Şimdi Ara

Oto yıkama işine girmelimiyim? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
7
Favori
194.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok fazla bi maliyeti yok demişsin kurulum için ama, inan g.t kadar yer 3 araç otoparklık aynı anda 1 araba yıkayabileceğin biryer düşün, toplam 5 arabalık bi yıkamacı kaç paraya sattı biliyormusun 20000 liraya (mülkü hariç)... bide burası hazır kurulu tezgah, sen bide sıfırdan yapacaksın oooo hooooooo ..... bilmiyorum ama çok fazla olmaz derken sanırım 100000 liralar falan kastettin. yada okadar parayı gözden çıkardın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Postal_Phreak

koltukla oynamayın kardeşim açıyosanız,düğmelerle de oynamayın babanızın malı gibi kullanıyosunuz arabayı bir de

Daha sakin anlatabilirsin. Arkadaş daha düşünme aşamasında.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SeKSandDoRT

çok fazla bi maliyeti yok demişsin kurulum için ama, inan g.t kadar yer 3 araç otoparklık aynı anda 1 araba yıkayabileceğin biryer düşün, toplam 5 arabalık bi yıkamacı kaç paraya sattı biliyormusun 20000 liraya (mülkü hariç)... bide burası hazır kurulu tezgah, sen bide sıfırdan yapacaksın oooo hooooooo ..... bilmiyorum ama çok fazla olmaz derken sanırım 100000 liralar falan kastettin. yada okadar parayı gözden çıkardın.

O kadar maliyetli bir iş değildir.
    40.000 veya en fazla 50.000 YTL'ye sıfır makinalarla harika bir sistem kurulabilir. Buna zemin için yapılacak masraflar, logar vs. dahildir.

Arkadaş yıkama yeri açmak istiyor, büyük bir markanın uygulama merkezi olmayı değil.

Zorunlu olanlardan gecenin bu saatinde aklıma gelenler
    Yüksek basınçlı yıkama makinası
    Vakum makinası
    Kompresör
    Köpüklü yıkama yapılacaksa köpük tankı
    Atık su için logar ve su kanalı (zeminin kanala doğru eğimli olması gerekir)
    Su temini için sondaj ve pompa (şanslı ise bir kaç metreden su çıkar ve bir santrifüj pompa ve hidrofor ile sistem kurulur.)
    Sünger, peluş vs.
    Bolca bez
    ve malzemeler, ki bir yıkamacı için malzemelerin maliyeti 1.000 ytl'yi geçmez.

ve ilave malzemeler
    bekleme bölümü
    eşantiyon koku veya kağıt paspas
    3-4 tane kalifiye eleman, eli yüzü düzgün, bir otomobil sahibi için otomobilinin ne kadar değerli olduğunun bilincini kavrayabilecek ve dikkat ve özeni gösterebilecek kapasitede

ve tavsiyelerim,

Koltuk ayarları konusunda, önemli bir konu, ama otomobilin yeri değişmesi gerekiyorsa ve yıkamacı eleman ile otomobilin sahibi arasında boy farkı çok ise, koltuk ayarı otomobilinizin güvenli bir şekilde yer değiştirmesi için önemlidir. Ayağının fren pedalına yetişememesini veya sıkışıp ayağını gazdan çekip frene basamamasını istemeyiz...

Radyo ayarları konusunda, radyonun kanalı kesinlikle değiştirilmemeli, kapalı ise kesinlikle açılmamalı, açık ise sesi kısılmalı veya kapatılmalı

Ayna konusunda özen gösterilmeli, ve silindikten sonra eğer konumu değiştiyse iç ayna ayarlanmaya çalışılmalı ve eski konumuna yakın halde bırakılmalı

İşyeri sigortanızı tam olarak yaptırın ve gerektiğinde sigorta poliçenizdeki haklarınızı kullanmaktan çekinmeyin. Sigorta, hasarların tazmini için yapılmaktadır, duvara "bu işletme .... tarafından sigortalanmıştır" yazısını asmak için değil. Araca bir zarar verildiğini gördüğünüzde görmemiş gibi davranmayın, işletmenizin arkasında olun. Çoğu insan yapılabilecek bir hatadan çok bu hatanın kabullenilmemesine daha çok sinirlenir.

Aracın bagajınızı da mutlaka temizleyin, müşterinin söylemesini beklemeyin.

Sıra bekleyenlerden, otomobilini bırakmış birinin otomobilini sonraya atıp, o müşteriden sonra gelen ve orada bekleyen birinin aracını ön sıraya almayın, aracını bırakıp giden kişi öne başka otomobil alındığını görünce haklı olarak çok bozulacaktır.

ve en önemlisi aracın anahtarını kesinlikle kontak üzerinde bırakmayın ve aracı getiren kişiden başkasına teslim etmeyin. Eğer başka biri almaya geldiyse, sahibine ulaşın ve onayını alın.

bunlar ilk aklıma gelenler
  • Selam,
    Güzel tavsiyeleriniz var gerçekten.Bütçe olayını merak eden arkadaşlar var.Tabi nekadar harcarsan okadar gider.10.000tl yi geçmicek harcamam.Güçlü kopmresör,4.200w gücünde vakumlama ve basınçlı yıkma makinası 4.000 tl tutuyo.bi bekleme yeri ufak tefek dekor belediye ruhsat parası falan.tabi bi isim düşünüyorum ,isim konusunda da öneri beklerim.böyle modern anlamsız da olabilir ama çekici bir isim çok önemli.Promosyon ürünlerini de belirledim.Hatta müşteri devamlılığını sağlamak için ince noktalar düşündüm.mesela cam suyu bitmiştir onu kontrol edip antifirizli su eklemek.Maksat gönül almak ve devamlılığı sağlamak.Hedef kitlede zaten üst düzey gelir grubu.Çevredeki evler 4+1 ve 200.000 tl den başlayan daireler.Hatta ortalama apartman sayısı ve o caddeden geçen araba sayısına kadar fizibillite yaptım.Belediye ye göstereceğim onay olur buray derlerse sıvicam kolları.Kafayı bozdum bunla anlayacağınız:)
    Alper
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ozdamar

Amcamın oglu olsa tanımam. Arabam benım ıcın onemlıdır. Ben kendım kıyamazken otoparkcı acamaz arkadasım oynayamaz hiçbir şeyi ile. Tamam iyi bakıyor olabılır.O Anma hizmeti yapmıyo onun işi bu. Sana guven verecek aracına ıyı bakıp temiz iş yapacakki parasını haketsin. Kim olsa tanımam kaç kere kavga ettım kaç kişiyle en sonunda çözümü buldum koltuk dıkız aynası vs hepsını hafızaya alıyorum. Yoksa adamı katledıolar. Ve Çoğu zamanda iç temizliğini kuaförlere veriyorum onlar cok daha ciddi çalışıyorlar . Sokaktakı adama aracımı kapalı olarak bırakırım . Yıkar bıner paramı oder gıderım.

Olay budur.
    Ozdamar, hangi marka model araç? klasik filan mı, onun için mi bu titizlik, yoksa bendeki gibi genel bir durum mu?
  • pis iş abi, sen boşver el-alemin pis çamurlu araba, cip, minibüslerini yıkamayı.
  • İstanbulda bizde bir arkadaş ile düşünmüştük bunu , sonra derince tarafında bu işi yapan bir abimiz ufak araçla ne oynayacaksınız , yapacaksanız Tır ve diğer büyüklere hizmet verin ,bir tır yıkama 50 ytl dedi , sonra maliyetlere bakınca tır mantıklı geldi o zamanda mekan yeri değişmeli tır parkı yada limana yakın bir yer olmalı , en azından şöförün bekleme durumunda olduğu beklerken de işi görülsün mantığı hakim oldu yer felan bakalım derken konudan uzaklaştık .
  • düşündüğün bütçeyi biraz geçmek zorunda kalabilirsin ama konuda yazılanlar gayet hoş fikirler müşteri odaklı ve müşteri memnuniyetini sağlamak üzerinde kendini geliştirirsen kesinlikle tutar müşteriye saygılı davranın arabasının onun için özel olduğunu bilincinde olup elinizden geldiğince en iyi şekilde temizlemeye çalıştığınızda kesin iyi iş yaparsınız tabi bu dediklerim çevre koşullarının iyi ayarlandıktan sonra olacak şeyler
  • İsim olarak kocaman bir tabelaya CARWASH yazdır. En dikkat çekicisi bu olur sanırım. CARWASH oto yıkama filan yazma ama sadece CARWASH yaz. Dikkat çeker tabela da biraz büyü kolsun tabi. 10000 ytl masrafla bu işe giriyorsan ve istediğin gibi oluyorsa çok iyi. Kısa zamanda paranı çıkartırsın. Bu arada su için bişiler yazdım ama cvp vermedin. Su ihtiyacını nasıl karşılıyacaksın? Suya para vermeyi düşünmüyorsun sanırım
  • selam,
    şu an düşündüğüm yerin kuyu suyu var,büyük ihtimalle kuyu suyu olur.Ama kuyu suyunda artı elektrik masrafı var.Şehir suyunda elektrik masrfaı olmicak.bir arabada yaklaşık 100 litre su kullanılıyo.Su çok gibi gelio görünsede basınçlı püskürtme olduğu için aslında daha az ama basınçlı su gelio.Suyun tonu 2 lira burada.yani bir araba nın su maliyeti 0,20kuruş.burada aslında biraz kafam karışıyo.
  • merhaba,
    CARWASH evet güzel bir isim.ancak birisi aynı dediğin gibi o şekilde asmış tabelasını.işide çok iyi sıra bulamıosun,özellikle önünden geçiyorum bazen 3 araba içerde 3 araba sıra beklıo genelde.
    alper
  • Bence elektrik parası su parasından daha az gelicektir. Bana sorarsan kuyu işine gir. İsim konusunda biraz daha düşünürüm bişiler çıkar umarım
  • zaten oto yıkamacıların çeşme suyu kullanması yasak. ya kuyu suyu, ya da tankerle getirtmek zorundalar. en azından istanbulda böyle.
    quote:

Orjinalden alıntı: captain_35

Bence elektrik parası su parasından daha az gelicektir. Bana sorarsan kuyu işine gir. İsim konusunda biraz daha düşünürüm bişiler çıkar umarım
  • quote:

Orjinalden alıntı: aldas

Selam,
    Güzel tavsiyeleriniz var gerçekten.Bütçe olayını merak eden arkadaşlar var.Tabi nekadar harcarsan okadar gider.10.000tl yi geçmicek harcamam.Güçlü kopmresör,4.200w gücünde vakumlama ve basınçlı yıkma makinası 4.000 tl tutuyo.bi bekleme yeri ufak tefek dekor belediye ruhsat parası falan.tabi bi isim düşünüyorum ,isim konusunda da öneri beklerim.böyle modern anlamsız da olabilir ama çekici bir isim çok önemli.Promosyon ürünlerini de belirledim.Hatta müşteri devamlılığını sağlamak için ince noktalar düşündüm.mesela cam suyu bitmiştir onu kontrol edip antifirizli su eklemek.Maksat gönül almak ve devamlılığı sağlamak.Hedef kitlede zaten üst düzey gelir grubu.Çevredeki evler 4+1 ve 200.000 tl den başlayan daireler.Hatta ortalama apartman sayısı ve o caddeden geçen araba sayısına kadar fizibillite yaptım.Belediye ye göstereceğim onay olur buray derlerse sıvicam kolları.Kafayı bozdum bunla anlayacağınız:)
    Alper

kardeş bnce o cam suyu işine filan girme..ben gıcık oluyorum açıkcası.bnce mesela ön konsolu filan özel şu süt filan varya onlarla temizlet.bide en gıcık olduğum şey paspasları ıslak koyuyalar biz bir oturuoz gene çamur.bunada bir çözüm bul bnce.son olarak camlarda hep silme izi bırakıolar onada dikkat et bnce.bunlrı yap.istanbuldan gelcem
  • bende araba yikama isine girmek isterim ankara icin dusunuyorum fikirlere acigim
  • alper umarım başarılı olursun bende aynı senin gibi oto yıkama işine giricem ama benim yerim küçük oto park filan olayı olamiyacak ve kararsızım nasıl yapacağımı bende kestiremiyorum bu işi nasıl başaracağım fikir istiyorum

2. el oto yıkama makinelerini nerede bulabilirim biraz ucuza kaçmak zorundayım ilgilenen arkadaşlar varsa sevinirim
    msn. berent_@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi how are you? -- 22 Şubat 2007; 9:32:10 >
  • bu isi, beles yikayan benzinciler tehdit ediyor
    orijinal bir hizmet verilmeli
    eleman cok ucuz ama zarar vermeyecek duzeyde de talimli olacak
    isin basinda devamli durmak lazim, ozellikle elemanlar ucretleri calabilir
    devamli masraflari kismaya calisacakasin,
    sinekten yag cikaracaksin
    sigorta yapmazsan, sigortayla basin agrir,
    bu iste belediyeyle zaten basin hep agrir
    ama caliskan birisi, cok para kazanir bu iste
    selamlar..
  • Kapı gözlerindeki artıkları temizlemeyen yıkamacıların bile hayatta kaldığı sektör bu. Sizin anlattıklarının çok kazanmanın yolları. Yoksa, ayağını yorganına göre uzattığın sürece ekmek yersin.

.oO°Oo.
  • güzel mantık
    quote:

Orjinalden alıntı: captain_35

Bence elektrik parası su parasından daha az gelicektir. Bana sorarsan kuyu işine gir. İsim konusunda biraz daha düşünürüm bişiler çıkar umarım
  • ya zaten su kıtlığı var ülkede.bi de siz boş yere suları ahıtmayın
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.