Şimdi Ara

Otomatik mi Düz Vites mi ?????? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
2
Favori
60.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: blue__system

her zaman için düz vitez
    hem daha çok performanslı hem daha zevklii

Alıntıları Göster
    bulabilirsen CVT en iyi şanzımandır dünyada. Sonsuz vitesi vardır. en düşük yakıy tüketimi ve en fazla performans sağlayan vites tipidir. Arabalara nadir koyuyorlar ama scoter'ların hepsinde vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratp87

bulabilirsen CVT en iyi şanzımandır dünyada. Sonsuz vitesi vardır. en düşük yakıy tüketimi ve en fazla performans sağlayan vites tipidir. Arabalara nadir koyuyorlar ama scoter'ların hepsinde vardır.

Alıntıları Göster
    arabalara nadir konmasının nedeni yüksek torka ve ağırlığa dayanamamasıdır. honda jazz kullanır bir ara nissan primeraya koymak gibi bir hata yaptı yanlış hatırlamıyorsam. çok tercih edilmez büyük araçlarda
    quote:

Orjinalden alıntı: muratp87

• quote:

Orijinalden alıntı: bluerdem

otomatik daha fazla yakar diyenlere katılmıyorum..Honda'da fabrika verilerine bile bakarsanız otomatiklerin düzlerden daha az benzin yaktığını görürsünüz..2008 city otomatik kullanıyorum. uzun yolda 5.3 lt değerini yaktım dün..bu değeri gören 1.4 düz vites sahipleri var mı ?
    yıllardır manuel kullanıyordum ve otomatiğe hep ön yargılı bakmıştım..ama otomatik aracı kullanınca düşüncelerimin ne kadar saçma, ne kadar ön yargı dolu olduğunu ve düz vitesle boşa zaman harcadığımı anladım..
    o yüzden ben tercihimi bundan sonra kesinlikle otomatik şanzımandan yana kullanırım..

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: vogue

otomatik daha fazla yakar diyenlere katılmıyorum..Honda'da fabrika verilerine bile bakarsanız otomatiklerin düzlerden daha az benzin yaktığını görürsünüz..2008 city otomatik kullanıyorum. uzun yolda 5.3 lt değerini yaktım dün..bu değeri gören 1.4 düz vites sahipleri var mı ?
    yıllardır manuel kullanıyordum ve otomatiğe hep ön yargılı bakmıştım..ama otomatik aracı kullanınca düşüncelerimin ne kadar saçma, ne kadar ön yargı dolu olduğunu ve düz vitesle boşa zaman harcadığımı anladım..
    o yüzden ben tercihimi bundan sonra kesinlikle otomatik şanzımandan yana kullanırım..

bizde 2.0 jetta war otomatik biz ist de oturuoz feribotsuz bursaya 1 depo gidiyor o kadar da cok basmıorz 120 140 falan bnce otomatik araba daha cok yakıyor ama kanımca arabayı kullanana gore de degisio

• Bana manuel daha mantıklı geliyor fakat otomatikten asla vazgeçmem.
    arabam 92 honda cıvıc 16 yaşında ama şanzıman saat gibi
    yakıt tabiki birazcık fark var şehir içinde fazla yakar
    fakat uzun yolda manuelden bir farkı yok hatta belkide daha az yakıyor
    varsın biraz fazla yaksın otomatiğin rahatlığı yeter
    İstanbul'da vitesi D ye taktım vitese ikinci dokunuşumda Sivas'taydım
    hesabını siz yapın
  • quote:

Orijinalden alıntı: toşu

Bana manuel daha mantıklı geliyor fakat otomatikten asla vazgeçmem.
    arabam 92 honda cıvıc 16 yaşında ama şanzıman saat gibi
    yakıt tabiki birazcık fark var şehir içinde fazla yakar
    fakat uzun yolda manuelden bir farkı yok hatta belkide daha az yakıyor
    varsın biraz fazla yaksın otomatiğin rahatlığı yeter
    İstanbul'da vitesi D ye taktım vitese ikinci dokunuşumda Sivas'taydım
    hesabını siz yapın
    quote:

Orjinalden alıntı: toşu

...İstanbul'da vitesi D ye taktım vitese ikinci dokunuşumda Sivas'taydım
    hesabını siz yapın

• quote:

Orijinalden alıntı: bluerdem

Alıntıları Göster
    quote:

civic i sattınmı ? alana kadar neler çekmiştin oysaki

• quote:

Orijinalden alıntı: night_33

quote:

civic i sattınmı ? alana kadar neler çekmiştin oysaki

Alıntıları Göster
    aslında söylenmesi gereken çok basit.eğer ilk defa otomatik e binecekseniz gerçekten çok yakar. fakat otomatiğe alışmışsanız düz vitesten çok daha rahattır ve kaliteli bir araç üzerindeyse gerçekten yıllarca sorun çıkarmaz otomatik vites.çok kısa bir dönem binmişliğim var rahat ve mafrafsız. komşumda 77 model mercedes var ve hala orjinal otomatik vitesli yani 31 senedir hiç arıza yapmamış :))

• quote:

Orijinalden alıntı: alikirez

aslında söylenmesi gereken çok basit.eğer ilk defa otomatik e binecekseniz gerçekten çok yakar. fakat otomatiğe alışmışsanız düz vitesten çok daha rahattır ve kaliteli bir araç üzerindeyse gerçekten yıllarca sorun çıkarmaz otomatik vites.çok kısa bir dönem binmişliğim var rahat ve mafrafsız. komşumda 77 model mercedes var ve hala orjinal otomatik vitesli yani 31 senedir hiç arıza yapmamış :))

Alıntıları Göster
    Manuel vites eskiden kullanılan antik değeri olan bir aktarma organıdır...

• quote:

Orijinalden alıntı: cenkog

Manuel vites eskiden kullanılan antik değeri olan bir aktarma organıdır...

Alıntıları Göster
    gönlüm hep otomatikten yana ama denildiği gibi bir sorun çıkarırsa ocağıma incir ağacı diker diye korkuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: entropy

gönlüm hep otomatikten yana ama denildiği gibi bir sorun çıkarırsa ocağıma incir ağacı diker diye korkuyorum

Alıntıları Göster
    otomatik vites benden daha iyise her zaman tercih sebebim olur

bakınız dsg,pdk,vs....

hem benden iyi performans sağlıyorsa,hemde yakıtı daha da az kullanıyorsa bana saygı duymak düşer

tork konvertörlü bir otomatik şanzımanı yada i-shift ,mmt gibi bir şanzımanı tercih edeceğime manuele kullanmayı dercih ederim oysaki

• quote:

Orijinalden alıntı: V.K.

otomatik vites benden daha iyise her zaman tercih sebebim olur

bakınız dsg,pdk,vs....

hem benden iyi performans sağlıyorsa,hemde yakıtı daha da az kullanıyorsa bana saygı duymak düşer

tork konvertörlü bir otomatik şanzımanı yada i-shift ,mmt gibi bir şanzımanı tercih edeceğime manuele kullanmayı dercih ederim oysaki

Alıntıları Göster
    daha hoşuma gittiği için düz vites

• quote:

Orijinalden alıntı: _k_a_a_n_

daha hoşuma gittiği için düz vites

Alıntıları Göster
    trafiği yoğun bir yerde yaşıyorsanız kesinlikle otomatik, ama değilse ve otomatik de kullanmak istiyoruz diyorsanız tiptronik manuel sıkmadı mı artık yaa

• quote:

Orijinalden alıntı: Arif

trafiği yoğun bir yerde yaşıyorsanız kesinlikle otomatik, ama değilse ve otomatik de kullanmak istiyoruz diyorsanız tiptronik manuel sıkmadı mı artık yaa

Alıntıları Göster
    evet ya eski kasa bir daihatsu sirion çek otomatik hem 106 beygir

direksiyondan kumanda triptonik vites.
    canavar alet,200 km yapıyor.1.3 motor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mericx

evet ya eski kasa bir daihatsu sirion çek otomatik hem 106 beygir

direksiyondan kumanda triptonik vites.
    canavar alet,200 km yapıyor.1.3 motor.

Alıntıları Göster
    Otomatik vitesli araba da vites değiştirememe durumu kötü,düz vitesle vites değiştirmenin verdiği zevk harika birşey aradaki fark bu

• quote:

Orijinalden alıntı: hellcat876

Otomatik vitesli araba da vites değiştirememe durumu kötü,düz vitesle vites değiştirmenin verdiği zevk harika birşey aradaki fark bu

Alıntıları Göster
    istanbul trafıgı warsa otomatık derım sıkıldım debrıyajdan !
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogundmr

istanbul trafıgı warsa otomatık derım sıkıldım debrıyajdan !

Alıntıları Göster
    Sevgili arkadaşlar, otomatik vites rahatlıktır... Aracı satmak için almıyoruz...

Satılması gerektiğinde otomatik keyfi sonrasında fiyatı az bir miktar düşük olsa ne olacak...

Araçlar artık bugün bire alayım, yarın beşe satarım felsefesi ile alınmıyor...

Aracınız otomatik alın ve sefasını sürün. Her aracın müşterisi vardır...

Otomatik vites sefasını sürmek isteyen alır, istemeyen almaz...

Hala yok otomatik mi, manuel mi tartışmaları sürüyor...

Herkes ne ile muhatap olmak istiyorsa ona göre araç alsın... Bu tercih meselesi.

Ben otomatik şanzımanı tercih ediyorum. Ankara trafiğinde çok rahat.

Herkese de tavsiye ediyorum.

Kazasız sürüşler diliyorum...Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: huseyinn06

Sevgili arkadaşlar, otomatik vites rahatlıktır... Aracı satmak için almıyoruz...

Satılması gerektiğinde otomatik keyfi sonrasında fiyatı az bir miktar düşük olsa ne olacak...

Araçlar artık bugün bire alayım, yarın beşe satarım felsefesi ile alınmıyor...

Aracınız otomatik alın ve sefasını sürün. Her aracın müşterisi vardır...

Otomatik vites sefasını sürmek isteyen alır, istemeyen almaz...

Hala yok otomatik mi, manuel mi tartışmaları sürüyor...

Herkes ne ile muhatap olmak istiyorsa ona göre araç alsın... Bu tercih meselesi.

Ben otomatik şanzımanı tercih ediyorum. Ankara trafiğinde çok rahat.

Herkese de tavsiye ediyorum.

Kazasız sürüşler diliyorum...Saygılar...

Alıntıları Göster
    Ülkemizde manuel-otomatik olayına çok garip bir yaklaşım var ... Sanki manueli kullanmak daha bi beceri istiyor, otomatiği acemiler kullanır tadında, otomatik vites kullanılan araba araba kullanmak sayılmaz, yok efendim manuelde çok keyif alırsın vs vs gibi ...
    Yalan ... külliyen yalan :)
    10 yıldan fazla manuel kullandım ... Son 1 yıldır otomatik kullanıyorum ... 10 yılıma yanıyorum :)
    Ha derseniz Ferrari kullanıyorum, Porche kullanıyorum o zaman anlarım manuel kullanım tercihini ... Ama aksi halde Hyundai Getz'in (Hyundai sahipleri alınmasın aklıma ilk o geldi öylesine yazdım) manuelini kullansanız ne olur kullanmasanız ne olur ... Ben 10 yıl yaptım o hamallığı bi faydasını göremedim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: TuzsuzDELiBEKiR

Ülkemizde manuel-otomatik olayına çok garip bir yaklaşım var ... Sanki manueli kullanmak daha bi beceri istiyor, otomatiği acemiler kullanır tadında, otomatik vites kullanılan araba araba kullanmak sayılmaz, yok efendim manuelde çok keyif alırsın vs vs gibi ...
    Yalan ... külliyen yalan :)
    10 yıldan fazla manuel kullandım ... Son 1 yıldır otomatik kullanıyorum ... 10 yılıma yanıyorum :)
    Ha derseniz Ferrari kullanıyorum, Porche kullanıyorum o zaman anlarım manuel kullanım tercihini ... Ama aksi halde Hyundai Getz'in (Hyundai sahipleri alınmasın aklıma ilk o geldi öylesine yazdım) manuelini kullansanız ne olur kullanmasanız ne olur ... Ben 10 yıl yaptım o hamallığı bi faydasını göremedim :)

Alıntıları Göster
    gerçekten hamallık. yıllardır ben de manueldeyim. bıktım artık. bundan sonraki arabam kesinlikle ve kesinlikle otomatik olucak. kuşkusuz trafikte en iyi otomatik tir. ve arabayı sürmeyi yeni öğrenen bi yakınınız varsa en hasarsız araçda otomatik olan olucaktır...:))

• quote:

Orijinalden alıntı: drsphex

gerçekten hamallık. yıllardır ben de manueldeyim. bıktım artık. bundan sonraki arabam kesinlikle ve kesinlikle otomatik olucak. kuşkusuz trafikte en iyi otomatik tir. ve arabayı sürmeyi yeni öğrenen bi yakınınız varsa en hasarsız araçda otomatik olan olucaktır...:))

Alıntıları Göster
    peki heşbek olarak otomatik vitesli hangi firmanın hangi modelini öneriyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kapisiz

peki heşbek olarak otomatik vitesli hangi firmanın hangi modelini öneriyorsunuz

Alıntıları Göster
    bende yıllardır manuel kullanıyorum fakat sıkıldım vites atmaktan. Küçük bir hesap yaptım. günde 60 kez vites atıyorum. Yılda 30-35 bin kes vites atmış oluyoorum. Yazık bana yaa Bir sonraki aracım otomatik olacak.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.