Şimdi Ara

oto Teyb evde çalıştırmak (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
4.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizde bugun bitirdik sitelerde, sagolsun mobilyaci arkadasimin ustasi ile on numara yaptik beraber ama agir oldu biraz
    Bu mesaja eklenen görseller:

oto Teyb evde çalıştırmak oto Teyb evde çalıştırmak oto Teyb evde çalıştırmak oto Teyb evde çalıştırmak oto Teyb evde çalıştırmak oto Teyb evde çalıştırmak oto Teyb evde çalıştırmak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İste butun hikaye ve resimleri, once hoparlorler tamir edildi, su basmasi nedeniyle suda kalmislardi ve suntalari acilmisti, birisi tamamen kirilmisti, emektar teybin tozu alindi (kabine tasima kayisi dusunmustum yapmadik, fanida iptal ettik), iki hoparlor vardi, biri kirikti, kirik olanada kabinli olan gibi bir kabin yaptik, silikonla mdf ye yapistirdik, sehir ceryanini donusturen 12v 10a trafoyu arkaya vidaladik, teyp ve hoparlorleri sabitledik, teyp, hoparlor ve besleme baglantilarini yaptik, on panele gri pandizot yapistirip bosluklarini kestik, vidaladik sonra tum kabine pandizot yapistirdik, bazi yerleri de ayriyeten havali zimba ile destekledik, tum parcalari birlestirip fise taktik ve sistem muzik setine donustu

oto Teyb evde çalıştırmak oto Teyb evde çalıştırmak oto Teyb evde çalıştırmak

• es, dost, arkadas, tanidik, tanimadik, buyuk-kucuk, emegi gecen herkese cok tesekkurler.

• kotbycb K kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
  • Tesekkurler, sizinki kadar teferruatli degil ama hepsini bir kutuda topladik

Elinize sağlık, güzel çalışma olmuş.
    En çok begendigim > hoparlörlerin ayrıca kabinlenmis olması..
    Aklimdaki diğer düşünce,, teybinizde 4 çıkış varsa ( ayrı ayrı bağımsız) hoparlörlerin birertanesini ayırıp, boşta olan çıkışlara bağlayın.. Şu anda, tek çıkış, iki hoparlör beslemekte..

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Benimde yaptiktan sonra aklima geldi, bosta kalan iki cikis icin kablo cekip kapakli bir yerde muhafaza edilebilirdi, evde kullanirken yanina iki kabin daha koyup 4 lu olabilirdi. Acemilik iste, bir daha boyle bir sey yapacak olursam aklimda

• quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Elinize sağlık, güzel çalışma olmuş.
    En çok begendigim > hoparlörlerin ayrıca kabinlenmis olması..
    Aklimdaki diğer düşünce,, teybinizde 4 çıkış varsa ( ayrı ayrı bağımsız) hoparlörlerin birertanesini ayırıp, boşta olan çıkışlara bağlayın.. Şu anda, tek çıkış, iki hoparlör beslemekte..

Su anda iki cikis, iki hoparlere bagli, ayri ayri, bosta kalan iki cikisida elektrik bandiyla kapattim icinde duruyor, bir daha sokup yapilabilir aslinda ama uzerindeki kaplamayi deforme etmekten cekiniyorum.

• Bizden sonrakilere tavsiyemiz olsun oda, napalim

• Arkasina iki tane delik acmistim hava alsin diye, bosta kalan iki cikisida kablolayip o bosluklardan cikarttim.

• Boyle oldu

oto Teyb evde çalıştırmak

• quote:

Orijinalden alıntı: kotbycb

Arkasina iki tane delik acmistim hava alsin diye, bosta kalan iki cikisida kablolayip o bosluklardan cikarttim.

Çıkarılan kablo uçlarına hoparlör baglanmayacaksa bant ile izole edilmeli yada uygun şekilde kesilmeli.Teyp çalışırken kısadevre oluşursa çıkışlar zarar görecektir..
    hocam nasyl sistemden memnun musun bende eski bi teyip bulabilirsen 2+1 sistem gibi yapacam yani teyp + biri sagda ayry kabainde biri solda hoparlör baglyycam teybide tek yapacam ses kalitesi nasyl acaba video yükleyebilirmisin.
  • O hususa dikkat ediyorum, tesekkurler uyariniz icin.

• Gayet memnunum, hos, temiz bir sesi var ama size tavsiyem kaset calar degilde direk aux girisli yada bluetooth lu bir teyp bulmaniz kasetten cikan tııısss sesi bazi durumlarda rahatsiz edebiliyor.

• O hususa dikkat ediyorum, tesekkurler uyariniz icin.

• Exradan bağlantı veya yapilabilecek benzeri durumlarda, benim önerim Elektrik klemensi olur.. bantı tekrar aç, acilmazsa kabloyu kes veya bantın gevşeme durumlarından kurtarıyor..

http://www.roket.com.tr/ana.jpg

sene 2000 de arabada teyp ile ek analog anfiekolayzer vardı, bantlar yazın gevserdi, sonra seste cizirltilar falan,, sene 2012 de teybi değiştirdim, analog ekolayzeride dijital ile değiştirdim, klemens kullandım,, çok iyi.

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Simdilik bir problem yok ama aklimda olsun, tesekkurler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elimde eskiden kalma bir müzik seti var, kolonların ses kalitesi de gayet hoşuma gidiyor ama sadece auxtan kullanmak için kocaman müzik setiyle uğraşıyorum. Amfiyle uğraşmaktansa bi oto teybine bağlayıp pc de takılıken aux'tan pc, diğer zamanlarda da bluetooth'tan telefonu bağlar müzik dinlerim diye düşündüm.

Pc güç kaynağı takmak istemiyorum, aliexpessten 12v power supply alıp bağlarım diye düşündüm ama kaç amper/watt almalıyım bilmiyorum, ne kadar güç çeker şu alttakiler gibi bir alet?

http://www.hepsiburada.com/jameson-js-2999-bt-4x50-w-usb-sd-kart-fm-radyo-kumanda-bluetooth-lu-oto-teyp-p-HBV000004OLYO

http://www.hepsiburada.com/carway-cr-8000-bluetooth-cikarilabilir-on-panel-fm-sd-usb-mmc-mp3-oto-teyp-p-OTBLCCR8000

• mersinden_ersin M kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,,

Sizin için önemli olanlar ilk başta;,

>>kabinler ototeybi gibi 4 ohm empedans sistemine uygunmu ?

>> PC güç kaynağında devamlı fan çalışır, elinizden geliyorsa, fan kablosuna 1w 100ohm veya 47ohm drencler deneyip bunu sakin bir dönüş haline düşürebilirsiniz.. Benim tavsiyem ikinci eli ucuz olması durumundan ve en az 10A olduğundan PC power dir.

>> Müzik setinin kolonlarının ohm empedansına bakınız,

>> Seçtiğiniz teypler ses çıkışı zayıf ,, bunların yerine orijinal marka bakınız,

>> oto teybi daha küçük diye ve radyo USB aux olduğundan kullanışlı geliyor,,

>> Ototeybinden vaz geçip, kolonlarınıza uygun stereo ev anfiside bakabilirsiniz , set kolonlarına yakışır, hinede tercih sizin tabi ..

Sahibinden

489816271

492086724

484067222

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.