Şimdi Ara

ÖSYM'ye şikayet yolluyoruz TM'ciler gelin (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
1
Favori
3.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Amelievey

Öncelikle şunu söyliyim önceden de alan dışı tercihler çok rahat yapılabiliyordu. Mesela ben meslek lisesi web tasarımı bölmünden yani sayısal bölümden (ki zorla seçmeli olarak getirttiğimiz matematik haricinde herhangi bir sayısal ders görmüyorduk.) sözel tercih yaptım ve tarih öğretmenliğini kazandım. Şimdi de durum çok farklı değil. Eğer işi matematik hesaplara dökersek değişen çok bir şey yok. Anlamadığım bir şey de tmcilerin sayısalcılar zaten matematiği feni halletmiş üstüne zaten sosyal türkçe de yapabiliyorlar e napıcaz biz diye yakınmaları. hönk ? diyesim geliyor. Arkadaşım bu sayısalcılar ilah mı ? Sen nasıl sayısal yapamadığın için sözel seçtiysen, onlar da sözel yapamadıkları için sayısal bölümü seçtiler. Eğer onlar adam gibi çalışıp sözel zekaya sahip olmadıkları halde sosyal-edebiyat yapabiliyorlarsa sen de çalışıp hayli hayli fen yapabilirsin sonuçta hepimiz insanız bir kısmımız uzaydan inmedi ve beyninin %100ünü kullanmıyor merak etmeyin ve bu muhabbete de son verin artık.

tek yanlışın var, o da sözel yapamayan sayısal seçmez, sayısal seçen sözeli de gayet rahat yapar ancak kafası bastığı için mühendis veya doktor olmak ister.

ben sözel seçseydim şuana kadar çalışmamın 10da1ini çalışarak derece yapardım.

• quote:

Orijinalden alıntı: by Kaçar

Bende TM bölümünden mezunum ama adaletli olan sistem bu sistem bence.Eğer bir MF öğrencisi, o kadar sayısal ders görüp bir de üstüne gelip seni TM de geçiyorsa bölümü o öğrenci hakediyordur açık ve net.Eleştirecekseniz genel sistemi eleştirin,sınavı eleştirin mesela.

+ 9
  • tmyi kesinlikle düşünmeyen bir mfci olarak yazıyorum..

bunlar ne içmiş böyle.. komiksiniz.. neymiş adamların matematiği daha iyimişte.. hocam bizde kocaman fen var.. sadece biyolojisi edebiyatla kapışır.. ve kime sorarsan sor fen edebiyattan daha ağırdır.. buna bakarsak sizin matematiğe ayıracağınız zaman daha çoktur.. gelmişsiniz bide yok işte onların matematiği daha iyi.. utanmak lazım buna.. siz sadece tm çalışırken adam hem tm hem mf çalışıp sizi geçiyorsa bence diyecek lafınız yok.. adam haketmiş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: KhanShinnok

Bu ne diyor Lan ??
    Kardeş sende git Kimya Biyoloji Fizik çalış tıp oku sana karışan mı var ?
    Artık öyle yata yata hukuk kazanma devri kapandı.

NOKTA

• Tm ogrencisine basit basit dersleri verip mf ogrencisine edebiyattan cografyaya kadar tum dersleri koyarsan olacagi budur sinavda daha iyi yapan hakederkmistedihi yere girer kardesim cok merakliysaniz mf secmeye gelin sizde mf kkuyun gorun tm mf farkini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

quote:

Öncelikle şunu söyliyim önceden de alan dışı tercihler çok rahat yapılabiliyordu. Mesela ben meslek lisesi web tasarımı bölmünden yani sayısal bölümden (ki zorla seçmeli olarak getirttiğimiz matematik haricinde herhangi bir sayısal ders görmüyorduk.) sözel tercih yaptım ve tarih öğretmenliğini kazandım. Şimdi de durum çok farklı değil. Eğer işi matematik hesaplara dökersek değişen çok bir şey yok. Anlamadığım bir şey de tmcilerin sayısalcılar zaten matematiği feni halletmiş üstüne zaten sosyal türkçe de yapabiliyorlar e napıcaz biz diye yakınmaları. hönk ? diyesim geliyor. Arkadaşım bu sayısalcılar ilah mı ? Sen nasıl sayısal yapamadığın için sözel seçtiysen, onlar da sözel yapamadıkları için sayısal bölümü seçtiler. Eğer onlar adam gibi çalışıp sözel zekaya sahip olmadıkları halde sosyal-edebiyat yapabiliyorlarsa sen de çalışıp hayli hayli fen yapabilirsin sonuçta hepimiz insanız bir kısmımız uzaydan inmedi ve beyninin %100ünü kullanmıyor merak etmeyin ve bu muhabbete de son verin artık.

tek yanlışın var, o da sözel yapamayan sayısal seçmez, sayısal seçen sözeli de gayet rahat yapar ancak kafası bastığı için mühendis veya doktor olmak ister.

Sadece sayısalcıların değil herkesin kafası basıyor aslında ama ilgi duydukları meslekleri, konuları, ona daha rahat ve kolay gelmesi ve kimilerinin kolayca, yatarak, çok çalışmadan kazanma istediği bizi birbirimizden ayırıyor ve böylece farklı bölümler seçiyoruz. Aslında söylemek istediğim sayısalcıların sözel yapamadıkları değil. Sözelden, sayfalarca ezberden hoşlanmamaları. Akabininde sözelcilerde formüllerden sayılardan ve karmaşadan pek hoşlamıyor ve yapmak istemiyor durum bundan ibaret.

• quote:

quote:

quote:

Sadece sayısalcıların değil herkesin kafası basıyor aslında ama ilgi duydukları meslekleri, konuları, ona daha rahat ve kolay gelmesi ve kimilerinin kolayca, yatarak, çok çalışmadan kazanma istediği bizi birbirimizden ayırıyor ve böylece farklı bölümler seçiyoruz. Aslında söylemek istediğim sayısalcıların sözel yapamadıkları değil. Sözelden, sayfalarca ezberden hoşlanmamaları. Akabininde sözelcilerde formüllerden sayılardan ve karmaşadan pek hoşlamıyor ve yapmak istemiyor durum bundan ibaret.

bu dediklerinde tamamiyle haklısın. ancak şöyle bir durum var, sayısal sadece formüllerden ve sayılardan ibaret değil, bunun üzerine bir de işin mantığını kapman lazım. türkiyedeki sayısal müfredatı çok saçma sapan, bizim gördüğümüz çoğu şeyi yurtdışında üni 2. sınıf öğrencileri görüyor hatta alan derslerinde işliyorlar.

üni 1. sınıfta mühendislik okuyan arkadaşların fizik 1-2, calculus, temel kimya ders kitaplarını inceledim, resmen kitaplarda yabancı gelen neredeyse hiçbir şey yoktu bana. biraz daha detayına inmişler o kadar... adam eleyecez diye bokunu çıkardılar müfredatın. 2-3 tane sınavla senelerin birikimini ölçmeye çalışırsan böyle olur...

• normal bir öğrenci bölümü ne olursa olsun ygsde 15 tane fen sorusu yapamıyorsa zaten hayata dar temel hiçbir şey bilmiyordur, ben bi fenci olarak hayatta edebiyat yapamam, yapanlarada helal olsun
  • quote:

quote:

quote:

quote:

bu dediklerinde tamamiyle haklısın. ancak şöyle bir durum var, sayısal sadece formüllerden ve sayılardan ibaret değil, bunun üzerine bir de işin mantığını kapman lazım. türkiyedeki sayısal müfredatı çok saçma sapan, bizim gördüğümüz çoğu şeyi yurtdışında üni 2. sınıf öğrencileri görüyor hatta alan derslerinde işliyorlar.

üni 1. sınıfta mühendislik okuyan arkadaşların fizik 1-2, calculus, temel kimya ders kitaplarını inceledim, resmen kitaplarda yabancı gelen neredeyse hiçbir şey yoktu bana. biraz daha detayına inmişler o kadar... adam eleyecez diye bokunu çıkardılar müfredatın. 2-3 tane sınavla senelerin birikimini ölçmeye çalışırsan böyle olur...

Ya tabii ki biliyorum formüllerden sayılardan ibaret olmadığı sadece genelleme yaptım ben daha fazla uzatmamak için. Ayrıca çok haklısın müfredat genel olarak saçma sapan. Adam eleyeceğiz diye bırak bokunu çıkarmayı canımızı çıkarıyorlar yahu

• Siz de bir zahmet Fen yapin o zaman.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ek olarak; YGS'de MF'cilerin one gecmesini engellemek icin Turkce'yi zorladilar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mawoix

tmyi kesinlikle düşünmeyen bir mfci olarak yazıyorum..

bunlar ne içmiş böyle.. komiksiniz.. neymiş adamların matematiği daha iyimişte.. hocam bizde kocaman fen var.. sadece biyolojisi edebiyatla kapışır.. ve kime sorarsan sor fen edebiyattan daha ağırdır.. buna bakarsak sizin matematiğe ayıracağınız zaman daha çoktur.. gelmişsiniz bide yok işte onların matematiği daha iyi.. utanmak lazım buna.. siz sadece tm çalışırken adam hem tm hem mf çalışıp sizi geçiyorsa bence diyecek lafınız yok.. adam haketmiş..

Arkadaşım sana katılıyorum ek olarak ben 11. Sınıfa geçtim şuan bizim okuldaki tmciler sayısallardan daha fazla mat ve geo görüyorlar yani matematiklerinin bizden çok daha iyi olmaları lazım.

•  ÖSYM'ye şikayet yolluyoruz TM'ciler gelin

3 saat edebiyat çalıştım bu arada.

ÖSYM'ye şikayet yolluyoruz TM'ciler gelin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oy vermeyi düşünmüyorum. -- 20 Temmuz 2012; 9:34:08 >

• asıl haksızlık bizleri zamanında bilgilendirmeyenlerin
    ben fen lisesi 2003 mezunuyum
    o zaman fen lisesine girerken fen liselerinde sayısal-e.a-sözel gibi ayrım olmadığını kimse bana söylemedi, aa yüksek puan aldın fen lisesine git oldu
    sonra mecburen sayısalcı olduk, sonra babam tıpa git diye zorladı, zorla doktor olmayım diye gitmedim mühendis oldum bu sefer de babamı dinlemediğime pişmanım:D
    şimdi bu sistem o zaman olsaydı ben istediğim bölümü seçebilseydim gitmezdim mühendisliğe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkmania -- 20 Temmuz 2012; 11:05:36 >
  • bence katsayı olmadan her kes sinava başvurup hangi alanda yerleşmeyi düşünüyorsa o alanı seçmeli sınav başvurusu yaparken

• ösym nin sözel derslere ait soruları paragraf sorusu olmaktan çıkarması gerekiyor. nasıl ki fen grubu soruları üstte paragrafı oku altta cevabı işaretle şeklinde değilse, sosyal bölüm soruları da üstte soruyu oku alta paragrafta geçen ya da geçmeyen seçeneği işaretle şeklinde olmamalı.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.