Şimdi Ara

Oto Teyp Sorunu(Videolu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar aracımın teybi 2 gün önce arızalandı açma tuşuna bastığım zaman hoparlörlerden patlama sesi geliyor ve radyo çalışmıyordu.Ben de aküyü söküp biraz bekledim taktım sorun düzelmişti.Dün akşam yine aynı arızayı yaptı bu sefer aküyü sökmek fayda etmedi.Yalnız bugün cd yi taktım cd çalıyor radyo çalmıyor.Ekran ışığı yanıyor fakat ekranda yazılar yok.Aşağıda video ekliyorum bu sorun neden kaynaklanabilir?Teybi söktüm devre elemanlarında gözle görülür sıkıntı yoktu.Çıkıştaki entegrelerde mi sorun?
    https://www.youtube.com/watch?v=zWNUIJuxY5Y

• kötü veya kesik elektri geriliminden kaynaklanmıştır muhtemelen aküyüde filan çıkardım diyosun çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: drmz68

kötü veya kesik elektri geriliminden kaynaklanmıştır muhtemelen aküyüde filan çıkardım diyosun çünkü

Yani ne yapıyım hocam?
  • efsanea_06 kullanıcısına yanıt
    entegrelere bir bak teypteki her donanımın bir entegresi vardır
    örn: tuş takımı
    ekran
    amfisi
    radyo alıcısı vssss
  • efsanea_06 kullanıcısına yanıt
    teybi sokmeden once adaptor bulup calistirmayi deneseydiniz sorun teypdemi oto elektrigindemi daha net anlamis olurdunuz..belkide arabada teybe gelen kablolarda ark yada kisa devre yapan bir sorun olabilir.teybi dis kaynakla calistirin ondan sonra cozum arayin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teyp dışarıda da aynı sorunu verdi ekranı ve tuneri değişti.Teybin markası visteon bu marka oem teyplerde kronik bir sorunmuş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.