olsun ki lap diye şanzımanı revize edelim diye klasik laf söylememiş. Ustan belli ki iyi ve paragöz olmayan bir usta.

Parçayı Ankara'da Osman Kemikçioğlu ünlüoto var. Onun internet siyesine girip telefonla arayarak Fiat Egea Kulüpten benden selam söyleyerek parçayı sorgulatabilirsin. Elinde yoksa bile ne yapıp edip o parçayı bulmaya çalışacaktır.
    Hocam Peugeot 206 Al4 için bu şanzımanin altindaki hem yağ boşalttigimiz hemde yag seviyesi baktigimiz kompleks bir karter tıpası var benimkisi cok aşınmış interneti taradım bulamadim varmidir bir fikrin nereden bulabilirim bu parcayı?

• nickimsonikimsi kullanıcısına yanıt
    Peugeot parçalarını bulma hakkında pek bilgim yok. Lakin sizin araçta kullanılan aynı parçayı kullanan modelinkini de alabilirsiniz. Yeter ki parça tam uyumlu olsun. Fiat Albeada kullanılan karter tıpası ile Lineada Egeada kullanılan tıpa aynı mesela.

• MuratbanK kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam ama sanirim al4 dpo şanzimani renault pejo ve citroen kullaniyor degilmi?

Umarim bulabilirim.

• Herkese selam arkadaşlar. Ufak bir problemim var. Aslında öğrenmek istediğim şey, yaşadığım durumun problem olup olmadığı. Çünkü kime sorsam farklı birşey söylüyor.
    Arabam 2001 model 1.6 megane coupe. 150000 de oldukça temiz, lpg si bile yeni takılmış performansı yerinde bir araç. Lakin rampalarda durmak zorunda kaldığım vakit, kalkarken çook çooook hantal kalıyor. Hatta şöyle diyeyim, rampanın dikliği çok olduğu zaman araç kalkmıyor bile. dip gaz yapmama rağmen yerinde sayıyor. fakat aynı yokuşta hızımı aldığım zaman inanırmısınız 2. vitese geçiyor. Sizi yanlış yönlendirmek istemem oyüzden çok yorumda bulunmayacağım. Benim yaşadığım sorun klasik tam otomatik şanzımanların genel problemimi? çünkü o diklikte bir rampada manuel araba olsa devri 3000 üzerine çıkarıp, yarım debriyajla hızlanana kadar devam ederim sonrasında yoluma bakarım. ama otomatik viteste böyle bir durum yok. motorun sağır olduğu 2000 devirde arabayı kaldırmaya çalışıyor. bu benim yorumum tabi. umarım masraflı bir problem yoktur. aracı satmak için aldım ve bu durumu çözmeden ne satmak nede bilgisiz şekilde ustaya gitmek istiyorum.
    yorumlarınız benim için çok değerli.

• Merhaba arkadaşlar,

2005 model chevrolet kalos 1.4 sx tam otomatik aracım var. Araç ile seyir halindeyken arıza ışığı yanıp sönmeye başlıyor. Bu hatayı aldıktan sonra araç 4. vitese geçmiyor. Aracı stop edip çalıştırdıktan sonra hata kayboluyor. Bir müddet sonra arıza yeniden ortaya çıkıyor. Aracın elektrik tesisatını ve motor beynini kontrol ettirdim. Herhangi bir sorun bulunmadı. Elektronikçi şanzuman beyninde sıkıntı olabileceğini söyledi. Fakat güvenebileceğim bir usta yok. Rastgele birine aracı emanet etmek istemiyorum.
    Hata kodları şu şekilde
    P1702 (bu hata çıktıktan sonra 4. vites iptal oluyor. Araç 1-2-3 e giriyor ve sorunsuz bir şekilde.)
    p0700
    p0300

Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
  • Merhaba Arkadaşlar, 2004 megan 2 otomatik vites aracim düz yolda hiç bir sorunum yok yokuşta aracım gaz yemiyor ,fazla bastığımda 3 te 2 ye geçerken bağırıyor geçiş yapmıyor.ayağımı gazdan çektiğimde 2 ye düşüyor.Ustam 2 vites dislisinin kaydirdigini söylüyor.Tamir olamayacağını yeni bir sanziman takılması verektigini söylüyor .Acil ustalarimdan yardim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skrkrc -- 20 Ekim 2018; 23:25:5 >
  • Merhaba. Aw 50/40 yada af22 şanzuman. 1,2,3 vites çok güzel çalışıyor. 4 e geçince 2 saniye sonra boşa çıkıyor. R de bazen 5-6 saniye gaza basınca doldurma yapıyor. 5 selonoid. Res

OTOMATİK VİTES ARIZALARI VE ÇÖZÜMLERİResim ekte. Yardımcı olursanız sevinirim.

• Slm.Benim 2008 model peugeot 206 benzinli otomatik aracim sabah sogukken yokuşta kar lambaları yaniyor.10dk gidip isininca arac yokus cikabiliyor.Vuruntu olmamasi icin isinmasi gerekiyor.Arac 140binde.Maslak paris otoda selenoid valf değişimi sordum degisiriz ama yetmeyebilir revizyon ister dedi.Yag değerlerini ölçtü şanzimanin.Yeterli dedi.Gecen araci calistirdim.Biraz isitip vitese gecirdik tak dedi istop etti 1 haftadır calistiramadim.Ne yapmalıyım.

• Daha önce de birkaç kere aynı arızayı tekrar etmişti fakat kendi kendine düzelmişti.Şu an çalışmıyor.Aracı çekiciye vermekten başka çare yok mu?
  • Sa hayırlı günler usta aracım 2006 honda civic vtech2 otomotik vites gecen ay araba hararet yaptı conta degisimi oldu arac tamirden cıktı vites d iken yanıp sönmeye basladı aracı istop edip tekrar calistıdıgımda düzeliyor biraz gidince yine yapıyordu aracı geri götürdüm tamirciye palet degisimi mi ne olmu yagı deyismis birde arac geldi deniyorum tekrardan bu seferde 1. Ve 2. Viteste devri tamamlayıp vites atacagı yerde rolent problemi yapıyor yani gaz verip kesiyor 3. Vitese gecince sorun yok birde r ye geri vitese taktıgımda araba geri gitmiyor n ye alıyorum d yapiyorum r yapıyorum gitmiyor 1 2 adim ileri götüruyorum r ye alıyorum öyle gidiyor motor soğukken sanki birde bir geri gidiyor ısınınca gitmiyor 3 farklı tamırciye gittim şanzuman inecek dediler kafayi yemek üzereyim bir hararet sorunu yüzünden şanzumana sıkıntı atarmı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekürler

• ikinewton İ kullanıcısına yanıt
    Motor çalışıyor ama vitese geçmiyorsa evet tek şansınız çekici ile işlem yapılacak yere götürmek.

• oktay1623 O kullanıcısına yanıt
    Hararet esnasında şanzımana su kaçtıysa evet şanzımana ciddi bir zarar vermiş olabilir.
    Eğer su kaçmamışsa motoru yapan usta şanzımana da motor sökümü esnasında müdahale etmişse bir şeykeri ters ya da eksik takmış olabilir. Şanzımanı revizyona sokmadan önce motor ustasından şanzıman ile ilgili ne işlem yaptığını öğrenin ve öğrendiklerinizi iyi bir şanzıman ustasıyla paylaşın. Çok basit bir şey olabilir. Hemen revizyona gitmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: MuratbanK

Motor çalışıyor ama vitese geçmiyorsa evet tek şansınız çekici ile işlem yapılacak yere götürmek.
    yok hocam motor da çalışmıyor.İmmobilizer sorunu gibi yapıyor.Önceden de olmuştu biraz öne kaydırmıştım yokuş aşağı düzelmişti.Şimdi yokuştan geri duruyordu,geri geri kaydırdım biraz ama çalışmadı
  • yani marş basıyor ama motor çalışmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikinewton

yani marş basıyor ama motor çalışmıyor

Aküyü kontrol etmekle işe başlayın. Akü zayıflamış olabilir. Aküden değilse şanzımana suç bulamayız, çünkü motor çalışmıyor. Dediğiniz gibi immobilizer hatası olabilir.

•  OTOMATİK VİTES ARIZALARI VE ÇÖZÜMLERİ

peteğin solunda parça.Yağ gibi birşey kaçırıyor.Bu parçanın adı nedir?
  • Yok hocam akü yeni sayılır.1,5 sene önce aldım varta marka. 12,5volt gösteriyor araç çalışmadan.
  • 
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.