Şimdi Ara

silinebilir.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayrettin_79 -- 1 Haziran 2022; 18:20:59 >

• Derdin bu olsun başkan..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanbaran

Derdin bu olsun başkan..

dert ettiğimden değil sadece mantıklı bir açıklaması gerekçesi varmı diye merak ettim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayrettin_79 -- 23 Kasım 2020; 8:43:32 >
  • Kullanıcıların çoğu geri manevra ile başlıyordur sürüşe. Park vitesine daha yakın olması için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut_emmi

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Otomobil forumunda konuyla ne alakası var?

• bazı manuel viteslerde(mandallı olanlar) geri vites için sola ve ileri kullanılıyor. yani çok da kafaya takılacak bir şey olduğunu düşünmüyorumsilinebilir. 

edit: sıralı şanzımanlarda(sequencial) vitesi çekince vites büyür. İtince küçülür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psyduck17 -- 23 Kasım 2020; 9:22:59 >
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

işiniz gücünüz siyaset,Banane kardeşim ,oy vermem geçerim.Vatandaş olarak elimden sadece bu gelir.

• D konumu önde olsa klima vs ünitesinin kontrolü zor olurdu

• Guzel soru ama ilk otomatik neden oyle dusunuldu onu dusunmek lazim. 1940-50 lere gitmek lazim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 23 Kasım 2020; 10:55:3 >
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Bu halk 15 temmuzda neleri durdurdu sizin konteynirinizhzjzhzhsgwbsmkzxy

• https://ask.metafilter.com/40132/Why-PRNDL

koyu yeşil cevap soruna yanıt olacaktır.
    özetle her şey d’nin etrafına inşa edilmiş. gayet mantıklı geldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ergonomik sebeptir bence. D konumu biraz geride olunca vites elinize daha yakın oluyor (elinizin altında oluyor yani) sürüş esnasında diyelim geriye doğru manevra yapacaksınız elinizi atınca hemen vites kolunu kolayca bulursunuz ve geriye takarsınız. mesela focus 4'lerde jog-dial dairesel vites var, ona alışmak zor olur biraz illa kafanızı çevirip bakmanız lazım.

o değilde asıl yanlış olan otomatik vites üzerindeki manuel modudur bence. manuele alınca neden ileri itince vites arttırma - geri çekince vites düşürme şeklinde yapılmış anlamıyorum. Ben gaza basınca geri doğru hareketle koltuğa yaslanıyorum bu nedenle ben geriye yaslanırken vitesi ileri doğru ittirmek daha zor oluyor fizik kanunları gereği. bence vites yükseltme geriye doğru - düşürme ise ileri doğru olmalıdır. bmw ve birkaç model bunu bu şekilde doğru yapıyor diğerlerinin hepsinde aynı gariplik var.

• quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

D konumu önde olsa klima vs ünitesinin kontrolü zor olurdu

en mantıklı cevap bu sanırm

• quote:

Orijinalden alıntı: sinanakgl

Bu mesaj silindi.

Abi, 1. vitesin önde olmasıyla ne alakası var? 1. vitesi geride, 2. vitesi ileride araçlar bile var.

silinebilir.
  • Huan8 H kullanıcısına yanıt
    He simdi okuyunca alakasiz olmus cidden hani sanziman motorun gerisinde ya onu diyecektim karistirmisim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huan8

Abi, 1. vitesin önde olmasıyla ne alakası var? 1. vitesi geride, 2. vitesi ileride araçlar bile var.

Alıntıları Göster

saçma bişey yazmış arkadaş, otomatik viteste mekanik bağlantı olmaz elektronik bağlantı vardır. yuvarlak yada direkt düğmeli şekilde vites kontrolü var bazı modellerde, bunlarda nasıl bir mekanik hareket olacak ki dediği gibi olsa. misal yeni focus 4

silinebilir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.