Şimdi Ara

OTOMATİK VİTES ARIZALARI VE ÇÖZÜMLERİ (150. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.597
Cevap
244
Favori
1.189.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bipekkan

@hydratest-türkiye,
    Söylediklerinize katılmakla birlikte, marka belirtmek istemiyorum ancak DSG şanzımanlı araçlardan çok kişi yaka silkiyor.Ama örneğin bazı japon menşeeli araçlar için "al ve en az 200-250.000 km unut" diyorlar. Onlarada yetebicek gücüm olsa Honda jazz tek geçerim olur, ama bizim güç yetmiyor. 2008 56.000 km çok temiz bilindik, yokuş kalkış destekli ve ıvır zıvırı bol bir araç var 52.000 TL' den bir kuruş inmiyorlar. Hoş 45 de deseler alamam o ayrı konuda. Benim aradığım cevap aslında şu. Opel-ford-suzuki vb. gibi nıspeten benim gücümün yetebildiği araçlar arasında hangisini tercih etmeliyim sorusuna gerekçeleriyle bir cevap bulabilmek.Teşekkürler....

Ben size başka bir model tavsiye edeyim, Hyundai. Küçük hatcback araba istiyorsanız GETZ, İ20, İ10 olur. Otomatik vitesleri 4 ileri klasik tork konvektörlü ve inanılmaz sağlam ve sorunsuzdur. 6.5 yıl boyunca Accend Admire modelinin tam otomatiğini kullandım gerçekten taş gibidir ve iddia ederek söylüyorum Honda Jazz inkinden daha sağlamdır. tek kusuru 4 ileri olması nedeniyel şehir içi yakıt tüketimi biraz yüksektir ama kafanız rahat olur.

• Arkadaşlar merhaba ;

Aracım 2005 1.6 Otomatik Megane 2. Aracımı komple bakım yaptırmak istiyorum ve bunun için İzmit sanayide otomatikten gerçekten iyi anlayan birine gitmek istiyorum. Çok otomatik ustası var ama hiç güvenemiyorum, kimisi hile hurdacı kimisi paragöz, kimisi orj der çıkma parça takar. Hiç kimseye güvenemiyorum araç bir de otomatik olunca daha da sıkıntı. İşinin ehli güvenilir bir magane 2 otomatik ustası arıyorum. Var mı yardımcı olabilecek ?
  • bycapslock kullanıcısına yanıt
    Merhaba Dostlar,Forumdaki Paylaşımlar İçin Teşekkür Ederim. Faydalanmaya Çalıştım ama Pek İşe yaramadı Aracımız 2005 Corsa 1.4 72000 Sizlerinde Belirtiği gibi (F) arıza komutundan sonra Aküyü ve stopları kontrol ettiğim Halde Aracımızı Alternatif Servise çektirdim çekiciyle fakat çekiciye yüklerken araba kendini Otomatik şanzıman dan kilitliyor asla boşa almıyordu, oğlumun yardımı ile kaputun altından Müdahale ile boşa aldık çekiye yükledik Sorun Otomatik şanzıman Balatası çıktı değiştirildi, bir saat kadar program yüklendi Üç saat gibi bir sürede teslim ettiler herkese kazasız belasız iyi günlerde araç sürmeyi dilerim benim ayrıca 1999 AstraG Kasanın Ustasıdır, Ustam çok iyidir ve sayıları çok az kalan dürüst bir esnaftır eğer servise götürse idim herhalde Arabayı deneme tahtası gibi kullanıp iki günde teslim ederlerdi, Suat usta bakar bakmaz şanzıman Balatası Ağabey dedi, Allah yolunu açık etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azizerhoroz -- 13 Aralık 2016; 15:18:7 >

• eline emeğine sağlık. benim sorum farklı bir problem. aracım 2010 model Hyundai İX20 1.6 otomatik. fren balatalarım diskler herşey tertemiz ama frene bastığımda sadece fren pedalında bir titreme oluyor. N'ye aldığımda geçiyor bu bana normal gibi gelmedi ama başına gelen varsa veya biliyorsan hayır duamı alırsın. Şimdiden sağol
  • Aracım yokuş çıkarken vites büyütmüyor. 1.4 klasik otomatik corsa. Bu bir tek yokuş çıkarken sorun var 5 bin devirleri bile görüyor yine de büyütmüyor. Yokuş bitince büyütüyor
  • Merhaba. 2010 model ford fiesta otomatik aracım henüz 50 bin km de. sabahları ilk çalıştırmada veya motor daha soğukken 1.vitesten 2. vitese geçerken vuruntu yapıyor. üçkez yağ ve filtre değişimi yapıldı ama ilk bir kaç gün düzeldikten sonra tekrar yapıyor. vuruntu aracı arkadan biri tutarda bırakır gibi. vuruntu yaparken ses yok. uygun devire geldiğinde ayağımı gazdan çekersem yapmıyor. yardımlarınızı bekliyorum. forumda emeği geçen herkese teşekkürlerimi bir borç biliyorum
  • S.A arkasaşlar bend yeni otomatik megane 2 sedan 2004 model kullanıcısıyım.2 defa kasise tam yaklaşırken frene bastığımda hart diye bi ses hissettim neden acaba otomatikle alakalı olabilirmi
  • onat kullanıcısına yanıt
    hayılı günler arkadaşlar ben daha yeni katıldım aranıza bende 2000 model renout cılo hb var tam otomatik araca lpg taktırdım arac 71 tl gaz aldım 150 km yaptı +aracta 1+2 fitese gecişte ufak bir vurma var ve kalkış zayıfladı daha öncede ahudo ışıgı yanıyodu selonit valfler degiştirdim ondan sonra bu vurma başladı sorun ne olabilir bilgi verirseniz sevinirim arac 145 binde şanzuman hic acılmamıştı
  • 96 Carina aracım vitesi erkenden yükseltiyor ve kick-down yapmıyor. Danıştığım kimseler 1. selenoid arızası olduğunu söylüyor. Şanzıman temizleyici kimyasalkullanıp ardından yağ değişimi yapsam sizce çözüm olur mu?
  • Yanılmıyorsam 1995-1999 yıllarında Toyota carina A240 veya A242L şanzıman kullanıyor.Bu şanzımanlarda roket telli ve governörlü şanzımanlardır.Roket teli koparsa erken vites yükseltir ve kick down çalışmaz.İsterseniz önce roket telini kontrol ettirin.Şanzıman modeli orijinal şase numarası yazan Toyota etiketinde yazar şanzıman modelini ona göre kontrol etmek gerekir.İyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hydratest-türkiye -- 29 Aralık 2016; 13:34:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamün aleyküm arkadaşlar :

Aracım 2005 1.6 Benzinli Otomatik Megane 2. Dün aracı çalıştırdığımda biraz ilerledikten sonra birden bire vites kutusunu kontrol edin diye bir uyarı verdi ve aracın rolantisinde vites geçişlerinde falan bi anormallikler oldu aracı stop ettim çalıştırdım biraz gittikten sonra yine aynı uyarıyı verdi. yavaş yavaş evimin önüne park ettim. Ertesi sabah aracı çalıştırdığımda uyarı falan yoktu bugünde kullandım hiçbir uyarı yok ama aracın devrinde falan bi anormallik var gibime geliyor bana mı öyle geliyor bilemiyorum. Dün ustaya götürdüm selenoid arızasıdır dedi 2 selenoidle beraber yağınıda değiştireceğim dedi. Usta bilgisayara bağlamadan selenoidler dedi ve 700 TL fiyat verdi. Sizce doğru mudur ? Bir de bu arızalarda 2 selenoidinde değiştirilmesi mi gerekiyor ?? Sizlerin görüş ve tavsiyeleri nelerdir ? Teşekkürler
  • hydratest-türkiye kullanıcısına yanıt
    İyi akşamlar
    Arabamın vuruntu sorununu neredeyse çözdük
    Şanzuman yağını değiştirdik yağı hiç değişmemiş nerdeyse su kıvamına gelmişti araba liftteyken baktık şanzuman takozu bozuk onuda değiştirdik ve sonuç beni 10 aydır rahatsız eden olay çözüldü darısı sizlerin başına

• muli29 M kullanıcısına yanıt
    Takoz ne kadar tuttu

• quote:

Orijinalden alıntı: hydratest-türkiye

Yanılmıyorsam 1995-1999 yıllarında Toyota carina A240 veya A242L şanzıman kullanıyor.Bu şanzımanlarda roket telli ve governörlü şanzımanlardır.Roket teli koparsa erken vites yükseltir ve kick down çalışmaz.İsterseniz önce roket telini kontrol ettirin.Şanzıman modeli orijinal şase numarası yazan Toyota etiketinde yazar şanzıman modelini ona göre kontrol etmek gerekir.İyi günler

Teşekkürler hocam, dediğiniz gibi kontrol ettireyim roket telini.

Şanzıman modeline göre baksam acaba tel kontrolünü kendim de yapabilir miyim? Kolay ulaşılabilir bir yerde midir?
  • myoblin M kullanıcısına yanıt
    Takoz 95 lira +100 lira mobil atf 320 yağ 5 litre ve 30 lirada işçilik

Toplam225 lira
  • Merhabe arkadaşlar. 2004 model 148000de bir Peugeot 307 xt otomatik aracım var. Şikayetim araba son vites yani 4. Viteste rampa inerken sanki arabayı arkadan tutup bırakıyorlar gibi sallıyor. Birde sol taraftan gaza yüklendigimde rüzgar sesi gibi yada kuş sesi gibi sesler geliyor. Bu kunuda ne yapabilirim. hız veya devir sensörü arızası bunları yapar mı.?

Selonoid valfi ve yağı daha 1000 km once değişti.
  • Arkadaşlar başınızdan böle bir şey geçtimi bilmiyorum ama otomatik vites geçiş (P-R-N-D) lambalarım yanmamaya başladı tiptronik de ise kol sola kayıyor fakat tepki vermiyor ekran da m1 m2 önceden yazıyordu o da gitti. Arabaya 2 aydır böle biniyordum. Şanzıman otamatik vites geçişlerinde performans da sıkıntı yok. Elektrikçiye gittim parça değişim olabilir dedi bende kalsın bir süre dedim. Forumda bmw e90 sayfasında yazdım ama cevab veren olmadı sorun değil bu konu başlığını görünce buraya da yazdım. Bu bahsettiğim konuda bir fikri ya da daha önceden başından geçen varsa paylaşırsa çok sevinirim. Teşekkürler..
  • Güncell
  • Arkadaşlar honda cıvıc 2008 aracım yeni altım eskiden p kunununda cıkan anahtar şimdi her konumda cıkıyo bu arada teyibe Elektirik gelmiyo bazen ikisi aynı anda düzeliyor sizçe neden yapar
  • Merhabalar arkadaşlar bende Renault 2001 Scenic 1.6RXT LPG li alma aşamasındayım bu arada İzmirdeyim .Araba 200000 km de Boya değişen kaza yok exper motorun %85 olduğunu söyledive Exper şanzumanda yağ kaçakları var dedi vuruntu var dedi aynı gün 80 KM yol yaptık araba ile vuruntu hiç duymadım vites geçişleri normal sessizdi şanzumancıya gösterin dedi 3. sanayii de REİS OTO ya götürdük . Yağ keçeleri contaları değişecek dedi ve Basınç arızası var dedi toplamda masraf 3500 TL civarında çıkar dedi tavsiye edeceğiniz başka usta var mıdır . Tutar bu civarlarda olması normal mi ? Yetkili servise götürsem mi acaba diye düşünmedim değil yardımcı olursanız sevinirim.
    Soran olur diye söylüyorum Aracın fiyatı 25000 idi 23500 e pazarlık yaptık şanzumancı arkadaş 3500 deyince 20000 e anlaştık
  • 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.