Şimdi Ara

oto Teyb evde çalıştırmak (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
4.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni almış olduğum 12 V 7 Amperlik ışıldak aküsü ile Bir Teyp 2 Adet 6x8 pionner oval hoparlörü tam şarjda Ses yüksek şekilde Yani bayağı bir yüklenerek 10 - 15 dk arası Kısık seste iste 20 dk ya biraz aşıyor sonra akü zayıflıyor teybin ışıklarda müziğin ritme göre güç düşmesi oluyor ve teyp kapanıyor ;) Ayrıca Teyp güçlü bir şey değil ROADSTAR RDM 800 4 X çıkışı var

Link;http://www.hepsiburada.com/roadstar-rdm-800-sd-mmc-usb-radyo-calar-pm-otaytrdm800

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDMOD -- 13 Mayıs 2016; 0:12:23 >
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Hoparlorleri dediginiz gibi yapmayi planliyorum bende, birde internette dediginiz gibi bir pil bulamadim, hem prizden sarj olacak hemde ayni anda muzik calabilecek laptoplarin pilleri gibi bir pil + sarj kiti bakiyorum, bulursaniz link atarsaniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu hesapla benim sistemde 12v 20a pil ancak 1 saat gider gibi gorunuyor.

• Aküde 11v 'u gördüğünüz zaman, sistemi kapatmaniz gerekir... 14v 'u görünce sarji kesmeniz gerekir..
    Akü ile bass ayarını ve loud ayarını kapalı tutmalisiniz.. teyp devamlı 2-3 a çekse,,, her bass tonunda 5-6 a çeker.. son seste zaten, 10a ları görebilir.

• kotbycb K kullanıcısına yanıt
    sistemi kendimiz oluşturmalıyız..
    Bakacağım,, akü çok şarj olmamalı ,, akü 11v un altına düşmemeli.. bunu kontrol etmek gerekir..
    Takip .....

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Şimdi 12 V 20 amper motosiklet aküsü ile denedim tam seste 48 - 50 dk gidiyor ayrıca akü yeni mondial marka
  • Beyler niye akü ? Ben tda7377 2x35watt ile 300w psu kullanıyorum 11a çıkışı var yetiyor. Teyp de bağladım onu da çalmıştı. Evde sabit ise güzel bir kondansatör kullanarak kullanabilirsiniz(gibi).

• linyit43 kullanıcısına yanıt
    Müzik kutusu gibi taşınabilir birşey yapmak istiyor olabilir..
    aslında evde akü ile ugrasacaksa,, 60a akü ile elektrik gidince daha geniş bir besleme yapılabilir.
    30tl 7a akü, 30tl 20a akü şarj ve besleme kontrolü, 20tl de 15v 500ma sac besleme adaptörü olsa,, ortalama 80tl ye 7A sistem kuruldu.
    60A akü 150tl, 50tl de şarj desek.. 200tl ye 60A sistem.. ama dışarıda taşınmaz tabi

• linyit43 kullanıcısına yanıt
    Arkadaş büyük ihtimalle kurmak istediği seti ev harici dışarıda da kullanmak istiyor Ama akü ile bek sağlıklı olmaz yüksek amperli büyük akü taksa eşek ölüsü gibi ağır olur küçük amperli küçük akü taksa da 10 - 15 dk bile çalamadan akü bitecek En iyisi sabit şekilde evde 12 V 1-2 amperlik adaptör ile kullanmak yada eski pc psu ile kullanmak .
  • Aynen dediginiz gibi acaba disardada akuyle kullanabilirmiyim diye dusunuyordum ama akuyle beraber hem cok agir hemde maliyetli olacagini gorunce, sehir ceryaniyla devam. Simdi sira geldi mdf nin icine yerlestirmeye,altta bulunan resimdeki gibi bir taslak yaptim, bittiginde boyle olmasini planliyorum, bakalim yaptikca paylasirim fikirlerinizi de almak isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kotbycb

Aynen dediginiz gibi acaba disardada akuyle kullanabilirmiyim diye dusunuyordum ama akuyle beraber hem cok agir hemde maliyetli olacagini gorunce, sehir ceryaniyla devam. Simdi sira geldi mdf nin icine yerlestirmeye,altta bulunan resimdeki gibi bir taslak yaptim, bittiginde boyle olmasini planliyorum, bakalim yaptikca paylasirim fikirlerinizi de almak isterim.

Bu sekilde dusundum
    Bu mesaja eklenen görseller:

oto Teyb evde çalıştırmak

fanlarin olması ev kullanımında rahatsız edebilir. fan için ayrıca aç/kapa anahtar yaparsanız iyi olur. fanlara 100 ohm 1w tam bilmiyorum 200de olabilir, drenc baglarsaniz birer adet, dönüş hızı sakin olacaktır. Hava silkulasyonu olması için kabinde ayrı bir hava deliği olmalı.. poweri teybe yakın tutmayın,, seste veya radyo çekiminde parazit oluşturabilir. Kolay gelsin

• Ben de 1998 yılında Pioneer KEH-P 8600 teyp ve 6'lı CD okuyucuma mdf'den kutu yapmıştım. 150Wlık iki adet de 16 cmlik oto hoparlörlerim vardı. Güç kaynağı olarak da o zamanlar PC kasalarında kullanılan 200W'lık AT güç kaynaklarından kullanmıştım. Halen daha arada sırada kullanıyorum. Şu an şehir dışında yani evde olmadığım için fotolarını koyamıyorum. Birkaç gün sonra dönüşümde koyabilirim. Herhangi bir güç sıkıntısı ve herhangi bir parazit de yaşamadım. Sadece fan da koymuştum ama o rahatsız edici oluyordu, fanı çıkardım ve hiç bir sıkıntı yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakan84

Ben de 1998 yılında Pioneer KEH-P 8600 teyp ve 6'lı CD okuyucuma mdf'den kutu yapmıştım. 150Wlık iki adet de 16 cmlik oto hoparlörlerim vardı. Güç kaynağı olarak da o zamanlar PC kasalarında kullanılan 200W'lık AT güç kaynaklarından kullanmıştım. Halen daha arada sırada kullanıyorum. Şu an şehir dışında yani evde olmadığım için fotolarını koyamıyorum. Birkaç gün sonra dönüşümde koyabilirim. Herhangi bir güç sıkıntısı ve herhangi bir parazit de yaşamadım. Sadece fan da koymuştum ama o rahatsız edici oluyordu, fanı çıkardım ve hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Fan koymasam, uzun sure yuksek seste dinleyince isinirmi diye tereddutteyim, aslinda bende pek koymak istemiyorum, resimleri gormek isterim eger paylasirsaniz fikir verebilir.

• Pc power suplynin, çok pinli kablosundaki yeşil kabloyu, herhangibir siyaha bağlayınca drekt çalışacaktır.
    Pc power suplydeki sarı kablolar +12v, siyah kablolar ise GND eksi dir..

güç işi bitti ve size fazlasıyla yeter.

Siz 10A gücü, hoparlorlerin hepsini bağlayıp sesini sonuna kadar açacaksınızki öyle çekecek, size ortalama 5A yeter.

Teybin, kırmızı kablosunu, sarılara (4 sarı alın yeter). Teybin siyah kablosunu ve arkadaki şase vidasını siyahlara (4 siyah kablo yeter.

Sağdece hoparlor çıkışındaki tekli çift kabloları kullanabilirsiniz,, diğer bahsettiğiniz için ayrıbir anfi ve bass hoparlor gerekir.
    Front speaker rıght out ve left out kullanacaksınız..
    Bir aksilik olmaz ise çarşamba günü evde olacağım. O zaman resimleri paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakan84

Bir aksilik olmaz ise çarşamba günü evde olacağım. O zaman resimleri paylaşırım.

bende bir degisiklik olmazsa carsamba mobilyaci bir arkadasin yanina gidip kutuyu yaptiracagim yada beraber yapacagiz, belki aksamina kadar biterse bende paylasirim

Evet,yaklaşık 18 yıl kadar önce yaptığım kutuyu paylaşayım.

1. Önden görünümü: 42x22x30cm boyutlarında, üst kapağı da çıkarılabilir yapmıştım.

2. Pioneer TS-A 1686 Hoparlörler ile beraber:

3. Arkadan görünüm. Sol yukarıdaki deliği fan için düşünmüştüm, ancak sonra fanı söktüm.

4. İçinin üstten görünümü: Teyp ünitesini altında kendi kutusundan çıkardığım 200W lık AT güç kaynağı bulunuyor. Sol tarafta da güç kaynağının açma kapama anahtarı görülüyor.

5. Burada da güç kaynağını göstermeye çalıştım. Teyp ünitesini sökmek zor geldi.

Tabi 18 yıl önce bu kadar yapabildim. Siz daha güzelini yaparsınız. Umarım yine de bir fikir vermiştir.

Bu arada aşağıdaki sanyo dc dj1 hoparlörleri ile denediğimde süper ses verdiğini de söylemem gerekli. Şu anki TS-A 1686'ları daha büyük kutulara koyarsam sanırım daha güzel ses verecektir.

• atakan84 kullanıcısına yanıt
    Elinize saglik super gercekten

Teşekkür ederim, beğenmenize sevindim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.