Şimdi Ara

Otobüste Öndeki Kişinin Koltuğu Sonuna Kadar Yatırma Sorunsalı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
220
Cevap
2
Favori
12.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen gün aynısı bana da oldu, öndeki kız koltuğu sonuna kadar yatırdı, ayaklarımı zor hareket ettirdim, birde yarı Almanca yarı Türkçe konuşması ayrı bir sinir bozucuydu.
  • aslında insan olan yapmaz ama yapma hakkı var. Yani yapar ama etik değil.

İyi forumlar.
  • ben yatırılıcakken dizimi koyuyorum adam bu kadar yatıyo heralde diye sanıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Albert Camus

quote:

Orijinalden alıntı: newmayin

adam o yatırma şeysini nie koymuş yatırmaya izin yoksa ben valla arkamdakini dinlemem hiç yatırırm

"Silahlar neden yapılmış? Bana ne kurşun geçirmeseydin kardeşim." diyerek adam vurursunuz siz. Aynı mantık.

mantığa bak. birinin amacı rahat yolculuk etmek birinin amacı can almak. sen önce amacını belirle ona ulaşacak uygun aleti bulursun zaten

o otobüsü yapan firma bunları bilmiyor muydu da okadar yatırma mesafesi koydu yada bunları düşünmedi mi o mesafede yatırmaya izin verirken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turakmug

quote:

Orijinalden alıntı: Mücadelem

donanımhaber forumunda sorunsal kelimesini kullanarak ekşi sözlükleştirme sorunsalı.

Her zaman dikkat etmişimdir.. bazı kelimelerin kullanılış biçimi, şahsın fikrini zikrini zihniyeti açıkça ortaya koyar.. örneğin Terör yandaşı vahşi o.çocukları her zaman "pekeke derler oysa normal insan bu insan silüetindeki yaratıklardan bahsederken "pekaka" diye bahseder..Bunu da özellikle yaparlar. Sorunsal da işte bu şekilde kullanılan kelimelerden biri.. toplum ile sorunlu, özentili , ezik canlıların kullandığı....

Bir kelimeden karakter tahlili yapan ilk sizi görüyorum. Tebrik ederim. Kafanız güzelmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kardeşim isteyen koltuğu yatırır isteyen yatırmaz. Bilet alırken sorup alıyoruz koltuklar yatıyormu ,yatıyorsa kaç derece falan diye bide arkamızda oturanımı düşüncez? Sende yatır koltuğunu. Bide yatıramassınız demiş ben o cevaptan sonra direk full yatırırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Koray

Yatırcağını anlayınca dizimle ileri doğru itiyorum geri dönüp bakıncada uyuyor gibi yapıyorum yatiramiyor

sen bu işi biliyosun bilader

• quote:

Orijinalden alıntı: NorveçSomonu

quote:

Orijinalden alıntı: █Teoman█

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ciginix

quote:

Orijinalden alıntı: Ezio

Sende arakaya yatır domino etkisi yaratın

Yukarıda bi arkadaşın dediği gibi koltuğu arkadan sars, dikkatli ol derse "göt kadar alan elim kolum çarpıyor, dua et ki başka şeylerim çarpmıyor" de..
    Bi müddet sonra koltuğun hareketi izle, sırıtarak

Umarım bir gün bana denk gelirsiniz.
    Önde ki eğer yatırıyorsa arkasında kinin de yatırmaktan başka çaresi yoktur yatırdığım halde birisi arkadan iterse ilk başta döner uyarırım dinlemezse dinlenme tesisi yada otogar çıkısında iyi bir dayak atarım ha birde senin dediğin gibi bir laf ederse olay iyice uzar.

Sen benim önümdeki koltuğa denk gel bakalım bir de hala böyle efe efe konuşabiliyormusun görelim.

Umarım bir gün denk geliriz.

İnşallah 3'ümüz bir gün beraber denk geliriz. Güzel bir müsabaka izlemek isterim.

• En uyuz olduğum sey insan once empati kuracak insansa tabii ilk şart bu...

• Ben de koltuğumu yatırmam.Yatırana sinir olurum ama adamın hakkı.Tepe tepe kullanır. Hiçbir şey demeye hakkın yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyber518

Şuan Adana-Bodrum hattında seyahat ediyorum, önündeki kişi bana sordu koltuğu yatırabilir miyim diye ben de hayır beni rahatsız ediyor dedim. Sonra kadın muavini çağırdı, muavin de isteyen herkesin koltuğu yatırabileceğini söyledi. Sonra Kadın iyice çirkefleleşerek koltuk benim koltuğum istediğim gibi yatırırım dedi. Iyi de arkadaşım yatırdığın koltuk benim alanımı işgal ediyor!? Beyler ben mi yanlış düşünüyorum ya???!! Kendi koltuğuma yapışık haldeyken önümdeki koltukla aramda bir karış ya var ya yok bu nedir ya

abi karı milleti işte, üstüne kola falan dök ayağın kaysın da ulan madem kafanın dikine gideceksin ne diye soruyorsun gerzek!! sen de yatır hocam, çekilmez öyle.. herkes yatırınca sorun olmuyor.

• Daya vibrasyonu koltuga. Sabahlar olmasin.

• nedense birden aklima " 77 Santimin Kiymetini Oturanlar Bilir " reklami geldi

• Arkada mangal yap son ses müzik dinle çamaşrlarını kurut Ne bileyim yap birşeyler işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: █Teoman█

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ciginix

quote:

Yukarıda bi arkadaşın dediği gibi koltuğu arkadan sars, dikkatli ol derse "göt kadar alan elim kolum çarpıyor, dua et ki başka şeylerim çarpmıyor" de..
    Bi müddet sonra koltuğun hareketi izle, sırıtarak

Umarım bir gün bana denk gelirsiniz.
    Önde ki eğer yatırıyorsa arkasında kinin de yatırmaktan başka çaresi yoktur yatırdığım halde birisi arkadan iterse ilk başta döner uyarırım dinlemezse dinlenme tesisi yada otogar çıkısında iyi bir dayak atarım ha birde senin dediğin gibi bir laf ederse olay iyice uzar.

Sen benim önümdeki koltuğa denk gel bakalım bir de hala böyle efe efe konuşabiliyormusun görelim.

Umarım bir gün denk geliriz.

İnşallah 3'ümüz bir gün beraber denk geliriz. Güzel bir müsabaka izlemek isterim.

Ben de geleyim 4 leyip okey-batak falan atarız arkada

• quote:

asfbaslfjbaslkjfasfknjsa hic gulecegim yoktu :)
  • Öndeki oturan kişi bilet almış. Böyle bir hakkı var kullanıyor doğal. Sen bilet almışsın rahat gitmek istiyorsan doğal. Sorun firmanın otobüs yapısında. ;) Anadolu Ulaşım gibi 2+1 otobüslerde büyük ekran tabletler var koltuk arkasında ve priz cabası. Üstelik koltuklar o kadar rahat ki ben geçen istanbul'a gelirken resmen rahat battı :D o kadar geniş koltuğa bünye alışık değil. Uyuyamadım. Elimin ayağımın bir yere sıkışması lazım diyorum. Ayağımı öndeki koltukla pencerenin arasında bir yer buldum sıkıştırdım ancak uyudum.

Anadolu her yerde yok maalesef. Ama ona benzer uygulamalar yapan firmalarda var.
  • Aynısını bir ay önce yaşadım Annem yanımdaydı bir şey demedim. Ben televizyona tam dalmışken koltuğu 1 saniye içerisindeki yaptığı refleks ile en aşağı indirdi. Normalde derdim ama az kalmıştı Adana-Aksaray seferiydi. İnsanlar sadece kendi keyfini düşünüyor hiç anlamıyorum Yolculuklarımda nadirde olsa böyle şeyler yaşarım.

Hatta bir sonraki Adana dönüşümde koltuklarımızın dolu olduğunu gördüm. Gittim nazik bir şekilde müsade eder misiniz? Deyip biletimi gösterdim. Adam mal gibi hıı öyle mi? Demeye başladı. Zar zor kalktı abimiz yerimizden. Daha sonra bir kişiyi yerinden kaldırdılar idare et abla falan dediler kadıncağıza o da hastaydı. Kadın ben burda gidemem dedi 3 saat idare etti bir şey demeden. Neden böyle düzensizlikler çıkar hiç anlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cyber518

Şuan Adana-Bodrum hattında seyahat ediyorum, önündeki kişi bana sordu koltuğu yatırabilir miyim diye ben de hayır beni rahatsız ediyor dedim. Sonra kadın muavini çağırdı, muavin de isteyen herkesin koltuğu yatırabileceğini söyledi. Sonra Kadın iyice çirkefleleşerek koltuk benim koltuğum istediğim gibi yatırırım dedi. Iyi de arkadaşım yatırdığın koltuk benim alanımı işgal ediyor!? Beyler ben mi yanlış düşünüyorum ya???!! Kendi koltuğuma yapışık haldeyken önümdeki koltukla aramda bir karış ya var ya yok bu nedir ya

büyük ihtimal otobüste tv vardır. kulaklığı takın herhangi bir müzik veta tv yi açın seside sonuna kadar açın ve kulaklığı koltuğun tutma yerine asın.

Takriben öndeki teyzenin kulağının dibine denk gelir.

Sonrada herkesin istediği kanalşı dinleme özgürlüğü var deyin.

Hala laga luga yaparsa.

Kulaklığı jak tan çıkartın iki elinizide kulaklığın kablo boyu kadar açın ve ieçriye doğru bir tur elinize dolayın.

Sonra önünüze eğilmiş kurbanın arkadan beri boynuna gaçirin ve ipi kendinize doğru çekin.

Sonrada her insanın uyur gezer olma hakkı vardır diyin....

• Geçenlerde benimde başıma geldi. Teyzenin biri önüme oturmuş. İki koltukta boş. Koltuğu tam arkaya yatıracakken dizimi dayadım izin vermedim. Bir daha denedi izin vermedim. Resmen inat etti izin vermedim bende. Yahu ulan yan koltuk boş geçsene diğer tarafa
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.