Şimdi Ara

Otomatik sanziman 1.viteste ugultu(Daihatsu Cuore)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Esime almis oldugumuz 2003 model 4 vites tam otm daihatsu cuore 1.0 DVVT'de 1. viteste bir ugultu/vinlama sesi geliyor. Arac ikiye atinca ses tamamen kesiliyor.Birinci vites harici bu ses gelmiyor.

Araci 4 gun once aldik, almadan once test surusunde farketmedim(ustaya da gostermedim), bugun esim surerken fark ettim sesi.
    Aracin cekisi ve vites gecisleri iyiydi ve arac lazimdi fiyat uygundu direk aldim.
    Acikcasi sadece ses cikaracaksa mesele degil, 10 km capinda bir bolgede kullanilacak. surekli sehir ici kullanilacak.
    Ama yine de basit bir tamirle falan cozulebilecekse de cozmek isterim. sanziman revizyonuna giremem muhtemelen arac fiyatina cikar(yurt disindayim)

ilk etapta sanziman yagi degisimi yapmayi dusunuyorum ama bunun cozecegini dusunmuyorum.

Bilgili arkadaslar tavsiye verebilir mi? Flush islemi tavsiye eder misiniz?(kendim yapmayi dusunuyorum :))

Herkese iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otosarrafı -- 30 Aralık 2019; 3:25:45 >

• Geçmiş olsun, şanzıman yağından olsa her viteste yapar. Muhtemelen birinci vites dişlisinde sorun vardır, aşınma-çizik vs. Bence hiç ellemeyin öyle devam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangerousman

Geçmiş olsun, şanzıman yağından olsa her viteste yapar. Muhtemelen birinci vites dişlisinde sorun vardır, aşınma-çizik vs. Bence hiç ellemeyin öyle devam.
    Demeyin hocam ya. Neyse saglik olsun, artik bu sekilde bineriz. Umarim yolda birakacak sekilde bir sorun cikarmaz.

Peki sanziman katkisi vs. kullanmak bir arti saglar mi sizce?

Mesela sunun gibi bise:

https://www.liquimolyturkey.com/atf-otomatik-sanziman-katkisi-250-ml-5135

• quote:

Orijinalden alıntı: otosarrafı

Demeyin hocam ya. Neyse saglik olsun, artik bu sekilde bineriz. Umarim yolda birakacak sekilde bir sorun cikarmaz.

Peki sanziman katkisi vs. kullanmak bir arti saglar mi sizce?

Mesela sunun gibi bise:

https://www.liquimolyturkey.com/atf-otomatik-sanziman-katkisi-250-ml-5135

Alıntıları Göster
    Hocam bu ürünler hikaye, para tuzağı.
    250 ml tüp, vaadettiklerine bakın . Mucizevi resmen :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dangerousman

Hocam bu ürünler hikaye, para tuzağı.
    250 ml tüp, vaadettiklerine bakın . Mucizevi resmen :)

Alıntıları Göster
    anladim hocam cok saolun.
  • Şanzıman yağı miktarı yeterli değilse de yapabilir. Önce onu kontrol edin bence.
    Çoğunlukla mekanik bir aşınmadan ses yapabilir. Ben her durumda “flush” ile şansınızı denemeniz gerektiğini düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.