Şimdi Ara

Otobüste koltuğu yatıran elemanla kavga ettik (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
277
Cevap
1
Favori
23.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
260 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayni olay 2 ay once gece istanbuldan eskisehire giderken basima geldi.Onumdeki adam koltugu en dibe kadar yatirdi.Bacaklarim o kadar sıkıstı ki koltugu iki bacagim arasina aldim,adam o kadar yatirdi yani.Benden de buyuktu adam,yanimda da arkadasim vardi biraz laf dalasiyla one almak zorunda kaldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boyum uzun bende bazen yatırmak zorunda kalıyorum. Yatırmadan önce de sorarım rahatsız olursanız söyleyin diye. Senin yerinde olsam yaptığın gibi güzelce uyarır gevşek gevsek konuşursa gırtlağına yapışırım, hiç tartışmaya gerek yok kaba kuvvet bazen tek çözüm olabiliyor. Kıro karşısında kıro olmak lazım. Medenilikten anlamayan yurdum insanının genel sorunlarından biri malesef iletişimsizlik. Ama şu zamana kadar hiç böylesine rastlamadım. Denk gelir umarım da bana, bir daha yapmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crag Drag -- 14 Ocak 2018; 23:3:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanlış yapmışsın. O adama o koltukta oturması ile birlikte koltuk yatırma hakkı verilmiş. Kendi koltuğunu yatırması yada kaldırması için senden izin alacak değil. Yıllarca otobus yolculuğu yaptım. Bende önümde oturanın koltuğunu yatırmasından hiç hoşlanmam ama bu haklı olduğumu göstermez.

Otobüste komple koltuk yatırma iptal edilir, ozaman olur.
  • Otobusu, kisisel arabası sananlar var. Kimisi telefonla konusur bagira bagira, kimisi son ses muzik dinler, kimisi koltugu sonuna kadar yatirir. Onumdeki koltugu yatirdigi zaman, dizlerimi koltuga koyar sallarim. Hic acımam. Genelde de kaldirirlar koltugu.

• Koltuk yatabiliyorsa kimseden izin alınmasına gerek yoktur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çin'de Otobuslerde yolcular yatarak gidiyormus Türkiye'de öyle bir hizmet yok şuanda.

• Iyi yapmışsınız.Benim de her yolculukta sinir olduğum bir konu.Zaten koltuklar çok dar boy uzun olduğu için ikibüklüm oluyorum ona rağmen öndeki düşüncesiz,empatiden yoksun insanlar kendi rahatlığı uğruna sanki arkada kimse yokmuş gibi yayıla yayıla koltuğu yatiriyorlar.Zaten standart,geneli dar oluyor.Dizlerim uzun olduğu için çok sıkıştığım,rahatsız olduğum oluyor ona rağmen arkada ki insanı düşünüp, aşırı rahatsız olmadıkça arkaya yatırmıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bar0n. -- 15 Ocak 2018; 1:33:24 >
  • İki yıl önceydi sanırım. Otobüs yolculuğunda önümde çok güzel bir kız oturuyordu. Kız bana döndü, koltuğu yatırsam sizin için sorun olur mu dedi. Ben de bi süre kıza baktım sonra tabi sorun değil dedim. Kız teşekkür edip gülümsemişti. Bu da böyle bir anımdır. Sanırım yoklukta olduğumu anlamışsınızdır.

• Saçmalamayın ya

O koltuk hepten yakmıyorki belli bir açısı var bu hesaplanarak yapılıyor.

Tabikide nezaket kuralı olarak yatırmadan önce uyarmak iyi olur.

Ve uyunmadığı sürece yatırılmaması gerekir.

• Gebzede 15 sene bulunmuş biri olarak, 10 dk dibindeki İstanbulda barınamayan hanzoların yaşadığı ilçe... Nefret ediyorum ordan, aşırı işçi nüfusu var, tamam emekçiye saygım var, bunun yanında öküz de çok

• Hazır yatırmışken sende alttan dayasaydın anlardı o zaman yanlış olduğunu.
  • Koltukların sırt kısmı sabit olmalı. Oturulan kısmı ileri geri hareket etmeli. Çözüm bu. Trilyonluk araçlar yapıp satıyorlar. Bir bunu yapamıyorlar hayret edersin.

• Benim midem bulandığı için istifra etmemek adına koltuğu yatırabildiğim kadar yatırıyorum. Dik oturunca midem ağzıma geliyor. Bu yüzden otobüslerdeki dandik ekranlı dandik filmleri de izlemem. Ya çevreye bakarım ya krndimi uyku moduna alırım. Tabi arkadaki rahatsız olursa durumu izah edip koltuğu biraz daha dikiyorum orta yolu buluyoruz. Sorun kişinin koltuğu yatırması değil, medeniyetten nasibini alamamış olması. Arkandaki rahatsız olmuşsa kulak vereceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 15 Ocak 2018; 8:30:55 >
  • Araba alma sebeplerimden birisi bu. Şehir içi de şehirler arası da çekilmiyor görgüsüzler. Mesele koltuk da değil. Çorap çıkaran ayağı kokan, ağzı kokan ,Çenesi düşen sürtüne sürtüne geçilecek darlıkta koridor birçok etken var

• Net bir kıro ornegi, vur kafasina layigini bulsun.

• Koltuklarda arkaya doğru yatırma fonksiyonu varsa bu demek ki yatırmak istiyorsa yatırabilir.

Tabi yinede empati yapabilmek gerek.
  • Kimseyle uğraşmamak için rn önden al yoksa milletin ağız kokusu çekmeye değmez. Otostopla git daha iyi arkaya oturmaktansa.

• Boyu kısa olanlar belli oldu

• Adamın koltuğu yatırma hakkı var gece olması ya da uyuması gerekmiyor en fazla rica edebilirsin yatırmadı diye kavga edeceksen yalnız o adamda değil sende de sorun var

• Bende bir gün uzunyol yolculuğundayım. Koltuğu yatırmak istedim. usulca arkama döndüm ve oturan kişiye, ''beyefendi koltuğumu biraz yatırabilir miyim? '' dedim.. bana ; HAYIR dedi. ''Önünüzde çanta falan mı var?'' dedim. HAYIR dedi. ''Bir rahatsızlığınız mı var ? dedim. YOO dedi. '' tepsiniz mi açık?'' dedim. HAYIR dedi. .. ''ee niye yatıramıyorum'' dedim, İSTEMİYORUM dedi..

bu bende kötü bir anıdır. yani iyi insan olsan da, karşındaki iyi olmadığı sürece, senin iyi niyetinin bir önemi yok.

o gün bu gündür koltuğu LAPP diye dibine kadar yatırırım. hele bir kaldır desinler de göreyim...

İYİLİK BU ÜLKEDE BİTTİ BRO...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gitarcigokhan -- 15 Ocak 2018; 16:6:22 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.