Şimdi Ara

Otomatik hatchback 70bin tl limitli bayan arabası tavsiye (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Doğru duymuşsunuz. Benim aracım C4 idi. 3 kez buji kırıp yolda bıraktı, sonra vuruntu yapmaya başladı ve motor sizlere ömür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • entigin E kullanıcısına yanıt
    bir tane patlamışı ispatlayın hocam. DSG değil ki patlasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

Yaris Hybrid Spirit'i inceleyebilirsiniz. Şanzımansız otomatik vites yapısı, düşük yakıt tüketimi ve diğer donanımları ile şehir içi kullanımına çok uygun bir araçtır.

hybrid yaris spirit ile cool arasında çok fark var mıdır hocam ?

cool alınır mı ya da ne gibi farklar vardır ?
  • elcas kullanıcısına yanıt
    Yorumunun hemen üstündeki benim yorumumu oku istersen :)

İspatın ta kendisi benim

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

Yaris Hybrid Spirit'i inceleyebilirsiniz. Şanzımansız otomatik vites yapısı, düşük yakıt tüketimi ve diğer donanımları ile şehir içi kullanımına çok uygun bir araçtır.

hybrid yaris spirit ile cool arasında çok fark var mıdır hocam ?

cool alınır mı ya da ne gibi farklar vardır ?

Donanım farkı model yılına göre değişiklik gösterebilir. Buna dikkat etmekte fayda var.

Başlıca farklılıklar şunlar olabilir;

- Cruise Control

- Kendiliğinden kararan dikiz aynası

- Yağmur sensörü

- Anahtarsız giriş ve çalıştırma

- Soğutmalı torpido gözü

- Yarı deri koltuklar

- Alüminyum alaşım jantlar

- Ön sis farları

- Arka spoiler

- Karartılmış bagaj ve arka camlar

- Otomatik yanan farlar

- Otomatik katlanan yan aynalar

Yukarıdaki donanımlar Cool modelinde yok diye biliyorum. Ama dediğim gibi model yılına göre değişiklik gösterebilir.
    Spirit modelde olan yukarıdaki ilk 4 donanım benim işime yarıyor, keşke bir de cam tavan olaydı ama maalesef Türkiye'de henüz sunulmuyor cam tavan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulentcandan -- 22 Kasım 2017; 23:40:35 >

• bulentcandan B kullanıcısına yanıt
    - Anahtarsız giriş ve çalıştırma

- Otomatik yanan farlar

bu iki özellik de benim için güzel olurdu ama bunlar için spirite 10 bin lira fark vermek mantıklı gelmiyor

diğerleri çok önemli değil de. bir de birkaç yıl önceki modellerde cool donanımda Park sensörü de yokmuş galiba. O olsaydı yine alınırdı diye düşünüyorum ama. sonradan takılma ihtimali oluyor mu acaba geri görüş kamerası gibi
  • entigin E kullanıcısına yanıt
    ben ve benim gibi binlerce kişinin aracı neden patlamıyor o zaman?
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    herkesin zevki farklıdır. onun için kesin yargı kullanmayı sevmem. ancak CVT nin test sürüşünü yapınız. bana çok garip gelmişti. eğer hoşunuza giderse sorunsuzluğu iyi. sadece CVT için bile araç almam ben. hibrit ekonomik ama dizel fiyatına satıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: entigin

PSA'nın 1.2 puretech motorundan uzak durun elde patlıyor.

O paraya B sınıfı araç almayın.

110hp 6 ileri tam oto olan modeli 57-58 bine alınmaz mı? Söylediğiniz problemi bikaç forum sitesinde denk geldim.130hp olan model için söylenmiş denk geldiklerimde.Her firmada sıkıntılar çıkabiliyor, bu probleme kroniktir diyebilir miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CodeSpr -- 23 Kasım 2017; 5:56:10 >
  • CodeSpr kullanıcısına yanıt
    Sadece trcitroen forumunda 4 kişinin aracında aynı sorun çıktı. Davalık olan bile var. Kronik demiyorum ama sıkıntı var. Sorunlu tüm motorlar C4 1.2 130 hp EAT6.

Sonradan park sensörü takılıyor. Kamera + park sensörü daha etkili oluyor. Mesela bir keresinde gece aracı park ederken ekrandan siyah ince bir demiri görmemiştim fakat park sensörü ikaz etti.

@elcas 'ın dediği gibi, CVT gibi çalışan otomatik vitesi mutlaka deneyin çünkü alışılmışın dışında bir hızlanma ve sürüş karakteri var. Mesela gaz pedalını tabana oturtunca benzin motoru üst devire sabitleniyor ve araç metro gibi hızlanıyor.

Aslında benim bu aracı tavsiye etmemdeki en büyük etken e-CVT'dir. Araç otomatik vitestir fakat gerçekte bir şanzıman yoktur, yani CVT'deki gibi kasnak-kayış sistemi yoktur.

Diğer bir etken; hibrit araçlar pek tanınmıyor, nerede prize takılacak diye soruluyor, pili 1-2 senede biter deniyor... Korkulacak bir şey yok, prize takılmıyorum, pil 5+5 yıl garantili.

Düşük yakıt tüketimi sergiliyor ama aracı sakin kullanmak lazım. Pulse&Glide yöntemi var, bunu kullanmak lazım.

Sonuç olarak, yoğun trafiği olan şehirler için ideal bir araçtır.

• quote:

Orijinalden alıntı: elcas

herkesin zevki farklıdır. onun için kesin yargı kullanmayı sevmem. ancak CVT nin test sürüşünü yapınız. bana çok garip gelmişti. eğer hoşunuza giderse sorunsuzluğu iyi. sadece CVT için bile araç almam ben. hibrit ekonomik ama dizel fiyatına satıyorlar.

CVT kullandım ve o hissizlik konusu benim için pozitif bir durum.

manuel vitesin yanında otomatik vitese bile karşı olan arkadaşlar cvt çok hissiz, oyuncak araba gibi diye eleştiriyorlar da. bence bu gayet güzel bir şey. vites geçişi sarsıntısı yok, takır tukur sesi yok (EDC gibi), sorun ihitmali de çok daha düşük bu sebeple. Ne güzel işte

o zaman hayırlısı olsun. ben o işi EAT6 ile çözdüm. cvt de boşta gaz yemiyormuş gibi geliyordu. yani bağırıp durdu yaris. test dışında tecrübem yok.
  • Mazdadan sonra forumda herkese pejo tavsiye eden elemanlar zibilyon tane oldu paraları olsa giderler VW alırlar
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.