Şimdi Ara

Otobüste Öndeki Kişinin Koltuğu Sonuna Kadar Yatırma Sorunsalı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
220
Cevap
2
Favori
12.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yolculuğunun ortalarında veya uyuyacağı zaman biraz daha rahat etmek için 1-2 tık yatırırsa sorun yok ama hemen daha otobüs hareket eder etmez cart diye koltuğu neredeyse uzanacak kadar yatıranlara ben de çok kıl oluyorum.
  • edirneli ve kaptan bosa ugrasmayin bu konuda haksizsiniz.net kime sorarsaniz bu boyle...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halk kendi kendine saygı duymayı öğrenemedi ki bunları AB'ye alıpta başına dert mi alacaklar.
  • İstanbul seyehattan aldim bir kere bilet daha da baska firmadan almam onde ki istedigi kader yatirsin ara cok genis oldugundan rahatsiz etmiyor
    Gecen varan dan aldim bide mecbur en arka onde ki kiz da yatirdi mi koltugu aman Allah 'ım oldum ya gelene kadar

• karamitat kullanıcısına yanıt
    nerde haksızlık koltuk yatırma adabı var bunu iyi bilin . Kimse kimsenin hakkını gasp edemez. Biri rahat edecek diye başkaları rahatsız olamaz. Koltuk arkası tv leri niye koymuşlar o vakit adam yatıracak koltuğu biri demeyecek mi ben tv izliyorum yada arkada birşey yiyorum.

Koltuk arkası tv lerin bile eğerki koltuk yatarsa diye yukarı kalkma mesafesi var o mesafeyi ön de oturanın azami yatırma mesafesine göre yapıyorlar o ekranın görünmesini engelleyecek şekilde yatıramaz kimse.

Arkada oturan iri biriyse zaten koltuğa zor sığıyorsa öndekide yatırınca ne olacak . misal ki herkes geri yaslandı en arka sıra koltukların yatacağı mesafe yok mesela en arkada kalanın günahı ne

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edirneli86 -- 9 Eylül 2013; 23:58:09 >
  • Hiç o konulara girmeden gideceğim günü 2 3 hafta önceden belirleyip 1 numaralı koltuğa internetten rezerv atıyorum, ferahlıyorum.
  • Otobuste onumde biri oturuyorsa hemen dizlerimi dayarim koltugun arkasina yatirmaya cakisiyorlar yatiramiyorlar cok zorlarlarsa azcik yatiyor o koltuk o kadarida problem olmuyor artik. Bazen isi abartip denedikce deneyen tip tip bakanlar oluyor hic istifimi bozmuyorum. Biraz daha inatci cikarsa yatirabilir miyim diyor. Boyum uzun sigamiyorum kusura bakmayin diyip geciyorum. Hani olduda bir sekilde yatirdi o koltugu nasilsa otobuste yiyecek icecek bir seyler dagitiliyor o zaman rica ediyorum kaldirin diye ondan sonrada yatirmasina imkan yaratmiyorum. Aklinizda olsun otobuste yiyecek icecek dagitilirken koltuklari dik konuma getirmek mecburi baktin yapmiyor sen de cagir onun gibi muavini mecbur kaldiracak o koltugu

• quote:

Orijinalden alıntı: nero67

Otobuste onumde biri oturuyorsa hemen dizlerimi dayarim koltugun arkasina yatirmaya cakisiyorlar yatiramiyorlar cok zorlarlarsa azcik yatiyor o koltuk o kadarida problem olmuyor artik. Bazen isi abartip denedikce deneyen tip tip bakanlar oluyor hic istifimi bozmuyorum. Biraz daha inatci cikarsa yatirabilir miyim diyor. Boyum uzun sigamiyorum kusura bakmayin diyip geciyorum. Hani olduda bir sekilde yatirdi o koltugu nasilsa otobuste yiyecek icecek bir seyler dagitiliyor o zaman rica ediyorum kaldirin diye ondan sonrada yatirmasina imkan yaratmiyorum. Aklinizda olsun otobuste yiyecek icecek dagitilirken koltuklari dik konuma getirmek mecburi baktin yapmiyor sen de cagir onun gibi muavini mecbur kaldiracak o koltugu

+1 Sağ ayağımı koyuyorum koltuk arkasına biner binmez daha da yatıramıyor öndeki koltuğu.

• geçiricen azına 2 tane bak bir daha yapıyomu

• Ben bu yüzden adamın biriyle ciddi ciddi tartışmıştım. Olay şu şekilde ibretlik adam koltuğu yatırmaya çalışıyor ben arkadan dizimi dayadım biraz izin verdim yatırmasına devamında dizime çarptığı için yatıramadı kaldı öyle itekliyo felan ama dizim orda olduğundan gitmedi koltuk akıllım durumu çakmadı tabi gitti muavine benim koltuk bozuk herhalde filan dedi muavin kontrol ederken ayağı çektim bi sorun yok abi diyim eski haline getirdi hemen dizi arkaya dayayınca adam çok sonradan anladı benim dizimi koyduğumu sonra ben uyuklarken bu koltuğu geriye yatırmış iyice yanımda da babam var sonraki konuşmalar şu şekilde
    Ben: Öndeki adam ağzıma girmeye zorluyo herhalde
    Adam: Kardeş ne diyosun derdin ne adam akıllı konuş varsa bi derdin diye bağırdı sesini yükselterek
    Ben: Kucağım da boş gel orda yat diyorum koltuk maşallah benle bütünleşti de dedim ( otobüste gülme sesleri felan geldi )
    Adam : Bu koltuğu niye yatırmalı yapmışlar o zaman dedi
    Ben : Onu git otobüsü yapan mühendise sor kucağımda yatarken bana sorma dedim

Sonra muavin girdi olaya adamın yerini değiştirdiler felan sonra rahat rahat devam etti yolculuk

• bende çok yaparım
  • En arkada oturanin gunahi diyen arkadaslar en arkada yolculuk yapmamislar sanirim.
    En arkadaki koltukta digerleri kadar yatar.
    Sizin dusundugunuzu imalatci firmalar akil edemiyor mu saniyorsun ?
    2-3 saatlik yolda yatirmam koltugumu ama daha uzun sureli yolculuklarda yatiririm. Gunduz yolculuguda hic yapmam.
    Herkesin koltugu ayni ozellikte ve imkanda.
    Yiyecek ikrami biter , otobus gece moduna gecer isiklar soner sonrasinda nasil rahat ediyorsam yatiririm. Ama kipirdamam surekli sabit dururum ki arkadaki oturanin ekrani vs surekli oynamasin.

• frenze kullanıcısına yanıt
    Ben her ay en az 1 sefer istanbul a otobüsle gidiyorum en arka koltuğa da oturuyorum yatmıyor farklı markaların araçları farklı yapıyorsa bilemem ama bindiğim 3 farklı otobüsün en arka koltuğu yatmıyor sabit.
  • Suç o otobüsü yapanlarda, herşeyin bi sınırı olması lazım, uçak koltukları öyle değil, yatsa bile sınırı var rahatsız etmiyor, ama otobüs öyle değil, adamın ağzına kadar geliyor koltuk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Koray

Yatırcağını anlayınca dizimle ileri doğru itiyorum geri dönüp bakıncada uyuyor gibi yapıyorum yatiramiyor

Bunu yazmak için girdim, çıkıyorum

• Yatırmaya çalışırken dizlerini koyacaksın yatıramayacak
    Yeterince hızlı değilsen arkada son ses zorno açmaya kadar götüreceksin işi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ezio

Sende arakaya yatır domino etkisi yaratın

Villa mersinde koltuklar hep yatik, tum koltuklar yatik oldugundan sorun yaratmiyor. Baska firmalarin insanlarinda bunu goremedim Herkes yatirsa hic sorun olmayacak Ama sandalyede oturur gibi dik gitmeyi tercih ediyolar Villada miss gibi (Tabi bahsettigim sey sonuna kadar yatirmak degil, egimli bi sekilde)

• quote:

Orijinalden alıntı: DeadPoets

rahatsız oluyorsanız uyarın arkadaşlar.
    geçtiğimiz yıl izmir'den istanbul'a gidiyordum. tekli sıradayım, önümdeki çam yarması koltuğu resmen kucağıma kadar yatırdı. adamın kel kafası hemen önüme geldi. olanca gücümle tepesine şaplağı patlattım, inanın sesi otobüs içinde eko yaptı. "ulen dümbük, seni oyarım içine bişi koyarım, şu koltuğu toparla bakalım" dedim. titreyen bir sesle özür diledi ve koltuğunu düzeltti. çantasında küçük viskilerden varmış, özür için onlardan verdi bir tane.

yav he he sonra zebani geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: Mücadelem

donanımhaber forumunda sorunsal kelimesini kullanarak ekşi sözlükleştirme sorunsalı.

Her zaman dikkat etmişimdir.. bazı kelimelerin kullanılış biçimi, şahsın fikrini zikrini zihniyeti açıkça ortaya koyar.. örneğin Terör yandaşı vahşi o.çocukları her zaman "pekeke derler oysa normal insan bu insan silüetindeki yaratıklardan bahsederken "pekaka" diye bahseder..Bunu da özellikle yaparlar. Sorunsal da işte bu şekilde kullanılan kelimelerden biri.. toplum ile sorunlu, özentili , ezik canlıların kullandığı....
  • kardeş 2nizde aynı parayı veriyosunuz o rahat ederken sen neden rahat etmeyesin, benimde en nefret ettiğim tiplerdir bunlar, o yüzden hep en önden alırım
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.