Şimdi Ara

Otomatik CİVİC Tekliyor...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
18.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arabam 2007 model Honca CİVİC Elegange Otomatik vites.

Arabada Romana LPG var.

Son zamanlarda şöyle bir sorunum var.

Araç D vitesinde iken vites geçişlerinde (özellikle 1'den 2'ye ve 2'den 3'e geçişlerde) tekliyor. Daha net anlatmam gerekirse D'de vites geçiş aralıkları çok kısa
    1. viteste devir 2000 olunca 2'e geçiyor ve devir 1500'e iniyor o sırada araba devir 2000'in üstüne çıkana kadar tekleye tekleye gidiyor. Aynı şey 2. vitesten 3'e geçerken de oluyor.

İlginç olan şey bu olay sadece D de ve lpg ile kullanırken oluyor.

D'de benzinde kullanırken aynı sorun yok.

S'de de hem lpg hem de benzinde kullanırken böyle bir sıkıntı yok.

İşin özeti D'de lpg ile kullanımda tekleme var.

Sorunun nedeni hakkında bilgisi olan ya da daha önce yaşamış arkadaşların yardımını bekliyorum...

• Aracınız kaç km.de?
    Şanzuman yağı hiç değişti mi?
    LPG'nin son bakımı ne zaman yapıldı?
    Boğaz kelebeği temizlendi mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nrglife

Aracınız kaç km.de?

Araç 170000 km'de.

Şanzuman yağı 150000'de değişti.
    LPG bakımın 10-15 bin km önce yapıldı.
    Boğaz kelebeği 140000'de temizlendi.

Yalnız S modunda sorun yok neden D'de yapıyor olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mat2000

quote:

Orijinalden alıntı: nrglife

Aracınız kaç km.de?

Araç 170000 km'de.

Şanzuman yağı 150000'de değişti.
    LPG bakımın 10-15 bin km önce yapıldı.
    Boğaz kelebeği 140000'de temizlendi.

Yalnız S modunda sorun yok neden D'de yapıyor olabilir.

Alıntıları Göster
    Aracı Samsun'da özel Honda servisine götürdüm.

- Sübapların sıkışmış olabileceğini ve teklemenin ondan kaynaklanabileceğini söyledi.

*** Sübap ayarı yaptırdım. TEKLEME DEVAM ETTİ..

- Şanzıman filtresinden olabileceğini söyledi.

*** Şanzıman filtresi ve yağı değişti. TEKLEME DEVAM ETTİ..

Usta da işin içinde çıkamıyor. Arabayı bıraktım oraya Honda'ya mail atacakmış bir de şanzıman ustası varmış ona gösterecekmiş. Bekliyoruz.

Böyle bir sorun yaşayan hiç kimse olmadı mı?

• quote:

- Sübapların sıkışmış olabileceğini ve teklemenin ondan kaynaklanabileceğini söyledi.

Usta da işin içinde çıkamıyor. Arabayı bıraktım oraya Honda'ya mail atacakmış bir de şanzıman ustası varmış ona gösterecekmiş. Bekliyoruz.

lpg filtresini değiştirin birde lpg ustası kontrol etsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhdmr

quote:

lpg filtresini değiştirin birde lpg ustası kontrol etsin

Alıntıları Göster
    Aracınızın sorunu bujiler veya elektrik bobini...bu kadar.

• frisby2 kullanıcısına yanıt
    Bujiler değişeli daha 30 bin km oldu... (Bujiler iridyum ve orjinal takıldı. Normalde 100 bin km gidiyor ama lpg'li olunca 80 bin civarı yani bujiyle alakalı değil.)
    Şanzıman yağı ve filtresi değişti. Ondan sonra şu anda o 1500 devirde tekleme sorunu ortadan kalktı. Yalnız hareket halindeyken 90-100 km hızla giderken ara sıra ufak tekleme oluyor. Onun nedenini bilmiyorum ama internette bu tarz teklemelerin ara sıra olabileceğinden bahsediliyor. (lpg'den dolayı)
  • quote:

Bujiler değişeli daha 30 bin km oldu... (Bujiler iridyum ve orjinal takıldı. Normalde 100 bin km gidiyor ama lpg'li olunca 80 bin civarı yani bujiyle alakalı değil.)
    Şanzıman yağı ve filtresi değişti. Ondan sonra şu anda o 1500 devirde tekleme sorunu ortadan kalktı. Yalnız hareket halindeyken 90-100 km hızla giderken ara sıra ufak tekleme oluyor. Onun nedenini bilmiyorum ama internette bu tarz teklemelerin ara sıra olabileceğinden bahsediliyor. (lpg'den dolayı)
    bu olayın sorumlusu "romano" düp
  • caucass kullanıcısına yanıt
    Size kesinlikle katılıyorum.

Benden önceki sahibi taktırmış hem de yeni. Artık Samsun'da satan yer veya servisi de yok. Şu anda onu söktürüp yeni bir sistem taktıracak durumum da yok.

En azından o tekleme kesildi. Şimdi ara sıra giderken ufak silkelenme oluyor... Artık ona da katlanacağım artık...
  • quote:

Benden önceki sahibi taktırmış hem de yeni. Artık Samsun'da satan yer veya servisi de yok. Şu anda onu söktürüp yeni bir sistem taktıracak durumum da yok.

En azından o tekleme kesildi. Şimdi ara sıra giderken ufak silkelenme oluyor... Artık ona da katlanacağım artık...

Güzel bir lpg ustası bulun istanbulda iseniz ben bulurum var bildiğim bir yer arabanın lpg ayarı bozuk yapılması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: potur

quote:

Güzel bir lpg ustası bulun istanbulda iseniz ben bulurum var bildiğim bir yer arabanın lpg ayarı bozuk yapılması lazım

Alıntıları Göster
    hayirili cumalar

• quote:

Orijinalden alıntı: caucass

hayirili cumalar

Alıntıları Göster
    arkadaslar oncelikle herkese merhaba turkiye disinda kirgizstandyim . buradan araba pazarindan ikinci el honda civic tam otomatik olmayan versiyonlarindan bir tane civic aldim. araba pazarda 2 ay duruyordu. neyse arabayi aldim arabayi alan adam benzini kotu koydugunu ozellikle iyi bir kaliteli benzin koyarsan araba duzelecegini soyledi. arabada ise soyle bir sorun var. ozellikle karlkarken sanki fren yapiyormus gibi tekliyor ve hizliyken de isiklara gelmeye yakindan arabadan gazdan ayagimi cektigimde araba sanki fren yapiyormus gibi oluyor. Arabayi calistirirken yada N e alinca hic bir titreme yok sonra gittim hemen motor yagini orjinal honda yagi alarak degistirdim. sorun nedir hizli giderken sorun yokmus gibi birde alali bes gun oldu benzinden bir sorun varmi cunku aldigimda benzini neredeyse dibindeydi gittim iyi bir benzin aldim. yardimci olacak herkese simdiden tesekkur.
    araba pazarinda benim araba 2 ay duruyordu japonyadan sparisinden dolayi kirgizistandaki araba pazarinda sabit duruyordu. sadece araba pazari cumrtsi pazar gunleri acik ve insanlar bakmaya geldiginde arabayi sadece calistiriyorlar hareket ettirmiyorlar/ buugn de gittim arabanin benzin filtresini pompasini degistirdim ama yine ayni oradaki tamirci bujilerden yada elektrik aksanindan olabilr dedi oyle bir sey olabilirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulasagca -- 22 Ağustos 2014; 17:02:13 >

• ulasagca U kullanıcısına yanıt
    O söylediğiniz sorunun benzin ve motorla pek alakası yok gibi.
    Sorun şansımanda gibi görünüyor. Baskı balatataya baktır bence. Baskı arabayı kasıyor, salmıyor...
  • quote:

O söylediğiniz sorunun benzin ve motorla pek alakası yok gibi.
    Sorun şansımanda gibi görünüyor. Baskı balatataya baktır bence. Baskı arabayı kasıyor, salmıyor...
    Romana LPG yi değiştirdinmi
    :)
    TÜm tesisatı söktürdüm (LPG'nin elektrik tesisatını). İlk montajı yapan usta müsvettesi tesisatın birçok yerinde ek yapmış, oralardan temassızlık, şasi vb. olaylar oluyormuş ondan geçiş sorunu oluyormuş. Tesisatı onardılar, 1 haftadır tık yok (gerçi bu seferde geçiş sıcaklığını çok düşük ayarlamışlar sanırım 20 derece falan, arabayı çalıştırır çalıştırmaz 3-5 saniye sonra lpg'ye geçiyor motor tam ısınmadığı için de bu geçişler sarsıntılı oluyor, bir daha gidip ayar yaptıracağım.)
    Şu anda lpg'ye geçmeme ile ilgili bir sorun yok umarım böyle devam eder.
  • quote:

:)
    TÜm tesisatı söktürdüm (LPG'nin elektrik tesisatını). İlk montajı yapan usta müsvettesi tesisatın birçok yerinde ek yapmış, oralardan temassızlık, şasi vb. olaylar oluyormuş ondan geçiş sorunu oluyormuş. Tesisatı onardılar, 1 haftadır tık yok (gerçi bu seferde geçiş sıcaklığını çok düşük ayarlamışlar sanırım 20 derece falan, arabayı çalıştırır çalıştırmaz 3-5 saniye sonra lpg'ye geçiyor motor tam ısınmadığı için de bu geçişler sarsıntılı oluyor, bir daha gidip ayar yaptıracağım.)
    Şu anda lpg'ye geçmeme ile ilgili bir sorun yok umarım böyle devam eder.
    dertler bitmek bilmiyor değilmi
    Araba demek dert demek zaten.
    Hele de benim gibi çok km yapanlar için. (Yılda ortalama 40000 yapıyorum.)
    Bir yeri yapıyorsun bir süre sonra başka yer sorun çıkarıyor, orayı yapıyorsun balata istiyor, balatayı hallediyorsun lastik istiyor ve bu döngü böyle devam edip gidiyor.
  • quote:

Araba demek dert demek zaten.
    Hele de benim gibi çok km yapanlar için. (Yılda ortalama 40000 yapıyorum.)
    Bir yeri yapıyorsun bir süre sonra başka yer sorun çıkarıyor, orayı yapıyorsun balata istiyor, balatayı hallediyorsun lastik istiyor ve bu döngü böyle devam edip gidiyor.
    toyota al dertlerin bitsin
    en sorunsuz araçlar toyotalar
    Ha Toyota ha Honda. İkiside sorunsuz araçtır. Bakımlarını yap yeter. Ama bazı şeylerin aracın markasıyla alakası yok. Mesela: lastik, balata, diskler, bujiler vb. şeyler araç yol gittikçe eskiyip tükenen şeyler ve değişmesi gerekir.
    Yoksa daha önce başka araçlarım da oldu, sanayiden çıkmazdım. Bu araçlar 50000 yaptım ki araç şu anda 190000'de daha tabla burç lastiklerini yeni değiştim. Yani 190000km dayandı. 2011 Symbol vardı bundan önce 15-20 bin km'de değişiyordum...
    Japon araçlarına bak yeter seni yolda bırakmaz. Benim araçta triger kayışı yok zincir var. Servise sordum ne kadar sürede değişiyor diye servisin cevabı "bakımları periyodik yaparsan 600-700 bin km'den önce değişmez." o yüzden çok memnunum arabamdan bir de şu lpg işini yapan beyinsiz usta özen gösterseydi boşuna çekmeyecektim sıkıntı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mat2000 -- 22 Ağustos 2014; 21:04:19 >
  • quote:

Ha Toyota ha Honda. İkiside sorunsuz araçtır. Bakımlarını yap yeter. Ama bazı şeylerin aracın markasıyla alakası yok. Mesela: lastik, balata, diskler, bujiler vb. şeyler araç yol gittikçe eskiyip tükenen şeyler ve değişmesi gerekir.
    Yoksa daha önce başka araçlarım da oldu, sanayiden çıkmazdım. Bu araçlar 50000 yaptım ki araç şu anda 190000'de daha tabla burç lastiklerini yeni değiştim. Yani 190000km dayandı. 2011 Symbol vardı bundan önce 15-20 bin km'de değişiyordum...
    Japon araçlarına bak yeter seni yolda bırakmaz. Benim araçta triger kayışı yok zincir var. Servise sordum ne kadar sürede değişiyor diye servisin cevabı "bakımları periyodik yaparsan 600-700 bin km'den önce değişmez." o yüzden çok memnunum arabamdan bir de şu lpg işini yapan beyinsiz usta özen gösterseydi boşuna çekmeyecektim sıkıntı.
    600-700 km. mi ...............?............................ eminmisin yaw

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.