Şimdi Ara

otomatik+dizel araba önerisi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
3.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

arabayı değiştirmeyi düşünüyorum.

istediklerim özellikler aşagıda yardımcı olursanız sevinirim.

1 Otomatik vites.
    2 Dizel
    3 donanım yüksek olsun.
    4 30-32 bin lira verebilirim.

şimdilik i30 ve megane2 düşünüyorum.

• Fiat Bravo 1.6 Multijet Dualogic, mümkünse 120hp olanı.
  • Hyundai i30 ile Fiat Bravo istediğiniz fiyat skalasındaki uygun fiyatlı C sınıfı araçlar. Donanım olarak F/P endeksleri ise sınıflarında onları öne geçiriyor.
  • kolay gelsin çok seçenek var.

corolla 1.4 d4d *******
    jetta 1.9 tdi
    octavia 1.9 tdi
    superb 1.9 tdi 2006
    407 1.6 hdi / 2.0 hdi ***
    sonata 2.0 crdi
    focus 1.6 tdci
    308 1.6 hdi *************
    c4 1.6 hdi
    auris 1.4 d4d

2000-2001 model grand cherokee 3.1 TD alıp herkesi şaşırta da bilirsiniz : )
  • Bence seçeneğin çok az. En doğru ve kaliteli seçim Mondeo Ghia 2.0 TDCİ 2006 ve üstü.

Diğer önerilen araçlar hep küçük ve Mondeo'ya yaklaşamaz. Alternatif olarak Passat 1.9 TDİ, Vectra 1,9 CDTİ, 407 HDİ var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Praetor

Hyundai i30 ile Fiat Bravo istediğiniz fiyat skalasındaki uygun fiyatlı C sınıfı araçlar. Donanım olarak F/P endeksleri ise sınıflarında onları öne geçiriyor.

Fakat Bravo alacaksanız 4-5 yıl kullanacaksanız alın .. İkinci eli pek yok satarken zarar edersiniz. İ30'un ikinci eli Bravo'dan bir nebze daha iyidir
  • 1.9-2.0 motor araba önerip durmayın yahu, vergisi kaça patlıyor araçların.. Dizeli ekonomik diye istemiş besbelli 2000 motora ne gerek var. 1.6 crdi hyundai i30 veya kia ceed veya bravo tercih etmelisiniz bence.
  • Bravo, İ30 ,cee'd
  • Hyundai I30'u inceleme şansım oldu, çok kaliteli bir araba. C segmentinin en kaliteli ve en sessiz araçlarından birisi. Hyundai-Kia grubunun dizel motorları da çok iyi. Ben arka tarafının tasarımını biraz beğenmiyorum ama siz beğeniyorsanız gönül rahatlığıyla alınabilecek bir araba.

Fiat Bravo da "Fiat işte" denilip yabana atılacak araba değil, kaliteli bir araç. İşçilik-malzeme kalitesi iyi, donanım olarak oldukça zengin, otomatiğinin tüketimi düzden daha az. Oto dergilerindeki testlerde yol tutuşu falan çok beğenilmişti. Tasarım olarak da şu anki en güzel C-segmenti HB bence (kişiden kişiye değişir tabi). İki motor seçeneği var 105hp - 290Nm(1500 devir), 120hp-300Nm(1500 devir). Motorların torkları 1.6 bir dizel için çok çok iyi, hem de 1500 gibi çok düşük bir devirde verebiliyor bu torku. Bir arkadaşım 6-7 ay önce aldı ve çok memnun.

Ben tasarımından ötürü Bravo diyorum ama Hyundai I30 da çok iyi bir seçenek.
  • Cee'd in tasarımı i30 dan daha güzel geliyor bana (diyeceksiniz taraflı yorum diye aracım cee'd olduğu için ama )
    Bravo'nun da motoru gerçekten başarılı, Megane'ı bence kafanızdan silin bu segmentte dizel+otomatik olarak sayılan 3 araba da sizi tatmin eder rahatlıkla..
  • Bilmiyorum model ayrımınız ne boyutta fakat 2000 2001 3.20 d otomatik te güzel bir seçim olurdu titizlikle alınmalı tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

quote:

Hyundai i30 ile Fiat Bravo istediğiniz fiyat skalasındaki uygun fiyatlı C sınıfı araçlar. Donanım olarak F/P endeksleri ise sınıflarında onları öne geçiriyor.

Fakat Bravo alacaksanız 4-5 yıl kullanacaksanız alın .. İkinci eli pek yok satarken zarar edersiniz. İ30'un ikinci eli Bravo'dan bir nebze daha iyidir

Zaten ikinci el alacağı için ucuza alacak ve ucuza satacak. Bu yüzden her ikiside uygun olur. Benim tercihim ise imzamda malum
  • quote:

Zaten ikinci el alacağı için ucuza alacak ve ucuza satacak. Bu yüzden her ikiside uygun olur. Benim tercihim ise imzamda malum

İ30'u elden çıkartmak daha rahat olur sadece. Onun haricinde tamamen tercih meselesi
  • kriterlerinize en uygun bravo gibi gözüküyor. alacağınız araç şimdiden hayırlı olsun.
  • İlginizi çekebilecek bir i30 style crdi otm.

Hyundai i30 crdi otm.

• i30 bilmiyorum ancak 308 dizel oto. kullandım...kalkış biraz ağır ancak koptumu iyi gidiyor...aynı zamanda sessiz ve konforlu bir araç...
  • adama uretimdn klkmıs ve 1.9 lt lik vergsde yksk olan br arac onermis br arkadas ..nekadar sacma br oneri olm us ..
  • i30 falan almayın bence plastik kore arabasını napcaksınız.....

bi suru alternatif var ben ama dizel alıcaksam megane alırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgacem

i30 falan almayın bence plastik kore arabasını napcaksınız.....

bi suru alternatif var ben ama dizel alıcaksam megane alırım

İ30'un içine hiç oturdunuz mu acaba ? Bilip bilmeden yorum yapmayalım. Megane çokmu kaliteli İ30'dan
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.