Şimdi Ara

Oteldeki komici elektronik mühendisi!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • resmen çanta taşıyıcısı yazıklar olsun böyle sisteme artık!! k.t.ü bitirmiş....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 26 Nisan 2014; 20:00:37 >

• yeni mezun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tulparr

yeni mezun ?

24-25 vardı kpss olmadı dedi ayak üstü görüştüm ülkenin geldiği hale bak üni mezunu komici şaka gibi
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    İş olanaklarını araştırıp okusaydı. Puanım buraya yetiyor diye üniversiteye gidenler aç kalsın.
  • Bolum 350 puan hocam . Oyle bi soyledin ki sanki itu, odtu mezunu.. Iyice arastirmamistir is olanaklarini bekledigi gibi cikmamistir belki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Management -- 26 Nisan 2014; 20:27:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selonya

İş olanaklarını araştırıp okusaydı. Puanım buraya yetiyor diye üniversiteye gidenler aç kalsın.

isterse gitsin hakkaride okusun resmen ülkenin ayıbı hoş bir tablo değil eğer insanlara mesleğini yaptırmıycaksalar ünileri kapasınlar ozaman sadece itü maramara odtü açık olsun ...mantık o...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 26 Nisan 2014; 20:28:43 >
  • Çaycılık yapan nice mezunlar var be hocam bir görsen.
  • Komici ne la bellboy olmasın o?
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Olur kapasınlar hemen. 3-5 adam düzgün okumuyor açıkta kalıyor diye eğitim hakkını engelle. Ben belki çok zenginim ama mühendislik eğitimi almak istiyorum? Mezun olunca iş bulmak gibi bir niyetim yok o ne olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abbas The Traveler

Komici ne la bellboy olmasın o?

arkadaşım il dışından ist gezmeye geldi bilemiycem çok otel tecrübem yok orta seviye bir otel işte çantayı taşıdı...
  • quote:

Aynısı yazıcaktım birader ellerine sağlık bu durumu en iyi açıklayan cümle bu + eklemeden geçemeyeceğim arkadaşımın biri hemşir olmak istiyordu hemşirenin erkeği yani bilmeyenler için 450 puan yaptı sınavda gitti yüksek puan yaptı diye elektrik mühendisliğini seçti ve iş sıkıntısı çekeceğini söyledim ona dinlemedi şimdi işsiz iş bulsada maaşını beğenmiyor halbuki o puanla bir sağlık bölümü okusaydı çok iyi maaş alırdı sağlık sekteöründe işsiz kalma olasılığın yüzde 0 ciddi bir açık var zaten ama gelde böylelerine anlat anlamıyorlar işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

quote:

Aynısı yazıcaktım birader ellerine sağlık bu durumu en iyi açıklayan cümle bu + eklemeden geçemeyeceğim arkadaşımın biri hemşir olmak istiyordu hemşirenin erkeği yani bilmeyenler için 450 puan yaptı sınavda gitti yüksek puan yaptı diye elektrik mühendisliğini seçti ve iş sıkıntısı çekeceğini söyledim ona dinlemedi şimdi işsiz iş bulsada maaşını beğenmiyor halbuki o puanla bir sağlık bölümü okusaydı çok iyi maaş alırdı sağlık sekteöründe işsiz kalma olasılığın yüzde 0 ciddi bir açık var zaten ama gelde böylelerine anlat anlamıyorlar işte.

ilkokul mezununun yapçağı işi mühendisin yapması çok normal yani tebrik ederim yakında nasaya adam yollarız bu zihniyetle..

• Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    Kendi fikirlerine göre değil çıkardıkları puana göre meslek seçiyorlar. Meslek bu be meslek. Adınla beraber anılacak. Öyle tanıyacaklar seni. 40 yılını vereceksin en az. ''aaa yüksek geldi başka bir yer seçeyim'' demek ne kadar saçma. Öyle açıkta kalırsın işte.

Bir de 4-5 yıl yatıp 2.20 ortalamayla mezun olup işsiziz diye ağlayanlar var. Kardeş millet ders çalışıyorken sen alem peşindeydin ya. Müstahak bunlara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

quote:

ilkokul mezununun yapçağı işi mühendisin yapması çok normal yani tebrik ederim yakında nasaya adam yollarız bu zihniyetle..

Övünülecek bişey değil sen yazdıklarımı okumadın herhalde ezbere cevap veriyorsun.

• quote:

Kendi fikirlerine göre değil çıkardıkları puana göre meslek seçiyorlar. Meslek bu be meslek. Adınla beraber anılacak. Öyle tanıyacaklar seni. 40 yılını vereceksin en az. ''aaa yüksek geldi başka bir yer seçeyim'' demek ne kadar saçma. Öyle açıkta kalırsın işte.

Bir de 4-5 yıl yatıp 2.20 ortalamayla mezun olup işsiziz diye ağlayanlar var. Kardeş millet ders çalışıyorken sen alem peşindeydin ya. Müstahak bunlara.

Helal hocam aynı düşünüyoruz birileri hayvan gibi çalışır diğeri düşük ortalamayla işsiz kaldım der hiçbişe öğrenememişki isteyen varsa gelsinler tanıştırayım bu verilen örneklere uyan arkadaşlarımla tanıştırrım ve hatalrının farkındalar anlatsınlar size.

• quote:

avrupada veya abd de iyi iş bulmak için süper başarılı olcan diye bir şart yok en dandik ünisinden mezun olsan kendi alnında güzel işler bulabiliyor, aç üniverste mezunu bizim ülkeye has birşey...son yıllarda dahada arttı nedense...çünkü istihdam doğru orantılı gitmiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 26 Nisan 2014; 20:45:04 >

• quote:

quote:

Helal hocam aynı düşünüyoruz birileri hayvan gibi çalışır diğeri düşük ortalamayla işsiz kaldım der hiçbişe öğrenememişki isteyen varsa gelsinler tanıştırayım bu verilen örneklere uyan arkadaşlarımla tanıştırrım ve hatalrının farkındalar anlatsınlar size.

Var sayalım 1 kişilik iş imkanı olsun. Çalış kardeş ona ulaşmaya çalış. Ama yok. Varsa yoksa bira, kız.

• quote:

quote:

avrupada veya abd de iyi iş bulmak için süper başarılı olcan diye bir şart yok en dandik ünisinden mezun olan kendi alnında güzel işler bulabiliyor aç üniverste mezunu bizim ülkeye has birşey...son yıllarda dahada arttı...çünkü istihdam doğru orantılı gitmiyor..

Avrupa Amerika onları bekler o zaman.

Ayrıca Amerika'da üniversiteler paralı ki az buz para da değil hatırlatırım. Bizde 2. öğretim hariç harç bile yok.

Onların üniversiteye verdiği parayla burada dükkan açıyor millet ticaret yapıyor.

Burası Türkiye. İşe gelince cennet vatan, gelmeyince uuuu.

• quote:

quote:

avrupada veya abd de iyi iş bulmak için süper başarılı olcan diye bir şart yok en dandik ünisinden mezun olsan kendi alnında güzel işler bulabiliyor, aç üniverste mezunu bizim ülkeye has birşey...son yıllarda dahada arttı nedense...çünkü istihdam doğru orantılı gitmiyor..

Dostum o devletlerlw bir tutma bizi adamlar bir taraftan üretiyorlar üretim diyince aklına devlet gelmesin hemen bir mimarın veya doktorun elindenmi tutuyor devlet adamlar çalışarak başkalarından farklı bişeler yaparak üretiyorlar değilmi şimdi bende bizimkilerden aynı başarıyı beklerim ama olmuyor işte o devlet hep beyin göçü alarak bu duruma geldiler.Ve farkettiysen orda kol,bilek değil kafaları çalışıyor ve üretimi başkalarına yaptırıyorlar bizde çiftçinin kafası çalışmıyorki mühendisin çalışsın bişeyler üretsin.

• selonya S kullanıcısına yanıt
    amcamın oğlu orda 6 senedir 0 dan gitti dublex ev 2 adet lüx araba aldı evlenip çoluk çocuğada karıştı altı üstüde 2 senelik kıçı kırık tekniker!! eee söyleyim burdaki fukaralıktan işsizlikten kaçtı şimdi nezaman faceden baksam hayatına imreniyorum adam istediğim hayatı yaşıyor...bende burda 8 senedir aralıksız çalışıyorum kıçı kırık arabamdan başaka birşeyim yok! allahtan babadan daire filan var...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.