Şimdi Ara

Osmanlı İmparatorluğu, (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
24
Favori
45.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: chakra

Mükemmel paylaşım olmuş, emek verilmiş.
    Tşk. ediyor müsaadenle bu haliyle kendi siteme de ekliyorum.

Tabiiki ekleyebilirsin.
  • Süper süper süper! Tek kelimeyle süper bir paylaşım arkadaşım.
    Gerçekten kutluyorum.Şuanda zamanım yok ancak yarın sabah kalktığımda ilk iş bu konuyu incelicem.
    Teşekkür ediyorum.
  • Güzel bir çalışma.
    Osmanlı hepimizin sevdası, hepimizin özlemi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Le petit prince

Güzel bir çalışma.

Hocam sen ya hepimizle kafana göre dalga geçmeye çalışıyorsun yada milletin sana saldırması için elinden geleni yapıyorsun
    Ayıptır sorması sen mazoşistmisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: nanaka9

quote:

Güzel bir çalışma.

Hocam sen ya hepimizle kafana göre dalga geçmeye çalışıyorsun yada milletin sana saldırması için elinden geleni yapıyorsun

Osmanlıya sevdalı olduğumu ve özlediğimi söyledim. Bu birilerinin bana saldırması için bir sebep midir ?

• quote:

Güzel bir çalışma.

Ben de Osmanlı hayranı ve sevdalısıyım ama başkalarının adına konuşmasak daha iyi olur.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nanaka9

quote:

Güzel bir çalışma.

Osmanlıya sevdalı olduğumu ve özlediğimi söyledim. Bu birilerinin bana saldırması için bir sebep midir ?

Sadece bu konuyu kastetmiyorum.Ne demek istediğimi anladın aslında

• Konuyu yukarı taşıyayım görmeyenler için.
  • bende büyük hun devleti konusu acayım bari !
    sonuçta köken aynı.
    türkiye cumhuriyeti devleti su an varken osmanlı cumhuriyeti özlemi nedendir acaba ?
    osmanlıyı farklı bir ırk olarak görenler var aramızda galiba biraz tarih okumalarını ögreniyorum.
  • Osmanlı Devletine laf söyleyen diğer Türk devletleriyle aynı kefeye koymaya çalışanlar sanırım hala Osmanlı kanunlarına tabii olduklarının farkında değiller.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayd

bende büyük hun devleti konusu acayım bari !
    sonuçta köken aynı.
    türkiye cumhuriyeti devleti su an varken osmanlı cumhuriyeti özlemi nedendir acaba ?
    osmanlıyı farklı bir ırk olarak görenler var aramızda galiba biraz tarih okumalarını ögreniyorum.

Osmanlının yüzölçümünün yaklaşık 20'de birine sahip olmamız, Avrupa'nın yaklaşık olarak 1/3'üne değilde 1/300'üne sahip olmamız, dediklerimizin yapılması, kanunlarımız, adalet, Dünya siyasetine yön vermedeki büyük etkimiz ve Müslüman ve Türk olmamıza rağmen, onlarca devlet birleşip bile saldırmaya bir yerlerinin yememesi dışında, hiç bir özlem sebebimiz yok.Ayrıca, bilgi sahibi olmak için özlem mi duymak gerekli?Sen özlediğin için Roma tarihini araştırıp, Quantum Fiziği'mi okuyorsun?

• Çok iyi bir derleme olmuş,elinize sağlık.
  • Ya iyi de Osmanlı'yı özlüyorum diyorsun,ama dön bir bak etrafına kaç tane ülke kaldı Osmanlı gibi?O imparatorluklar yıkılmaya mahkumdular milliyetçilik akımından dolayı.Ha bir Fatih dönemi,Yavuz Sultan Selim dönemi güzel dönemler ama artık geçerliliği kalmadı o dönemlerin de.Osmanlı'ya özlem duyacağımıza ülkemizi geliştirmeye çalışıp,dönemin demokratik Osmanlısı olmaya çalışsak daha iyi değil mi?Kaldı ki şu gün burada Osmanlı'yı özlüyorum diyebiliyorsun,ama Osmanlı'da Ben Laik Türkiye'ye özlem duyuyorum desen acaba ne olurdu bunu da düşünmek gerek.İmparatorluğun son 200 yıllık dönemine bakarsak,ne olacağını görmüş oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratgun

Konuyu nereden nereye getiryosunuz.Hayranım burdaki bilgili arkadaşlara.

Türkiyede herkes uzmandır,ondan konular ordan oraya gelir durur.
  • Osmanlıyı hep cok iyi biliyoruz ama osmanlının diğer tebalarından bir araptan balkanlarda yasayan herhangi birinden dinlerseniz cok buyuk hayal kırıklıgına ugrarsınız ermenileri ve rumları katmıyorum bile.Arnvutların bile bi kızgınlıkları var.İnsan kendi kendine soruyor taraflılıgımız gözümüzü kör mü ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demonikN

Osmanlıyı hep cok iyi biliyoruz ama osmanlının diğer tebalarından bir araptan balkanlarda yasayan herhangi birinden dinlerseniz cok buyuk hayal kırıklıgına ugrarsınız ermenileri ve rumları katmıyorum bile.Arnvutların bile bi kızgınlıkları var.İnsan kendi kendine soruyor taraflılıgımız gözümüzü kör mü ediyor.

Çünkü 21.yy mantığı ile ortaçağ tarihine bakıyorlar.Buna bizlerde dahil.Geçmişi günümüz mantığı ile baktığımız için zaten işin içinden çıkılmıyor.
  • Birşey dikkatimi çekti yukarıda birkaç arkadaş "Osmanlı sevdalısıyız" gibisinden birşey söylemişler. Osmanlı'ya sevda ve özlem duymak, bugünkü rejimden rahatsız olmak anlamına mı geliyor? Şu anda saltanat mı istiyor bu arkadaşlar, neden Türkiye Cumhuriyeti sevdalısı değiliz de Osmanlı sevdalısıyız? Yüzyıllar öncesine özlem duymak / takılı kalmak kime ne kazandırıyor şu zamanda? Ülkemiz için zamanın gerektirdiği şekilde en iyisini yapıp, muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için çalışmak gerekmez mi?
  • @Heathen;
    " Osmanlı'ya sevda ve özlem duymak, bugünkü rejimden rahatsız olmak anlamına mı geliyor? Şu anda saltanat mı istiyor bu arkadaşlar,"

Galiba öyle! Bugünkü rejimi çok kötü eleştiririm ama bu rejime saltanatı seçenek görmem!
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayd

bende büyük hun devleti konusu acayım bari !
    sonuçta köken aynı.

hayatımda bu kadar kıt bi yorum görmedim
    Osmanlı türkiyeden(döneminin şartlarında) her yönden üstündü
    Özlem duymamak için bir sebebimiz yok...
  • Aman Allah'ım Osmanlı sevdalıları var. Kırmızı alarm, kırmızı alarmmm.............

Kaçııııııııııııııııııııııınnn, şeriat geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.