Şimdi Ara

Otobüsçülük ve Yolcu Taşımacılığı Hakkında Sorularınızı Alabilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
5.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler 15 Yaşından Beri Sektördeyim 6 Aydır Kaptanım Merak Ettiklerinizi Sorabilirsiniz
     Otobüsçülük ve Yolcu Taşımacılığı Hakkında Sorularınızı Alabilirim Otobüsçülük ve Yolcu Taşımacılığı Hakkında Sorularınızı Alabilirim

• hocam kaç yakıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctorfit

hocam kaç yakıyor

Bu aralar %37 yazın klima+istanbul trafiği ile %42 buluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Litre olarak mı diyorsunuz?

Evet litre ama dingilli araç bu 2010 üstü travegolardaki motorların yanında şahin doğan motoru gibi kalıyor bunun motoru

• KSKcarpediem kullanıcısına yanıt
    Benimde 3-4 yıl içinde şehirler arası otobüs işine girme niyetim var ama bu konularda benden çok daha tecrübeli insanlara ihtiyacım var

• quote:

Benimde 3-4 yıl içinde şehirler arası otobüs işine girme niyetim var ama bu konularda benden çok daha tecrübeli insanlara ihtiyacım var

Otobüs işi bitmek üzere şuan otobüs firmaları başka yerlere yatırım yapıyor bir iki sene içinde olucak iş değil ama şuan ki hükümetin yaptığı atılım ve yaptırımlar bunu gösteriyor böle giderse 7 8 yıl sonra sektör %30 %35 küçülecek buna bağlı olarakta firmalar kendi araçları ile devam edicek işe yada kendilerine yakın şahıslarla yani bir iki tane aracı olan değilde 10 15 kadar aracı olunlar ekmek yiyecek federasyonun açıklaması böyle zaten kahin olmaya gerek yok bunları görmek için illada yapacam derseniz doğuya çalışın oralarda bi 10 15 yıl daha ekmek var ama bunlar matematiksel hesap yarın hükümet değişir yada hızlı tren yatırımından vazgeçer uçak fiyatlarındaki tavan fiyat uygulamasını kaldırır sektör canlanır yine belli olmaz

• Zaten sistemimizin geleceği bu değil mi? Her sektörde küçük, iş yapamaz hale geliyor. Yakında söylediğiniz gibi firmalar gruplaşmaya başlayacaktır. Hatta bazıları birleşecektir.

Benim merak ettiğim uykusuzluğa nasıl dayanabiliyorsunuz? Hani belirli bir zamanınız da yok. Dayım hos olarak çalışıyordu ve gözleri torba torba olurdu eskiden. Sizde de durum böyle mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: kental

Zaten sistemimizin geleceği bu değil mi? Her sektörde küçük, iş yapamaz hale geliyor. Yakında söylediğiniz gibi firmalar gruplaşmaya başlayacaktır. Hatta bazıları birleşecektir.

Benim merak ettiğim uykusuzluğa nasıl dayanabiliyorsunuz? Hani belirli bir zamanınız da yok. Dayım hos olarak çalışıyordu ve gözleri torba torba olurdu eskiden. Sizde de durum böyle mi?

Bir izmir istanbul yolunda kullandığım araç süresi 9 saat zaten biz üç şoförüz ikimiz yolda biri evde gidip geliyorum eve gidiyorum araba bensiz yola gidiyor diğer gün ben biniyorum diğer şoför iniyor öle bi düzenimiz var yani bi yol bi ev bidaha gidince iki yol bi ev sonra yine bi yol bi ev diye gidiyor düzen yorgun gitmiyoruz hiç bir zaman ondan sıkıntı olmuyor gece uykun olmasa bile bazen sürekli oturmaktan bi ağırlık çöküyor onuda yolcuya çaktırmadan bi yerde durup 2 dk gece ayazını yiyip sigara içtikten sonra devam ediyoruz dağıtamassak uykuyu mecbur diğer şoför devam ediyor gönül rahatlığıyla binebilirsin otobüse hiç kimse uykulu devam etmez yola

Tabi ki. Şöföre çoğu zaman güvenirim. Hem yılların verdiği tecrübeleri var, hem de can taşıdığının bilincindeler.
    Ben genelde otobüs yolculuklarında pek uyumam. Filmleri izlerim. Bazen canım sıkılır ve ön kamerayı açar, şöförün gözünden yolun keyfini çıkarırım :). Yoksa o koltukta 9 saat nasıl geçecek

• quote:

Tabi ki. Şöföre çoğu zaman güvenirim. Hem yılların verdiği tecrübeleri var, hem de can taşıdığının bilincindeler.
    Ben genelde otobüs yolculuklarında pek uyumam. Filmleri izlerim. Bazen canım sıkılır ve ön kamerayı açar, şöförün gözünden yolun keyfini çıkarırım :). Yoksa o koltukta 9 saat nasıl geçecek

Araç personeli için yolcunun uyuyanı makbuldür

Gerçekten uyumayı denedim. Fakat koltuklar insanı çok sarıyor. Bu hem benim gerilmeme neden oluyor, hem de terlememe sebep oluyor. Hem de diğer yolcuların koltuk mevzusu var. Ben yatırsam arkadaki laf eder. Önceki hiç aldırış etmeden yatırır vs vs. Kimseye rahatsızlık vermeden, rica etmeden geçiriyorum yolculuğumu. Her firmaya benim gibi müşteri lazım

• quote:

Gerçekten uyumayı denedim. Fakat koltuklar insanı çok sarıyor. Bu hem benim gerilmeme neden oluyor, hem de terlememe sebep oluyor. Hem de diğer yolcuların koltuk mevzusu var. Ben yatırsam arkadaki laf eder. Önceki hiç aldırış etmeden yatırır vs vs. Kimseye rahatsızlık vermeden, rica etmeden geçiriyorum yolculuğumu. Her firmaya benim gibi müşteri lazım

Yolda en çok kavga muhabbeti koltuk yüzünden oluyor yatırma diyemiyorsun yatır desen arkadaki rahatsız oluyor zaten sıkıntı çıkarsa koltuğu yatıran haklı oluyor

• hocam öncelikle selamunlaykum otobüsü siz peşin paraylamı aldınız yoksa krediyle mi leasing diye bi şey varmış biz de otobüs almayı düşünüyoruz krediyle sizce araba krediyi ödeyebilirmi bizim için sadece kredisini ödesin yeter ayda kaç para kazanıyosun bu işler nasıl döner
  • quote:

Orijinalden alıntı: connect_delisi

hocam öncelikle selamunlaykum otobüsü siz peşin paraylamı aldınız yoksa krediyle mi leasing diye bi şey varmış biz de otobüs almayı düşünüyoruz krediyle sizce araba krediyi ödeyebilirmi bizim için sadece kredisini ödesin yeter ayda kaç para kazanıyosun bu işler nasıl döner

Aleyküm Selam :
    Dostum bu araç 2005 model şuanki piyasası 200,000 tl civarı tanınmış firmalar bu model araç çalıştırmaz kolay kolay ama içi özel dizayn bunun kırmızı deri döşemeli 2014 travegolardan bile daha güzel yani farları direksiyonu falan yeni olduğu için yaşını göstermiyor 2005 olduğunada kimse inanmıyor ayrıca 10 yıla yakındır metroda o yüzden yaştan dolayı pek sıkıntı çekmiyor sizin alacağınız araç en az 2010 model olacak onlarda 550,000 tl civarı yazın güzel paralar kazanırsınız ama kışın mazot parasını çıkaramadığınız günler bile olur zaten genelde yazın kazandığınızı kışın harcarsınız şimdi elinizde peşin para varmı, aylık ne kadar ödemeleriniz nasıl olacak bilmiyorum o yüzen ödersiniz veya ödeyemessiniz diyemem yalnız bi ahpabımız 10,000 tl ödüyordu yazın bile ara sıra sıkıntı çektiği oluyordu kışın ne yaptı bilmiyorum leasing olayını tam bilmiyorum yanlış yönlendirme yapmayım ama iş sadece araba almakla bitmiyor paranın tamamına kredi çekecekseniz

550,000 - 600,000 tl araç
    kasko
    yolcu sigortası
    araç sigortası
    şirket hava,peron ve isim hakkı parası
    D yetki belgesi falan
    aşağı yukarı 700,000 buluyor
    yazın aylık 60,000 tl civarı oluyor arabanın cirosu 4 aylık sezonda
    aracı bence ilk başlangıçta temsa safir alın hem daha ucuz mazotu daha az bakım, parça ve servis fiyatları daha ucuz

• senin ahbap tamamını krediyle mi aldı tamamına kredi olacak kredileri araştırıyorum bu kadar parayı kredi verirler mi siz firmaya girerken ne gibi şartlar istediler mesala atıyorum istanbul adana arası tek güzargah mı gidiyosunuz yoksa her yere mi gidiyosunuz şu leasing gi tam bende bilmiyorum araştırmaya çalışıyorum en kötü kışın eline ne kadar geçer arabayı krediyle alsaydın ne kadar aylık sınır koyardın araba sadece kendini ödesin yeter yakalamışken her şeyi sorayım bu tür insanlar hep yolda çünkü şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3089B9321 -- 31 Ocak 2015; 7:29:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: connect_delisi

senin ahbap tamamını krediyle mi aldı tamamına kredi olacak kredileri araştırıyorum bu kadar parayı kredi verirler mi siz firmaya girerken ne gibi şartlar istediler mesala atıyorum istanbul adana arası tek güzargah mı gidiyosunuz yoksa her yere mi gidiyosunuz şu leasing gi tam bende bilmiyorum araştırmaya çalışıyorum en kötü kışın eline ne kadar geçer arabayı krediyle alsaydın ne kadar aylık sınır koyardın araba sadece kendini ödesin yeter yakalamışken her şeyi sorayım bu tür insanlar hep yolda çünkü şimdiden teşekkürler

Sıfır travego için 600.000 kadar kredi veriliyor ahbabım bilmiyorum genelde kimse söylemez borcunu ama ayda 14000 ödediğini duymuştum nekadar peşinat verdi kaç ay vadeli bilmiyorum isim hakkı çok para değil 3000 isteyende var 10000 da isteyen var 1000 1500 tl araç logo kaplama parası zaten, sabit sıra zor anlaşmanıza bağlı ama içerde bi tanıdığınız yoksa kolay kolay güzel bi sıra vermezler kazancı güzel olan sıraları başkaları çoktan tutmuştur dediğim gibi oturup anlaşmanıza bağlı toplamda 700.000 tl gibi bir para çıkacak cebinizden ben olsam hayatta o parayı bu işe bağlamamam

• BAKTIMDA İNDİRNETTEN SRC YAŞI 26 EN ALT SINIR tAMAM TIR/OTOBÜS EHLİYET YAŞI 22.. 22 yaşında BUNLARI ALIPTA Bİ 4 SENE sonra SÜRMEK NE ALAKA BUNU ANLAMADIM....BU ARDAKİ 4 YIL nolcak Bİ YARDIM EDERSENİZ MEMNUN OLCAM....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esmer33

BAKTIMDA İNDİRNETTEN SRC YAŞI 26 EN ALT SINIR tAMAM TIR/OTOBÜS EHLİYET YAŞI 22.. 22 yaşında BUNLARI ALIPTA Bİ 4 SENE sonra SÜRMEK NE ALAKA BUNU ANLAMADIM....BU ARDAKİ 4 YIL nolcak Bİ YARDIM EDERSENİZ MEMNUN OLCAM....

Src alma yaşı bütün src lerde 19 ve 22 dir otobüs kullanımındaki 26 yaş sınırı sadece şehirler arası yolcu taşımacılığı yapacak olanlar için geçerlidir yani 26 yaşından küçükseniz hali hazırda e ehliyetiniz var ise src 2 alabilirsiniz yalnız 26 yaşından önce 14+1 araçtan daha büyük yolcu kapasiteli araç kullanamazsınız
    hmm peki verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim kaptan....
  • Mide bulantısıyla ilgili görüşünüzü merak ediyorum.. Otobüste neden bazı insanlar hiç miğde bulantısı yaşamazken bazılarıda sık sık yaşar ? Çok sık olmasada bende o yaşayanlardanım.. İnternette bire bir sebebini söyleyebilen yok uzman tv de vs .. Ben bunun birazda psikolojik olduğunu düşünüyorum.
    çocuklar bir yana 24-25 yaşlarında olup hala daha miğdesi bulanan insanlarda var.. Bende onlardan birisiyim :).. Otobüse ilk bindiğimde beni kokusu rahatsız ediyor. Pis koku söz konusu değil otobüsün kendine has kokusundan bahsediyorum. Eğer ön sırada oturmuyorsam yolu ve şöförü izleyemeyeceksem miğde bulantısı daha çabuk etkisini gösteriyor. Bunun sebebi nedir sizce? Miğdeniz bulanmasa bile hiç sersemlettiği olmuyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leadquitar94 -- 17 Kasım 2015; 0:14:58 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.