Şimdi Ara

Oto Buzdolabı Tavsiyesi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
137
Cevap
7
Favori
153.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • a101 dekinin bir benzeri bim'e gelecekmiş 28'inde

yine 24 lt 75 tl. ondan alayım gayri 300-500 1500 veremem

yaz mevsiminde 3-5 kere kullanacağım ürüne beya
  • sıfır octavia aldı dayım onun için bagaja oto buzdolabı arıyoruz günlük kullanımda aküye zararı olmayacak araç çalışmıyorken kapanmayacak kaliteli bir ürün arıyoruz para sorun değil kalite ve kullanışlılık önemli içinde genelde öğle yemeği ve içecekler bulunacak çok uzun yola çıkacağı için dayım yer yer 3 öğün yemeğini bile koyabilir küçük olmayacak ve kaliteli olacak model önerirmisiniz sadece bagajda kullanılacak yalnız
  • A101'de 3 Temmuz 2014 katoloğunda olanhttp://www.n11.com/kale-1050-25-litre-oto-buzdolabi-12v-P20765979 79.95 TL'lik oto buzdolabını kullanan var mı varsa yorumlarını yazabilir mi.Piyasada 119 TL a101'de 80 tl
  • yok mu mesajımı okuyup kullanan biri
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackdiamond067

yok mu mesajımı okuyup kullanan biri

Hocam ben geçen sene A101 den aldım başka markaydı ama aynısı Çin de fason üretiliyor zaten.Bu fiyata buzdolabı kalitesi beklemeyin bu paraya motorsuz termos kapları anca alırsınız zaten siz düşünürken büyük ihtimalle A101 bütün stokları bitirmiştir.Ben 15 saat yolda urfa-İstanbul arası etleri vs 1 gece önceden şokladım içeçekleride soğutum koydum yol boyunca şoklular aynı içeçeklerde soğuk kaldı .Ohhh mis .Isıtma özelliği de var. Ancak yazın sıcağında kan gibi suyu koyduğunuz da da buz gibi yapamaz. Zaten çalışma derecesi yazar üstünde ordan anlarsınız. Fişi uzatıp bagaja da attınız cillop gibi yalnız dolabın fişini araç durunca unutmayın akü boşalır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: abidig

quote:

Hocam ben geçen sene A101 den aldım başka markaydı ama aynısı Çin de fason üretiliyor zaten.Bu fiyata buzdolabı kalitesi beklemeyin bu paraya motorsuz termos kapları anca alırsınız zaten siz düşünürken büyük ihtimalle A101 bütün stokları bitirmiştir.Ben 15 saat yolda urfa-İstanbul arası etleri vs 1 gece önceden şokladım içeçekleride soğutum koydum yol boyunca şoklular aynı içeçeklerde soğuk kaldı .Ohhh mis .Isıtma özelliği de var. Ancak yazın sıcağında kan gibi suyu koyduğunuz da da buz gibi yapamaz. Zaten çalışma derecesi yazar üstünde ordan anlarsınız. Fişi uzatıp bagaja da attınız cillop gibi yalnız dolabın fişini araç durunca unutmayın akü boşalır :)

dün bir tane kalmış onu aldım artık kullanırken içine 2 adet 0.50 lt su petini buzlukta dondurup koyacam çok faydası olur diye düşünüyorum.sizin düşüncelerinizle paralel düşünüyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: abidig

quote:

dün bir tane kalmış onu aldım artık kullanırken içine 2 adet 0.50 lt su petini buzlukta dondurup koyacam çok faydası olur diye düşünüyorum.sizin düşüncelerinizle paralel düşünüyorum

Aynen , dondurmaya bile gerek yok , soğuk suyu olduğu gibi koruyor bu fiyata çok iyi bir özellik , gerçek buzdolapları gerçekten baya pahalıdır.

• Zamanında heves edip kompresörlü oto buzdolabı almıştım. Bildiğiniz evdeki buzdolabı gibi. Gerek mangala pikniğe gerek uzun yola giderken kullandım sürekli. Hakkını veriyor ama kullanım süresi senede 3-4 ay en fazla. Yazın 5-6 kere piknik mangal yapsam, 2-3 defa uzun yola gitsem işte bütün kullanımı o kadar.

Şimdiki aklım olsaydı almazdım. Soğutma anlamında 10 numara olsa da senede birkaç sefer kullanılacak ürün için o kadar para verdiğime pişmanım. Onun yerine belli bir derece serin tutabilecek ucuz bir şey alsaymışım daha iyiymiş. O alete verilecek paraya eve güzelinden sıfır no frost alınır. Garantisi de çoktan bitti, bozulmasa bari meret.
  • tahsin053 kullanıcısına yanıt
    Kompresörlü düşünüyorum ama bagajımda çakmak girişi yok. Onu nasıl çözdünüz? Selamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Attorney58

Kompresörlü düşünüyorum ama bagajımda çakmak girişi yok. Onu nasıl çözdünüz? Selamlar

Bagaja kablo çekebilirsiniz. Benim bagajda inverter olduğu için gerek duymadım. Ayrıca 220 girişli olduğu için inverter'a bağlı çalışıyor.
  • büyükçe bir buzluk ve balıkçıdan aldığım 5 tl lik çuval buz çok rahat işimi görüyor. hatta ertesi gün bile içini boşaltırken kalan buzları atıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 10 Temmuz 2014; 21:00:04 >
  • Beyler bende bir antalyaya gidicemde, öyle çikolata su vesaire ufak şeyler koycam arabada haşlanmasınlar yeterli benim için. Birde tabiki arabanın elektronik aksamına zarar vermesin, fiyat 300 üstü olmadığı müddetçe sıkıntı yok. Bana düzgün bir buzdolabı ne önerirsiniz acaba? Bagaja koymayıda düşünmüyorum, ufak birşey yeterli olur...

Edit:
    İkinci el bir waeco tb15 aldım, bakalım inşallah memnun kalırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mcmerc -- 13 Ağustos 2014; 16:28:52 >
  • Satılık 60 lt oto buzluk komprosörlü

• Attorney58 A kullanıcısına yanıt
    Satılık oto buzdolabı 60 lt aküyle ve elektrikle çslışır

• quote:

Orijinalden alıntı: iso ali

Satılık oto buzdolabı 60 lt aküyle ve elektrikle çslışır

fiyat ne kadar hocam?
  • konuyu okuyup ne güzel sadece buzluk özellikli 30 lt'lik ucuz yollu bir kap alacaktım. e kompresörlüye o kadar para vermeyeceğime göre senede 3 kere kullanılacak şeye.
    İçine buz kalıbı atsam, 10 saat erimese yeterdi benim için.

ama synthesizer arkadaşın tchibo'dan aldığı aletin soğuttuğunu söylemesi aklımı çeldi.
    dandik bir 12V'luk fanla nasıl olur da herhangi bir soğutucu gaz veya sıkıştırılmış hava kullanmadan ortam ısısını soğutabilir?
    aklım almıyor ama inandım da, lakin baya ölçümüş arkadaşımız.

Biraz daha araştırıp fanlı ve iyi bir alet almalıyım diyorum. e böylece buzla filan her seferinde uğraşmadan piknik vs. de kola gibi içecekleri makul soğuklukta tutabilirim.

Ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

konuyu okuyup ne güzel sadece buzluk özellikli 30 lt'lik ucuz yollu bir kap alacaktım. e kompresörlüye o kadar para vermeyeceğime göre senede 3 kere kullanılacak şeye.

ama synthesizer arkadaşın tchibo'dan aldığı aletin soğuttuğunu söylemesi aklımı çeldi.
    dandik bir 12V'luk fanla nasıl olur da herhangi bir soğutucu gaz veya sıkıştırılmış hava kullanmadan ortam ısısını soğutabilir?

Biraz daha araştırıp fanlı ve iyi bir alet almalıyım diyorum. e böylece buzla filan her seferinde uğraşmadan piknik vs. de kola gibi içecekleri makul soğuklukta tutabilirim.

Ne dersiniz?

Aslında soğutma o fanla olmuyor. Bu cihazlar peltier denen bir sistemle sogutuluyor. Mobilden adını yanlış yazmış olabilirim. Peltierin özelliği bir yanı isindiginda diğer tarafı sogutuyor. Cihaz peltier devresine güç veriyorbböylece plakanin bir yanı soğumaya başlıyor. Diğer yanı ise ısınıyor. O fan ısınan bölgenin ısısını dışarı atıyor. Böylece içerideki hava yavaş yavaş soguyor.

Bunu kaliteli bilesenlerle yaparsanız yani iyi izolasyon, güçlü bir fan, büyük bir peltier plakası. Verim alıyorsunuz. Ancak asla kompresorlu sistem gibi olmaz.

Kompresör sistemi biraz da büyük boyutta, sık sık açıp kapanacak tipte dolablarda maharetini gösteriyor. Yolda 2-3defa kapağı açılacak bir cihazda ihtiyaç ve beklenti yüksek değilse peltier sistemi yeterli bence.

Ben tchibo dan aldığım ürünü 3 ay isyerimde de kullandım. Kahvaktilik, süt ürünleri sakladım. Icecekler koydum gayet yeterli bir soğutma verimi aldım. Şişe ve teneke kutulu ürünleri gayet iyi sogutuyordu.

Ancak ürüne ihtiyacım kalmadığı için bu hafta forumdan birine sattım. Memnun kalmazsan gel paranı geri veririm dedim. Arkadaş sanırım memnun kaldı ki geri vermedi.

• @natbolad hocam senede 3-5 kere kullanacaklar için söylüyorum, Çare buz kasedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

konuyu okuyup ne güzel sadece buzluk özellikli 30 lt'lik ucuz yollu bir kap alacaktım. e kompresörlüye o kadar para vermeyeceğime göre senede 3 kere kullanılacak şeye.

Ne dersiniz?

Aslında soğutma o fanla olmuyor. Bu cihazlar peltier denen bir sistemle sogutuluyor. Mobilden adını yanlış yazmış olabilirim. Peltierin özelliği bir yanı isindiginda diğer tarafı sogutuyor. Cihaz peltier devresine güç veriyorbböylece plakanin bir yanı soğumaya başlıyor. Diğer yanı ise ısınıyor. O fan ısınan bölgenin ısısını dışarı atıyor. Böylece içerideki hava yavaş yavaş soguyor.

Bunu kaliteli bilesenlerle yaparsanız yani iyi izolasyon, güçlü bir fan, büyük bir peltier plakası. Verim alıyorsunuz. Ancak asla kompresorlu sistem gibi olmaz.

Kompresör sistemi biraz da büyük boyutta, sık sık açıp kapanacak tipte dolablarda maharetini gösteriyor. Yolda 2-3defa kapağı açılacak bir cihazda ihtiyaç ve beklenti yüksek değilse peltier sistemi yeterli bence.

Ben tchibo dan aldığım ürünü 3 ay isyerimde de kullandım. Kahvaktilik, süt ürünleri sakladım. Icecekler koydum gayet yeterli bir soğutma verimi aldım. Şişe ve teneke kutulu ürünleri gayet iyi sogutuyordu.

Ancak ürüne ihtiyacım kalmadığı için bu hafta forumdan birine sattım. Memnun kalmazsan gel paranı geri veririm dedim. Arkadaş sanırım memnun kaldı ki geri vermedi.

Sağolun hocam, peltier olayına baktım az, en azından bir şey öğrendim.

bakalım hangisini alacağım, şu an acıkçası çok karar vermedim hala.

• Yararli bilgiler icin tesekkurler, fakat hala 3 degisik öneri var. Benim durumumu özetliyeyim, ne dersiniz ?

Tatil icin geldigim Antalya'dan haftaya Istanbul'a geri donecegim.

Buranin meshur bir kasabinin eti cok guzelmis, ondan 10kg et aldim ve derin dondurucuya koydurttum.

Benim derdim bu etleri sag saglim arabam ile Istanbul'a getirmek....

Arabam Mitsubishi Pajero 3.2L Diesel ( cift akülü) ve bagaj bölümünde 12V çakmak sarji var.

Sizce hangi yontemi seceyim ? Yolculuk sirasi full klima acik olacak, arabanin ici herhalde 22-24 C civarinda olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doublecheese -- 27 Ağustos 2014; 2:26:27 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.