Şimdi Ara

ÖSYM fotoğrafı nasıl değiştirilir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
3
Favori
67.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ÖSYM fotoğrafınızı ais.osym.gov.tr adresinden TC kimlik kartınızdaki fotoğrafı kullanarak güncelleyebilirsiniz.

ÖSYM fotoğrafı nasıl değiştirilir?

"Fotoğrafımı değiştirmek istiyorum ne yapmalıyım?
    Adayın, bir başvuru merkezinde çekilen fotoğrafı, sınav güvenliği nedeniyle 45 ay boyunca değiştirilemez. T.C. Kimlik Kartındaki fotoğrafları için bu süre uygulanmaz.

Özel durumu olan adaylar, bir başvuru merkezinde çekilen fotoğrafını, belgelendirmek koşuluyla Başkanlığımıza dilekçe göndererek değiştirme talebinde bulunabilirler.
    T.C. Kimlik Kartı olan adaylar sistemdeki fotoğrafını, Başkanlığımıza herhangi bir bilgilendirme yapmaksızın T.C. Kimlik Kartındaki fotoğrafla doğrudan güncelleyebilirler."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |erdem| -- 1 Ocak 2021; 21:50:52 >

• İnternet üzerinden malesef resim değiştirilemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pozitron~ -- 3 Ocak 2012; 20:05:17 >
  • * bu mesaj silindi *

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |erdem| -- 26 Şubat 2021; 2:49:56 >
  • fotoyu değiştirme amacın?
  • * bu mesaj silindi *

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |erdem| -- 26 Şubat 2021; 2:50:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: |erdem|

1- Fotoğrafda yamuk çıktım
    2- Üniversite kimliğinde bu fotoğraf çıkacakmış
    3- Bu yaz 25 kilo verdiğim için fotoğraf bana uzaktan yakından hiç benzemiyor

Evet o fotoğrafa biraz önem vermekte fayda var :D her okula girdiğinizde,sınavlarda o kimliğe,o fotoğrafa bakılıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: |erdem|

1- Fotoğrafda yamuk çıktım
    2- Üniversite kimliğinde bu fotoğraf çıkacakmış
    3- Bu yaz 25 kilo verdiğim için fotoğraf bana uzaktan yakından hiç benzemiyor

Ne o resim üniversite kimliğindemi kullanılcakmış,o zaman bende resmimi değiştiricem...
  • okula başlayınca kimliği değiştirirsiniz sorun değil.

hem neden bu kimlik fotoğrafı kompleksi vardr,hiç anlamam.2 üniversite gezdim,kimlik fotoğrafını beğeneneini görmedim.
  • * bu mesaj silindi *

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |erdem| -- 26 Şubat 2021; 2:50:30 >
  • aynen adamım bende değiştireceğim.. okula gidip yeni bitane çekineceğim.. öyle bir hakkım var di mi ?
  • O resmi değiştirmen çok zor.
    Yani ÖSYM nin ana binasına gitmen gerekiyor.
    Nedenine gelince Her başvuru merkezinde değişime izin verselerdi millet birbirinin yerine girerdi ortalık karışırdı emin ol :)
  • Arkadaşlar geçen sene kayıt olup resim çektirenler,bu sene yine resim çektirdiler mi?(başvuruyu liselerde yapanlar için)
  • İnternetten kayıt yaptım geçen seneki resim var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vikernes

İnternetten kayıt yaptım geçen seneki resim var.

Ben de mezunum,net üzerinden nasıl başvuru yapıyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoaR

quote:

Orijinalden alıntı: Vikernes

İnternetten kayıt yaptım geçen seneki resim var.

Ben de mezunum,net üzerinden nasıl başvuru yapıyoruz?

Parayı yatırdıktan sonra ais.osym.gov.tr den bireysel başvuru yapabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cruise06

Arkadaşlar geçen sene kayıt olup resim çektirenler,bu sene yine resim çektirdiler mi?(başvuruyu liselerde yapanlar için)
    * bu mesaj silindi *

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |erdem| -- 26 Şubat 2021; 2:50:40 >
  • başvuru yapmayanlar resim değiştirmek istiyorsa liselerde başvursunlar yeni resim çekiyorlar ama bireysel başvuruda değiştirme şansınız yok ayrıca üniversite kimliği de vize final bazı okullarda da içeriye girişden başka işe yaramıyor öylece kalacak cüzdanınızda 2 ay sonra kafamıza taktığımız şeye bak dersiniz o kadar önemsiz bişey bu düşündüğünüz.
  • para alırlar bilginize :D bide yogunluk varsa ooo
  • beyler bişey sorcam.şimdi ygsye başvurucam ben nüfus kimliği isticekler ya benden o fotoğraf önemli olur mu? Ben başvurduktan sonra fotoğraf değiştirmeyi düşünüyorum.yardım edin.
  • Şimdi soru biraz saçma ve gereksiz olabilir ama önemli şimdi ben ygs kayıttaki resmimi değiştirmessem bana verecekleri üniversite kimliğindeki resmi dğiştirebilirmiyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.