Şimdi Ara

Otobüste yaşadığınız en sıradışı olaylar?? (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
427
Cevap
10
Favori
54.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir sabah 319 nolu otobüsteyim. Kayışdağı-Yedpa-Kadıköy. Bilen bilir sabahları nasıl olduğunu. Neyse bostancı köprüsüne geldik 2 tane kadın didişmeye başladı taa carrefoura kadar. Saçlarını çekiyorlar birbirlerine vuruyorlar küfürler havada uçuşuyor. Erkekler zor ayırdı valla !
  • ankara izmir ve istanbulda bol bol otobüse binme fırsatım oldu

ancak hiç biri mersindekileri gecemez

her yolculuk ayrı bir olay ve inanın biriyle kapışmamak için cok relax ve sinirlerinizi aldırmıs olmalısınız...

ben otobus konularında felaket negatif bir insanım istemediğim yada hoslanmadıgım insanlarla aynı ortamda bulunmaktan nefret ediyorum ve bu yuzden hep beni cekiyor bu olay

bir seferinde yanıma deli bir kadın oturdu ve 45 dk boyunca kadının sözlü hareketli tacizlerine maruz kaldım

bir baska seferinde arkama oturan sarhoş adam yere kustu ve neredeyse üzerime geliyordu

bir seferinde de yaz günü temmuz ortaları felan mersinin en cekilmez donemlerinde merkeze gitmek zorunda kalıyorum onumde bi tane sarışın kevaşe oturuyor hava felaket sıcak nefes alınmıyor ve terden oluyoruz

neyse ben pencereyi acıyorum kevaşe kapattırıyor ben acıyorum kevaşe kapattırıyor en son üff dedim yuksek bi sesle actım

sonra kadın dondu arkasını pardon ya kapatabilirmisin pencereyi dedi

bende sıcaktan bunalmıs sinirlenmiş ve tam piskopat modumdayken neden?! diye sert bi cevap veredim saçlarımbozuluyo da kuaforden yeni cıktım diye bir cevap gelmezmi

kkadına öyle bir bakmışımki karsı taraftan beni izleyen arkadasım ona ettiğim küfürleri yüzümden okumuş

zaten o bakıstan sonra kadın onunu bi dondu bi daha ses te cıkmadı....

otobusler enteresan ben cogundan nefret ediyorum gerci

boy uzun sıgmak problem yakın tarihte yolculugum var bu cuma izmir - mersin bakalım ne süprizler bekliyor

bir seferinde yanıma oturan hıyar kabus goruyordu nerdeyse suratıma yumruk yiordum ve aynı hıyar ayaklarını neredeyse kucagıma atıcaktı

bir baskasında da uykusunda konusan bir adam denk geldi

genelde boyle ortamlar kotusunun kotusu dahada kotusu olamaz dediğimiz tarzdan olabiliyor

onume bi tane dengesiz orta yaşlı kadın oturur (hareketlerinden pek fazla seyahat etmediğini anlamak cok ta zor deildir) siz bilirsiniz ki koltugu cok fazla yatırmak arkadakine cok huzursuzluk verir ve aynısı size yapılsın istemezsiniz

ancak az yolculuk yapan bu orta yasli ve beni 15 saat boyunca sinirden manyaklastıran kadın bilmez koltugunu sonuna kadar yatırır offlamam pufflamam yuksek sesle iç cekmem ve on koltuga attıgım tekmelere ragmen ÖKÜZ anlamaz ve hala hiçbirşey yokmuş gibi devam eder cok rezil bir durum

bakalım bu cuma neler olucak bu konu hala ayakta olursa belki otobüsten yazarım köksallarda internet var bildiğim kadarıyla
  • Yukarı len yukarı Facebook anormalleri konusu bu konuyu geçmesin.
  • Yok böle bişe ya spr konu yukarı
  • O kadar yolculuk yaptım hiç bu tür olaylar yaşamadım yaw..

Sadece Antalya dönüşü otobüs arızalandı neyse çektik kenara.. Tam durduğumuz yerde bir tane kasap dükkanı var ama içeride masa sandalye ne ararsan.. İlk 10 dk ayakta durduk baktım olacak gibi değil kasabın penceresinden içeri el atıp çıkardım masa sandalye ne varsa dışarı.. Etraf bir anda pikniğe dönmüştü.. Hatta yanımızda kartlarımız olsaydı ne batak dönerdi o ortamda yaw.. 45 dk sonra hepsini tek tek geri koyduk aklınızda yanlış birşey kalmasın..
  • Yukarı
  • quote:

Orjinalden alıntı: dark_Frr3STylE

quote:

Orjinalden alıntı: ::AlacaKaranlıkT!M::

İzmir'de 34'e binen var mı?

Artık normal bir belediye otobüsünden çok okul servisi olarak hizmet veriyor... Allah'ın dağındaki okulumuza giden 2 otobüsten birisi.

Otobüsün zenci bir şoförü vardı bir ara. Bazı günler sabahın köründe durakta sadece ben olurdum. Adamın bir muhabbeti vardı ki baştan aşağı küfür. Herifle konuşamıyorsun adam gibi. Yenişehir'e kadar yalnızım, sonrasında 1-2 kişi binmeye başlıyor.

Otobüste yalnız olduğum zamanlar adamın dediklerine "Hee, hee..." deyip geçiyordum. Manyak bir adamdı ya...

hangi okuLda okuyosun

Konak Kenan Evren Anadolu Lisesi
  • Zonguldaktan Konyaya dönerken saat gece 4 falan herkes uyuyo.Bayram tatilinden dönüş olduğu için otobüste kalabalık üstte olan bölmelerde dolu.Yanımızdaki kadın aldığı çikolata kutularını bizim önümüzdeki adamın üstündeki bölmeye koyabildi anca..Adamda çok güzel uyuyo kafayı dayamış koltuğun üstüne,ağzı falan açık.. Sonra otobüs hızlıca bi fren yaptı çikolatalar pat adamın suratına düştü Adamdan kocaman bi horlama sesi patladı ve uyumaya devam etti muavinde bizim önümüzde inip çıkılan bölmedeydi..Adamın sesini duyunca muvanden hassi**tiir diye bi ses geldi uyanık olanların hepsi koptu bu sayede uyananlarda bön bön baktılar
  • Yer Sivas Cumhuriyet Üniversitesi. Eski büyük otobüsler vardı üniversiteye gidiyorduk arka koltukta 4 kişi oturuyorduk otobüs duraktan arka kapısı açık bir şekilde hareket etti ve bir tane genç akrobasi olsun diye tam inmeye çalışırken kapıyı kapattı şöför, eleman kapının arasında kaldı,otobüs tıklım tıklım bize seslendi çocuk abi söyleyebilirmisiniz kapıyı açsınlar diye elemanın ses tonunda değişme yok çok sakin bir şekilde söyledi.Ordan bir kız bağırdı ince ve cırtlak sesiyle ayyyyyyyyyy çocuk sıkıştııııı şöföööööööööörrrrr kapıyı açççç durrrrrrrr falan diye biz gülmekten konuşamıyoruz tabi o sırada.Eleman sağ salim indi sonunda o otobüsten.
  • 500t otobüsünde 13 - 14 yaşlarında zihinsel engelli bir çocukla şalvarlı kasketli babası otobüse bindiler. çocuk kendi kendine bağırıyordu, ağzından salyalar akıyordu. sonra yere çömeldi, sakin sakin durmaya başladı. pis bi koku geldi burnuma. meğersem çocuk s.çmak için çömelmiş yere. altında pantolon vardı çocuğun. babasıda farkına vardı olayın ama ses etmedi. çocuk ıkına ıkına bitirdi işini. sonra ayağa kalktı. paçalarından parça parça dökülmeye başladı dışkılar. birkaç durak sonra indi adam. çocuk yürürken hala paçalarından akıyordu. otobüse dökülen pisliklerin üzerine bastılar yolcular. bütün otobüsün yüzeyüne yayıldı. kimsede rahatsız olup bişi demedi. camı bile açmadılar. ter kokusu, ağız kokusu ve pislik kokusu birleşinde değişik bir aroma kapladı otobüsü.
  • bikaç arkadaş gidiyoz otobüsde benim elimde bozuk para vardı.şimdi tüm vermiyim dedim bozuk para sevmem cebimde. neyse tutarken bi kasist benim elimdeki paralardan biri uçtu gitti. arkadaşın oturduğu yerin yanına. dedim şunu bana bi versene. arkadaş yere doğru baktı bi paraya baktı bi bana baktı durdu durdu ben bu paraya eğilmem dedi. Ne kadar atsam eğilirsin dedim. O an aklıma geldi düşünmeden söyledim ama yıkılıyoduk orada.
  • hiç unutmam bi keresinde dolmuşun arka camı komple inmişti cam yoktu cocugun biride yawaşca giderken kendini ordan atmıştı arkadanda şöföre dewam et diye işaret etmişti ama o an görseniz krize girerdiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: BaL Köpüğü.

Zonguldaktan Konyaya dönerken saat gece 4 falan herkes uyuyo.Bayram tatilinden dönüş olduğu için otobüste kalabalık üstte olan bölmelerde dolu.Yanımızdaki kadın aldığı çikolata kutularını bizim önümüzdeki adamın üstündeki bölmeye koyabildi anca..Adamda çok güzel uyuyo kafayı dayamış koltuğun üstüne,ağzı falan açık.. Sonra otobüs hızlıca bi fren yaptı çikolatalar pat adamın suratına düştü Adamdan kocaman bi horlama sesi patladı ve uyumaya devam etti muavinde bizim önümüzde inip çıkılan bölmedeydi..Adamın sesini duyunca muvanden hassi**tiir diye bi ses geldi uyanık olanların hepsi koptu bu sayede uyananlarda bön bön baktılar

• Finalden çıktım,tüm sınavlarımı bitirmişim eve gidicem.Dolmuşa bindim,boş koltuğa oturdum,adamın bi tanesi elinde büyük su şişesi arabaya bindi.Geçti arka köşeye oturdu iri kıyım,tosun birşey.Sonra birden benim arkaya geçti sığamıyor,kıpırdanıp duruyor.Bende arka tarafa bakar gibi yaptım, bana ne dese beğenirsiniz?Rahatsız mı oldun?Dedim evet oldum,olamazmıyım?Öyle ters bakıyosunda dedi.Dedim sen nerden görücen ters baktığımı. 2 dk sonra bombayı patlattı" korkma seni ellemezler".Sen ne diyorsun dedim,adam tekrar etti,sonra adama bir tane salladım adam da salladı sonra 1-2 tane oturttum,elimde notlar vardı. Adam adilik yaptı arkadan davlumbaz gibi beni itelemeye çalıştı öne geldik,sonra fırsattan istifade boğazıma sarıldı,o arada kurtulduktan sonra bunu boyunduruğa aldım,tabi bi yandan şunu düşündüm,buna o pozisyonda bile bikaç bişey yapılırdı ama adam dağ kaçkını,sonra zaptetmek zor olurdu olay büyürdü,polis çağırın dedim polis geldi nasıl kaçıyor,neyse ben şikayetçiyim falan dedim zor kurtardı paçayı.Eve gelince biraz boğazım ağrıyordu,iyi çemkirmişti mağara kaçkını.
  • Yukarı lan
  • Bi keresinde bindiğim otobüs arkadaki mininüse yol vermemişti , ama yol yoktu verecek , arkadaki hayvan gaza basıp ışıklarda önünü kesti bizim otobüsün , hayvan oğlu hayvan minibüsten inip bizim otobüse geldi , sonra şöförü haşlamaya başladı , tabi müdahale edildi hemen , trafik polisi arandı vs.vs.vs... ama herif tam yeşil yandığında paat diye kesti önümüzü hatta hasar aldı otobüs.
  • oku oku bitmedi yarıldım lan :D süpersiniz
  • Birgün 525'e bindim. Körüklü Sanos'un en arkasında duruyorum. Bilenler bilir öğrenci köyünün orda durduk indi bindi falan. Adam ordan tam gaz bir kaldırdı otobüsü altgeçiti öyle geçti. Geçidin son kısmında araba öyle bir zıpladıki benim boyda uzun tavana güm. Önlerden zaten çığlık falan kıyamet gibi.Allahtan herkes kendi derdine düşmüştü de kimse görmemişti.

Ege'de okuyanlar bilir ana girişten normal belediye otobüsleri kampüse girer son durağa kampüs yolunu kullanarak gider. Yine bir akşam arkadaşlarla vizeden çıktık örgün okumamıza rağmen sınav geç bitti. 2007 BMC geldi. Numarayı tam hatırlamıyom. Biz 7-8 arkadaşız benim ayaklarımda sığmıyor diye en arka beşliye arkadaşlar oturdu. Bende hemen önlerindeki koltuğa yanlamasına oturdum. Kasislerden malum herkes şikayetçi şöför gece vakti görmedi kasisi tam gaz bir zıplattı arabayı oturduğum yerden havalanmam ile birlikte oldukça yapılı bir arkadaş en arkanın ortasında oturuyordu onu havada öne giderken gördüm. Yerime konar konmaz çocuğun koluna yapıştım allahtan düşüp dağıtmadı ağzını burnunu.

Yine aynı şekilde kampüs içindeki normal hatlardayız. Tam bornova son durağa girecekken körüğün yanındaki boruya tutunan arkadaş şöförün ani freniyle dengeye bi kaybetti önce yarım tur attı boru etrafında sonrada güm koridora bütün otobüs yarılmıştık.

Lise sonda dersaneden dönüyorum. 250 numara akşam çok kalabalıktır. Bizim dersaneden kızın biri devamlı oyun oynar gibi düğmeye basıyo. İnen yok. Şöför 1-2 uyarıdan sona dayanamadı hemde aynadan gördü kızın bastığını. Dönüp bir laf ettiki hem utandık hemde yarıldık."Kızım madem oyuncak gibi basıyosun bu düğmeye gel ben başka bir oyuncak vereyim onunla oyna!". Ama kız bunu gerçekten haketmişti.

Daha tonla hikaye var ama yeter şimdilik yeri gelirse bi daha yazarım...
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.