Şimdi Ara

Otomatik araç seçiminde yardım.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
1
Favori
2.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kesinlikle :) ki hiçbirinin yakınımızda servisi yok :)
  • öncelikle alacağınız aracı şimdiden güle güle kullanın bendede 2011 model polo comfort vardı sattık. Şimdi bende sizin gibi gibi full fiesta titanium ps araç düşünüyorum başarılı bir araç tek hoşuma gitmeyen yanı ön ızgaraları o kadar kusurda olsun yani :) birde aklımda yeni makyajlanacak polo var acaba ne zaman bu araç makyajlanıp gelir türkiyeye beklemeye değermi acaba dsg sorunu sanırım 2013 araçlarda baya azalmış durumda 2013 öncekiler ble dsg nin zewkli ve performanslı kullanımından bahsediyorlar gerçi yine esp hava yastığı falan koymazlarsa boşline bir araçı 1 sene bekleyeceğime hiç düşnmem gider alır fiestamı!
  • İkinci el elantra olabilir hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eser1983

öncelikle alacağınız aracı şimdiden güle güle kullanın bendede 2011 model polo comfort vardı sattık. Şimdi bende sizin gibi gibi full fiesta titanium ps araç düşünüyorum başarılı bir araç tek hoşuma gitmeyen yanı ön ızgaraları o kadar kusurda olsun yani :) birde aklımda yeni makyajlanacak polo var acaba ne zaman bu araç makyajlanıp gelir türkiyeye beklemeye değermi acaba dsg sorunu sanırım 2013 araçlarda baya azalmış durumda 2013 öncekiler ble dsg nin zewkli ve performanslı kullanımından bahsediyorlar gerçi yine esp hava yastığı falan koymazlarsa boşline bir araçı 1 sene bekleyeceğime hiç düşnmem gider alır fiestamı!

Aynen sizin gibi düşündüm :) Ne kadar zevkli ve kaliteli olsada güvenlik zaafiyeti var maalesef.

• ikinci el bmw 1
  • 10 gün kadar kia picanto kullandım vites geçişleri oldukca başarılı.2000 deviri çok geçmedikce yakıt tüketimide iyi yol tutuşunuda beğendim 36 bin tl ifdi yanlış hatırlamıyorsam.İsterseniz bir test sürüşü ayarlayıp deniyebilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben tartışmasız Fiesta derim...
  • Cellar Door C kullanıcısına yanıt
    Video için teşekkürler, epey fikir sahibi olmamızı sağladı. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cellar Door

Ben tartışmasız Fiesta derim...

çok abartılmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: kulilka azadi

Video için teşekkürler, epey fikir sahibi olmamızı sağladı. :)

Rica ederim, iyi bayramlar.
  • quote:

Merhaba, Polo 1.4 Comfortline manuel aracımızı sattıktan sonra 40-45 bin arası sıfır bir araç almak için bütçe ayırdık..

Şartlarımız kesinlikle otomatik olması ama velakin kararsız kaldık..

Listemizde,

Polo 1.4 Comfortline DSG,

Ford Fiesta 1.6 Powershift

Opel Corsa 1.4 Easytronic

... gibi gibi...

fiyatlar hemen hemen birbirine yakın..

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

1. dsg al başına belayı al
    2.fiesta al al powershifti çak dsgye
    3.opelde eastronic kaldı mı yahu eastrynic ne bilmiyorum ama eğer ki tam otomatikse bu eastronic al 85 beygir motorla sağdan sağdan gidersin

benim sana tavsiyem pejo 2008 benzinli otomatik bütçeni biraz aşıyor ama diğerlerinden bir gömlek üstte

• b sınıfı araca o para verilmez demek bir nevi dogru ancak

sizin zevkinize göre hangisi daha iyi ? cruzeun tipini sevmiyorsanız dolu bir polo alabilirsiniz.

aileniz kalabalık değilse polo alabilirsiniz. tipi hosunuza gider ufak araba isterseniz polo alınabilir.

ha ben alır mıyım ? o paraya c sınıfı bir araç alırım tamamen zevk meselesi. olaya biraz daha mantıklı baktıgımız zaman

cruze örnek veriyorum herşeyiyle polodan üstün bir araç kesinlikle. yol tutuş fren konfor güvenlik.

yagmur sensörü park sensörü bilmem ne cart curt için c sınıfı bir araçtan vazgeçilmemeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

quote:

Merhaba, Polo 1.4 Comfortline manuel aracımızı sattıktan sonra 40-45 bin arası sıfır bir araç almak için bütçe ayırdık..

Listemizde,

... gibi gibi...

2011 vw polo 1.4 comfortline 85hp benzinli - DSG sahibiyiz , arac 3 senelik ve 30.000km ' de. Annemle ortak kullaniyoruz , sorulariniz varsa yardimci olabilirim ama su hususlarin uzerinden gecmek istiyorum oncelikle:

Aracta ESP ve Yokus Kalkis Destegi opsiyonel , dik yokuslarda epey kaciriyor el freniyle kalkinca sorun olmuyor.
    Yalnizca 2 havayastigi var (comfortline)
    DSG'ler arizali deniyor , bizim aracin sanzumaninin kavramasi degisti (zaten degismeyen yok gibi) , cebimizden masraf cikmadi
    Normal garanti 2 sene , ek garanti ile beraber 4 oluyor.
    Makyajli kasasi birkac ay icinde tanitilip gelebilir bu arada ve muhtemelen cok daha az yakan TSI motorlar ve revize edilmis DSG ile gelcek. Beklemeye deger olabilir.
    Yakit tuketimi de fabrika verisi sehiri ici 7,7 , ortalama 5,8. Ankara'da gercekten kasmadan bu degerler cok rahat tutturuluyor , LPG taktirmadik o yuzden.

Bu arada Jazz'lar uretimden kaldirildi diye biliyorum , yoksa o da basarili bir oneriydi, Alternatif olarak ta;

Chevrolet Aveo
    Ford Fiesta
    Toyota Yaris

tavsiye ederim.

jazz gercekten üretimden kalktımı bende hiç göremiyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• beyler ben ciddi ciddi pejo 2008 i kafaya koydum haftaya alıyorum. ama kafama bir şey takıldı benim şuan 2006 c-maxim var 1530 kg bu suv olduğunu iddia eden 2008 tam tamına 1200 kg ulan neyden yapmışlar bunu kağıt mı naylon mu varya 100 bin altı binilecek araba yok. 1200 kg nedir benim seneler önce broadwayim vardı 980 kg dı yahu 1200 kg gerçekten bu ağırlıkta araba olması ürkütücü rijititesi berbattır bunun euroncap testide yok bunun var mı içinizde bu araçtan sahip olan
  • chruze al da benzinlikle kanka olun 6 ay kullandım asla en sakinde bile 8 litrealtına inmedi ki şehir içi 14-15 leri gördüm 100km ortalamada...

2 yaşında yıpranmış km yapmış c almaktansa sıfır b sınıfı al millet elinde ki beğenmediği çok yakan c segmenti aracları satmak için b alınırmı saçmalık gibi laflarla sizleri yanlış yönlendiriyorlar..

biri bana yeni kıa rıo ile kullandığı c sınıfı arasındaki bi farkı söylesin..

en karal 100-200litre arası bi bagaj ki port bagajla hallettik biz yılda en kral bi kere gerekiyor oda..

--eee yakın ne olacak yılda farkı bi hesaplayın...

-- eşimin aracı 109 ps hafif kasa sı ile c lerden çok daha atak...

---ki 100km ortalaması 5-5.5 arası..

--şimdi siz karar verin ne alacağınıza..
  • quote:

Orijinalden alıntı: clb12

quote:

quote:

Listemizde,

... gibi gibi...

2011 vw polo 1.4 comfortline 85hp benzinli - DSG sahibiyiz , arac 3 senelik ve 30.000km ' de. Annemle ortak kullaniyoruz , sorulariniz varsa yardimci olabilirim ama su hususlarin uzerinden gecmek istiyorum oncelikle:

Aracta ESP ve Yokus Kalkis Destegi opsiyonel , dik yokuslarda epey kaciriyor el freniyle kalkinca sorun olmuyor.
    DSG'ler arizali deniyor , bizim aracin sanzumaninin kavramasi degisti (zaten degismeyen yok gibi) , cebimizden masraf cikmadi
    Makyajli kasasi birkac ay icinde tanitilip gelebilir bu arada ve muhtemelen cok daha az yakan TSI motorlar ve revize edilmis DSG ile gelcek. Beklemeye deger olabilir.
    Yakit tuketimi de fabrika verisi sehiri ici 7,7 , ortalama 5,8. Ankara'da gercekten kasmadan bu degerler cok rahat tutturuluyor , LPG taktirmadik o yuzden.

Bu arada Jazz'lar uretimden kaldirildi diye biliyorum , yoksa o da basarili bir oneriydi, Alternatif olarak ta;

Chevrolet Aveo
    Ford Fiesta
    Toyota Yaris

tavsiye ederim.

2014 yeni kasası çıkacağından ithal edilen bu kasa Jazz'lar ya tükendi ya da tükenmek üzere...

• quote:

Orijinalden alıntı: öcüü..

chruze al da benzinlikle kanka olun 6 ay kullandım asla en sakinde bile 8 litrealtına inmedi ki şehir içi 14-15 leri gördüm 100km ortalamada...

2 yaşında yıpranmış km yapmış c almaktansa sıfır b sınıfı al millet elinde ki beğenmediği çok yakan c segmenti aracları satmak için b alınırmı saçmalık gibi laflarla sizleri yanlış yönlendiriyorlar..

biri bana yeni kıa rıo ile kullandığı c sınıfı arasındaki bi farkı söylesin..

en karal 100-200litre arası bi bagaj ki port bagajla hallettik biz yılda en kral bi kere gerekiyor oda..

--eee yakın ne olacak yılda farkı bi hesaplayın...

-- eşimin aracı 109 ps hafif kasa sı ile c lerden çok daha atak...

---ki 100km ortalaması 5-5.5 arası..

--şimdi siz karar verin ne alacağınıza..

Doğru söze ne denir, kesinlikle size hak veriyorum.

Ford Fiesta 2013 yerine, 2004 model Opel Vectra 200.000 küsür km'de motoru yağ yakan arabayı bile 28.500 liraya öneriyorlar o kadar diyeyim size.

• elbette sırf bi bagaj için niye başımı ağrıtacak bi araç alayım ki en kral 2 yaşında 50 bin altında kazasız bakımlı ve en önemlisi ticari yada kiralık kullanılmamış bir b sınıfı araç almaktır bagaj senede kaç kez gerekiyor en fazla 2 dir ki sanmam onuda bin tl ye bi port bagajla bu iş fazlasıyla çözülüyor.. nerden mi biliyorum ben öyle yaptım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: enigma33

quote:

Orijinalden alıntı: clb12

quote:

quote:

Listemizde,

... gibi gibi...

Chevrolet Aveo
    Ford Fiesta
    Toyota Yaris

tavsiye ederim.

2014 yeni kasası çıkacağından ithal edilen bu kasa Jazz'lar ya tükendi ya da tükenmek üzere...

anladım ben tamamen üretimden kalktı sanmıştım teşekkür ederim bilgi için :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Clio da seçenekler arasına alınabilir. Donanım olarak fena degil. Tüketim olarak da iyi.
    Bu arada sabrınız için arkadaşların da size teşekkür etmesi lazım; bu sınıf arac almayın diyen de var, bu kadar para verilmez diyen de var.
    Hepsine sabırla yanıt yazmışsınız.

Bir de bayilerle konuşup ellerinde bu modeller var mı diye sormakta fayda var. En son Polo DSG'de epey bir sıra vardı örneğin.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.