Şimdi Ara

Otobüste koltuğu yatıran elemanla kavga ettik (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
277
Cevap
1
Favori
23.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
260 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu biz nezaket kuralıdır koltuk yatırmadan önce izin istenir. O ayılar buraya da gelmişler demek ki. Tuvaletini bile doğru düzgün yapamayan adamlarla tartışıyoruz muhattap olduğumuz tiplere bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marselinyo -- 16 Ocak 2018; 21:29:06 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şeirlerarası otobüse sadece askere gidip gelirken bindim.
    Onda da önümdeki kişi koltuğu yatırırken hemen pat diye elimle durdurdum, adam koltuğun sadece o kadar yattığını sanıp o ayarda bıraktı.

O anda biraz çevik olmak gerekiyor. Ama en azından gereksiz polemiklere girmemiş oluyorsunuz.

• 7-8 sene önce otobüse binmiştim hala bir şey değişmemiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yatarak gitmek isteyen bagaja girsin.

• 50 lira veriyolar otobüsü satın aldığını falan zannediyorlar bu çekirge suratlı kekolar.
  • Bir seferinde, 2 yolcu epey tartışmışlardı.
    Şoför otobüsü durdurdu, ikisini de indirmek istedi (bence yolcuyu yolda indiremezsin, yolcu ölürse sorumlusu kim?)
    Yolculardan birisi, ben otururum o adamın arkasına dedi, mağdur yolcuyla yer değiştirdiler.
    Sonra otobüs yoluna devam etti.
  • o değilde pegasusun sıfır diz mesafeli koltuklarında arkaya yatanlara çok kızıyorum ama kimin ne olduğu belli değil

altı üstü 45 dakika sürecek bir yolculukta uyarma ihtiyacı bile hisetmiyorum

• Arkadaşlar eğer başınıza böyle bir şey gelirse ve önünüzdeki sizden cüsse olarak büyükse;

Kopmayacak ve orta uzunlukta ip, zincir gibi bir şey bulun adamın arkasından boğazına sarıp kendinize doğru çekmeye başlayın nefessiz kalsın barzo. Dikkat edin ölmesin başınıza kalır sonra.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben çözümü buldum . Önümdeki arkadaş koltuğunu bacaklarıma indirirse bende dizimi koltuğa dayıyırum rahatsız olup koltugunu kaldırıyor. Benim özgürlüğüme karışırsa bende onun özgürlüğüne karışıryorum.

Koltugun parasını verip oturduysa otursun benim kucağımda yatmak için mi para vermiş yazık ...

• Sırf bu koltuk muhabbetlerine daha fazla katlanmamak için araba aldım. şehirlerarası yapistiriyorum bide 120yi misss

• quote:

Orijinalden alıntı: Gemeo

7-8 sene önce otobüse binmiştim hala bir şey değişmemiş.

Helikopter veya ucak mi aldiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • insan olmayan kişiye denk gelmişsin ya olmaz öyle şey
  • En uyuz olduğum konulardan biridir otobüste ya da uçakta koltuğu yatırmak.. Kardeşim sen rahat edeceksin diye arkandaki adama işkence çektiremezsin.. net! Özürlük başkasının özgürlünü elinden alana dek geçerli bir kavramdır..
  • Normalde koltuğu ya hiç yatırmazdım veya bir kaç santim hafif eğim verecek kadar yatırırdım fakat bir keresinde arkamdaki bayana "pardon koltuğu biraz yatırsam rahatsız olur musunuz?" diye sordum. Bayan " hele bi denee heleee bi deeeeneeeee" diye ağzını yaya yaya cevap vermesi yetmezmiş gibi yanındaki kocası "yiyosa yatır tipini sss." cevap verince("tipini" derken uzun sacım. Ona laf etti herhalde) içimdeki aslan ortaya çıktı. Kim bilir neye sinirlendiler veya tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş diye düşündüm. Ne yazıkki ağzımı burada kesinlikle yazamayacağım kadar bozdum atladım üstlerine. Bazen böyle hayvanlara da denk gelebiliyorsunuz fakat eminim ki koltuğu direk yatırsam hiç tepki vermezlerdi bence . Kimizi azıcık nezaket görsün "hah tamam, ezecek birini buldum" diye düşünüyor. Bence arkanızda hamile, çocuklu veya çok yaşlı daralacak biri olmadığı sürece yatırın gitsin. Madalya takmayacak kimse koltuğu yatırmadınız diye.

• Otobüs yolculuklarım genelde uzun olur en az 10 saat falan. Koltuk seçerken mümkün oldunca en önleri seçerim şehir dışında okuduğum için 3 ayda bi uzun yola çıkıyorum hep aynı gün çıktığım için aynı şöföre denk geliyorum. Beni yol tuttuğu için uyumuyorum zaten hep gece seyansı biletleri alıyorum bi keresinde yine sabah saat 5 gün yeni doğmaya başladı şöför gel dedi gittim falan koltuğun arkasındaki minderi çıkarttı otur dedi oturduk sohbet ediyz çay kek falan yedik sonra bana sigara ijram etti bende aldım ve muavin koltuuna geçtim camı araladım sigaramı içiyorken 2 arka koltukta oturan beni şikayet etti firmaya 79 tl girdi onun yüzünden 5 ay eve gidemedim lan

• Adam senin tek hucreli olduğunu mikroskopsuz anlamış birde kıro diyorsun :)

• bence burada suçlu olan otobus ureticileri madem katlanır koltuk yapıyorsun ona göre de 2 koltuk mesafesini iyi ayarla uzun yolculuklarda adam ne yapsın uyumasın mı hep dik vaziyette mi dursun
  • ben dizi dayıyorum uğraşıyo uğraşıyo yatıramıyo,bozuk galiba deyip bırakıyolar.

• ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Araba, metro veya uçak ile yolculuk yapıyorum. Boyum 2 metre üstü otobüs demek ölüm demek bir de böyle tipler olunca..

• Bizim ulkede bu tip kro yobaz gandavaz çok insan var hepsi öyle değil fakat geneli böyle. Sempatik ve kültürden yoksunuz nedense. Bu yüzden ilerleyeniyoruz. Gelecek nesil farklı olur diyorum ama o da 5 yaşındaki çocuk 35 yaşındaki adama küfür ediyor. Yazık

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.