Şimdi Ara

Otomatik araç seçiminde yardım.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
1
Favori
2.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: burak1402

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2013-sifir-boyasiz-km-focus-1.6-ti-vct-otomatik-vites-beyaz-140313264/detay

Bayan kullanacağı için sedan olmaz. (-: Niye böyle bir kural var gerçi onuda bilmiyorum fakat kapitalizm işini çok temiz yapıyor. Yoksa böyle küçük arabaları nasıl bize o fiyata satacaklar (-:

Şimdilik jazz, fiesta ve yaris listemizde..

• 40-45.000 TL bütçeniz varsa, 2012 model ikinci el 10.000 km'yi geçmemiş C sınıfı modellere bakın derim. 3-4 Yaşındaki modelleri kabul ederseniz Avensis gibi D sınıfı otomobillere de sahip olabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kulilka azadi

quote:

Orijinalden alıntı: of dead

Honda Jazz tavsiye ederim hem otomatik vitesi kolay kolay sıkıntı yaratmaz hemde diğer araçlara göre bir çok artısı var yol tutuşundan konforuna kadar.

İlk işimiz gidip bir jazz incelemek olacak listemizde olmadığı halde epey öneren oldu.. Teşekkürler.

Rica ederim bende incelemenizi tavsiye ederim hatta internettende araştırabilir gitmeden ön bilgi sahibi olabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ncap

B sınıfı bir araç satmışken daha ferah bir araca geçmenizi öneririm.. Honda jazz cvt öneriyorum.. Dsg henüz sorunları aşılamamış bir şanzıman gibi duruyor(dq200).. Jazz bagaj olarak da iyidir, tavanı da daha ferah duruyor.. Bir de honda olması var, Malum japonuz

+1500

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Merhaba, Polo 1.4 Comfortline manuel aracımızı sattıktan sonra 40-45 bin arası sıfır bir araç almak için bütçe ayırdık..

Şartlarımız kesinlikle otomatik olması ama velakin kararsız kaldık..

Listemizde,

Polo 1.4 Comfortline DSG,

Ford Fiesta 1.6 Powershift

Opel Corsa 1.4 Easytronic

... gibi gibi...

fiyatlar hemen hemen birbirine yakın..

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

2011 vw polo 1.4 comfortline 85hp benzinli - DSG sahibiyiz , arac 3 senelik ve 30.000km ' de. Annemle ortak kullaniyoruz , sorulariniz varsa yardimci olabilirim ama su hususlarin uzerinden gecmek istiyorum oncelikle:

Aracta ESP ve Yokus Kalkis Destegi opsiyonel , dik yokuslarda epey kaciriyor el freniyle kalkinca sorun olmuyor.
    Yalnizca 2 havayastigi var (comfortline)
    DSG'ler arizali deniyor , bizim aracin sanzumaninin kavramasi degisti (zaten degismeyen yok gibi) , cebimizden masraf cikmadi
    Normal garanti 2 sene , ek garanti ile beraber 4 oluyor.
    Makyajli kasasi birkac ay icinde tanitilip gelebilir bu arada ve muhtemelen cok daha az yakan TSI motorlar ve revize edilmis DSG ile gelcek. Beklemeye deger olabilir.
    Yakit tuketimi de fabrika verisi sehiri ici 7,7 , ortalama 5,8. Ankara'da gercekten kasmadan bu degerler cok rahat tutturuluyor , LPG taktirmadik o yuzden.

Bu arada Jazz'lar uretimden kaldirildi diye biliyorum , yoksa o da basarili bir oneriydi, Alternatif olarak ta;

Chevrolet Aveo
    Ford Fiesta
    Toyota Yaris

tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Janjan -- 13 Ekim 2013; 19:23:05 >

• Janjan kullanıcısına yanıt
    Açıklayıcı bilgileriniz için çok teşekkürler hemen hemen aradığım bilgiler bunlardı.. Zaten VW TARSUS'ta bulunan gevşek satış pazarlamacısı yüzünden kesinlikle vazgeçtik gibi gidip eğer başka ilden almayacaksak VW listemizde kesinlikle bulunmamaktadır.

Fiesta ve Yaris'ten test sürüşü talep ettik iki modeli inceleyeceğiz. Aveo nedense pek tavsiye eden yok çevremde ki yinede bir test sürüşü isteyeceğim..
  • quote:

Açıklayıcı bilgileriniz için çok teşekkürler hemen hemen aradığım bilgiler bunlardı.. Zaten VW TARSUS'ta bulunan gevşek satış pazarlamacısı yüzünden kesinlikle vazgeçtik gibi gidip eğer başka ilden almayacaksak VW listemizde kesinlikle bulunmamaktadır.

Fiesta ve Yaris'ten test sürüşü talep ettik iki modeli inceleyeceğiz. Aveo nedense pek tavsiye eden yok çevremde ki yinede bir test sürüşü isteyeceğim..

Aveo tutar gibi oldu sonra satislari azaldi galiba , ozellikle HB pek gormuyorum sedan alan var yine.

Fiesta ve Yaris'i inceleme karariniz yerinde olmus , Yaris'in ic mekan kalitesi rezalet ama ic hacmi genistir ve sorunsuzdur. Yani arabanin icindeki legen plastige takilmayin japonlar b segmentine kaliteli kokpit koymayi hakaret kabul ediyolar sanirim neyse yaris, uretim kalitesi yuksek bir modeldir.

• Polo satmışsınız zaten, yeniden polo almanın bence bir anlamı yok. Suzuki swift önerebilirim size. Sorunsuz bir araç. 1.2 otomatiği 41.500 civarında. Yıllarca başınız ağrımadam kullanırsınız. Saygılar.

• Aslında Poloyu sorun olduğundan yada beğenmediğimizden değil yanlış anlaşılmasın. Sadece manuel araç olduğu için değiştirme kararı aldık. Suzuki Swift 1.2 motorlusuna 40bin küsür isteniyordu diye vazgeçtik aslen..
  • Fiesta otomatik kullanıyorum.powershift.çok memnunum tavsiye ederim.yakıtıda üzmez.

• Keomaa K kullanıcısına yanıt
    Peki vites geçişleri hakkında bizi bilgilendirme imkanınız var mı?
  • yukarıda demiştim şimdi çoğu kişi C sınıfı al diye yazacak, öyle de olmuş.

Son bir aydır Mitsubishi'nin yeni gelecek olan Space Star(http://www.mitsubishi-motors.com.tr/modeller/space-star) aracını bekliyoruz ama beklentimiz 30-33 bin TL gibi bir fiyattan gelmesi yani 35-40 arası olursa bende polo - jazz - fiesta - eski kasa auris arasında gidip gelecem.

Kolay gelsin.
  • Kesinlikle hissetmiyorum vites gecişlerini.performansıda bi o kadar iyi.yeni şanzıman sayesinde yakıt tüketimim uzun yolda 5.4 litre.şehir içi 6.5 yakıyor.

• sevgibilgi S kullanıcısına yanıt
    :) Dediğiniz doğru..

Verdiğiniz linki inceledimde. Segment olarak Colt yerine mi üretildi yoksa daha küçük bir model mi?
    Bilgi için teşekkürler.. Zaten 10 litre dahi yaksa bizim için mahsuru yok çünkü alacağımız araç ayda maksimum 300-500 km ancak yapar..

Güvenlik paketli bir Fiesta şuan ilk seçeneklerimiz arasında..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Soprano

Easytronic hiç önermem çok sarsıntılı vites geçişleri. Powershift ve DSG çok iyi özellikle DSG ama 2012 ve altı modellerde çoğu kişide arıza çıkartıyor. 2013 modellerinde DSG arızası duymadım.

Tek kavrama robotize şanzımanların hepsi 1 den 2 ye geçerken hissettirir aralarında en sorunsuzu easytronic ile cvt denilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kavalalı92

quote:

Orijinalden alıntı: Soprano

Easytronic hiç önermem çok sarsıntılı vites geçişleri. Powershift ve DSG çok iyi özellikle DSG ama 2012 ve altı modellerde çoğu kişide arıza çıkartıyor. 2013 modellerinde DSG arızası duymadım.

Tek kavrama robotize şanzımanların hepsi 1 den 2 ye geçerken hissettirir aralarında en sorunsuzu easytronic ile cvt denilebilir.

Sorunsuzluğuna lafım yok gerçekten sorunsuz şanzumanlar ancak vites geçişleri can sıkıcı olabiliyor. Aynısı Citroen'in kullandığı MCP içinde geçerli.
  • Zamanla kullanıcı alışıyor trafiğin yoğun olduğu yerlerde ve dik rampalarda manuel de kullanmak gerek debriaj aküatörü bazen yanlış kararlar verip hem konforu hem performansı törpüleyebiliyor bu şanzımanlar kesinlikle tecrübe istiyor.
  • kulilka azadi K kullanıcısına yanıt
    Ama benim için ilk öncelik konfor, ikinci sırada yakıt geliyor.Daha sonra performans vs.İstediklerimin hepsi mevcut.sınıfında en çok satan araç zaten.Ama diğer b sınıfı araçlara binmediğim için onlar hakkında yorum yapamıyorum.yalnız titanyumlar hep x paketliydi bayilerde.Yani izmir manisa ve balıkesir bayiilerinde x paketsiz titanyum yoktu.onu bi araştırın derim.gerçi 1600 tl gibi bi fark oluyor.o da sizin tercihiniz tabiki.

Zaten en mantıklısı galiba Fiesta.. Güvenlik paketli + x paket ile 44.000 denk geliyordu yanlış hatırlamıyorsam ama bana göre değer gibi geldi. Bayan ve çocuğun güvenliği için 2000-3000den kaçmak olmaz ne olur ne olmaz :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.