Şimdi Ara

Ösym'nin anlam karmaşasıyla elemeye çalışması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Rahat 2-3 soruda anlam karmaşası var. Mesela tyt mat terazi sorusunda çarpımlar eşitse dengede olur denmiş buradan özel bir teraziymiş anlamı çıkabilir ama cevaba düz terazi mantığıyla ulaşmamız lazım.
    Okunup da başka anlamlar çıkabilecek sorular var, eskiden parantez içinde en ufak bir detay bile veriliyordu karışıklık olmasın diye.
    Ösym'nin bu yolla elemesi hiç doğru değil, zorlamak adına istedikleri gibi soruyorlar. Aynı anlam karışıklıkları acilde de vardı o zaman saçma deyip geçiyorduk ama yks'de ne sorsalar tamam diyoruz. Yine bizim hakkımız yeniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi itsmyturn_ -- 17 Haziran 2019; 23:55:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Düz terazi mantığı çünkü eşit kollu terazi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Threshin hooku

Düz terazi mantığı çünkü eşit kollu terazi.
    Hocam terazinin kefeleri farklı ağırlıkta olamaz mı mesela oradan özel bir terazi olamaz mı?

• Hocam haklısın ancak 2.5 milyon kişinin girdiği sınavda zaten soru sayısı az bu yüzden ideal bir sınav bekleyemeyiz.

Bu ülkede eğitim maalesef gerektiği kadar önemsenmiyor. Eğitim'de tek tartışma öğretmen maaşları ve tatilleri olduktan sonra bir arpa boyu yol alamayız. Olan bu dönemin gençlerine oluyor.

Neler, neler...
  • isetta_1955 kullanıcısına yanıt
    Hocam gayet yeterli zamanları var bu sınavları hazırlamak için. Ellerinde tonla veri var isteseler ideala çok yakın sınav sistemleri yapabilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: itsmyturn_

Hocam gayet yeterli zamanları var bu sınavları hazırlamak için. Ellerinde tonla veri var isteseler ideala çok yakın sınav sistemleri yapabilirler.
    "isteseler"

İşte anahtar kelime, kim niye istesin hocam. Biz kimiz herkes halinden memnun memlekette.
  • isetta_1955 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam çok üzülüyorum, bu ülkede gençlere gram değer verilmiyor gençlerin bu kadar çabalamasına rağmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: itsmyturn_

Evet hocam çok üzülüyorum, bu ülkede gençlere gram değer verilmiyor gençlerin bu kadar çabalamasına rağmen.
    Bu kadar genç nüfusa sahip olan bir ülke elinde imkân olmasına rağmen ancak bu kadar kötü bir yönetim yapabilirdi. Genç üniversite mezunlarında işsizlik çok ciddi oranda.

Yurtdışına giden gidene, giden de gidiyor tabi, yerlerine gelenler her konuda uyumsuz, katma değer üretemeyen suriyeliler. Yazık günah bu ülkeye. Gençlerin umutlarını öldürdüler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.