Şimdi Ara

Otomatik PC Kapatma... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
4.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • www.inndir.com da alarmset diye bi program var ben onu kullanıyorum kolayda bir program tavsiye ederim.
  • rafet dostum her isteyene program yazıyo musun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelegend1907 -- 3 Temmuz 2005, 22:35:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: thelegend1907

rafet dostum her isteyene program yazıyo musun

Aslında program aramayalı isteklerimizi san söyleyeli sen yaz bea...
    Süpersin dostum eline sağlık...
  • quote:

Orjinalden alıntı: rafet32

Yukarıya taşıyalımda çalışma araya gitmesin.

indirdim programi... pc de ki downloadlar bitince oto kapansin dedim kapanmadi ne iş
  • quote:

SAdece iyi günüme denk geldi
  • quote:

Orjinalden alıntı: granddevil

quote:

Orjinalden alıntı: rafet32

Yukarıya taşıyalımda çalışma araya gitmesin.

indirdim programi... pc de ki downloadlar bitince oto kapansin dedim kapanmadi ne iş

Detay verirsen niye olmadığı açıklyabilirim. Ama büyük ihtimal herhangi bir kapatma özelliğini açmamışsın gibime geliyor.

WinXP işletim sisteminde 3 fonksiyonuda test edildi. Büyük ihtimal kullanıcı hatası var Şaka bir yana nasıl kullandığını yazarsan bir sonuca ulaşabiliriz. Bu arada işletim sisteminide yazmayı unutma.

• quote:

Orjinalden alıntı: rockclimber

quote:

Aslında program aramayalı isteklerimizi san söyleyeli sen yaz bea...
    Süpersin dostum eline sağlık...

Sende sağolasın. BİG KİNG arkadaşımız göle maya çaldı ve tuttu. Sizinkiler de tutarmı orasını bilemem.

Bilgim ve vaktim müsait olduğu sürece paylaşmaktan onur duyarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rafet32 -- 4 Temmuz 2005, 0:25:15 >

• boyle ayarladim rafet... resimde gorunuyor...

işletim sistemim XP sp2 yuklu....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi granddevil -- 4 Temmuz 2005, 0:22:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: granddevil

boyle ayarladim rafet... resimde gorunuyor...

işletim sistemim XP sp2 yuklu....

Seçimi doğru yapmışsın. Peki kullandığın program download işi bitince kendi uygulamasını kapatıyormu. Program her 5 saniyede windows altında çalışan uygulamaların bulunduğu listeyi peryodik olarak günceller. Ve seçilen program bir sonraki güncellemede listede yoksa pc kapatılır. Hala çalışan programlar listesinde görünüyor ise kapatmaması normal. Sanırım sendeki download bittiği halde seçtiğin başlık hala windows arka planda çalıştığı için pc in kapanmadı.

Çalışan programlar listesinde görünen uygulamalar ile CTRL ALT DEL ile görünen uygulamalar biraz farklı. PCkapat programında pc de çalışan bütün uygulamalar listelenir.

Edit: denemek için hesap makinasını aç ve takip edilecek program olarak onu seç. Sonra hesap makinasını kapat.

xp sp2 de sorunsuz çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rafet32 -- 4 Temmuz 2005, 0:36:34 >

• hesap makinesini denedim kapandı... ben simdi download programi olarak Free Download Manager adlı bi program kullanıyorum... onun icindeki aktif indirmeler biterse pc kapansin demistim indirme bitmis ama tabi ki senin dedigin gibi bu program calismaya devam ediyor galiba ondan kapanmadi.. bunun icin bisey yapabilir miyiz?
  • Bu konuda kullandığın programın download işlemi bitince otomatik kapat özelliği varsa iş görür.

Yada pc kapatta çalışan programlar listesini gözlemle. Bazen aynı programın açtığı bir kaç program oluyor . Ana program kapanmıyor ama işini bitirince bu yardımcı programlardan birilerini kapatıyor. Böyle bir özellik varsa onuda kullanabilirsin.
  • rafet bey, pckapat'ı indirdim ama winrar ile açarken hata veriyor:
    pckapat.exe dosyası,
    eksik user32.dll verme ile bağlı:GetLastInputInfo.

yardımcı olabilirsen çok memnun olurum.
  • Winrar ile açmaya çalışıncamı hatayı veriyor. Eğer öyleyse ise winrar da bir sorun var. Winrarı kaldırıp tekrar kurman sorunu büyük ihtimal çözecektir.

Birde işletimim sistemi lütfen. Program XP altında test edildi.
  • Rafet eline sağlık çok güzel olmuş sadece çok küçücük bir eksiği var,Program minimize olmuyor yaniprogram keşke şu sağ en altta minimize olsada şöle öküz gibi saat gözümüze çarpmasa

Minimize işlemini nasıl yapabiliriz?
  • Sağ üstte "X" işaretinin solunda bulunan "=" tıklarsan taskbara atar

Edit: Aslında saatin o kadar büyük olmasına gerek yok ama ben genelde pc den tv izlerken kullanıyorum. Gecenin bir vakti uyku mahmurluğu ile uzaktan saatin görünebilmesi için.

Ama bir sonraki versiyonunda boyutlandırma gibi bir özellik konabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rafet32 -- 6 Temmuz 2005, 21:10:08 >
  • sistemim win98, winrar ile bir klasöre açtım. pckapata tıklayınca yine şu hata:
    "eksik user32.dll verme ile bağlı:GetLastInputInfo"
    ayrıca bu hatadan sonra:
    "sisteme bağlı bir aygıt çalışmıyor"
  • quote:

Orjinalden alıntı: shdogan

sistemim win98, winrar ile bir klasöre açtım. pckapata tıklayınca yine şu hata:
    "eksik user32.dll verme ile bağlı:GetLastInputInfo"
    ayrıca bu hatadan sonra:
    "sisteme bağlı bir aygıt çalışmıyor"

Win98 ile çalışan bir makina bulursam orda bir deneme yaparım. Ve müsait bir zamanda o sorunuda halletmeye çalışırım.
  • Yep çok güzel.
    Bu arada hangi saatte hangi programın açılacağı hangi prgramın kapanacağını ayarlıyan bir program var mı?
    Ör:Ben şirketteki PC mi açık bırakıcam akşam 8 oldumu direk Bitcometi açıcak direk download başlıyacak zaten program açılınca otomatik bağlana yarlarsak o sorun yaratmaz.Sonra sabah 8 oldumu program keniliğinden kapancak?

Böle bişey yapılabilinir mi?

Bu arada bu programı nasıl yazdın merak ettim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: BİG KİNG

Yep çok güzel.
    Bu arada hangi saatte hangi programın açılacağı hangi prgramın kapanacağını ayarlıyan bir program var mı?
    Ör:Ben şirketteki PC mi açık bırakıcam akşam 8 oldumu direk Bitcometi açıcak direk download başlıyacak zaten program açılınca otomatik bağlana yarlarsak o sorun yaratmaz.Sonra sabah 8 oldumu program keniliğinden kapancak?

Böle bişey yapılabilinir mi?

Bu arada bu programı nasıl yazdın merak ettim...

Tabiki yapılabilir sonuçta yazılım dünyası

Programın hikayesi şu şekilde

Askerlik yaparken ev arkadaşım pc den tv izlerdi sabah malum mesai. Uyumakla uyanık kalmak arasındaki o ince çizgide uykunu kaçırmadan kalkıp pc yi kapatıp tekrar yatağa dönmen gerekiyor. Bununda ne kadar zor olduğunu tahmin etmek zor olmasa gerek

Onun isteği ile o akşam bu işin temellerini attık ve çok basit bir program yazdım. Sonra aradan bir süre geçti biraz daha modernize ettim.

Son özellik ise Senin Taleplerin doğrultusunda programa ilave edildi. Bakalım bundan sonra daha neler çıkacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rafet32 -- 8 Temmuz 2005, 9:32:51 >

• 6 sene sonra konuyu hortlattım ama bu program bende vardı sade ve güzel bi program ama artık yok internettede bulamadım bunu.

sayın arkadaşlar lütfen bu programı bir daha upload ederlermi acep veye biyerde varsa linkini atsalar güzel olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IPv6 -- 24 Aralık 2011; 3:35:12 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.