Şimdi Ara

Otokar'dan BAE'ye rekor zırhlı araç satışı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Otokar'dan BAE'ye rekor zırhlı araç satışı 
    Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde, Birleşik Arap Emirlikleri'nin savunma sanayii firmalarından Tawazun ile başta Birleşik Arap Emirlikleri ve Ortadoğu pazarına hitap etmek amacıyla ortak girişim şirketi kurulduğunu açıkladı.

Al Jasoor adı verilen ortak girişim şirketi sayesinde Otokar'ın bölge pazarında doğrudan bölgede kurulu bir şirket üzerinden kontrol edebilecek. Bu kapsamda ilk başarı 661 milyon dolarlık sözleşme ile geldi.

Birleşik Arap Emirliklerine 8x8 araç tedariğine ilişkin 6 yıllık bir süreci içeren anlaşma kapsamında Otokar, ortağı olduğu şirket aracılığıyla ihracat gerçekleştirecek.

Otokar'ın proje kapsamında doğrudan elde edeceği gelirler araç ihracatı, demonte kit satışları, teknik danışmanlık ve benzeri hizmet gelirleri ile Al Jasoor'dan alacağı temettülerden oluşacağı belirtildi.

• İstemezükçüler gelmeden.

• 661 milyon dolar o kadar da büyük değil silah sanayii için bu paraya sadece 4 tane f35 alınır inşallah ilerde daha büyük satışlar da yapılır.türkiye nin tanesi 161 milyon dolardan 100 adet f35 alacağını düşündüğümüzde bu 16.1 milyar doları bi yerlerden çıkartmak lazım.
    http://www.haber7.com/amerika/haber/1149225-en-pahali-savas-ucagi-havalaniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi javaprof -- 20 Şubat 2017; 19:21:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

661 milyon dolar o kadar da büyük değil silah sanayii için bu paraya sadece 4 tane f35 alınır inşallah ilerde daha büyük satışlar da yapılır.türkiye nin tanesi 161 milyon dolardan 100 adet f35 alacağını düşündüğümüzde bu 16.1 milyar doları bi yerlerden çıkartmak lazım.

http://www.haber7.com/amerika/haber/1149225-en-pahali-savas-ucagi-havalaniyor

f35 in maliyeti şuan 100 milyon doların altına düştü.Bilgi için yazdım.

• Bu ülke rekoru sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben şu körfez ülkelerinden de hiç birşey anlamadım. Nedir bu kadar silahlanma? Hayır yani ülkenizde herhangi bir savaş ve çatışmada yok. Sadece Suudi Arabistan şu sıralar yemende çatışiyor. Diğerleri güllük gülistanlık sayılır ? Yoksa parayı nereye harcayacaklarini mi bilmiyorlar ????

• quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

Ben şu körfez ülkelerinden de hiç birşey anlamadım. Nedir bu kadar silahlanma? Hayır yani ülkenizde herhangi bir savaş ve çatışmada yok. Sadece Suudi Arabistan şu sıralar yemende çatışiyor. Diğerleri güllük gülistanlık sayılır ? Yoksa parayı nereye harcayacaklarini mi bilmiyorlar ????

İran tehlikesi var oralarda. Türkiye Katarda üs kurdu. Arabistanda da kuracak. Amerikanın gücü ortadoğudan çekiliyor. İngiltere ve Türkiye olmazsa eğer ortadoğu sahipsiz kalıyor resmen. İran o bölgedeki tüm ülkeler için çok büyük tehlike oluşturuyor.

O ülkeler askeri güç olarak hiçbirşey ifade etmedikleri için bu açığı teknolojik olarak kapatmaya çalışıyorlar. O yüzden silahlanıyorlar. Türkiyede ordaki askeri etkinliğini artırmaya çalışıp Amerika gibi onlardan para almayı planlıyor. Katar para getirmeye başladı bile. Geçen Erdoğan söylemişti.

• Asıl altay tankını satar isek büyü balık tutmuş olacak. Lakin kendimize üretemedik daha Arap ne yapsın( üretilen 4 prototipi hesaba katmayın seri üretim mamul elimizde yok)

• ayranı yok içmeye tahterevalliyle gidiyor s.....
    istersen memleketi komple ihraç et
    bana ne faydan var ondan bahset
    etin kilosu anasının nikahı
    asgari ücret rezillik
    her ödediğim faturanın tamamına yakını vergi
    kusura bakma da al bi yerine sok ithalatını

• eSSelamuAleykum E kullanıcısına yanıt
    Senin mühendisin bunu satarsa marketine çiftçine para akar güzel kardeşim. Üretim tüketimi tüketim üretimi doğurur. Bırak biraz da üreten taraf olalım da sana tüketecek şeyler oluşsun. Kendi kendini klavye başında etti soğandı diye tüketme.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rodexqer

Senin mühendisin bunu satarsa marketine çiftçine para akar güzel kardeşim. Üretim tüketimi tüketim üretimi doğurur. Bırak biraz da üreten taraf olalım da sana tüketecek şeyler oluşsun. Kendi kendini klavye başında etti soğandı diye tüketme.

:))
    sen bu söylediklerine gerçekten inanıyor musun ya?
    Bunun inançla, inanmayla falan alakası yok. Rusya, Amerika, İsrail nasıl burdan para kaldırıyorsa, ülkemiz için de bu yönde etki yaratılmasıyla alakalı. Bırak birileri bir şeyler için çabalasın. Yerme her şeyi, biraz destekle.

• Araplara değilde Türk ülkelerinin yanısıra Endonezya,Malezya gibi ülkelere satmalıyız.

• quote:

Bunun inançla, inanmayla falan alakası yok. Rusya, Amerika, İsrail nasıl burdan para kaldırıyorsa, ülkemiz için de bu yönde etki yaratılmasıyla alakalı. Bırak birileri bir şeyler için çabalasın. Yerme her şeyi, biraz destekle.

kardeşim sen şaka mısın? :)
    ihracat yapacakmışız da bunun vatandaşa geri dönüşü olacakmış :)
    Peki sen biliyor musun dünyaya en çok fındık ihraç eden ülke hangisi? italya, ispanya, azerbeycan, gürcistan abd ve diğer ülkelerin toplam fındık üretimi Türkiye'nin yaklaşık yüzde 30'u kadar.Dünya fındık üretim ve ihracatının yaklaşık yüzde 70'ini Türkiye tek başına gerçekleştiriyor. peki fındığın kilosu kaç para bu ülkede haberin var mı? 50 tl..
    Hani sen diyorsun ya üretim tüketimi doğurur senin marketine çiftçine zartına zurtuna para akar vs vs, hani diyorsun ya ihracat yapalım bize geri dönüşü olur refah seviyesi artar vırttı cırttı vs vs vs vs. Bak bakalım sana geri dönüşü neymiş yaptığın fındık ihracatının...

1 kg fındık 50 tl..
    asgari ücret 1400 tl
    1400 / 30 : 46 tl ye geliyor günlüğü

senin 1 günlük yevmiyen 1 kilo fındık etmiyor..hemde fındık kralı bir ülkede...
    sor bakalım sokağa çıkıp vatandaşa en son ne zaman fındık alıp yediniz diye. inan çoğu tadını unutmuştur..
    fındık örneği bu ülkedeki rezaletten sadece bir tanesi. bunların hepsi gösteriş. dünyaya bedava sattığını sana en yüksek fiyattan kakalıyorlar uykucu..
    Gel gelelim yine aynı yere. Bırak o pembe ihracat hayallerini, bırak o ülke gelişimi vırt zırt ayaklarını. Kanını emiyorlar kanını. sen sanıyor musun ki ihracatla senin refah seviyen yükselecek? o dediğin ayakkabı kutularında trilyonları götüren iktidarlarda olmaz. o dediğin şerefiyle namusuyla onuruyla milleti için çalışan, üreten, geliştiren ülkelerde olur..
    Ama hep söyledim yine söylüyorum. Bu millete her kötülük, her rezillik mustahak.
    Bu millet bunların hepsini sonuna kadar hak ediyor.
    Hadi kal sağlıcakla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eSSelamuAleykum -- 22 Şubat 2017; 9:11:47 >

Fındık yövmesi asgari ücret verilmez. Sakaryalıyım her yıl fındığa gidilir burda. En son yövme 70 çuvalcı 130 liraydı. Diğer dediklerin konusunda bir şey diyemem. Tabiki ülkedeki rüşvet torpil aldı başını gidiyor, düzeltilmeli. Ama bi yerde de o şeyin satılmasının ülkeye getirisi var. Getirisinin paylaşımı noktasında doğan da bir sıkıntı var. Onuru olsaydı insanlarımızın biraz, çok daha iyi bir ülke olabilirdik

• quote:

Fındık yövmesi asgari ücret verilmez. Sakaryalıyım her yıl fındığa gidilir burda. En son yövme 70 çuvalcı 130 liraydı. Diğer dediklerin konusunda bir şey diyemem. Tabiki ülkedeki rüşvet torpil aldı başını gidiyor, düzeltilmeli. Ama bi yerde de o şeyin satılmasının ülkeye getirisi var. Getirisinin paylaşımı noktasında doğan da bir sıkıntı var. Onuru olsaydı insanlarımızın biraz, çok daha iyi bir ülke olabilirdik

Fındık toplayanın yevmiyesinden bahsetmiyorum kardeşim. Ülkedeki asgari ücretin günlüğünün 46 tl ye geldiğini ve fındık kralı bir ülkede 1 kg fındığın asgari ücretin günlüğünden daha fazla olduğu gibi bir rezaletten bahsediyorum..Az önce de dile getirdim.İhraç edilen her şeyin ülkeye getirisi vardır.Ama bu getiri sana, bana, yani vatandaşa bir fayda sağlamaz bu ülkede..Birileri cebini doldururken, birileri yine ay sonunu nasıl getireceğim diye düşünür.Hak, adalet, eşitlik, sosyallik denen bir şey arama bu ülkede. Yahu bir araştır Allah aşkına. Gss (genel sağlık sigortası) adı altında işsiz adama sağlık primi borcu çıkartan bir başka devlet daha var mı dünyada..?Benim bildiğim anayasal yükümlülük gereğince devlet ihtiyaç sahibi vatandaşının sağlık hizmetini sağlamak zorundadır.Bu sosyal devlet olmanın başlangıcıdır.Ama ülkede durum tam tersi..Devlet zor durumdaki vatandaşa sağlık hizmeti sunacağına bir de onu kendisine borçlandırıyor !!!!!

Bu devletle, bu sistemle, bu iktidarla bu ülke 1 adım öteye dahi gitmeyi bırak, her gün yüzlerce adım geriye gidiyor.Vatandaş 7/24 soyuluyor. Zengin sürekli zenginliğine zenginlik katarken, fakir devamlı geriye gidiyor. Milli gelirin yarısına yakını vergi adı altında geri toplanıyor.Attığın adımda devlet seni an be an soyuyor.Araba almaya kalksan ötv adı altında aldığın arabanın bedelinden daha fazlasını devlete ödüyorsun..Utanç verici kdv yi söylememe gerek yok herhalde? Hadi aldın arabayı.Bu sefer yok efendim 2000 motor her sene şu kadar vergi. yok efendim 2 yaşında şu kadar vergi...Senden her sene dünyanın parasını gasp ediyor.Benzin alıyorsun neredeyse tamamı vergi.Sigorta, bandrol, muayene derken donuna kadar alıyor.Kendi arabanı almaman için, alsan bile binememen için elinden geleni ardına koymuyor..Ev almaya kalksan keza yine aynı şekilde.Tapu bedeli, emlak bedeli, şu bedeli, bu bedeli, o bedeli..Otobüs, dolmuş, taksi, bakkal, market, tekstil, elektronik, gıda aklına ne gelirse..Yediğin ekmekten tut içtiğin suya kadar senden alması gerekenden kat be kat fazla vergi alıyor. Elektrik faturan, su faturan, doğalgaz faturan..Ödediğin her faturanın yarısını devlete haraç veriyorsun.Hatta daha fazlasını..Oysa kullandığın miktar ile ödediğin miktar çok çok farklı...Telefonuna yüklediğin konturden bile telsiz ücreti adı altında haraç kesiyor..Telefonu alırken zaten yüklü yüklü soyuyor, orasını yine es geçiyorum.. Aldığın nefese bile vergi borcu çıkartıyor desem abartmış olmam. Bu hırsızlardan önce vatandaşın üstüne bu kadar ağır vergi yükleyen hiç bir iktidar gelmedi ve inan ki gelmeyecektir.Sırayla benzin, sırayla gaz, sırayla ekmek alınan günler, şu yaşadığın günlerden kat be kat daha iyiydi inan ki.En azından kazandığın paraya orantılı bir tüketim değeri vardı, bir karşılığı vardı paranın. 1 günlük yevmiyene, 1 kg fındıktan fazlasını rahatlıkla alabiliyordun yani..

Sağlıkta şunu yaptık bunu yaptık diye nara okuyorlar.Allah şahidimdir daha kısa zaman önce bir kaza sonucu gittiğim devlet hastanesinde yaklaşık 2 saate yakın bekletildikten sonra gelen hemşire serum bağlayıp gitti.. ve o sırada hemen yanıbaşımdaki sedyeye yakınlarının nemli gözlerle söylediklerine göre 3.kattan düşüp beli kırılan 25-30 yaşlarında birini yatırdılar.Yeminler olsun beli kırık vaziyette inleyerek sızlayarak tam 4 saat boyunca öylece bıraktılar..Yakınları sinirden stresten ne yapacaklarını şaşırdılar.. Ne bir doktor geldi, ne bir hemşire.. ve 4 saat sonunda gelen doktor ne dedi biliyor musun yakınlarına? "Birazdan geliyorum.." dedi.. ve gitti...Sonra ben taburcu oldum. Akabinde ne oldu bilmiyorum..İşte öve öve bitiremedikleri sağlık hizmetleri bu.. ama boşver, ne de olsa biz zırhlı araç ihraç edip gelişeceğiz öyle değil mi..?

Bunların damardan girdiği şey çok etkili; din.. Hem yaratıcıyı, hem göndermiş olduğu dini, kendi çıkarları doğrultusunda çok güzel kullanıyorlar.. Öyle ya; birileri Allahın adıyla gösteriş yapınca bu milletin bütün cehaleti günyüzüne çıkıyor..Hayatında bir defa olsun inandığı kitabı okumayıp, lafa gelince mangalda kül bırakmayan bir millete, yine dinden dem vuruyor, istedikleri gibi güdüyorlar..Kendi dinini bilmeyeni, yine kendi diniyle vuruyorlar anlayacağın..Halkın eğitim seviyesi zaten sıfır..Cahillik dizboyu..Bu da işlerini daha da kolaylaştırıyor..Eğitime de bu yüzden önem vermiyorlar.. Bilinçli bir halk istemiyorlar yani..

Velhasıl bu kadar vergi toplanan bir ülkede bırak yol, baraj, köprü yapmayı, dünyaya meydan okuyacak kadar yatırım ve gelişim sağlayabilirsin.Hem de her alanda..Ama bunlar bu ülkede olmaz.Çünkü bu ülkede toplanan vergilerle birileri oğluna gemicik alır, birileri şirketler kurar, birileri israf haramdır ayetleri eşliğinde 600 bin tl lik makam araçlarına biner, birileri de şerefsizce bir uslupla çerez parası diye dalga geçer..Dediğim gibi, bu ülkede olmaz..

Ama en sonunda bakarsın ki bu millet tüm bu soyguna, tüm bu rezilliğe, tüm bu işkenceye rağmen; "kulağımın arkasında bir boşluk kaldı, nolursun orayı da s.." diye yalvarır...
    O halde dönüp dolaşıp aynı söze gelirsin üzülerek; bu millete her kötülük, her rezillik mustahak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eSSelamuAleykum -- 22 Şubat 2017; 11:37:36 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.