Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Otokar, 300 km menzilli yeni elektrikli otobüsü e-Kent C'yi tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
48
Cevap
1
Favori
1.917
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Otokar, 300 km menzilli yeni elektrikli otobüsü e-Kent C'yi tanıttı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    57 Mesaj
    Arık İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde bunların kullanılması lazım mümkünse çöp araçlarını da elektrikli yapmak lazım bu şehirler için İstanbul seçimi olacak hiçbir aday böyle bir öneriyle çıkmıyor satın alım parası yüksek ama birkaç seneye kar etmeye başlayacak petrol bağımlılı, koku ve ses olmamasıda cabası... Sırasıyla BYD ile anlaşılıp taksi için anlaşma yapılabilir mpv tarzı araçlar BYD E6 modeli Çin'de aksiciler hep kullanıyor menzili ve şarj hızıda fena değil. Ne konuşuyorum ki ben dandik meyvelerin piyasaya sürülüp güya a kalite diye yurt dışına gönderdiğimiz meyvelerin bile kabul edilmediği bir üretim yapan ülkeyiz...
    |
    |
  • Teğmen
    179 Mesaj
    Aslında elektrikli otobüslere açılıp kapatılabilir katener sistemi yapsalar, hat boyunca belirli güzergahlarda şarj olabilir. Mesela Ankara için, Eskişehir yolu, Konya yoku, İstanbul yolu gibi ana arterlerde en sağda özel şeritten giderken enerjiyi katenerden alır, sonra şehir içinde gezerken bataryadan yer. İstanbul için de benzer şekilde yapılabilir hatta metrobüs hattı tümüyle katenerli yapılarak hat boyu şebeke beslemeli gidilebilir.

Bu arada Temsa'nın da elektrikli otobüsleri var, onlar da güzel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

MOBILE: OnePlus 5T
  • Misafir Üyelik
    60323 Mesaj
    Azı olan konuşuyor ne kadar boş konuşmayı seviyoruz millet olarak helal olsun otokar basarilarinizin devamını diliyorum Türkiye'nin gururusunuz..
    |
    |
  • Yüzbaşı
    270 Mesaj
    Şu alttaki otobüsten bir ses çıkardı ki anlatamam size (Ben sadece Ankara'da gördüm). Şimdi bu yeni Otokar'ı görünce ki Man'lar gelince de aşırı rahatlamıştık, insana bir rahatlık geliyor ama artık binmesekte yanından geçmek bile korkunçtu (= Umarım bütün toplu taşımalar doğaya zarar vermeyen ürünler olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çavuş
    68 Mesaj

Maalesef öyle. Zamanında Türkiye mecburi olarak Macaristan'dan almıştı bu otobüsleri. Eski Sovyet dönemlerinden kalma bir fabrika üretiyordu ve çok ucuzlardı. Hatta bunların bir kısmının parası yerine patates, soğan gibi sebzeler gönderdik, artık onu da yollayamayız ama :)
    |
    |
    leocorte kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    270 Mesaj

Valla ne malı olduğunu bilmiyordum bak inan ama kesin Rus diyordum. Adamlar aynı kalas arkadaş değişmiyor (= Zaten patates gibi otobüs iyi yapmışız &#128513;

|
    |
    Bahsedilenler: cleancoder
  • Yarbay
    2298 Mesaj

Otobüsün adı Ikarus.

|
    |
    Bahsedilenler: leocorte kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör cleancoder

Elazigda kullaniliyor.

|
    |
    labtek38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
  • Yarbay
    3988 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: edgar1899

Metrobüs için en uygun çözüm malatyada da kullanılan trambüsler aslında.
    https://www.bozankaya.com.tr/trambus/

Ben bu otobüslere bindim malatya'ya gittiğimde. Gayet konforlu. Sessiz. Anayolda takılıyor arkadaşlar. Çok uzun olduğundan geniş yollarda çalışabiliyor. Dönüş yarıçapları büyük.

Ama otobüs ihtiyacını en azından yarıya düşürüyor.
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
üniversite
SEO
son dakika
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,481
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.