Şimdi Ara

Otobüs seyahatini daha hesaplı yapmak için ipuçları (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
4
Favori
8.326
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fatih KARAHAN

Hocam bu taktik öğrenci arkadaşlar için ideal ben de zamanında hayretle farketmiştim,izmir-İstanbul 90 TL idi,izmir-bursa bursa-İstanbul 75 e geliyordu,üstelik aynı otobüsleydi,hiç in bin yapmaya da gerek yoktu vay be demiştim sizin gibi:)
    Bu bayağı ilginç geldi, aynı firma ve otobüs olmasıyla..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam cin çıktı Rıza baba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Otobüs arızalanır gecikir trafik olur falan diğer otobüs kaçarsa? :)

• fuckulteli kullanıcısına yanıt
    İnandırıcı değil mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Spotifyden mcdonaldstan 1 tl kovalayan adamlar konuyu acan arkadasi linc etmis komiksiniz

• kukaraça kullanıcısına yanıt
    1 TL fena para değil hocam bu devirde

• wakrupalice kullanıcısına yanıt
    Olabilir, olmuştur.. Sadece aklıma ihtimal olarak gelmediğinden şaşırttı.

Firmaların bazı saat dilimlerinde kalkan otobüsleri uygun olabiliyor. Mesela akşam saatinde başlayan 10+ saatlik yolculuğun güzergah olarak tam ortasındaki terminalden gece yarısı bileti ucuza alınabilir. Böyle bir şey yaşamış olabilir arkadaş. 150 liraya gidecekken belki 75+60 liraya bile gidebilir. Hiç aklıma gelmemişti, uzun yolculuk yapmayınca insanın aklına gelmiyor ama denk gelebilir. (düşün aktarma yapmadan aynı koltuğa iki ayrı bile alıyorsun ucuza gidiyorsun)

• fuckulteli kullanıcısına yanıt
    şu son dediğin otobüs değiştirmeden aktarma yapmayı daha önce yapmıştım 10tl falan aşağı geliyor çok komik bi durum
  • eğer yanınızda malzeme olmadan seyahat edecekseniz bla bla carı öneririm ben
  • axess ulaşım 250 ye 20 var

• 10 lira 20 lira tamam iyi hoş da o inme binme durumlarında yer problemi, bir koltuğu 2 kişiye satma durumlarına maaruz kalma şansı da artar

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    doğarken bal deryası içinde doğan şanslılar hariç, herkesin kötü zamanı-zamanları olmuştur. bir 10 liranın hayat kurtaracağı zamanları kast ediyorum. direk alay edecek tarzla yaklaşanlara fena gıcık oldum . ne oldum demeyecek insan.

• muratoloji64 kullanıcısına yanıt
    Sıcak fırsatçılık bunu gerektirir

• bilet bulamayıp ortada kalmayı yada en arka koltuk gibi konuları sıkıntı etmezseniz olabilir tabi
    hatta bulunduğunuz yer büyük bir şehirse firmaları dahi birbirine düşürebilirsiniz
    bir defasında bir arkadaşın abisi koca garajı birbirine düşürmüştü ,dayak yiyeceğiz diye ödüm koptu :)

tabi çok uygun fiyata bilet aldı ama o otobüsle yaptığım yolculuğu ömür boyu unutmayacağım ,rezil ötesi bir firma ve yolcular
    üstelik bizi garajda değil kilometrelerce ötede bir yerde indirdi ,gece vakti saatlerce yol yürüdük (büyük ihtimal intikam için öyle yaptı)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maleguard

şu son dediğin otobüs değiştirmeden aktarma yapmayı daha önce yapmıştım 10tl falan aşağı geliyor çok komik bi durum
    Vay be Ciddi ciddi denk geliyor demek ki..

• Otobüs fiyatlarına %15 civarında zam geldiğinden en hesaplı yolu seçmek mantıklı. Zamanı olanlar için ideal bir yöntem.

• Konu sahibine teşekkürler. Geçenlerde istanbul-akcay arası icin otobus bakıyordum benimde dikkatimi cekmisti. İstanbul-balikesir ve balikesir-akcay yaparak 25 tl uyguna geliyordu. 2 kisi toplam 50tl ucuz olmus oluyordu. Ayrica bir de donusu var bunun. Toplamda 100 tl cebimizde kaliyordu.
    Şuan fiyatlar o sekilde degil tabi indirmisler fiyati. Özellikle yoğunluk olan tarihlerde bu taktik işe yarar.

• 06-07 temmuzda ankarada smmm sınavları vardı... uçak biletleri uçmuş 3-4 ay önce 140'a aldığım bilet 300 olmuş... otobüs desen 120 tl 10 saat yolculuk

kuzenin tavsiyesi üzerine blabla car indirdim ama yolculuk neredeyse yok gibiydi.. git-gel konaklama ye-iç maliyetini düşününce gitmemeye karar verdim.. daha sonra son 2gün kala günlük 2-3 ilan düşmeye başladı

2009 ford focus ile 80TL ye ankaraya gittim
    auidi a4 ile 70TL'ye döndüm
  • Adam iyi niyetiyle bişey paylaşmak istemiş, sanırım hiç öğrenci değil bu yorumları yazanlar ya da maddi durumu kötü öğrenci değil. 20TL ile 1 hafta iade eden öğrenciler var memleketimizde beyler, düşünmenizi rica ederim.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.