Şimdi Ara

Osmanlı Tokadı (2013) | TRT 1 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
4
Favori
3.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben de izledim ilk bölümü güzeldi,güldürdü ama tutmaz gibi ileride konu sıkıntısı cekebilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A-S-M

ben de izledim ilk bölümü güzeldi,güldürdü ama tutmaz gibi ileride konu sıkıntısı cekebilirler.

katılıyorum 2. bölüm pek dikkatimi çekmedi sıkıldım izlerken...İnş geriye dönüş olur da ilk bölümdeki gibi devam eder...
  • gayet guzeldi begendim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dizinin içinde bütün duygular var (üzüntü, aşk, öfke, komedi, dram, savaş vs.).Beni son zamanlarda etkileyen dizilerden birisi oldu.Başta komik bir diziye benziyor, ama dikkatli izlerseniz, aslında dizide derin anlamlar yattığını göreceksiniz.

Devamının gelmesi dileğiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 29 Nisan 2013; 20:35:15 >
  • ARKADAŞLAR BEN BU DİZİNİN SADECE İLK BÖLÜMÜNÜ İZLEDİM HİÇBİR ŞEY ANLAMADIM İSTANBUL EMİMÖNÜ YENİ CAMİİ CİVARINDAKİ GÖRÜNTÜLER GERÇEKMİ YOKSA RÜYA MI ÇÖZEMEDİM OLAY ESKİDE Mİ GEÇİYOR YOKSA GÜNÜMÜZDEN Mİ BAHSEDİYOR ? BİLEN VAR MI ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tavşanlılı43

ARKADAŞLAR BEN BU DİZİNİN SADECE İLK BÖLÜMÜNÜ İZLEDİM HİÇBİR ŞEY ANLAMADIM İSTANBUL EMİMÖNÜ YENİ CAMİİ CİVARINDAKİ GÖRÜNTÜLER GERÇEKMİ YOKSA RÜYA MI ÇÖZEMEDİM OLAY ESKİDE Mİ GEÇİYOR YOKSA GÜNÜMÜZDEN Mİ BAHSEDİYOR ? BİLEN VAR MI ?

Şöyle anlatayım kısaca; iki tane yeniçeri arkadaşımız var.Bunlar, dizinin ilk başındaki geçmiş kısmında yaptıkları hatalardan dolayı; ders almaları için Fatih Sultan Mehmet' in akıl danıştığı hocası Akşemsettin tarafından İstanbul' un Fethi' nden 1 gün önce, 560 yıl sonrasına gönderiliyorlar, yani bugüne.Eminönü çevresinde izlediğiniz görüntüler gerçek, rüyadan bir kesit değil.Olay günümüzde geçiyor, ara ara geçmişten kıssadan hisseler sunuyor tabi. Ama 3.bölümde biraz karıştı işler.Anlatmayayım. Dikkatli izlerseniz anlayacaksınız zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Y£NiÇ£Ri

quote:

Orijinalden alıntı: Tavşanlılı43

ARKADAŞLAR BEN BU DİZİNİN SADECE İLK BÖLÜMÜNÜ İZLEDİM HİÇBİR ŞEY ANLAMADIM İSTANBUL EMİMÖNÜ YENİ CAMİİ CİVARINDAKİ GÖRÜNTÜLER GERÇEKMİ YOKSA RÜYA MI ÇÖZEMEDİM OLAY ESKİDE Mİ GEÇİYOR YOKSA GÜNÜMÜZDEN Mİ BAHSEDİYOR ? BİLEN VAR MI ?

Şöyle anlatayım kısaca; iki tane yeniçeri arkadaşımız var.Bunlar, dizinin ilk başındaki geçmiş kısmında yaptıkları hatalardan dolayı; ders almaları için Fatih Sultan Mehmet' in akıl danıştığı hocası Akşemsettin tarafından İstanbul' un Fethi' nden 1 gün önce, 560 yıl sonrasına gönderiliyorlar, yani bugüne.Eminönü çevresinde izlediğiniz görüntüler gerçek, rüyadan bir kesit değil.Olay günümüzde geçiyor, ara ara geçmişten kıssadan hisseler sunuyor tabi. Ama 3.bölümde biraz karıştı işler.Anlatmayayım. Dikkatli izlerseniz anlayacaksınız zaten.

Son bolumde niye 3 kere top patlattilar onu anlamadim dostum onu anlaabilr misin bana

Dizi guzel bence ama Fatih sanirsam ilerleyen bolumlerde amirinin istedigi gibi bir polis olucak sanirsam

• Valla orayı bende pek anlayamadım desem yalan olmaz. Sizin için, tekrar bir seyrettim o kısımı.Sanırım kağıtta yazan ''3' ler, 7'ler, 40' lar aşkına...'' cümlesinden dolayı kaynaklanıyor.Veya da, farkındaysanız yanında barutta var, imarethanenin altındaki sandığın içinden bulmuşlardı.Belkide barut 3 kez ateşlemeye yeterli gelecek şekildedir.

Ama tabi kim bilir belki daha başka anlamlarda çıkabilir, bunlar sadece tahmin.

Fatih için öngörünüzü bende paylaşıyorum.Bencede söylediğiniz gibi, ilerde kurtulacak bu durumlardan, kendine yakışan bir tipe bürünecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Y£NiÇ£Ri

Valla orayı bende pek anlayamadım desem yalan olmaz. Sizin için, tekrar bir seyrettim o kısımı.Sanırım kağıtta yazan ''3' ler, 7'ler, 40' lar aşkına...'' cümlesinden dolayı kaynaklanıyor.Veya da, farkındaysanız yanında barutta var, imarethanenin altındaki sandığın içinden bulmuşlardı.Belkide barut 3 kez ateşlemeye yeterli gelecek şekildedir.

Ama tabi kim bilir belki daha başka anlamlarda çıkabilir, bunlar sadece tahmin.

Fatih için öngörünüzü bende paylaşıyorum.Bencede söylediğiniz gibi, ilerde kurtulacak bu durumlardan, kendine yakışan bir tipe bürünecek.

Dostum senin nickte diziye tam uymus heabirde merak ettigim alexander iskender semsettin ayni zaten consatantine istanbul hepsini buldular acaba kendilerini bulabilecekler migunumuzdeki sahin ile dogan

• Teşekkürler.

Evet o hiç aklıma gelmemişti, doğru söylüyorsun aslında. Bulabilirler belki, ama onlar zaten geçmişten geldikleri ve gelecekte oldukları için bulamayadabilirler, bağlarsak; bulmamaları daha doğru olur gibi.

Herşey senaristlere kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 3 Mayıs 2013; 2:04:28 >
  • hocam pamukpresnses yedicücelere döndü dizi nolcak ki gelişimde
  • Güzel ama tutmaz.
  • Kadın dediğin İstanbul gibi olmalı...

Osmanlı Tokadı (2013) | TRT 1
  • quote:

Orijinalden alıntı: hypsibremetes

Kadın dediğin İstanbul gibi olmalı...

• Oyuncular iyi, senaryo fena değil ama daha iyi işlenmeli.

Konu takip.

• 3.bölüm ilk ikisi kadar heyecanlı ve komik değildi(bana göre) ama 4. bölüm güzel olacak gibi umarım olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

quote:

Orijinalden alıntı: hypsibremetes

Kadın dediğin İstanbul gibi olmalı...

yaşam tarzını değiştirdi kendileri daha muhafazakar artık

• dizinin amacını çözebilen var mı:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedekorkut121

dizinin amacını çözebilen var mı:)

Dizinin amacı biraz komedi biraz eğlence biraz dram o şekilde yani

• Gün geçtikce daha çok seviyorum diziyi, iyi kurgulamışlar. Komedi öğeleri olmasa zaten çekilmez olurdu fakat bazı sahneler aşırı cıvık ve saçma oluyor orası da inkar edilemez bir gerçek.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.