Şimdi Ara

Otomatik+Benzin mi Otomatik+Dizel mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
1.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Mitsu bile bu kadar reklamini yapmadi be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yılda 8-10.000km yapıyorum diye bu zamana kadar hep benzini+otomatik araç aldım.

Yaptığım km'ye ve Antalya'da olduğuma bakmadan son 2 aracımı dizel otomatik aldım, artık benzinli araç mecbur kalmadıkça almam.

Tamam 10.000TL fazla verdik(satarken 8.000'i geri alırız sorun yok) ama rahatlığı ve yakıt düşünmeme durumu bir başka. Depoyu dolduruyorum ne anlık tüketime bakıyorum, ne gaza düşünerek basıyorum, nede bir yere gitmemek için benzini bahane ediyorum.
  • Otomatik lpgli

• quote:

Orijinalden alıntı: DoğanGörünümlüToros

Mitsu bile bu kadar reklamini yapmadi be

Mitsu hic reklam yapmadi neredeyse problem orda zaten :)

• Dacia stepway 2017 benzinli otomatik 50 bin tl alınabiliyordu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Yılda 8-10.000km yapıyorum diye bu zamana kadar hep benzini+otomatik araç aldım.

Yaptığım km'ye ve Antalya'da olduğuma bakmadan son 2 aracımı dizel otomatik aldım, artık benzinli araç mecbur kalmadıkça almam.

Tamam 10.000TL fazla verdik(satarken 8.000'i geri alırız sorun yok) ama rahatlığı ve yakıt düşünmeme durumu bir başka. Depoyu dolduruyorum ne anlık tüketime bakıyorum, ne gaza düşünerek basıyorum, nede bir yere gitmemek için benzini bahane ediyorum.

Bende sizin gibi düşünüyorum hocam. Arabanın benzini su gibi içmesi ve sürekli benzinlige gitmek, psikolojik olarak olumsuz etkiliyor. Bende benzinden dizele geçtim ort. 15 bin yapıyorum ama 10 binde yapsam yine dizel alırdım.

Edit: yıllık 20 bin km yapılırsa dizel kendini amorti ediyor vs hesaplamalarının bende bilincindeyim ama herkesin kendine göre nedenleri vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yargicc -- 21 Şubat 2017; 8:43:10 >

• Attrage 6.5-7 litre arasi yakiyor sehirici, Bence katlanilamayacak bir deger degil.

• attrage konusu bu forumda son zamanda çok fazla yeşillendirildi.

marka bile bu konunun üzerine düşmemişken burada nasıl oldu bu iş anlamak güç..

sorulacak soruya gelinirse; benzin+otomatik alınır binilir.. Dizel'e bu koşullarda fazla para verirsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: liebermann

attrage konusu bu forumda son zamanda çok fazla yeşillendirildi.

marka bile bu konunun üzerine düşmemişken burada nasıl oldu bu iş anlamak güç..

sorulacak soruya gelinirse; benzin+otomatik alınır binilir.. Dizel'e bu koşullarda fazla para verirsin..

Gecmiste colta da ayni muameleyi yapmistim 10 sene once , fahri marka sevgisi diyelim.

Ama arkadasin aklinda attrage in a sinin oldugunu sanmiyorum. Adini ilk kez burada duyduguna da eminim. Konumdaki anket de dediklerimi destekliyor.

180 oy kullnilmis yuzde 70 i attrage benim konudan ogrenmis.

40-60 bin tl arasinda Benzinli otomatik arac almaya niyetlenen kisi attrage in adini bile duymadigi yollarda da girmediginden dolayi arastiramiyor bile.

Son 2 hafta icinde forumdan 5 arkadas attrage aldi. Daha dun biri teslim aldi bugunde baska bir arkadas teslim alacak.

Kisacasi ben yada attrage sahibi/ seven diger arkadaslar " bakin boylede bir alternatif var" demezsek kimsenin haberi olacagi yok.

Kimse yanlis anlamasin ama attrage in bu fiyattaki otomatikler olan i10 ve dacia sanderodan oldukca fazlasi var.

Es donanimli muadillerinden ise en az 15bin tl ucuz. Misal hyundai i20 elite 1.4 otomatik 67900 tl su an. Evet hyundai 2017 attrage 2015 ama sonucta ikiside sifir km ve 17000 lira bence buyuk para.

Ha fiyati digerleri gibi 70 binlerde olsaydi onermezdim kendimde almazdim zaten. 2. El bi japon alirdim.

Hayirli gunler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 21 Şubat 2017; 9:33:42 >

• seyhgalip S kullanıcısına yanıt
    yaris hybrid diyor bende de var. 2013 model.

araç benzin cvt şanzıman ve normal yarisdende daha full.

araçlarımı işe gidiş geliş için kullandım. Güngören Bayrampaşa arası. toplam mesafe git gel 15 km.

opel corsa 1.4 2004 model benzinli manuel.
    ortalama hız : 15
    ortalama tüketim : 10 lt

fiesta 1.4 2012 model dizel manual
    ort hız : 15
    ort tüketim : 6,5 lt

i20 1.2 2014 model benzinli manual
    ort tüketim : 8,5 lt

yaris hybrid 1.5 2013 model benzin-elektrik otomatik cvt
    ort tüketim :
    baharda aldığımda 4,8 lt indim
    kışın 6,5 lt çıktım kalilüfer açınca motor çalıştı tüketim arttı.
    bahara 4,5 a iniceğimi düşünüyorum. artık tecrübemde arttı.
    cumarteside güngörenden gölcüke git gel trafikli açık yol karışık. 60 km ort hız. nadir 120 130 genelde 90 a hız sabitleyici ile 3,9 lt ortalama yaptım.

Yorum güzel olmuş :) Mantıklı bir tercih olabilir.

Benzin fiyatları bu kadar yüksekken benzinli-otomatik araçları cebiniz pek hoş karşılamayacak.

Gerçi motorin de ucuz değil, lpg taksan ayrı dert.En iyisi araba almamak herhalde

Dacia Sandero'ya da bir göz atın hocam.

Hocam hangi marka ve modellerden bahsediyorsunuz tam olarak?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cio_cio

Mitsubishi attrage den bahsediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

quote:

Orijinalden alıntı: cio_cio

Mitsubishi attrage den bahsediyor.

haa. hocam hatcback aradığımız için attrage bize pek yaramıyor. Space Star var, o da güzel ama pahalı biraz.
  • kasa boyutları hemen hemen aynıyken neden düşük bagaja razı oluyorsunuz ki?

örnek clio uzunluk 4062 mm, attrage 4245

18 cm fark var hb ile sedan arasında

hb arabanın ne avantajı var?

bagajı dardır; aynı modelin sedana göre genelde arka diz mesafeleride düşük oluyor.

bence en güzel araba sw dir, sonra sedan tabi kullnışlılık açısından

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 21 Şubat 2017; 13:5:26 >
  • tasshelhoff kullanıcısına yanıt
    Hocam bekar adamız, çok bir bagaz ihtiyacımız falan da yok o yüzden görüntü vs.'den dolayı hb daha cazip geliyor :)
  • dizel otomatik. yaktı yakmadı derdin olmaz. benzinli ve düz araç alma imkanın varsa.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.