Şimdi Ara

Otobüs biletleri neye göre belirleniyor (Gidiş 319TL Dönüş 160TL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Gece 2'de 319 liraya İstanbul otogardan bilet aldım.

Öğleden sonra 3 buçukta Ankara Aşti'den dönüş için bilet aldım 160 lira ödedim.

Yarı yarıya fark var bilet fiyatlarını ne belirliyor biniş ve iniş istasyonum aynıydı otobüsün cinside aynıydı çünkü.

• Firma ve otobüs aynı olduğu sürece varış saati ücretlendirmede en önemli etken gördüğüm kadarıyla. Varacağınız yere ters bir saatte varıyorsanız fiyat uygun oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatı belirleyen bi çok faktör var...

Marka itibarı, firmanın politikası/misyonu, araç doluluk durumu, aracın özellikleri, sefer özellikleri...

Bakın aşağıda aynı saate ait 4 ayrı firmanın dört farklı fiyatı (İstanbul->Ankara)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadobay -- 16 Haziran 2022; 8:55:14 >
  • Hocam otobüs boş gitmesin diye son dk biletlerini uyguna verebilirler. Birde büyük markalar ve küçük markalar arasında çok fark oluştu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Firma iki sebepten fark eder.

1. Firmanın kendi fiyatlaması, varan gibi firmaların yüksek fiyatlı olması bundan

2. Devam eden araçların yolcu potansiyeli. Yani siz İstanbul-Ankara için Erzurum aracına bilet alırsanız otobüsün Ankara-Erzurum yolcu potansiyeli yüksek ise fiyat düşer, düşük ise İstanbul-Erzurum parasına yakın bir para alır.

Bir de son anda alırsanız boşluk durumu çok etkiler. Otogar sakin ise boş koltukla kalkan araca ucuz bilet keserler, kalabalıkta muavin koltuğuna tam bilet parası alırlar.

• kadobay kullanıcısına yanıt

Varanın yaptığı şov tamamen, hala eski günlerinde sanıyor kendini...

• İstanbul - Antalya tek kişilik koltuk 329₺' ye aldım...

• lojistisyen kullanıcısına yanıt

An itibarıyla önceki paylaştığım sefer saatiyle aynı olmak kaydıyla 26 haziran için bilet sorgulaması yaptım ve Varan'ın fiyat şovundaki liderliğini Van Tur a kaptırdığını gördüm...

Van Tur otobüslerine altın kaplama yaptırtmış Otobüs biletleri neye göre belirleniyor (Gidiş 319TL Dönüş 160TL) 

• sanırım ara durakta biniyorsanız ucuz oluyor, antep-istanbul arabasından ankarada inenlerin yerine binmek gibi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.