Şimdi Ara

ÖSYM bir şey açıklamadı, sözümü tutuyorum gençler

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu yazı, ÖSYM'den olası bir açıklama gelmesi durumunda (ki hiç sanmıyorum artık) değişikliğe uğrayacaktır.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=63511614

Şu konuda malum olayın izahını yapmış, ÖSYM tercihleri ve kılavuzu yayınlayıp konuyla ilgili zerre açıklama yapmazsa, tüm forumdan özür dileyeceğime dair söz vermiştim. Ancak önce ÖSYM'yi beklediğimi de defalarca söyledim. Konuyla ilgili açıklama yapacaktır herhalde dedim. Yapmadılar...
    Şoktayım tabii. Böyle bir konuyu örtbas ettiklerini görmek beni gerçekten mahvetti. Neyse.

Sırf prosedür gereği sözümü tutuyorum yoksa özür filan dilemeye bayıldığım için değil.

3 gündür tüm forumun kafasını karıştırdığım ve moral bozduğum için kendi adıma herkesten özür dilerim arkadaşlar.

Ancak, ben söz verdiğimi tuttuğum gibi, dediğimin de hala arkasındayım.
    Ortada olan garipliğin sözünü etmek, kimsenin puanıyla sıralamasıyla oynanmasını istediğim için değildi. Bilakis, inşallah kimsenin sıralaması filan değişmez de bu konuyu açmak zorunda kalırım istedim.
    Milletin aklını da karıştırmak istemiyorduk. Niye isteyelim ki zaten biz bunu? Süreci bahsedeyim:
    Zaten sıkıntılı geçen bir süreçten çıktık, AOBP-OBP kavgası yaptık, sonuçları beklemek için sabahladık...
    En son sonuçlar açıklandığında oh dedik nihayet. Ama daha ilk zaman fark etmiştim, dershane denemelerinde 360 civarı gelen TM puanlarım niçin 270 gelmişti?
    Nasıl olsa MF tercihi yapacağım için takılmadım başta. Sonra forumda bunu fark eden tek kişinin ben olmadığını gördüm ve istatistiklere baktığımda ilk büyük şoku geçirdim: Baraj altı kalanlar neredeyse yarı yarıya idi. Yok artık, bu gerçekten imkansızdı işte. Sınav zorluğu gerçekten baraj altı kişilerin rekor artışına yol açamazdı. Üstelik test ortalamaları yükselmişken.

Ortada bir gariplik olabileceğini düşündüm. Forumda araştırdım, çeşitli sonuçları inceledim. En son anladığımda gerçekten üzüldüm. Başta hata dedik, zira bu bütün kişilerin sıralamalarının değişmesi ve tercihe 3 gün kala resmen kaos yaşanması ve ÖSYM tarihinin en büyük hatalarından birini yapması demekti.
    Birkaç arkadaşla foruma anlattık durumu... Sen misin bunu açıklayan. Birçok arkadaş deli olduğumuzu düşünüyordu. Kızdılar bağırdılar çağırdılar, olay resmen kesinleşti, herkes açıkladı, medyaya taşınacak kadar genişledi, halen ısrarla anlamak istemediler. İstemezler.
    Ben onları haksız bulsam da, onları da anlıyorum. Bu ülkedeki işle(me)yen düzen bizi öyle bir hale soktu ki, insanlar artık kimseye güvenmek istemiyorlar. Bir yanlışlıktan bahsettiğinizde altında illa ki çıkar arıyorlar, Burak Kılanç bu konu için güzel örnek. Adam benim hiç bir şeyim değil. Özel üniversitede çalışıyor. Süreçte de olaylara objektif yaklaşmaya çalıştı. Onun da yanlış yaptığı oldu, ama genelde haklıydı, çok karamsar bir tablo çizmiyor, adaylara "temkinli olun" diyordu. Adamı kalkıp "özel üniversitelere adam sokamadığınız için üzülüyorsunuz" diye suçladılar. Abuk subuk üsluplarla.
    Adamın özel üniversitelere adam sokmak gibi bir gayesi varsa da süreçte olaya objektif bakmaya çalıştığını, konuya objektif bakan herkes fark edecektir. Neyse, az kaldı beni de özel üniversite rektörü yapacaksınız, susuyorum.

Özür diledim. Ancak puan hesapları konusunda haklı olduğumu halen belirtiyorum. Bilen biliyor zaten, bilmeyen de artık sussun zira zafer(!) onların oldu, biz kaybettik.
    ÖSYM bu saatten sonra açıklama yapacak gibi görünmüyor. Bu ülkede, sınav sürecindeki herkesi etkileyen bir sınavın hesaplarındaki yanlışlık bile örtbas edilecek hale gelmiş, yazıklar olsun. Zaten güvenini iyice kaybeden ÖSYM, bu tarihten itibaren gözümde tüm değerini yitirmiştir.
    Ben artık açıklama gelmediği sürece bu konuyla ilgili bir şey demeyeceğim. Forumda yaygara kopardığımızı düşünen arkadaşlar da rica ediyorum konuya mesaj atmayıp usul usul tercihlerini yapsınlar.

Tercih süreci de resmen başladı arkadaşlar.
    Hepinize hayırlı tercihler diliyorum, ancak tek bir isteğim var. Alt sıralardaki (Örneğin 75k) arkadaşlar lütfen tercih listenizin sonuna, sıralamanızın çok altında (90k-100k) olan bölümleri sıkıştırın. Bu saatten sonra hiçbir şey olmayacaksa da, kendinizi garantiye almış olun.

Herkese iyi forumlar, iyi tercihler.

• aobp işi aklıma geldi. acele etmeyin bence

ne olacağı belli olmuyor bu ülkede
  • quote:

Orijinalden alıntı: ylmz12

aobp işi aklıma geldi. acele etmeyin bence

ne olacağı belli olmuyor bu ülkede

ösym çıkıp hata felan yok desede bitse şu iş.. niye hata yok demiyorlar anlamıyorum bekle bekle delircem. şifre kopya vsvs hemen açıklama yapıyorlardı. bu da ciddi bir durum
  • Ciddi durum middi durum hocam açıklama olmadığı sürece bu konuyu değiştirmeyeceğim.

Ha açıklama yaparlarsa iş değişir, ama hiç zannetmiyorum.
  • hata yok
  • dostum bn seni çok iyi anlıyorum sence 50k olan tm-1 sıralamamı nasıl bir aralıkta tutmalıyım 60-65k'ya gerilermiym?
  • hiç zannetmiyorum.
  • Dostum olay medyaya düştükten sonra mümkün değil örtbas edemezler. Bu rezil kurum şimdi kara kara açıklamayı nasıl yapacağını düşünüyor. Bence sen çok erken davrandın.
  • Arkadaşlar ÖSYM sonuçlarınızı yeniden hesaplamadıkça (ki yüksek ihtimalle hesaplamayacak) sıkıntı yok zaten.
    Olur da yaparlarsa 50k adam da 60kya gerileyebilir herhalde, ama bunu bilemeyiz o yüzden böyle şeyleri sormayın.

50k iseniz 60-65kyı yazın diyorum sadece.
  • Ham 40 Bin , Okul Puanlı 46 Bin TM1 Sıralaması Düşer Mi Yükselir Mi?
    Ama Bence Hiçbirşey Olmayacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fkoc38

Dostum olay medyaya düştükten sonra mümkün değil örtbas edemezler. Bu rezil kurum şimdi kara kara açıklamayı nasıl yapacağını düşünüyor. Bence sen çok erken davrandın.

Sözümü tuttum sadece ben, bazılarına insan gibi davranmak için. ÖSYM açıklama yaparsa değiştiricem bu yazıyı.
    Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna bile az sözünü doğruluyor bu forum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XRacer -- 23 Temmuz 2012; 12:23:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fkoc38

Dostum olay medyaya düştükten sonra mümkün değil örtbas edemezler. Bu rezil kurum şimdi kara kara açıklamayı nasıl yapacağını düşünüyor. Bence sen çok erken davrandın.

adam gibi lafında dur özürünü dile sonra da uzaklaş burdan bence
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.