Şimdi Ara

Otobüste koltuğu yatıran elemanla kavga ettik (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
277
Cevap
1
Favori
23.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
260 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Malesef size katılamıyorum. Çünkü koltuk yatıyorsa o onun payı(hakkı)'dır.
  • Arkada oturan adamın boyu 1.85 den uzansa dizine çarpıyor koltuk. Çarpmaması için dimdik oturmak zorunda. Sizin rahatınız onun rahatsızlığı anlamına geliyor. Biraz empati lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rahat hatta koltuk sırtı daha yumuşak olduğundan dızlerı arkaya dayayan ökuzler daha buyuk problem.
    yatırma olayı devede kulak kalır bunun yanında
  • Sırf şu olayi yasamamak icin ya en onden ya da orta kapinin hemen oradaki koltuktan yer aliyorum.

Koltuk yatirmak hak ama kültür ve nezaket geregi arkandaki kisiye sormak gerek. Koltugu sonuna kadar yardirmak senin hakkinsa, o koltugun arkasindaki tv yi izlemekte arkandakinin hakki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben öyle durumlarda önümdeki koltuğu habire dürtükleyip duruyorum. Adam yol boyu zıplamaktan rahatsız olup en son kaldırmak zorunda kalıyor. Bu olay en güzel de dandik koltuklu otobüslerde oluyor, o zaman dizim direk adamın sırtına batıyor
  • konu başlığından zebanili csb sandım ama değilmiş
  • Şu koltuk yatırma olayı benimde çok canımı sıkıyor fakat benim derdim sizin tam tersi.

Biniyorum otobüste, önüm ve arkamdaki herkes koltuğunu yatırmış sonuna kadar olmasa da, ben 2 cm yatırıyorum abartmıyorum sadece 2 cm, bunu her yapışımda arkamdaki koltuğu düzeltebilir misiniz diyor. o koltuklar o kadar dik ki yol boyunca sırtım ve boynum ağrıyor. Ve yatırdığımda minnacık bir şey ama direk laf ediyorlar anlamıyorum gerçekten. Sonuna kadar yatırsam anlayacağım ama insanlar cidden ilginç.
  • bu tarz durumlara girişmeden karşı tarafı kabaca bi tahlil et. çomarla işin geleceği yer şiddettir, dövemiceksen bulaşma. senden zayıfsa lets go
  • Koltuk yatırılıyorsa hakkındır diyenleri anlayamıyorum ya. Ben ne zaman yolculuk etsem, gece hariç yatırınca kendimi hakka giriyormuş gibi hissediyorum. Siz nasıl rahat ediyorsunuz koltuğu milletin ağzına kadar yatırarak? Empati yapmak bu kadar zor hale mi geldi?
  • 1 saatlik uçak seyahatinde bile yatıranlar var. Adam yastık yorgan istiyor 1 saatte ne yapacaksanız..!

Toplum içinde saygılı olmak bir özellik değildir zorunluluktur.

• yusuf24. Y kullanıcısına yanıt
    Koltukta televizyon olması koltuğun yatıyor olmasından dolayı yatırma hakkı olmayışının kanıtıdır.
  • Harbiden bu kadar yatırmayan ve yatırmayı yanlış bulan var mıymış memlekette konu bu yorumlarla kaynıyor. Bana niye hiç denk gelmediniz acaba.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

quote:

Orijinalden alıntı: Wernher von Braun

Bir gün sakarya-istanbul otobüsündeyim. Cam kenarındaydı yerim normalde. Benim yerime oturmuş. Kusura bakmayın orası benim yerimdi diye bileti gösterdim. Yok kalkamam otur işte falan diyor. Tanımadığı insanla senli benli konuşan insanları da hiç sevmem.

Neyse 1.5 saatlik yol sorun değil diyip oturdum. Yayılarak oturdu bir de uyudu.

O günden beri otobüse binmiyorum.

Kaldıracaksın efendim . Bayanlar hiç acımıyor hemcinsine ben cam kenarı almıştım deyip kaldırıyor. Kaldıracaksınız ben oraya bilet almışım bitti var mı uçakta böyle yapabilen ben burada oturacağım diyen.

Hocam inanin ucakta da oldu. Yillar once Amsterdam İstanbul firma da onur air di galiba. Kadin oturmus yerime, kalkmam diye tutturdu. Hostese soyledim, boş yer cok lutfen idare edin dedi, beni baska yere aldilar. Cok sinirlenmistim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sebnem Ferah

Koltukta televizyon olması koltuğun yatıyor olmasından dolayı yatırma hakkı olmayışının kanıtıdır.

Gene elementler havalarda uçuyor. Kardeşim madem koltuğun yatırılmaması gerekiyor, niye koltuk yatırma iptal edilmiyor. Nasıl bir kafa yapınız var. Nasıl bir muhakemeniz var anlamak güç. Benim koltuğum yatıyorsa istediğim zaman yatırır istediğim zaman kaldırırım. Bu benim taktirime kalmış bişeydir. Arkamda çocuklu bir aile var ise koltuğumu yatırmam. Buda benim insaniyetime kalmış bişeydir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali222

quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

quote:

Orijinalden alıntı: Wernher von Braun

Bir gün sakarya-istanbul otobüsündeyim. Cam kenarındaydı yerim normalde. Benim yerime oturmuş. Kusura bakmayın orası benim yerimdi diye bileti gösterdim. Yok kalkamam otur işte falan diyor. Tanımadığı insanla senli benli konuşan insanları da hiç sevmem.

Neyse 1.5 saatlik yol sorun değil diyip oturdum. Yayılarak oturdu bir de uyudu.

O günden beri otobüse binmiyorum.

Kaldıracaksın efendim . Bayanlar hiç acımıyor hemcinsine ben cam kenarı almıştım deyip kaldırıyor. Kaldıracaksınız ben oraya bilet almışım bitti var mı uçakta böyle yapabilen ben burada oturacağım diyen.

Hocam inanin ucakta da oldu. Yillar once Amsterdam İstanbul firma da onur air di galiba. Kadin oturmus yerime, kalkmam diye tutturdu. Hostese soyledim, boş yer cok lutfen idare edin dedi, beni baska yere aldilar. Cok sinirlenmistim.

Boş yer var ise neyse de yoksa numaran kaç kardeşim şu geç oraya uçağa birşey oldu mu beni sen seni ben bilecekler hadi yerine .

Cam dibi isteyen cam dibi bileti kestirsin. Amerika da yine ayaklarını öne uzatanlar yandakini yastık yapanlar falan daha berbat.

• Gebze'den bindiyse normaldir iş umuduyla memleketinden geliyorlar sonra güzelim gebzeyi sırf iş sahası uğruna yobaz tipli insanlarla doldurdular zaten zihniyeti bozuk , eğitimsiz , at hırsızı tipler ele geçirmiş gibi genelleme yapmak yanlış fakat gelin gebze'ye görün ne kadar düşük seviyeli yobaz varsa bütün özelliklerini memleketinden getirmiş istanbulun bazı semtlerinde geçinemedikleri için gebze'ye geliyorlar iş sahası yüksek ve evler ucuz tam istedikleri gibi afedersiniz üreme noktası gibi alan tahsis edilmiş ne yazık ki.

5-10-15 tane çocuk yapıp sokağa salıyorlar eğitim (sıfır) rezalet zaten gidin bakın 1 tane eşleri yoktur kocalarının en az 2-3 ne kadar doyumsuzluk ne kadar üreme meraklısı anlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 15 Ocak 2018; 21:11:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zarangoz

Çocuklu kadınlar mümkünse koltuk aralarında gitmesin. En arka koltuklar veya en ön koltuklar en iyisi.

En ön yasak belli yaş var en arka da tekerlek hoplaya zıplaya çocukla nasıl gidilecek.
  • işte bu ülkede personal space - kişisel alan denen kavramın olmadığının en büyük örneği bu konu, ben illa sığırın tekiyle kucak kucağa gitmek zorundayım o kadar saat yolu, çünkü golduğu ündürme hakku vor
  • Tamamen cahillik. Cahil insanlar kendilerini katlanilabir sanıyor eğitimli insanlardan ise nezaket bekliyor. Eğitim sistemini duzeltmeyenlerin eseri bunlar....

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.