Şimdi Ara

[ÖSYM'Yİ BEKLEME] 2008-2009-2010 PUAN TÜRÜ ETKİSİ GERÇEK ANALİZ[TIP İÇİN 2008 VE 2009 ANALİZİ VE MF-3 TAHMİNİ KATSAYILAR EKLENDİ] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
310
Cevap
17
Favori
4.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
56 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ANADOLU ÇOCUĞU 2008 DEN Mİ KORKUCAK BU GECE ONU DA KARŞILAŞTIRICAM ARKADAŞLAR

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Monchi80 M kullanıcısına yanıt
    Gelmeli

• 2010cuyakışıklı 2 kullanıcısına yanıt
    Şimdilik analizim bitmedi arkadaşlar katsayı isteniyosada 2009 dan sonra 2008ide karşılaştırıp ortalama alıp vericem

• S.O.R.J.B S kullanıcısına yanıt
    Bu gece karşılaştırmalar biter mi 2008 dahil?
  • Hep LYS Kasan Adam kullanıcısına yanıt
    Tıp için biter...

Hocam yardımcı olabilirim istiyorsan linkleri at hangi katsayıya bakacağımı söyle yeter bana
    bay kel ertan hocanın operatörlüğünü yapıyodun sen noldu bi anda. ayrıca sana iyimser olmak yakışmıyo kel.
    Hocam bu akşam biticek kesin

Ama şöle yapılıyo

Hangi sıralamayı istiyosan bi sene sonraki kılavuza bakıyosun

2008 sıralamaları için 2009 kılavuzuna gibi ve 0.15 katsayılı sıralama yazan yere

Sen kendi merakını gidermek için senin sıralamandaki yerlere bakabirsin böle

Bu gece biticek tıp arkadaşlar. Yarın bu saatlerde MF-3 için verdiğim katsayıyı tartışıyo olucaz

• Hocam ben işler hızlansın derdindeyim kimin haklı çıkacağı önemsiz, adama yardımcı olayım diyorum en azından 2008-2010 geçişini sayabilirim.
    2010 için 2011 tercih kılavuzundaki 0.15 katsayılı yere bakıyoruz değil mi?
    Hocam niye uğraşma diyorum biliyomusun excelde bende 2010 verileri olucak 2009 u bitirdiğimde tak onları aktarıcam 2008 e bakıcam biticek yani 2009un 5te 1inde faln bitiricem 2008 i o yüzden senin uzun uzun uğraşmana gerek yok

Evet 0.15 katsayılı yere bakıcaksın

• Ertan Sinan hocanın tablosuyla bu tablo neden farklı ?

• Ertan sinan hocamız yanlış yere bakıyo çünkü arkadaşlar

• Hocam sence bilkent iktisat %50 kaçla kapatır,

mesaj atılmıyor @S.O.R.J.B

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mary Hanım -- 18 Ağustos 2018; 12:33:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar konuyu açan çete uyesi. Gecen de bunun arkadaşı tmler ağlayacak diye konu açmıştı. Bu hesaplar son 20 gün içinde açilmış ve sadece kötümser yorumları var.

Tmler bali cekiyor

Tmler ağlayacak

Gibi konular açip cevap yazıyorlar

Bu ve diğerleri bir halt olamayan boş mfciler. Bu sene de universiteyi kazanamamış olacaklar ki burada milletin moralini bozmaya çalışıyorlar.

Oyuna gelmeyin

• Eyvallah. Beklenen tablo buydu işte. Bazı arkadaşlar iyimser falan demiş... Arkadaşlar bu tahmin konusu değil, adam size çıkarmış arşivden sistem değişikliğinin ürünü bu diye. Bazıları 2008-2010 daha mantıklı diyor ama şunu unutuyorlar zaten asıl kaos değişim yılında oluyor, rehberlikçiler yanlış yönlendirdiklerinden dolayı insan önceki seneye göre yazıyor yani aslında sıralamalarında düşük yer yazıyorlar ve boşluklara sebep oluyor bu boşlukları kullanan kişilerde bu kaos ortamını avantaja çevirmiş oluyor. Olan bu sene olur zaten seneye millet sistemi çözmüş olacağından sıralamalar eskiye döner.

Ayriyeten 2008-2010 durumunun incelenmesinin de bekliyorum bence o bile olumlu en az 2-3K oynamalar var onda bile. Buraya bazıları gelip oynamaz hatta ilerler falan diyip hiçbir veri sunmuyor ya da yanlış veri sunuyor buna karşı böyle çalışmalar çok güzel karşı argüman oluyor.

Ne kadar uçuk görünse de buna itiraz edecek bir argüman varsa sunun. Çünkü oynamaz denen konuya bakın isterseniz o konudaki tüm argümanlara karşılık verildi ve çelişkiler gösterildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C663EC351 -- 18 Ağustos 2018; 12:55:1 >

• Hocam 2009 tercih kilavuzunda 2008 siralamalari icin Say, Ea;

2010 tercih kilavuzunda 2009 siralamalari icin mf1234;

2011 tercih kilavuzunda 2010 siralamalari icin mf1234 yaziyor.

Yani 2010 tercih kilavuzu tahmini siralamalar gibi geldi bana.

Zira say falan yazmiyor osym kendi capinda bir donusum yapmis sadece.

2008-2010 donusumune baktigimda ise Ertan Hocamizin verilerine yakin veriler elde ettim.

Hocam 2010 Kılavuzunda o bölümlerin artık hangi puan türü ile aldığını belirtmek için yapıldı diye biliyorum ben sonuçta yeni bir sistem bu senede kılavuzda SAY yazıyor o yüzden.
    http://www.osym.gov.tr/TR,15240/2018-yuksekogretim-programlari-ve-kontenjanlari-kilavuzu.html - 2018
    https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2010/OSYS/Kilavuzlar/TercihKilavuzu/2010_OSYS_Tablo4.pdf - 2010

Ayrıyetten hocanın attığı tablo bundan farklı bir şey demiyor sadece hoca 2009 için 0.12 katsayısını baz almış gözüküyor.

2009 için 0.12 katsayısında mesela Ankara tıp 2K ama 0.15'te 5K
    2010 için 0.15 Katsayısında Ankara Tıp 2 küsür K

Hocamız buna bakıp değişme olmadı diyor ama aslında makas 3K işte sıkıntı bu. Yoksa Hocanın attığı ile bizim tablodaki 0.12 örtüşüyor.

2009'un azını alıp 2010'un çoğunu alırsan makas daralıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C663EC351 -- 18 Ağustos 2018; 13:9:33 >

• Ya şimdi bilgiler doğrultusunda geçen sene MF4 5.5k'lık yere 7kdan yerleşmek hayal değil yani? 2-3k kayma olur mu bu sıralamalarda

• BahtsızSüvari kullanıcısına yanıt
    2008'e bile bakarsak bence olur. Ama genede bir veriler gelsin bakalım.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.