Şimdi Ara

Otobüs yolculuğu 10/10 rezalet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
1
Favori
4.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Size özlembatman dan bir kare göstermek istiyorum.
    Yer gök insandı şehirler arası otobüs değeri değil de sanki mülteci botu ile ülkeye kaçak girmeye çalışıyor gibi hissettim kendimi.

Bu görüntüyü gördükten sonra polise şikayet ederim ilk molada dedim kendi kendime daha sonra polis çevirmesi vardı ilkini es geçildi 2.si durdurdu aha dedim şimdi sıçtığıniz polis geldi kimlikler dedi elinde fener ile tüm otobüsü 1 dakika da gözü ile kontrol etti kimlikleri sadece. Ve yerde yatan onlarca kişiyi görmesine rağmen hiç bir şey demedi çok normal karşıladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wmbot -- 17 Kasım 2020; 15:2:20 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Merak etme onlar da az değil. Sevgilim Antep de suriyelirin çok olduğu bir okulda görev yapıyor okul çıkışında ufak çocuklar bunlara torpil atmışlar geçen gün ayağının dibine düşmüş. O yüzden senin hakkını yiyen ülkene sana ve çevreye sürekli zarar veren bu milleti def etmek tek çare. Bizim Türk halkı çok bilinçli değil eyvallah ama bu suriyeler kadar da kimse pis değil bunlar olmasa virüs yayılması daha yavaş ve daha az olurdu %100 eminim bundan.

korona vb geçtim. normal zamanda bile çocuğunu otobüs gibi bir yerde yere yatıran yada yatmasına izin veren ebeveyn de ne bileyim.

bir ton mikrop var. adam mola yerindeki tuvalete girip herkesin kullandığı, o ayakkabısıyla geri otobüsün içinde yürüyor ve çocuklar da o yere yatıyor başlarını yüzünü koyarak. anne baba da izin veriyor.

garip. koltukta bile uyumaya çalışrıken başını koltuğun baş kısmına koysan mı koymasan mı diye 2 kere düşünüyorsun, millet yerlere yatıyor.

Adamlar benden iyi yaşıyorlar. Şuan benim sağlık sigortam yok para ile muayene oluyorum bunlar bedava. Benim kyk ya 20bin TL borç ile okudum hala hepsi duruyor. Daha yatırdığım harç paralarıni saymıyorum bile. Kaymakamliga gidiyorum gelir tespiti yaptırmak için üzerimde tek kürdan tek bir maaş yok bana hiç bir şey yok sağlık sigortası bile yapılmıyor. Yan masada ki Suriyeli yanında çevirmen ile tüm ailesi güvence altına alınıyor. Ben kin tutmayım da ne yapayım...
  • korona vb geçtim. normal zamanda bile çocuğunu otobüs gibi bir yerde yere yatıran yada yatmasına izin veren ebeveyn de ne bileyim.

bir ton mikrop var. adam mola yerindeki tuvalete girip herkesin kullandığı, o ayakkabısıyla geri otobüsün içinde yürüyor ve çocuklar da o yere yatıyor başlarını yüzünü koyarak. anne baba da izin veriyor.

garip. koltukta bile uyumaya çalışrıken başını koltuğun baş kısmına koysan mı koymasan mı diye 2 kere düşünüyorsun, millet yerlere yatıyor.

• pcdaly kullanıcısına yanıt
    Suriyeliydi bunlar. Bir süre sonra kadın vs de yattı arkada ablası vs yatıyordu önde başkaları koltuk da ve koltuk altında yatıyordu yanlış anlaşılır zan altında kalmamak için bunu bile çok zor çektim otobüste sapık damgası yemek istemedim sadece polise ve firmaya iletmek için çekmiştim. Yoksa bu görüntüden daha fena manzaraha sahipti otobüs tam bir rezillik haldeydi. Ve fakir değillerdi ceplerinde ki telefonlar sende bende yok.

• Aslında 4 çocuk. Ve bu sülale bu görüntü ile sınırlı değildi daha önü arkası vardı dediğim gibi. Otobüste boş koltuğu bırak okjine bile yer yoktu. Inemedim de başka çarem de yoktu acil gitmem lazımdı.

• Olan çocuklara oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • siyahatlıprens kullanıcısına yanıt
    Merak etme onlar da az değil. Sevgilim Antep de suriyelirin çok olduğu bir okulda görev yapıyor okul çıkışında ufak çocuklar bunlara torpil atmışlar geçen gün ayağının dibine düşmüş. O yüzden senin hakkını yiyen ülkene sana ve çevreye sürekli zarar veren bu milleti def etmek tek çare. Bizim Türk halkı çok bilinçli değil eyvallah ama bu suriyeler kadar da kimse pis değil bunlar olmasa virüs yayılması daha yavaş ve daha az olurdu %100 eminim bundan.

• Salla başı al maaşı iş yapilirsa böyle olur.Elinde talimatnamede var Niye uygulamıyorsun ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçen aylardan 15-16 yıl sonra ilk defa otobüs ile uzun yolculuk yaptım izmit-aksaray aman yarrabi yok böyle bir ızdırap.allahtan uçak varda sabihadan nevşehire iniyorum ordan geçiyorum

• Mersin'den Ankara'ya otobüsle gitmiştim en son, aynı böyleydi :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle katılıyorum. Günahıni almak istemem ama babasının oğlu değil niye görmezden gelsin rüşvet almadan diye aklımdan geçmedi değil ama az önce cimere şikayet ettim ulaştırma ve altyapı bakanlığına.

• 4Yankee 4 kullanıcısına yanıt
    İnsanlar uçağa pahalı diye algı oluştu ama aslında önceden plan ile daha konforlu yolculuğu aynı fiyatlara yapıyorsun bu anı gelişen bir şeydi.

• bunları bu ülkeye alan ve kalmasına neden olan herkesi Allaha havale ediyorum

• miyavlayankirpi kullanıcısına yanıt
    Ben istisna bir şey sanmıştım ama bu baya normalleşmis bu pandemi döneminde. Otobüste de tek rahatsız olup mırın kırın eden bendim.

• wmbot kullanıcısına yanıt
    Aynı fiyattı hatta ucuzdu otobüs 160-170 gibiydi bilette aynı fiyattı hatta anadolujet ile

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Adamlar benden iyi yaşıyorlar. Şuan benim sağlık sigortam yok para ile muayene oluyorum bunlar bedava. Benim kyk ya 20bin TL borç ile okudum hala hepsi duruyor. Daha yatırdığım harç paralarıni saymıyorum bile. Kaymakamliga gidiyorum gelir tespiti yaptırmak için üzerimde tek kürdan tek bir maaş yok bana hiç bir şey yok sağlık sigortası bile yapılmıyor. Yan masada ki Suriyeli yanında çevirmen ile tüm ailesi güvence altına alınıyor. Ben kin tutmayım da ne yapayım...

• 4Yankee 4 kullanıcısına yanıt
    Ben İstanbul Antalya uçak ile seyahat ediyordum genelde 2015 de otuz kusurlere bilet alıyorduk arkadaş vergi dahil 23 TL ye bilet aldığını gördüm en son geçen seneydi sanırım otobüs 110₺ uçak 90₺ 😂 şuan ne durumda bilmiyorum ama genelde aşağı yukarı durum hep bu oluyor

• İnsanlar gittikçe pisleşiyor/saygısızlaşıyor/mallaşıyor.

• 444 eryaman ve çokomel ekibi görmezden gelir şimdi bunu

• bobsantino kullanıcısına yanıt
    Ülkede ilk olarak denetim mekanizmasıni duzeltteceksin hemen arkasından adalet ondan sonrası herkes kendi işini düzgün yapmasina yol açar zaten bu da her sektörün düzelmesi demek.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.