Şimdi Ara

Otomatik ne güzelmiş arkadaş (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
2
Favori
10.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şahsen ben 110 a 120 ye sabitlersem yine uykum gelir 90 'da kesin uyurum

Araba accent miydi. Sabitle bakalım ne yakacak bizimlede paylaş. Bence 4.5 litre yakar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tartışması bile yapılmaz bunun otomatik rahatlıgı paha biçilemez

• quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

Manuel vites kullanipta bunu "ben manuel seviyom aga" diye savunanlarınki fakir tesellisinden başka bir şey değildir.. Otomatik vites varken manuel kullanmayı tercih edeni nörölojik açıdan incelemek gerekir..

Size göre ben ya fakirim ya hastayım.
    Otomatik vitesi de tecrübe ettim, rahatlık belki ama ben manueli seviyorum. Hem de İstanbul'da dur kalk trafiğe girdiğim halde seviyorum. İstediğim devirde istediğim vitesten istediğim vitese geçebilmek, arabanın işime karışmaması, bununla birlikte bana uyum sağlamaya çalışmaması (Bana uyum sağlamaya çalışan bir şanzıman beyni yok, şanzıman beyni benim) bana daha huzurlu ve rahat bir sürüş veriyor.

Manuelden keyif almak için 300 beygir araba kullanmaya da gerek yok. Çünkü zevk = performanslı kullanım diye bir kaide de yok. Bazı insanlar usul usul hızlanmaktan keyif alır mesela.

Ayrıca vites değiştirmek benim için bir eziyet değil, "Öff gene vites değişecek ya, sene olmuş iki bin on yedi, halen daha bi çubuğu alıp ordan oraya savuruyorum yua" diye düşünmüyorum. Hatta devir saatine bile bakmıyorum, kulaktan zaten ister istemez motorun ne yaptığını biliyorum, istediğim zaman vites değişimini yapıyorum.

Yine de önerdiğiniz bir nörolog varsa gidip bir çayını içmek isterim. Çünkü fakir olduğum için çayı bile yancılıkla içiyorum.

Peki hiç yoğun trafikte kaldınız mı? Sol dizinizin sızladığı hiç oldu mu? Olduğu halde seviyorsanız bir tuhaflık var çünkü gerçekten çok ağrıyor. Gezme amaçlı Çanakkale tarafına gittik günübirlik. Gezdik yorulduk. Dönüşte gecenin 12sinde 2-3 saat trafik ve pert olan dizler vardı.

Ben de manuel severim ama şimdiki otomatiklerde manuel seçeneği de var. Aracım otomatik ama hep manuel modda kullanıyorum. Debriyaj kullanmamak büyük rahatlık.

• tefennili kullanıcısına yanıt
    Bende hep manuel kullandım 4 5 aydır otomatik kullanıyorum ilk zamanlar çok memnundum ama anî hızlanmalarda otomatik biraz hantal kalıyor gibi. Birde en sevmediğim yönü yokuş çıkarken vites yükseltiyor mesela ben 3.000 devirde çıkmak istiyorum o 2.000 devirde çıkmak istiyor motor bayılıyor sinir oluyorum. Birde uzun yolda düz vites otomatikten daha güzel oluyor.

Yani bilemiyorum ikisininde farklı güzel yanlarıda var bazı eksileride var.

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusemre8760

Bende hep manuel kullandım 4 5 aydır otomatik kullanıyorum ilk zamanlar çok memnundum ama anî hızlanmalarda otomatik biraz hantal kalıyor gibi. Birde en sevmediğim yönü yokuş çıkarken vites yükseltiyor mesela ben 3.000 devirde çıkmak istiyorum o 2.000 devirde çıkmak istiyor motor bayılıyor sinir oluyorum. Birde uzun yolda düz vites otomatikten daha güzel oluyor.

Yani bilemiyorum ikisininde farklı güzel yanlarıda var bazı eksileride var.

Arac ne marka?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Angelica kullanıcısına yanıt
    2015 insignia 1.6 dizel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BluePassenger -- 25 Temmuz 2017; 18:19:59 >
  • Yeni elantra elite otomatik aracım.elbette paylaşacağım verileri.200 lirayla 1000 km yapmayı umuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: başaran

Öyle bir konu olmuş ki bütün otomatik övücüler ( sanırım acemiler ) buraya toplanmış.Valla öyle övdünüz ki bana bile otomatik aldiracaksiniz

Sen ustasın yani

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan1461

quote:

Öyle bir konu olmuş ki bütün otomatik övücüler ( sanırım acemiler ) buraya toplanmış.Valla öyle övdünüz ki bana bile otomatik aldiracaksiniz

Sen ustasın yani

Ne sandın tabiki ustayım

• quote:

quote:

quote:

Sen ustasın yani

Ne sandın tabiki ustayım

Ustayım diyen bi usta ilk defa görüyorum. Ustalık; ben ustayım diye böbürlenmemekten başlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan1461 -- 25 Temmuz 2017; 20:52:34 >

• Kullanım kitapçığını okusaydınız, yokuşları istediğiniz devirde çıkabileceğinizi öğrenebilirdiniz.
    Ama maalesef yanlış eğitim kurbanı olmuşsunuz, okumanın araştırmanın faydalarını öğrenememişsiniz, ve bu acı verici durumun bütün ülke insanlarına yayılmış olması beni gerçekten çok üzüyor...
  • userneym kullanıcısına yanıt
    Benide insanların egoist ve ön yargılı olması çok üzüyor

1. Ben arabamı 2. El aldım kullanım kitabı ve yedek anahtarı yoktu

2. Biliyorsan nasihat eder ve bilgini paylaşırsın havaya girip kibirlenmezsin.

Aklı selim insana bu yazdıklarım yeter.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sen ustasın yani

Ne sandın tabiki ustayım

Ustayım diyen bi usta ilk defa görüyorum. Ustalık; ben ustayım diye böbürlenmemekten başlar.

Boş yapma

• Etrafımızdaki hiç kimse okumuyor diye üzülen birine mi egoist diyorsun ??? Sen neyin kafasını yaşıyorsun acaba ???

Sıfır arabanın kullanım kitabı olur/okunur da, ikinci el arabanın olmaz/okunmaz diye bir kural mı var yoksa ???

Siz ikinci el alınca OPEL internet üzerindeki tüm kullanım kitapçıklarını sildirdi mi ?
    Yoksa sizde internet yok mu ?

Anlaşılan okuyup öğrenmek için kullanmıyorsun interneti !
  • otomatik vitesli arabanın keyfi 2.0 ve üstü motorlarda çıkar derdi benim sanayideki motor ustam,, ufak motorda otomatik keyif vermez derdi

O bahsettiğin kitabı internetten indirdim ama internetten kitap okunmuyor. Asıl sen ne kafada bi insansın laf yetiştirmeyi kendini övmeyi insanları eleştirmeyi eleştirirken küçük düşürmeye çalışmayı ne kadar seviyorsun. Sen önce konuşma üslubunu düzelt birine bi laf nasıl söylenir onu öğren mesela ilk yorumun da kardeşim kullanma klavuzunda yazıyor şöyle şöyle yapabilirsin diyebilirdin ama sen bilmişlik okumusluk taslamayı tercih ettin şimdi de çırpındıkça batıyorsun.

Yok okuyan yokmuş üzülüyormuş fazla üzülme derde düşersin.

Interneti egolarını tatmin etmek için kullanan ilk tanıdığım insan değilsin eminim sonda olmayacaksın sanal alem allamesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

quote:

quote:

Manuel vites kullanipta bunu "ben manuel seviyom aga" diye savunanlarınki fakir tesellisinden başka bir şey değildir.. Otomatik vites varken manuel kullanmayı tercih edeni nörölojik açıdan incelemek gerekir..

Otomatik vitesi de tecrübe ettim, rahatlık belki ama ben manueli seviyorum. Hem de İstanbul'da dur kalk trafiğe girdiğim halde seviyorum. İstediğim devirde istediğim vitesten istediğim vitese geçebilmek, arabanın işime karışmaması, bununla birlikte bana uyum sağlamaya çalışmaması (Bana uyum sağlamaya çalışan bir şanzıman beyni yok, şanzıman beyni benim) bana daha huzurlu ve rahat bir sürüş veriyor.

Manuelden keyif almak için 300 beygir araba kullanmaya da gerek yok. Çünkü zevk = performanslı kullanım diye bir kaide de yok. Bazı insanlar usul usul hızlanmaktan keyif alır mesela.

Ayrıca vites değiştirmek benim için bir eziyet değil, "Öff gene vites değişecek ya, sene olmuş iki bin on yedi, halen daha bi çubuğu alıp ordan oraya savuruyorum yua" diye düşünmüyorum. Hatta devir saatine bile bakmıyorum, kulaktan zaten ister istemez motorun ne yaptığını biliyorum, istediğim zaman vites değişimini yapıyorum.

Yine de önerdiğiniz bir nörolog varsa gidip bir çayını içmek isterim. Çünkü fakir olduğum için çayı bile yancılıkla içiyorum.

Peki hiç yoğun trafikte kaldınız mı? Sol dizinizin sızladığı hiç oldu mu? Olduğu halde seviyorsanız bir tuhaflık var çünkü gerçekten çok ağrıyor. Gezme amaçlı Çanakkale tarafına gittik günübirlik. Gezdik yorulduk. Dönüşte gecenin 12sinde 2-3 saat trafik ve pert olan dizler vardı.

Ben de manuel severim ama şimdiki otomatiklerde manuel seçeneği de var. Aracım otomatik ama hep manuel modda kullanıyorum. Debriyaj kullanmamak büyük rahatlık.

Evet hocam çok yoğun trafiklerde de kaldım. Hatta aracımın debriyaj zamanı geliyor, baskı balatada kaçırma yok ama debriyaj pedalı oldukça sert. Dizlerimde de biraz sıkıntı var. Ama hiç öyle sızlama seviyesini yaşamadım. Çok defa saçma sapan trafiklerde kalmış olmama rağmen yaşamadım.

Debriyaj konusu evet özellikle 12 saat işten çıktıktan sonra arabayı kaldırmak eziyet gibi geliyor. İstiyorum ki gaza basayım gitsin. Ama bir kaç kalkıştan sonra o his geçiyor. Bir de arabanın kalkışını hissetmek, ben debriyajı bıraktıkça arabanın gitmek istemesi hoş geliyor.

Otomatik şanzıman sadece tork konvertörlü olursa tercih edebilirim. Çünkü ben basitlikten hoşlanan bir adamım, öyle çift kavramaymış anlık vites değişimiymiş gerek yok. Sarsmasın, konforu bozmasın otomatik tercih edebilirim ama, abidik gubidik kararsızlıklar yaşamasın.

Daha önce bir Auris kullandım 1.4 D-4D otomatik, 2. vitesle kasise yaklaşıyorum mesela, tam kasise ön tekerler değiyor artık yavaşça gaza dokunacağım, lap diye 1. vitese düştü araba bir yığıldı ben de gaza basınca birden bire kafayı kaldırdı sanki kasisten geçmedik de hendek atladık, öyle bir durum oldu. Ha sonraki aracımı alırken otomatiğini de bir test edip, uyum sağlayabiliyorsam denemek isterim tabii ki.

Not düşeyim, otomatik şanzımanın cidden rahatlık olduğunu iyi biliyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: commandx

quote:

quote:

Evet hocam çok yoğun trafiklerde de kaldım. Hatta aracımın debriyaj zamanı geliyor, baskı balatada kaçırma yok ama debriyaj pedalı oldukça sert. Dizlerimde de biraz sıkıntı var. Ama hiç öyle sızlama seviyesini yaşamadım. Çok defa saçma sapan trafiklerde kalmış olmama rağmen yaşamadım.

Debriyaj konusu evet özellikle 12 saat işten çıktıktan sonra arabayı kaldırmak eziyet gibi geliyor. İstiyorum ki gaza basayım gitsin. Ama bir kaç kalkıştan sonra o his geçiyor. Bir de arabanın kalkışını hissetmek, ben debriyajı bıraktıkça arabanın gitmek istemesi hoş geliyor.

Otomatik şanzıman sadece tork konvertörlü olursa tercih edebilirim. Çünkü ben basitlikten hoşlanan bir adamım, öyle çift kavramaymış anlık vites değişimiymiş gerek yok. Sarsmasın, konforu bozmasın otomatik tercih edebilirim ama, abidik gubidik kararsızlıklar yaşamasın.

Daha önce bir Auris kullandım 1.4 D-4D otomatik, 2. vitesle kasise yaklaşıyorum mesela, tam kasise ön tekerler değiyor artık yavaşça gaza dokunacağım, lap diye 1. vitese düştü araba bir yığıldı ben de gaza basınca birden bire kafayı kaldırdı sanki kasisten geçmedik de hendek atladık, öyle bir durum oldu. Ha sonraki aracımı alırken otomatiğini de bir test edip, uyum sağlayabiliyorsam denemek isterim tabii ki.

Not düşeyim, otomatik şanzımanın cidden rahatlık olduğunu iyi biliyorum.

Biraz alışkanlık da var işin içinde. Siz nasıl manuele alışmış ve seviyorsanız otomatiğe de alışıyorsunuz. Bunun için araçla vakit geçirmeniz gerekiyor. Mesela sizin kullandığınız auriste muhtemelen direksiyonda kulakçık var ve anında müdahale edebiliyorsunuz. Tümseğe gelmeden kulakçık ile hemen istediğiniz vitese alabilirsiniz. Manuelden pek farkı yok aslında. Zaten yarı otomatik, debriyaja siz basmıyorsunuz o kadar.

• Yaz tatilinde yaklaşık 2500-3000 km yapmayı düşünüyorum.otomatik vitesin beni çok rahatlatacağını düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.