Şimdi Ara

Oto Cam Çizikleri Giderilebilir mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
131.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ön cam ve arka camda çok derin olmayan bolca çizik var bunları yok edebilecek bir yöntem varmı?
    Sonax vs bu konuda bir şey yapabilir mi ?
    Kimyasalllar ile çözüm uygulayabilirmiyim nereden bulabilirim ?

İlginiz için şimdiden teşekkürler..

Nasıl oldu derseniz park yerinde arabayı gören bir kaç tane o.ç. sayesinde

• Galiba sonax ındı ,cam cilası diye bir maddesi var ve bunu uygulayarak camdaki çizikleri gideriyorsun ki bunu yabancı bir dergide okumuştum araştır istersen ancak uygulanırken itinalı olarak uygulanması gerektiğini söylüyordu yazı.
  • CARPEX CAM ÇİZİK ONARICI,TEMİZLEYİCİ 093044
    http://www.hepsiburada.com/carpex-cam-cizik-onaricitemizleyici-093044/productDetails.aspx?categoryid=26001&productid=otm093044

Şöyle bir ürün buldum acaba işe yararmı?
  • detaylarında , mikro aşındırıcılar olduğu yazıyor, bu çizikleri doldurmak yerine aynı pastanın yaptığı gibi camı bi rnevi zımparalıyor.

arkadaşın sorununa çare olabileceğini sanmıyorum.

çizik görüşünüzü etkileceyek tarzda ise camı değiştirmekten başka çare yok. ya gidip cam alın. yada aracı kasko yaptırın. hem ön cam değişir, hemde 1 sene boyunca olabilecek kazalara karşı aracınızı korumuş olursunuz.

quote:

Orjinalden alıntı: WanDoGa

CARPEX CAM ÇİZİK ONARICI,TEMİZLEYİCİ 093044
    http://www.hepsiburada.com/carpex-cam-cizik-onaricitemizleyici-093044/productDetails.aspx?categoryid=26001&productid=otm093044

Şöyle bir ürün buldum acaba işe yararmı?
  • ben hemen hemen ayni soru soracaktım..

arkadaşlar bugün fiat servisde birisi camda fazla çizik olmadığı için tavsiye etmedi cam değişimini, yani fabrikada sağlam seklinde montaj ediyor dedi, amma bizde her zaman risk var dedi, yani mecbur kalmadık surece orijinal cam kullanmak...(galiba fiat servisde cam üzerinde uzman değil)

peki hangi şirket en güvenli en sağlam cam değiştiriyor ? (antalyada)
  • Cam değişimi ole ahım şahım bi iş değilki. Sadece ustanın biraz uta olmsı lazım. Bir bilemedin iki saat içerisinde eski cam sökülüyor, camın yapıştırılacağı yer temizleniyor yeni cam montaja hazırlanıp yerine yapıştırılıyor, yapıştırıcı kururken camonamsın diye sabitlenip malzemenin tamamen sertleşmesibekleniyor Hepsi bu çok problem olacağını sanmyorum. Bir sürü cam değişimi gördüm sorun yaşayıpta geri dönen olmadı.

+90 242 339 99 22, +90 242 339 99 77 Bu cam antalyada oto cam servisinin numaraları. Bu adamlar gayet pratikler sorun yaşamazsın.

quote:

Orjinalden alıntı: boolat

ben hemen hemen ayni soru soracaktım..

arkadaşlar bugün fiat servisde birisi camda fazla çizik olmadığı için tavsiye etmedi cam değişimini, yani fabrikada sağlam seklinde montaj ediyor dedi, amma bizde her zaman risk var dedi, yani mecbur kalmadık surece orijinal cam kullanmak...(galiba fiat servisde cam üzerinde uzman değil)

peki hangi şirket en güvenli en sağlam cam değiştiriyor ? (antalyada)

• Yakın geçmişde cam çiziği ile ilgili bir sıkıntım oldu gitmediğim yer kalmadı neredeyse :

Konu ile ilgili şu başlığımı bir okuyunuz :

http://forum.donanimhaber.com/m_31618091/mpage_1/key_//tm.htm#31618091

Eğer cam çiziği GERÇEKTEN çok hafif ise, polisaj makinası ile cam pastası uygulanarak alınabilir ancak GİDERİLİR demek imkansız, hafif bir çizik biraz daha hafifletilir, kılcal ancak yansımalarda ortaya çıkan minimal çizikler bir ihtimal tamamen giderilebiliyor.

Profesyonel uygulama ile sonuç alma şansınız var, diğer yöntemlerden verim almanız imkansıza yakın.

İyisürüşler dilerim.
  • eger aracın kaskosu varsa git camcıya değiştirsin
  • Yer yer kısa çizikler var gördükçe sinir oluyorum, görüşü engeller durumda değiller

Sonax uygulamayı dener biraz fazla zorlarsak daha kötü bir görünüm alabilir cam buğlu kalabilir dedi; Hiç oynatmamamı cam çiziklerinin giderilemediğini söyledi

@Black Snow

Yazını okumuştum; senin başına gelen olayın benimde başıma gelmemesi için bu şekilde kullanmayı düşünüyorum.
  • Arkadaşlar cam çiziklerini gidermek istiyorsanız bu işle ilgili firmanın adresi www.ars.gen.tr
  • Camcilasının ve tüm cilaların belli oranda aşındırıcı güçleri vardır ve bunlar normaldir. Üstteki çizik tabakayı alarak alttaki temiz tabakayı ortaya çıakrtıp cilalamaktır zaten amaç. Oyuk gibi deirn çizikler yoksa polisaj makinesi va kaliteli bir cam cilası ile bu işi halledebilirsiniz.

Plasitk far çizikleride böyle giderilir hatta belli kalınlıktaki zımparalarla ard arda zımparalayarak çizik ve pis yüzey alınır farın üzerinden sonra cila çekilir.

İrfan bey'in çok güzel uygulamaları var incelemenizi tavsiye ederim.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=98
  • Taş çarpması sonucu ön camda oluşan kalem ucu kadar küçük oyuk, ezik giderilebilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sanayide otururken adamın biri bir broşür verdi 2-3 sene oluyor abi dedi camdaki çatlak çizik ne varsa gideriyoruz 80 tl dedi ön camdaki taş çarpmalarını da gideriyoruz dedi broşürde cama büyük bir şey çarpmış sanırım ceviz kadar büyük yuvarlak bir kırık vardı önce ve sonra diğer resimlerini çekip koymuşlardı kim ve neresi olduğunu hatırlamıyorum gidebileceğine dair bilginiz olsun diye yazdım
  • Arkadaşlar bugün az miktarda ama görüşümü doğrudan etkilemeyen bir bölgede tek tük 2'şer 3'er cm boyutlarında kılcal çizikler farkettim. Araç buz altında kalmıştı. Buzları camdan ayırırken olmuş olabilir mi? Yoksa kurumuş kuş pisliğini yumuşatmama rağmen yinede silerken çizilmiş olabilir mi? Benim bildiğim camı çizmek zor iştir. Ağır metaller veya doğrudan baskı gerektirir.

Ön camım Pilkington marka ve orjinal camı geçen sene başka bir nedenden dolayı garantiden değişmişti. Tekrar değiştirmeye hiç niyetim yok, zaten garantilik bir durum da değil. Acaba ne yapmamı önerirsiniz? Seryum oksik ile cam pastası zor bir iş midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Arkadaşlar bugün az miktarda ama görüşümü doğrudan etkilemeyen bir bölgede tek tük 2'şer 3'er cm boyutlarında kılcal çizikler farkettim. Araç buz altında kalmıştı. Buzları camdan ayırırken olmuş olabilir mi? Yoksa kurumuş kuş pisliğini yumuşatmama rağmen yinede silerken çizilmiş olabilir mi? Benim bildiğim camı çizmek zor iştir. Ağır metaller veya doğrudan baskı gerektirir.

Ön camım Pilkington marka ve orjinal camı geçen sene başka bir nedenden dolayı garantiden değişmişti. Tekrar değiştirmeye hiç niyetim yok, zaten garantilik bir durum da değil. Acaba ne yapmamı önerirsiniz? Seryum oksik ile cam pastası zor bir iş midir?

Bende kurumuş kuş pisliğini yumuşatmama rağmen yinede silerken camı çizildim sanırım...

Siz bir çözüm buldunuz mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

quote:

Arkadaşlar bugün az miktarda ama görüşümü doğrudan etkilemeyen bir bölgede tek tük 2'şer 3'er cm boyutlarında kılcal çizikler farkettim. Araç buz altında kalmıştı. Buzları camdan ayırırken olmuş olabilir mi? Yoksa kurumuş kuş pisliğini yumuşatmama rağmen yinede silerken çizilmiş olabilir mi? Benim bildiğim camı çizmek zor iştir. Ağır metaller veya doğrudan baskı gerektirir.

Bende kurumuş kuş pisliğini yumuşatmama rağmen yinede silerken camı çizildim sanırım...

Yok hocam, öyle duruyor. Zaten sonradan Allah'ın belası hafriyat kamyonları yüzünden camın çeşitli bölümlerinde çok sayıda taş oyuğu oluştu. Cam orjinal olduğu için uygulama yaptırmadım. Ama kuş pislikleri boyanın anasını ağlattı. Camın zarar görmesi çok normal.

Üreticilerin çözüm bulamadığı yegane konu kuş pisliği ve yıl 2017.
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

quote:

Hocam galiba kaderimiz aynı. Bende cam kuru iken camdaki yoğun kuş mokunun üzerinden kazara silecek geçmesi nedeniyle silecek yörüngesi boyunca camı çizik buldum.

Cam için pasta cila iş yapar mı yoksa seryum oksit ile polisaj yapmak şart mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.