DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
OTO DERİ DÖŞEME
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
9.282
Cevap
136
Favori
1.611.918
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> DH Garaj >> OTO DERİ DÖŞEME
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      6035 Mesaj
      23 Nisan 2006 16:21:35 Konu Sahibi
      Oto deri döşemeyle ilgili sorularınızı .. yorumlarınızı ..bekliyorum..

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

ART CAR
    • Yüzbaşı
      342 Mesaj
      23 Nisan 2006 16:43:55
      Ben de PoLo'ma deri döşetmek istiyorum,ama merak ettiğim konu şu: bu deri döşenirken arabanın orjinal koltuk kılıfını söküyorlar mı,yoksa üstünden mi dikiyorlar? Orjinal koltuk kılıfının ziyan olmasını da istemiyorummm

|
      |

Hayat dersinin okul dersinden farkı,önce testine girip sonra dersi öğrenmendir
    • Yarbay
      6035 Mesaj
      23 Nisan 2006 16:51:49 Konu Sahibi
      Deri döşeme dediğimiz olay kılıf gibi alt döşemenin üzerine uygulanan bir şey değildir.Alttaki kumaş çıkarılarak orjinal çektirme yerlerine uygulanır.Ama bu kumaşının ziyan olacağı anlamına gelmez çünkü kumaş çıkarıldıgında . olduğu gibi çıkarılır ve size iade edilebilir.Ama bu kumaş kalıp için söküleceğinden geri dönüşü için nerdeyse aynı işçiliği ödersiniz ve bu da çok avantajlı bir şey olmaz . Zaten bu güne kadar otomobiline deri döşeme yaptıran ve daha sonra bunu kumaşa geri çevirirmisin diyen bize henüz olmadı...Sadece sıfır otomobil yaptığımızda servisler kumaşta yanıklar olup onu standart döşemecilere tamir ettirttiğinden bizden orj kumaşını talep ediyorlar..

|
      |

ART CAR
    • Yarbay
      5437 Mesaj
      23 Nisan 2006 16:55:35
      Opelde bir kampanyada vardı bu ay için geçerli. Normalde 1000 euro olan deri döşemeyi 1000 ytl olarak nisan ayı için kampanaya yapmışlar.

Ne dersin arabaö 2006 astra , 1000ytl orjinal deri için değer mi?

Bir de şimşek gri rengi bilir misin? hangi renk deri gider bu arabaya sence???

|
      |

finding nemo
      Canon eos 40D
      Canon 70-200mm L
      f/4 IS USM
    • Yüzbaşı
      342 Mesaj
      23 Nisan 2006 17:06:55
      Peki kaç tip deri çeşidi var,suni,hakiki,dana derisi... ben bunları biliyorum,en dandiği suni deri sanırım

|
      |

• Yüzbaşı
      342 Mesaj
      23 Nisan 2006 17:09:37
      quote:

Orjinalden alıntı: gorele2000

Opelde bir kampanyada vardı bu ay için geçerli. Normalde 1000 euro olan deri döşemeyi 1000 ytl olarak nisan ayı için kampanaya yapmışlar.

Bence değer,madem adamlar gerçekte 1000 Euro fiyat biçmiş,demek ki deri kalitesi en üst düzey,opel firmasının kötü bir işçilik yapacağını da zannetmem

|
      |

• Yarbay
      6035 Mesaj
      23 Nisan 2006 17:18:03 Konu Sahibi
      1000 ytl suni deri mi çünkü bildiğin gibi opel deri döşeme yapan firmaya yaptırırve daha sonra üzerine kar koyar ve satar.BU sölediğin fiyat hayli düşük .Ve sadece opelin derisi dahi full deri kullanırsa 400 euro ya yakın tutar malzemeleriyle beraber .Opele çalışan firma opele bu deri için ancak 650 -700 ytl çekmesi lazım ki opelde sana 1000 ytl çeksin yani sonuç olarak yerli bir deri veya suni deri olduğunu düşünüyorum.Birde dikkat edilecek bir hususta genelde servis ve bayiler en ucuz işi yaptıran yerler burda çok iyi bir işçilik ve kalite pek arama özellikle bu fiyata..Öncelikle yapılmışını bir gör derim.. bizim yaptığımız işleride görmek istersenwww.artcar.com.tr resim galerisine gir 3000 foto var sadecce kendi yaptığımız otolardır alıntı değil.Bu otomobillerin hakiki montana deriyle bayi satış fiyatının en düşük olarak 1350 olması normal veya kar marjını biraz daha kısarsa ki onların bunu yapması çok zor 1250 ye kadar verebilir .Gerçi benim çalıştığım çok dürüsyt bir iki bayi var ama onların müşteriye fiyatı kdv dahil 1500 ytl yani o da 1250 ye geliyor.Arabana ne renk olacağına gelince bizim tavsiyemiz genelde araç içi plastiklerinin olduğu renktir.Tmamıyla orjinal ve çok kaliteli bir görünüm veriyor.iç rengi siyah antrazitse renk uygulamasıda yapılabilir bunuda bize uğrarsan büyük derileri içine koyarak beraberce karar verebiliriz..

|
      |

ART CAR
    • Yarbay
      6035 Mesaj
      23 Nisan 2006 17:24:48 Konu Sahibi
      Malesef son zamanlarda öyle değil çünkü mesela bizde bulunan suni deriler direk mercedes-benz ve bmw nin fabrikasına giden ve en son modellerindede uygulanan suni deri..bunlar hakiki deriden çok daha dayanıklı terletmiyen ,sürtünmelere hakiki deiden daha mukavemetli , zamanla hakiki deri gibi kuruma ve çatlama yapmıyan tam otomobil testli deriler. Kaç çeşit deri var dersek

1) alman suni deri(son bmwlerde ve mercedes-benz lerde hakikiden daha fazla tercih edilen bir tip e270 cdi ve bbmw 3 5 kasalarda tercih konusu)
      2)hakiki montana ,nappa , dekota deri(bmw en son dekota ve montana tercih ediyor,nappa bazı audi ve volkswagen modellerinde tercih ediliyor)
      3)buffalo derisi(çok pahallı ve tek rengi mevcut siyah son araçlarda pek kullanılmıyor)

|
      |

ART CAR
    • Yüzbaşı
      342 Mesaj
      23 Nisan 2006 17:25:05
      ART CAR, benim arabaya (poloya) en pahalı deriyi ve en iyi işçilikle döşetmem bana kaça mal olur?

|
      |

• Yarbay
      6035 Mesaj
      23 Nisan 2006 17:27:34 Konu Sahibi
      bence bu arabaya ya antrazit yada antrazit-kırmızı kombinasyonu çok iyi gider.Tabi bunun yanında full bordo veya yeni m3 lerin tarçın individual döşemesi de iyi olabilir..

|
      |

ART CAR
    • Yarbay
      6035 Mesaj
      23 Nisan 2006 17:32:02 Konu Sahibi
      en pahallı deri bufallo sadece siyahı var.eğer bunu istersen iki alternativ var.

1)koltuk arkaları ve dış yanak bölümleri sürtünmeye karşı orjinal araçlarda olduğu gibi suni alman deri olursa 1600 ytl olur
      2) full her taraf hakiki buffalo deri olursa 1750 YTL olur.

Ama bence suni alman çok güzel o olsa ortalarda mercedes orjinal delikli sunisiyle 700 YTL olur.

|
      |

ART CAR
    • Yarbay
      5437 Mesaj
      23 Nisan 2006 17:33:02
      Art car deri orijinal opelde sıfır arabayla satılan gerçek deri.

Opel ataköy de geçerli bir kampanya ve çok hoş.

|
      |

finding nemo
      Canon eos 40D
      Canon 70-200mm L
      f/4 IS USM
    • Yüzbaşı
      342 Mesaj
      23 Nisan 2006 17:40:00
      quote:

Orjinalden alıntı: ART CAR

en pahallı deri bufallo sadece siyahı var.eğer bunu istersen iki alternativ var.

1)koltuk arkaları ve dış yanak bölümleri sürtünmeye karşı orjinal araçlarda olduğu gibi suni alman deri olursa 1600 ytl olur
      2) full her taraf hakiki buffalo deri olursa 1750 YTL olur.

Ama bence suni alman çok güzel o olsa ortalarda mercedes orjinal delikli sunisiyle 700 YTL olur.

Alman suni derisi deliklisi ve düzü beraber kullanıldığında yine aynı fiyat mı,yine 700 ytl mi,bi de bu 700 ytl ye koltuk kafaları veya kapılar gibi diğer yerlerin kaplanması da dahil di mi? Ayrıca tek reng siyah kullanılırsa daha ucuz mu oluyor,daha cıvıl cıvıl bi reng siyah renge göre daha mı pahalı?

|
      |

• Yarbay
      6035 Mesaj
      23 Nisan 2006 17:40:04 Konu Sahibi
      Orjinal deri mi yoksa burda mı yaptırıyorlar ? orjinal deriyse ve faturasında derili yazacaksa hiç durma fiyat çok iyi..

|
      |

ART CAR
    • Yüzbaşı
      342 Mesaj
      23 Nisan 2006 17:44:03
      quote:

Orjinalden alıntı: gorele2000

Bu kampanyadan faydalanmak için illa opel sahibi mi olmak gerekiyor,yoksa dışardan da bu kampanyaya katılabilir miyim?

|
      |

• Yarbay
      6035 Mesaj
      23 Nisan 2006 17:45:00 Konu Sahibi
      Şu anda delikli ve düz arasında fark almıyorum bana girişinde delikli 50 ytl daha pahallıya geliyor ama aynı fiyata yani 700 ytl ye yapıyorum.renk alternativleri var ama mercedes bmw fabrkalarına giden deriler olduğundan individual seçenekleri pek yok benim bulup aldığım porsche derileride var ama kısıtlı miktarda .Mesela onlarda kahve tonları kırmızı lacivert ve bordo da mevcut .Çok canlı renkler yerli sunilerde var onlara da tam garanti veremiyeceğimden pek kullanmıyorum.Bu fiyata full koltuklar kapılar dahil..koltuklar derken başlıklar tabiki dahil..

|
      |

ART CAR
    • Yarbay
      6251 Mesaj
      23 Nisan 2006 17:54:50
      Doseme yapiyorsunuz peki Koltuk isitma Yapiyorumusunuz? Nedir buna maaliyet?

407 Disi siyah ici icin bej disinda ne renk tasiye edersiniz bunun fiyati ne olur.

|
      |

Little Less Conversation, Little More Action Please...

• Yüzbaşı
      342 Mesaj
      23 Nisan 2006 17:58:13
      quote:

Orjinalden alıntı: ART CAR

Şu anda delikli ve düz arasında fark almıyorum bana girişinde delikli 50 ytl daha pahallıya geliyor ama aynı fiyata yani 700 ytl ye yapıyorum.renk alternativleri var ama mercedes bmw fabrkalarına giden deriler olduğundan individual seçenekleri pek yok benim bulup aldığım porsche derileride var ama kısıtlı miktarda .Mesela onlarda kahve tonları kırmızı lacivert ve bordo da mevcut .Çok canlı renkler yerli sunilerde var onlara da tam garanti veremiyeceğimden pek kullanmıyorum.Bu fiyata full koltuklar kapılar dahil..koltuklar derken başlıklar tabiki dahil..

Bence fiyatlarınız yüksek,sonucta gerçek deri değil ve 700 ytl,insan üstüne 300 daha koyar gider gerçek deri yaptırır,bence fiyatları biraz düşürmelisiniz.

|
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      23 Nisan 2006 18:00:45
      1997 Toyota Carina E2.0 A/T nin Tüm koltukları/Kapı döşemeleri/Vites Konsolu/Direksiyon simidi ve Dashboard alt kısmı dahil ne gibi bir işlem yapılabilir ve maliyet ne olur . Teşekkür ederim. ( Araç Beyaz )

|
      |

[DH] TOYOTA TAKIMI
      Toyota Carina E2.0 Gli A/T...LPG...
    • Yarbay
      5437 Mesaj
      23 Nisan 2006 18:04:47
      opelin kampanyasında koltuk ısıtma fiayta dahil.

|
      |

finding nemo
      Canon eos 40D
      Canon 70-200mm L
      f/4 IS USM
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.