Şimdi Ara

Oto Tesisatı-Bass almak istiyorum arkadaşlar ne önerirsiniz? (JBL 1000'lik 38 cm) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
8.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kicke'ın vr comp 15 serisi 320 milyon civarıydı vr serileri gri renkte aynısının yanlış hatırlamıyosam DC modelide vardı. bu modellerinde rengi kople siyah fiyatıda 220 civarıydı.bulunduğun yere görede değişiyo birazcık fiyat herkez aynı fiyattanda vermiyo.benim ikamet ettiğim yerde fiyatlar böyle görüntüleri aynı fakat vr serisi 500 watt rms veriyo dc serisi ise 250 watt rmsi veriyo fark bu yani.

kabinli olarak fiyatlarını bilmiyorum hiç kendi kabiniyle bile almadım. piyasada buna uygun kabinler 100 ila 200 arası var ama ben litre hesaplarına güvenmediğim için hep kendim yaptım onun için kabinle ilgili net fiyat bilgisi olan arkadaşlar varsa onlar yazsınlar bende bilmiyorum öğrenmiş olurum.
  • jbl 1502d al bitane 38cm
    jbl 75.4 al bass çıkışını ister köprüleme yap istersen zaten hoparlör çift bobin normalde bağlayabilirsin
    jbl 16cm comp alırsın onuda anfinin ön çıkışlarına bağlarsın mis gibi kullanırsın

75.4 e lutfen bok atmayalım yanlış hatırlamıyorsam 275rms bass çıkışı var ve bu hayli hayli bass a yetecektir zaten kullandıgım sistem gayet memnunum
    hemalhemsat.com dan almıştım ikisinide ertesi gunu gelmişti kargo bedava taksitte yapıyorlar garantiyi dusunme bendekiler bagaja su girmiş paslandı anfi falan hala kullanıyorum
  • MTX al bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: bartu dayı

MTX al bence

• 38 cm jbl 1502 çift bobin aldım arkadaşlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: crayz_metin

38 cm jbl 1502 çift bobin aldım arkadaşlar.

Keşke almasaydın,Jbl'in 1502 d serisi arızalı olarak üretildi,daha sonradan piyasadan kaldırıldı,üretimi durdu.Bu baslar çok dikkatli şekilde bağlanmalı yoksa kısa süre içinde yanar,belki doğru şekilde bağlanılsa bile yanar,sonuçta hatalı seri.Ama umarım sorunsuz olarak kullanırsın her ne kadarda zor olsa..
  • Arkadaşım bunu aldıktan sonra mı söylüyorsun ya...
  • Neyse arkadaşlar daha fazla olumsuz yönlerini konuşup canımı sıkmanın luzümü yok.Biraz iyi yönlerinden bahsedelim.İ.ime bi kurt düşürdün be şimdi brodwaycı.Neyse aldım bassı memnunum.Güsel ses veriyor.Uygun aldığımı da düşünüyorum.Olumsuz yönlerinden çok olumlu yönlerini yaszarsanız sewinirim
  • audiocuyu dinlemeni tavsiye ederim
  • quote:

Arkadaşım bunu aldıktan sonra mı söylüyorsun ya...

Ben daha önce sana yukarıda tavsiyede bulundum,sen buraya yazmamışsınki bu subwoofer'i alıcam tavsiye edermisiniz diye,başka subwooferlar hakkında bilgi istemişsin.

Bildiğim kadarıylada insanlar bu tarz durumlarda ban atmak yerine,teşekkür ediyor..
  • Yaa kusura bakma brodwaycı.Biraz sinirlerim bozuktu.Bassı değiştiricem heralde bayramdan sonra.Adamla bi konuşucağım.Yerine pioneer 307 d2 veya d4 ü düşünüyorum eğer adam değiştirirse tabi.Birde punchlar güzel diyorlar fiyatlarını bilenler yazarsa sewinirim.Mesela punch p2 ler nasıl ve fiyatları nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Broadwayci

quote:

Orjinalden alıntı: Capiton_

quote:

Gt5'in 38 Cm olanı yok. Ayrıca Gt4 hoş tonda çalar daha diplere iner vururken.Gt5 ise daha sert çalar spl'e yönelik üretilmiş bir hoparlördür.Ayrıca bu işler Alpine'nin çakması olan Alpin'le olmaz.Audiocu'nun dediği gibi 75.4 tarzı bi amfiyle iyi performans alırsın.

Gt4 tonlaması gt5'e göre kötüdür. Ayrıca gt4 dip seslere inemiyor. Gt5 sert çalmıyor yumuşak çalıyor. Gt4'de spl üründür gt5de spl üründür jbl markasının bütün ürünleri spl'dir. Sql audison, focal, morel gibi markalarla olur. Fiyatlarına bakarsan amfileri veya subwooferları ne kadar pahalı olduğundan anlarsın ne demek istediğimi...

Jbl'e SQ Diyen yok zaten...Gt4 Gt5'e göre yumuşak çalıyor,daha dibe iniyor. Gt5 ise daha sert çalıyor.Bunu Tr'de Jbl konusunda çok uzman bir kişi söylüyor..Ve bu bir gerçek..Ayrıca Spl ve Sq'nun bana ne olduğunu öğretmeye çalışma..

Ben kimseye birşey öğretmeye çalışmıyorum zaten öğrenmek isteyen öğrenirdi. Şunun şurasında yaz tatilinde bi kaç hafta tesisatçıda çalışmakla herşeyi öğrenmiş sayılmazsın. Sana oturup spl ve sql hoparlörler nedir diye ders verecek değilim. Her konuya atıp tutmandan ben dahil ses ve görüntü sistemlerine takılan bütün arkadaşlar'da aynı şeyi söylüyor. İsim vermek istemiyorum ancak bu konudan rahatsız olan arkadaşlarım elbet kendileri ben rahatsız oluyorum diye söyleyeceklerdir...

• Konu üzerinde yorum yapalım lütfena rkadaşlar.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Gt5'in 38 Cm olanı yok. Ayrıca Gt4 hoş tonda çalar daha diplere iner vururken.Gt5 ise daha sert çalar spl'e yönelik üretilmiş bir hoparlördür.Ayrıca bu işler Alpine'nin çakması olan Alpin'le olmaz.Audiocu'nun dediği gibi 75.4 tarzı bi amfiyle iyi performans alırsın.

Gt4 tonlaması gt5'e göre kötüdür. Ayrıca gt4 dip seslere inemiyor. Gt5 sert çalmıyor yumuşak çalıyor. Gt4'de spl üründür gt5de spl üründür jbl markasının bütün ürünleri spl'dir. Sql audison, focal, morel gibi markalarla olur. Fiyatlarına bakarsan amfileri veya subwooferları ne kadar pahalı olduğundan anlarsın ne demek istediğimi...

Jbl'e SQ Diyen yok zaten...Gt4 Gt5'e göre yumuşak çalıyor,daha dibe iniyor. Gt5 ise daha sert çalıyor.Bunu Tr'de Jbl konusunda çok uzman bir kişi söylüyor..Ve bu bir gerçek..Ayrıca Spl ve Sq'nun bana ne olduğunu öğretmeye çalışma..

Ben kimseye birşey öğretmeye çalışmıyorum zaten öğrenmek isteyen öğrenirdi. Şunun şurasında yaz tatilinde bi kaç hafta tesisatçıda çalışmakla herşeyi öğrenmiş sayılmazsın. Sana oturup spl ve sql hoparlörler nedir diye ders verecek değilim. Her konuya atıp tutmandan ben dahil ses ve görüntü sistemlerine takılan bütün arkadaşlar'da aynı şeyi söylüyor. İsim vermek istemiyorum ancak bu konudan rahatsız olan arkadaşlarım elbet kendileri ben rahatsız oluyorum diye söyleyeceklerdir...

Ben bi kaç hafta çalışmadım,bunu söylememdeki şey kulaktan dolma bilgilerle buraya yazmadığım,benim test edip ve işi bilir kişiler tarafından öğrenip yazdıklarımdır.Sonuç olarak neyin ne olduğunu biliyorum,bilmediğim şeyleri buraya yazmıyorum.Sen bana gelmiş burada Jbl sq değildir spl dir diyorsun,bunu bana demen saçma geldi,zaten en iyi tanıdığım marka Jbl benim.Ayrıca o rahatsız olan arkadşlarınla biraz yazıştık,sonra rahatsızlığı geçti o arkadaşının..

• quote:

Orjinalden alıntı: audiocu

quote:

Orjinalden alıntı: cscengiz

quote:

gt5 in 38 olanı war kim demiş yok die

var ancak Türkiye de yok

WAR KARDEŞİM 1 HAFTA ÖNCESİ KENDİM GÖRDÜM 375 YTL DE FİYAT WERDİ ORJ KABİNMİŞ

• quote:

38 cm jbl 1502 çift bobin aldım arkadaşlar.

benim çok yakın tesisatcı bi abim yıllar evel jbl in 1502d modeli yüzünden jbl in bayiliğini bırakmıştı jbl in sonunu çinde en düşük maliyetle sıfır kalite ile üretilen tamamen özürlü o model getirdi... o modelden sonra bütün modeller çine yaptırılmaya başlandı kalite sıfıra düştü 5 yıl evel sektörde tek marka olan jbl şimdi focal vb onlarca kalite marka jbl in pazarını elinden tamamen aldı gitti ve piyasadaki prestiji tamamen yok oldu....gt5 ler karaköy alt geçitte 60 ytl ye parakende satılıyo düşünün toptancıya o bass 20 ila 25 ytl ye falan geliyo bu fiyat kalite basslardan bişey beklenemez 1502d yi en fazla bi kaç ay kullanabilirsin yanar özürlü malllar bence hemen git deiştir kicker mtx vs gibi bassları kalite cihazlar al

• O kadar param olsaydı heralde gidip kicker mtx vs gibi baslar alırdım.Onları almasını sanki biz bilmiyoruz.Neyse jbl 1502 çift bobin aldım şuanda memnunum bugün arabaya taktım.Alpın USA-704 gibi bir amfiyle arabanın plakasını düşürmeyi becerdi :D Bunada şükür :D Gayet güzel ses aldım dışarıyada ses veriyor memnunum ileride jbl 301 gibi bi amfi almayı düşünüyorum 2. el ucuz bulabilirsem.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: audiocu

quote:

quote:

gt5 in 38 olanı war kim demiş yok die

var ancak Türkiye de yok

WAR KARDEŞİM 1 HAFTA ÖNCESİ KENDİM GÖRDÜM 375 YTL DE FİYAT WERDİ ORJ KABİNMİŞ

Arkadaşım jbl gt5'in 38cm'i türkiyede yok!. Yurt dışından getirmişlerse bilemem. Ancak türkiyede kesinlikle yok...

• Yaa arkadaşlar bırakın artık şu jbl gt5 38 cm i yaa :D ne gt5'miş var yada yok boşverin.Aldım işte bi tane jbl 1502 gül gibi geçinip gidiyorum.
  • quote:

O kadar param olsaydı heralde gidip kicker mtx vs gibi baslar alırdım.Onları almasını sanki biz bilmiyoruz.Neyse jbl 1502 çift bobin aldım şuanda memnunum bugün arabaya taktım.Alpın USA-704 gibi bir amfiyle arabanın plakasını düşürmeyi becerdi :D Bunada şükür :D Gayet güzel ses aldım dışarıyada ses veriyor memnunum ileride jbl 301 gibi bi amfi almayı düşünüyorum 2. el ucuz bulabilirsem.

arkadaşım kicker mtx basslar okadar pahalı deilki sen sanki jbl i bedavaya mı aldın en basit örnek istanbul tahtakalede kicker cvr 15 tam 500 rms 210 ytl müthiş bi bass
    yeni aldıysan deiştirebilirsin onlar özürlü üretim jbl den uzakdur derim

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.